Jump to content
zeljeznice.net
Toma

HZ PP 6112-1xx (Končar, prigradski vlak)

Recommended Posts

Izgleda da će i 6113 imati ona ružna žuta svjetla kao prethodnici 412 i 6112.
Koja to žuta svjetla? Oklop oko svjetala je žut samo na 6112. Druga 2 imaju bijele oklope.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Pa zar sve uvijek mora teći prema standardnom hrvatskom klišeju... KLIŠE...

Što se tiće hrane, sve tipično i kliše, što se tiće auta, Kliše, vlakova=kliše... I sve što je novo i što izgleda drugačije o uobičajenog i što je izvan klišeja nevalja... Dajte ljudi recite mi gdje bi svijet danas bio da su australopiticusi imali klišej? I mi bi bili dlakavi, i nebi sad tu pisali po forumu, već bi se trudili hodat na 2 noge... i nebi imali savijest... :D

Neki su otišli predaleko da bi tamo tek na kraju shvatili da nisu ni krenuli...

lijevi_zps9ef74380.gifsrednji_zpsad9ecb4c.gifsrednji_zpsad9ecb4c.gifdesni_zpsbf3fbf91.gif

al su svjetla ruznjikava. bila zuta, bijela, roza. meni. al o ukusima... premda iako makar mada mislim da bi drugacija svijetla bila bolja.

Meni su tako naglašena svijetla baš super. Ali su mi odbojnici ružnjikavi, tim više što su nepotrebni (opravdavaju ih sigurnošću).

I o čemu bi drugome raspravljali ako ne o ukusima? O činjenicama? :oops:

Naj pobegne, naj pobegne... prestignem ga z beciklom.

možda o činjenici nepridržavanja rokova?

Neki su otišli predaleko da bi tamo tek na kraju shvatili da nisu ni krenuli...

lijevi_zps9ef74380.gifsrednji_zpsad9ecb4c.gifsrednji_zpsad9ecb4c.gifdesni_zpsbf3fbf91.gif

Je li se zna (bar približno) kada bi prvi mogao na štreku u redovitoj eksploataciji?

Pomalo mi je puna kapa ovih pošaranih Mađara. :-)

Serija 05 je zakon!

Pomalo mi je puna kapa ovih pošaranih Mađara. :-)

Kaj bi štel da šaraju novajlije :--)

Bili bi i mađari OK da se više brige vodi o njima.

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Kaj bi štel da šaraju novajlije :--)

Bili bi i mađari OK da se više brige vodi o njima.

Kaj si mislim o šaranju imal si prilike pročitati u više tema na forumu. :--)

S drugom rečenicom sam potpuno suglasan.

Ipak, poanta je u tome da bi se štel u Vrapču konačno ukrcati u nekaj novoga. :-)

Serija 05 je zakon!

Zašto nitko nije rekao da su vlakovi ovaj i onaj prije u modulima C-1 i C-2 opremljeni sa podnim grijanjem .

Nisu samo C1 i C2 nego i A i B modul. :mrgreen:

opremljeni sa podnim grijanjem .

Jel to neka novotarija ili je već ugrađivano u vlak ?

Pretpostavljam da nije isti sistem kao kod kuće, sa vodom u cijevima - ili baš je..?

35k4tq1.jpg

...pantografa .

:hm

:?:

:) :lool :lool :lool :lool :lool :lool

Dobit ćeš 8) jer NE ZNAŠ da pantografi idu na A i B modul!

Možda drempa misli na poslove cjeloga vlaka a ne samo na module C1 i C2
Nije u "Gredelju" cijeli vlak da bi Drempa znao u kojoj su fazi druga 2 modula EMV-a :mrgreen:

Sigla sjedala za C-1 i C-2 module i veči dio plastičnih obloga je montiran .

A i B moduli već imaju plastične obloge, u A se lijepi podolit i popunjava strojarnica, postolja su 80% završena.

4412-001 / 6112-001 ÷ 011 / 6112-101 ÷ 111

Antigrafitna zaštita = 5-6 trijeznih RVR-ovaca koji rade svoj posao + baseball palice + 2-3 dobermana + policija i pravosuđe koji rade svoj posao. Sve drugo je pišanje u vjetar i bacanje novca.

Stanley im apotpuno pravo, ikao sigurno ne misli doslovno to što je napisao. Ako je već ovo društvo uložilo - ma koliko taman ili previše - u ove i slične garniture, onda neki dokoni i slave željan mulac ili mulci nema(ju) pravo to uništavati. Ja vjerujem da bi to rješila i dobra osiguravajuća kuća, jer - kad se jednom ulovi umjetnike - onda lijepo imovina njihovih roditelja ide na bubanj ako nemaju lovu za popravak. I to popravak da se mijenja cijeli lim ili plastika, kakvo farbanje, tako da bude što veći trošak. Pa bi tih pisanija bilo manje. Drugo, odlični su prijedlozi glede čuvanja u ograđeom prostoru, a isto tako uništavanje vlaka iznutra od nadobudnih putnika, posebice maloljetnika, lijepo organizirati nagrađenom dojavom od strane putnika, odnosno video nadzorom. I onda opet po đepu ... Također, nema previše umjetnika koji znaju to crtati, pa bi se do njih moglo doći i daleko od pruge. Najprije dogovorom i dobrom voljom, a zatim represalijima. Osobno, da uhvatim da mi netko šara po imovini bez razloga, već sam odavno odlučio da bi najprije sprej ispraznio na njemu. Bogme bi bio šaren. A onda bi zvao policiju, nadajući se da mu nisam naljutio oca, npr. Jer, ako jesam, onda bi vjerojatno tek bilo gužve, ali na nju smo i tako - mimo volje - uvijek spremni ...

Također, otpustio bi cijelu smjenu RVRovaca na području gdje je konkretnije obojena neka kompozicija. Iduća b smjena već bila budna i vjerojatno bi pokazala inicijativu. Inače, bravo za napredak ovog prigradskog vlakića.

Moraš znati nešto o vlakovima. Nije važno kamo idu. Važno je odlučiti da se na njih ukrcamo.

Antigrafitna zaštita = 5-6 trijeznih RVR-ovaca koji rade svoj posao + baseball palice + 2-3 dobermana + policija i pravosuđe koji rade svoj posao. Sve drugo je pišanje u vjetar i bacanje novca.

Ima i više od deset godina jedan slučaj u Sloveniji. Sad se ne sjećam da li je bio EMG ili DMG, stigao je sa revizije. Vlak je bio kao nov. Neki klinci su došli i igrali se u vlaku. Mislim da je vlak zapaljen. Osigurnje je uredno platilo SŽ-u. Potom je sjelo roditeljima, pošto je klinac bio maloljetan. Kuća je otišla na bubanj.

Kod nas je jedan prometnik zapalio jednog Šveda na RK. Ti su vlakovi tek počeli dolaziti. Taj prometnik je bio inače problem. Nije nigdje imao ni prebivalište. I on lijepo zađe u vlak i zapali vatru da se ugrije.

Jedan podatak u vezi osiguranja. CROATIJA osigurnje je imalo preko sebe osiguranje vlakova i vozila ne samo u Hrvatskoj. I ostali ŽTP-i su bili kod njih osigurani.

Kod nas je jedan prometnik zapalio jednog Šveda na RK. Ti su vlakovi tek počeli dolaziti.

Je to onaj u orginal bojama (crvena/siva) i sad je u varaždinu?

“HŽ je jedna od najgorih hrvatskih kompanija, umjesto da je jedna od najuspješnijih”
Slavko Linić

"Wer nix weiss, wer nix kann, geht zum post oder eisenbahn."

Stanley im apotpuno pravo, ikao sigurno ne misli doslovno to što je napisao. Ako je već ovo društvo uložilo - ma koliko taman ili previše - u ove i slične garniture, onda neki dokoni i slave željan mulac ili mulci nema(ju) pravo to uništavati. Ja vjerujem da bi to rješila i dobra osiguravajuća kuća, jer - kad se jednom ulovi umjetnike - onda lijepo imovina njihovih roditelja ide na bubanj ako nemaju lovu za popravak. I to popravak da se mijenja cijeli lim ili plastika, kakvo farbanje, tako da bude što veći trošak. Pa bi tih pisanija bilo manje. Drugo, odlični su prijedlozi glede čuvanja u ograđeom prostoru, a isto tako uništavanje vlaka iznutra od nadobudnih putnika, posebice maloljetnika, lijepo organizirati nagrađenom dojavom od strane putnika, odnosno video nadzorom. I onda opet po đepu ... Također, nema previše umjetnika koji znaju to crtati, pa bi se do njih moglo doći i daleko od pruge. Najprije dogovorom i dobrom voljom, a zatim represalijima. Osobno, da uhvatim da mi netko šara po imovini bez razloga, već sam odavno odlučio da bi najprije sprej ispraznio na njemu. Bogme bi bio šaren. A onda bi zvao policiju, nadajući se da mu nisam naljutio oca, npr. Jer, ako jesam, onda bi vjerojatno tek bilo gužve, ali na nju smo i tako - mimo volje - uvijek spremni ...

Također, otpustio bi cijelu smjenu RVRovaca na području gdje je konkretnije obojena neka kompozicija. Iduća b smjena već bila budna i vjerojatno bi pokazala inicijativu. Inače, bravo za napredak ovog prigradskog vlakića.

Točno, ne mislim baš doslovno ono što si citirao. Pa ne bih ja bio baš tako okrutan (mislim prema dobermanima :wink: ).

Šalu na stranu, potpisujem sve što si napisao.

Usput, čini se da je vandalizam konačno dozlogrdio i drugima:

http://www.jutarnji.hr/delinkventi-su-sprejevima-posve-unistili-povijesnu-jezgru-zagreba/926274/

U tekstu govore o središtu Zagreba, a ne spominju tramvaje, vlakove, stajališta... Doslovce je užas na što to liči.

Da ima volje, kao što je nema, ''umjetnici'' bi bili pohvatani za 48 sati. Antigrafitna boja nije nikakvo rješenje, jer sanira posljedicu i ne otklanja uzrok. Video-nadzor svakako treba uvesti. Jest da će počupati i kamere, ali će neki zapis ipak ostati. Rješenje je u pojačanom fizičkom nadzoru i u rigoroznoj provedbi zakonskih propisa, no crkni magare dok trava naraste.

Serija 05 je zakon!

Jedino što bilo koji vandal raumije - uz batine koje ipak nažalost nisu dozvoljene (milim po pitanju privatne imovine, kad ti zađe u dvorište) - je lupetanje po đepu, novčaniku. Mislim da bi brzo stalo, ili se barem umanjilo. Pa i najveća kazna našim inim mnogobrojnim lopovima u vlasti i ispod nje je oduzimanje imovine i ukradenog. Plus ćelija na duže vrijeme ...

Moraš znati nešto o vlakovima. Nije važno kamo idu. Važno je odlučiti da se na njih ukrcamo.

Navodno bi krajem ovog tjedna vagoni A i B gradsko-prigradskog vlaka za HŽ trebali biti odveženi iz Končara u Gredelj gdje će kompletan vlak biti sastavljen, ispitan i podešen. Vagoni će biti spušteni na vlastita postolja te prugom odvučeni do Gredelja.

Edited by ivan.u

4412-001 / 6112-001 ÷ 011 / 6112-101 ÷ 111