Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
Toma

HZ PP 6112-1xx (Končar, prigradski vlak)

Recommended Posts

Molim da ovdje nastavimo rasprave o prigradskom elektricnom vlaku koji se prema Koncarevom projektu proizvodi u Gredelju i Koncaru!

Serijska oznaka je za sada, naravno, hipotetska.

pozdrav
toma

Three Blind Mice

Pogonski modul gradsko-prigradskog vlaka danas je labudicom dovezen u KEV. Vidio sam ga iz auta na Zagrebačkoj aveniji oko 15.15h. Bijele je boje sa dvije plave vodoravne crte. Možda ga uspijem sutra slikati u pogonu.

hgpp.jpg

4412-001 / 6112-001 ÷ 011 / 6112-101 ÷ 111

Dakle, on ce biti ove boje kao na slici? Nije lose, dapace, jako dobro izgleda, bolje nego da je skroz plavi...

Down around the corner, half a mile from here

Dakle, on ce biti ove boje kao na slici? Nije lose, dapace, jako dobro izgleda, bolje nego da je skroz plavi...

Da je skroz plavi, nebi se razlikovao od tramvaja. :wink:

Šalim se naravno, super izgleda, samo sam nekako skeptičan da će ovakav dugo ostati nakon što počne voziti, sudeći po brzini kojom se mađari došli sa generalke zašaraju. :lol: :lol:

Da je skroz plavi, nebi se razlikovao od tramvaja. :wink:

Šalim se naravno, super izgleda, samo sam nekako skeptičan da će ovakav dugo ostati nakon što počne voziti, sudeći po brzini kojom se mađari došli sa generalke zašaraju. :lol: :lol:

Ovaj bu ima anti-grafitnu zaštitu, tj.boju. Baš me zanima kolko bu to vredilo...

Jes, ali ta antigrafit zaštita radi po sistemu da kada se kompozicija išara potrebno ju je oprati specijalnom hemikalijom da bi se grafit skinuo. Međutim kad se spere grafit, antigrafit zaštita se spere zajedno sa njom, pa je kompoziciju potrebno ponovo premazati antigrafit zaštitom.

Pa čemu onda ta antigrafit zaštita,kad će se oprat zajedno s grafitom? :jup

Pa čemu onda ta antigrafit zaštita,kad će se oprat zajedno s grafitom?

Antigrafitna zaštita = 5-6 trijeznih RVR-ovaca koji rade svoj posao + baseball palice + 2-3 dobermana + policija i pravosuđe koji rade svoj posao. Sve drugo je pišanje u vjetar i bacanje novca.

Serija 05 je zakon!

Antigrafitna zaštita = 5-6 trijeznih RVR-ovaca koji rade svoj posao + baseball palice + 2-3 dobermana + policija i pravosuđe koji rade svoj posao. Sve drugo je pišanje u vjetar i bacanje novca.

Stanley ipak je ovo Hrvatska :jup

+ dobra volja

Stanley ipak je ovo Hrvatska :palac:

Baš zato :jup :D :jup

Kod starijih se clanova vidim, sve visa javlja agresija... :palac:

Salu na stranu - vlakove treba cuvati u depoima koji su ogradjeni i u koje nezaposleni ne smiju uci - i gotovo! Zasto je u Britaniji / Njemackoj sve cisto - zato jer su depoi cuvani.

Tek onda dolaze policija i pravosudje...

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Kod starijih se clanova vidim, sve visa javlja agresija

Ja to nazivam obranom od agresije. :palac:

Serija 05 je zakon!

Sve do policije i pravosuđa.

Jer do njih to niti ne dođe.

Niti znam da je itko ikada iz HŽ-a unatrag 5-6 godina službeno postavio to kao problem (dakle za policiju ga nema jer se kaznene prijave za ovako nešto ne pokreću po službenoj dužnosti), a još manje su ovi RVR-ovci (od milja ih zovem Martićevci jer me na njih podsjećaju) službeno nekoga ulovili pa zvali narodnu vlast zbog toga. A mislim da nisu niti neslužbeno jer ne bi kreteni ovako šarali i dalje. :palac:

Naravno, ako grafiti kao problem ne postoje za HŽ (a bogami niti za grad ZG koji je sufinancira prigradski prijevoz), posljedično, ne postoje niti za MUP, a kamoli za pravosuđe.

Isprika na offu. :D

Sve do policije i pravosuđa.

Jer do njih to niti ne dođe.

Niti znam da je itko ikada iz HŽ-a unatrag 5-6 godina službeno postavio to kao problem (dakle za policiju ga nema jer se kaznene prijave za ovako nešto ne pokreću po službenoj dužnosti), a još manje su ovi RVR-ovci (od milja ih zovem Martićevci jer me na njih podsjećaju) službeno nekoga ulovili pa zvali narodnu vlast zbog toga. A mislim da nisu niti neslužbeno jer ne bi kreteni ovako šarali i dalje. :mrgreen:

Naravno, ako grafiti kao problem ne postoje za HŽ (a bogami niti za grad ZG koji je sufinancira prigradski prijevoz), posljedično, ne postoje niti za MUP, a kamoli za pravosuđe.

Isprika na offu. :(

Trebalo bi odgovornima iz uprave HŽ-a i grada izgrafitirati njihova osobna vozila pa bi možda posvetili pažnju izgledu vlakova u kojima se, vjerujem, ni ne voze :wink:

Naj pobegne, naj pobegne... prestignem ga z beciklom.

Trebalo bi odgovornima iz uprave HŽ-a i grada izgrafitirati njihova osobna vozila pa bi možda posvetili pažnju izgledu vlakova u kojima se, vjerujem, ni ne voze :?

Lako bi bilo da je samo do uprave. Ali meni nažalost izgleda kao da 80% zaposlenih u HŽ boli ona stvar za vlastitu firmu. Jer plaća, regres i božićnica idu bez obzira koliko oni ne/radili i ne/brinuli se za firmu od koje žive, neš' ti par grafita...

I opet of, neću više- obećajem. :kul

Jedno drugo pitanje, sta je sa navodnim krajnjim rokom (do BADNJAKA) po naredbi velikog vode? Mislim da je Drempa dao info, po tome je rok vec prekoracen!? Dezinformacija ili los muchos problemos pri sklapanju?

Pozdrav!

Trebalo bi odgovornima iz uprave HŽ-a i grada izgrafitirati njihova osobna vozila pa bi možda posvetili pažnju izgledu vlakova u kojima se, vjerujem, ni ne voze :wink:

Lako bi bilo da je samo do uprave. Ali meni nažalost izgleda kao da 80% zaposlenih u HŽ boli ona stvar za vlastitu firmu. Jer plaća, regres i božićnica idu bez obzira koliko oni ne/radili i ne/brinuli se za firmu od koje žive, neš' ti par grafita...

I opet of, neću više- obećajem. :D

uzmi to ovako: ti imaš auto? Ja imam sprej, i odlučio sam se malo poigrat s tvojim autićem... :roll: možeš ti na njemu i vlastita jaja držat al ja ću kad tad ulovit priliku da ga malo "uljepšam".

Jedno drugo pitanje, sta je sa navodnim krajnjim rokom (do BADNJAKA) po naredbi velikog vode?
Isto što i sa svim drugim obećanjima Velikog Vođe. :wink:

Možda izađe iz hala negdje u travnju.

Pozdrav iz Zagreba

Kad mogu Airbus i Boeing .... :wink:

Postoji vec ugovor za kompletnu narudbu (mislim 18 garnitura) prigradskog? Nadam se da nece kao kod shortija jedan po jedan pa bumo vidili.

Kad mogu Airbus i Boeing .... :?

Postoji vec ugovor za kompletnu narudbu (mislim 18 garnitura) prigradskog? Nadam se da nece kao kod shortija jedan po jedan pa bumo vidili.

Ja se također nadam da će ih se više isporučiti, ali se isto tako nadam da se još isporuči maksimalno 10 shortya i to je to.

Izgleda da će i 6113 imati ona ružna žuta svjetla kao prethodnici 412 i 6112.

Samo osmi položaj!!!

U kojoj je fazi izrade taj vlak sad uopće... Nitko ništa ne piše... A ni o njegovom prethodniku 6112 nitko ništa više nepiše, samo se jednom pojavio i više nikad... Dali im je to kraj na početku, kao i svemu ostalome u HŽ-u ili nas netko samo plaši?

Neki su otišli predaleko da bi tamo tek na kraju shvatili da nisu ni krenuli...

lijevi_zps9ef74380.gifsrednji_zpsad9ecb4c.gifsrednji_zpsad9ecb4c.gifdesni_zpsbf3fbf91.gif

U kojoj je fazi izrade taj vlak sad uopće... Nitko ništa ne piše... A ni o njegovom prethodniku 6112 nitko ništa više nepiše, samo se jednom pojavio i više nikad... Dali im je to kraj na početku, kao i svemu ostalome u HŽ-u ili nas netko samo plaši?

6113 je u fazi sastavljanja, a 6112 se ispituje i nadograđuje.