Jump to content
zeljeznice.net
STIB

Atron, stajališni displeji (3)

Recommended Posts

Nije mi jasno za koga i čemu je služila jučerašnja poruka na displejima (cijeli dan) "Promet teče usporeno"? Koliko sam ja primjetio, svi su jurili na svim dionicama i skretnicama kao i u najsunčanije dane, a na okretištima su čekali svoje vrijeme... Aj barem sam očekivao da će za noćne linije pisati, ali ne... i one su bile "usporene"...

Od utorka stoji takva poruka na svim displayima. Danas sve normalno piše i funkcionira :)

Znam za utorak ali ako se ne varam, pisala je neka drugačija glupost. Isto tako, vidio sam ujutro da radi normalno.
Al sad sam se sjetio, jučer sam isto uočio jednoga koji je pokazivao polaske. Na stanici Zapruđe u smjeru gdje je ta stanica i početna stanica 14-ice. Zanimljivo.

"Sakuntala park je park koji je dobio naziv prema kipu djevojke s palminom granom u ruci koju su Osječani zvali Sakuntalin kip. Ime joj potječe iz 5. st. kada je indijski pjesnik Kalidas napisao Sakuntalu, svoju najpoznatiju poetsku tvorevinu." Taj park je ujedno i naziv tramvajskog stajališta u Osijeku na liniji 1, 2 i 3.

GPP popis reklama: https://goo.gl/DcZQxs

Sakuntala je u pravu! :prof

U utorak je pisala vrlo informativna poruka "POREMEĆAJ U PROMETU" :mrgreen:

Pozdrav iz Zagreba

I u utorak je normalno radio displej Muzej suvremene umjetnosti smjer Savski most to jest pokazivao dolaske 7 i 14

Dva famozna LCD na Črnomercu jučer nisu pokazivala ništa nego natpis atron na jednom sitno i plava pozadina na oba lcd-a .

Nije dugo trajalo pa već ne rade .

Na 22127 i 468 još uvijek one najave o registraciji prilikom ulaska u vozilo. Na Črnomercu počeli radovi s postavljanjem novih zaslona koji bi se trebali nalaziti između ZET kućice i kioska pored stajališta autobusa za Lukšiće/Mikuliće.

mca.png

Na oba stajališta na TBJJ i na oba stajališta u Draškovićevoj jutros su postojeći displeji zamjenjeni novima - ovi novi imaju obostrani prikaz,a boja slova je crvenkarto-narađasta [kao na onom displeju u Zapruđu].

Dean24zg

Na oba stajališta na TBJJ i na oba stajališta u Draškovićevoj jutros su postojeći displeji zamjenjeni novima - ovi novi imaju obostrani prikaz,a boja slova je crvenkarto-narađasta [kao na onom displeju u Zapruđu].

Međutim oba na trgu nisu radila zbog problema s napajanjem .....

Ali radi sada jedan ( smjer Draškovićeva ) koji su uspjeli osposobiti

Na oba stajališta na TBJJ i na oba stajališta u Draškovićevoj jutros su postojeći displeji zamjenjeni novima - ovi novi imaju obostrani prikaz,a boja slova je crvenkasto-narađasta [kao na onom displeju u Zapruđu].

Citat s vecernji.hr/zagreb:

radi se

Novi displeji na Jelačićevu trgu za točan dolazak tramvaja

Na Trgu bana Jelačića radnici su danas izmijenili dotrajale zaslone novima

Nakon zamjene kioska na središnjem zagrebačkom trgu, na red su došli i dotrajali ZET-ovi informacijski displeji.

Danas su zamijenjeni novima koji bi putnicima trebali pokazivati točno vrijeme dolaska sljedećeg tramvaja.

http://www.vecernji.hr/zagreb/novi-displeji-jelacicevu-trgu-tocan-dolazak-tramvaja-clanak-553376

Dean24zg

Postavlja se pitanje i podpitanje:

Koliko će ovakvih novih obostranih displaya biti postavljeno na raznim lokacijama?

I gdje će završiti postojeći displayi sa sadašnjih lokacija?

Dean24zg

...su danas izmijenili dotrajale zaslone novima...

:lool :lool :lool :lool :lool

Tramvaji koje sam montirao: 22104, 22116, 22117, 22118

SQL Query: SELECT onlyOne FROM everyOne WHERE loveMe = 'true'; 1 row(s) affected

Postavlja se pitanje i podpitanje:

Koliko će ovakvih novih obostranih displaya biti postavljeno na raznim lokacijama?

I gdje će završiti postojeći displayi sa sadašnjih lokacija?

Pretpostavljam da ih nece baciti na otpad...vjerojatno ce ici na neke druge stanice na kojima sada nema displaya, ili ce sluziti kao rezerva za zamjenu vandaliziranih/ostecenih/pokvarenih displaya?

Da su bili pametni mogli su odmah naručiti sve takve obostrane displeje.

No dobro,možda sad jedan od ova 4 zamjenjena osvane konačno na stajalištu Autobusnom kolodvoru-zapad.

Dean24zg

Evo ovako, ako netko nije vidio "nove" displeje... To su dva obična narančasta LED displeja spojena u isto kućište tako da ga se vidi s obje strane. To nije ništa novo jer takav displej postoji u zapruđu već dvije godine. I da... LED displej, jer su LEDice sitne i narančaste boje (al, to je jel moderno) se slabo vide po danu iz bliza jer kut ne odgovara, dok po noći situacija je takva da se iz daljine vidi ali ne što piše, a iz bliza onako, li-la, i da i ne, opet ovisi o kutu. Za ovakvu namjenu su najbolji flip-dot displeji koji su "dotrajali".

Eeeeeeej, halo ZET? Nemate za plaće a kupujete gluposti i to još uz to kupite lošiju stvar od one koja je bila! Ako se ovako nastavi, a nastaviti će se... Čeka nas Grčka...

SQL Query: SELECT onlyOne FROM everyOne WHERE loveMe = 'true'; 1 row(s) affected

Mene muči nešto drugo.

U petak u 7 ujutro sam se našao na Trgu i prvi put vidio te nove displeje. Vidljivost i čitljivost mi se čine relativno dobri, ali moguće je da ima određenih problema pri jakom ili slabom svijetlu.

No, tog jutra su se na jednom od displeja tramvaji najavljivali uredno (0 min, 1min, 3 min itd.), ali u drugom smjeru (ne sjećam se više kojem) su sva vremena bila apsolutna (6:59, 7:01, 7:03 itd) i, naravno, niti jedan tramvaj nije dolazio u tom vremenu.

Kako je to moguće?

Ja sam do sada živio u uvjerenju da prikaz vremena (relativno/apsolutno) ovisi jedino o tome da li je FRCity u tramvaju "vidljiv" ili nije, ali mi se čini nemoguće da to vrijedi samo u jednom smjeru, a ne u drugom.

Ima li netko neku ideju?

Pozdrav iz Zagreba

Mene muči nešto drugo.

U petak u 7 ujutro sam se našao na Trgu i prvi put vidio te nove displeje. Vidljivost i čitljivost mi se čine relativno dobri, ali moguće je da ima određenih problema pri jakom ili slabom svijetlu.

No, tog jutra su se na jednom od displeja tramvaji najavljivali uredno (0 min, 1min, 3 min itd.), ali u drugom smjeru (ne sjećam se više kojem) su sva vremena bila apsolutna (6:59, 7:01, 7:03 itd) i, naravno, niti jedan tramvaj nije dolazio u tom vremenu.

Kako je to moguće?

Ja sam do sada živio u uvjerenju da prikaz vremena (relativno/apsolutno) ovisi jedino o tome da li je FRCity u tramvaju "vidljiv" ili nije, ali mi se čini nemoguće da to vrijedi samo u jednom smjeru, a ne u drugom.

Ima li netko neku ideju?

Displej možda u svoju neku mini memoriju povuče apsolutna vremena i kad nije povezan sa glavnom bazom ispisuje ta apsolutna vremena.

Displej možda u svoju neku mini memoriju povuče apsolutna vremena i kad nije povezan sa glavnom bazom ispisuje ta apsolutna vremena.

Moglo bi biti tako nešto :palac:

Pozdrav iz Zagreba

Evo ovako, ako netko nije vidio "nove" displeje... To su dva obična narančasta LED displeja spojena u isto kućište tako da ga se vidi s obje strane. To nije ništa novo jer takav displej postoji u zapruđu već dvije godine. I da... LED displej, jer su LEDice sitne i narančaste boje (al, to je jel moderno) se slabo vide po danu iz bliza jer kut ne odgovara, dok po noći situacija je takva da se iz daljine vidi ali ne što piše, a iz bliza onako, li-la, i da i ne, opet ovisi o kutu. Za ovakvu namjenu su najbolji flip-dot displeji koji su "dotrajali".

Eeeeeeej, halo ZET? Nemate za plaće a kupujete gluposti i to još uz to kupite lošiju stvar od one koja je bila! Ako se ovako nastavi, a nastaviti će se... Čeka nas Grčka...

Potpisujem... i meni su flip-dot displeji bolji. Al šta ćeš... kad se nema novaca (il volje) za pravu stvar (LCD displeje) postavljaju se ovakva sranja da se mažu oči :/

Naj pobegne, naj pobegne... prestignem ga z beciklom.

Potpisujem... i meni su flip-dot displeji bolji. Al šta ćeš... kad se nema novaca (il volje) za pravu stvar (LCD displeje) postavljaju se ovakva sranja da se mažu oči :/

Flip-dot displayi sadrzavaju pokretne elemente i samom svojom konstrukcijom skloni su kvarovima. LED displayi su sasvim dobri i citljivi su. Usput, da li je cijeli display hrvatski proizvod, ili samo kutija? (na njoj sitnim slovima pise Tvornica elektro opreme Belisce). Prethodni flip-dot displayi su bili strane proizvodnje.

Usput, zasto mislis da su LCD displayi bolje rjesenje? LED displayi su kontrastniji.

Flip-dot displayi sadrzavaju pokretne elemente i samom svojom konstrukcijom skloni su kvarovima. LED displayi su sasvim dobri i citljivi su. Usput, da li je cijeli display hrvatski proizvod, ili samo kutija? (na njoj sitnim slovima pise Tvornica elektro opreme Belisce). Prethodni flip-dot displayi su bili strane proizvodnje.

Usput, zasto mislis da su LCD displayi bolje rjesenje? LED displayi su kontrastniji.

LED displeji imaju svoju namjenu, flip dot, iako su podložni kvarovima su bolji izbor za vanjske displeje. Naime, sve je stvar održavanja.

Također, Belišće može proizvoditi i flipdot displeje, stari flip dot su bili od Gorbe.

LCD-i imaju veliku prednost u pogledu rezolucije i modova prikaza informacije. Danas se vani u pravilu koriste LCD-i. Ti su LCD-i mnogo kontrastniji od "standardnih" kakvi se koriste za monitore i televizore.

Primjer LCD-a na stanicama Deutsche Bahna:

05_anzeige.jpg

Bogatstvo informacija: http://www.gruenewald-design.de/files/lcd_03.jpg

Naj pobegne, naj pobegne... prestignem ga z beciklom.

Jutros zanimljiva situacija na Glavnom kolodvoru (vjerojatno i dalje gdje postoje displeji). U zadnjem redu piše L2 vozi Savska - Vukovarska, a u redovima iznad se sasvim normalno ispisuje kada linija 2 dolazi na stanicu koju ova 2 dana neće ni vidjeti. Liniju 4 sustav valjda nije ni prepoznao pa je nije ni bilo nigdje, a 9 je pisalo da dolazi za 0 minuta, a došla jedno 5 min poslije.

I naravno ljudi nemaju pojma o ničemu... valjda je papir sa obavijesti o preusmjerenjima zaljepljen samo na kolodvoru i trgu

"Sakuntala park je park koji je dobio naziv prema kipu djevojke s palminom granom u ruci koju su Osječani zvali Sakuntalin kip. Ime joj potječe iz 5. st. kada je indijski pjesnik Kalidas napisao Sakuntalu, svoju najpoznatiju poetsku tvorevinu." Taj park je ujedno i naziv tramvajskog stajališta u Osijeku na liniji 1, 2 i 3.

GPP popis reklama: https://goo.gl/DcZQxs