Jump to content

Jedanaest i pol sati na putu od Zagreba do Krka, 20.09.2010


seabral

Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jako lijepo, ali svakako kao najupečatljivija slika ostaje ova koju i velecijenjeni M.K.Pffaf apostrofira. :D

Lako je izabrat iz pristojne hrpe. Volim kad se ovi stari forumaški majstori opuste pa prospu pred čitateljstvo svo bogatstvo ulova s terena. A ne onako - na kapaljku...

 

PS: Vidim da ću pod hitno morati dovršiti svoju temu o korištenju Irfana i Picase...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Jako lijepo!

 

Kuda si isao prema Fuzinama, uz jezero? Krajolik je prekrasan, ja ljetos nazalost nisam stao da poslikam. Bio sam sebican i uzivao u voznji :mrgreen:

Sumi, sumi, postolje,

nek kardani govore

Neka cuje zemlja sva

Kako drnda tramvaj sav

 

© NT 2200

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na komentarima ! :mrgreen:

 

Kuda si isao prema Fuzinama, uz jezero? Krajolik je prekrasan, ja ljetos nazalost nisam stao da poslikam. Bio sam sebican i uzivao u voznji :mrgreen:

Jesam, vozio sam dalje starom Karolinom prema Hreljinu. :mrgreen:

 

Vožnjom autom prema Meji i konačno na Krk počinje treći dio ovog putopisa. Vrata i Fužine su goranska mjestašca smještena bukvalno jedno pored drugog, odijeljeni omanjim brdskim prijevojem. Fužine se nalaze uz prekrasno jezero koje se lijepo vidi na samom ulazu u mjesto. Na vijaduktu je autocesta A6 (Zagreb - Rijeka).

 

P9200651res.jpg

 

Tandem žutki na fužinskom kolodvoru

 

P9200652res.jpg

 

Kolodvorska zgrada

 

P9200654res.jpg

 

Zgrada i žutke

 

P9200655res.jpg

 

 

Zgrada s civilne strane

 

P9200660res.jpg

 

Poznati stari željeznički most u Fužinama

 

P9200661res.jpg

 

Do stajališta Lič i Drivenik nisam išao. Lič sam ionako vidio iz vlaka i nije me se previše dojmio, onako razvaljen i nikakav. Za Drivenik sam znao da do njega treba ići po šumskom putu, a meni je za taj dan bilo dosta vode i kaljuža, pa sam odustao od toga. Umjesto toga, od Fužina sam krenuo direktno prema Zlobinu.

Link to comment
Share on other sites

Zlobin je po mom ukusu jedna od najljepših željezničkih stanica. Lijepi drvored, pitomi kraj, stajalište na blagoj uzbrdici, a sve skupa gotovo u centru mjestašca. Zaista, jako lijepo.

 

Pogled s ceste

 

P9200663res.jpg

 

Zgrada

 

P9200664res.jpg

 

Pogled uzbrdo prema zgradi i cesti

 

P9200667res.jpg

 

Skromno uređena, ali čista i održavana zgrada stajališta

 

P9200669res.jpg

 

P9200671res.jpg

 

Nakon Zlobina krećem prema Plasama. Tu pruga radi polukrug, a u daljini se može vidjeti more. A može se vidjeti i vlak, ako se ima dovoljno strpljenja ili sreće :mrgreen:

 

P9200680res.jpg

 

P9200677res.jpg

 

Kolodvor Plase. Kao što sam jučer napisao, nekadašnja polazna stanica buseva za Crikvenicu.

 

Ovo je službena zgrada.

 

P9200685res.jpg

 

A ovo mi više liči na kolodvor iz zlatnih vremena željeznice

 

P9200687res.jpg

 

Ulična strana

 

P9200690res.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nakon Plasa cesta prelazi prugu, a ja ostajem u sačekuši. Nakon samo dvije minute silazi strojna žutka. Ovdje na fotki prolazi točno ispod ceste ...

 

P9200693res.jpg

 

... a ovdje pozira na susjednoj strani brda

 

P9200696res.jpg

 

 

Pogled kao iz aviona: Učka, Opatijska rivijera, Rijeka, Bakar, ... Od prometnica se vidi dovršena nova brza cesta do Bakra i njezin novi dio prema Križišću u izgradnji

 

P9200707res.jpg

 

Zumirani pogled na buduću cestu na stupovima u izgradnji

 

P9200735res.jpg

 

Po nasuprotnom brdu se penje putnički sastavljen od žutke i dva vagona

 

P9200718res.jpg

 

Evo ga sad točno ispod mene

 

P9200732res.jpg

 

Ovaj pogled mi je čitavo vrijeme uzimao dah ... morao sam ga ovjekovječiti :mrgreen:

 

P9200738res.jpg

Link to comment
Share on other sites

Brzi iz Zagreba ... kao i većina brzih ovdje, vidimo ga u kombinaciji "dizel ispod žice"

 

P9200746res.jpg

 

Ode ...

 

P9200758res.jpg

 

Malo dalje

 

P9200765res.jpg

 

Još dalje

 

P9200781res.jpg

 

 

Odlazim od sačekuše do stajališta Melnice. Pronalazim ga nedaleko ceste, nakon kratkog šumskog puteljka uzbrdo. Lokalnom cucku se nisam dopao, pa me je čitavo vrijeme pratio lavežom, ali nisam ga se udostojao ispratiti niti jednim kadrom

 

P9200785res.jpg

 

Pogled sa stajališta niz prugu

 

P9200786res.jpg

 

Spustio sam se do Hreljina. Ovdje je pogled na more još ljepši ...

 

P9200789res.jpg

 

A na susjednom brdu mi pažnju privlači penjajući teretnjak

 

P9200799res.jpg

Link to comment
Share on other sites

Napokon dolazim do kolodvora Meja. Prvo što mi ovdje upada u oči je prekrasan pogled na Krk i okolicu

 

P9200810res.jpg

 

P9200814res.jpg

 

Ostaci nekadašnje okretnice

 

P9200815res.jpg

 

Kolovorska zgrada

 

P9200824res.jpg

 

Jedan od bunkera na kolodvoru

 

P9200828res.jpg

 

Ovako se iz bunkera vidi štreka

 

P9200831res.jpg

 

Dok sam se motao oko bunkera, s brda se sjurila ova drezina

 

P9200845res.jpg

Link to comment
Share on other sites

A onda se sjurilo nešto skroz drukčije ... uz sveopću zvonjavu i meketanje sam dobio društvo na kolodvoru

 

P9200852res.jpg

 

P9200856res.jpg

 

Iznenađenje je bilo obostrano. I dok se ženska populacija ponašala vrlo pristojno, mužjaci su me mjerkali i vijećali da li da me pokušaju potjerati s "njihovog" kolodvora

 

P9200859res.jpg

 

P9200860res.jpg

 

A ja sam im baš za inat fotkao njihove "komade"

 

P9200866res.jpg

 

Na kraju smo ipak dosadili jedni drugima ....

 

P9200868ares.jpg

Link to comment
Share on other sites

Još malo sam se motao po Meji, čekajući brzi za Zagreb.

Zadnjih godina on uvijek polazi oko 17.00 sati iz Rijeke i najžalosnije je da nakon tog vlaka ne postoji više niti jedna veza iz Rijeke za Zagreb. t1949.gif :mrgreen:

 

 

P9200883res.jpg

 

Na čelu vlaka je, po običaju, dizel

 

P9200893res.jpg

 

Nakon ovog vlaka fotkam oproštajne fotke s Meje i krećem prema Krku

 

P9200895res.jpg

 

A neposredno pred otokom me dočekuje ON .... velik, ponosan, osunčan. Stao sam da ga ovjekovječim u punoj njegovoj ljepoti.

 

P9200901res.jpg

 

Nakon toga mogu krenuti dalje i nakon dvadesetak minuta stižem na odredište, točno jedanaest i pol sati nakon polaska iz Zagreba. Tu se na svojoj terasi polako prepuštam smiraju dana i zadnjim zracima sunca ...

 

P9200905res.jpg

 

To je sve za ovaj puta. c0205.gif

Link to comment
Share on other sites

Pre-Kra-Sno! Ove zadnje fotke ostavljaju bez daha. Imao si dobru kombinaciju prekrasnog vremena i živahnog prometa na pruzi, a pobrao si i gotovo sve vidove vuče. Falila Ti je još samo 32-ojka kako pije vodu u Driveniku :mrgreen:

 

Hvala, hvala, hvala...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Zaboravio sam pitati jesi li od našeg kolege und prijatelja dobio dopuštenje za slikavanje onih mlijekonosnih životinjica u Meji? To je ipak njegovo područje... :mrgreen:

:wink:

A gdje je mica-maca iz Meje?

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Tvoji putopisi su svaki put sve boji i bolji, čitatelju pružaju uistinu poseban užitak uz vrlo zanimljiv tekst i obilje prekrasnih slika. :wink:

 

Hvala ti na iznimnom trudu i vremenu koje si uložio da bi nas počastio ovim putopisom. :D

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jel se ono na zadnjoj fotki prekoputa vidi Crikvenica ?

Točno. To je pogled iz Šila na Krku. Zapravo, vidi se jedan dio Crikvenice i Selce, a drugi dio Crikvenice je pokriven iza bora na lijevoj strani fotke.

Link to comment
Share on other sites

Jel se ono na zadnjoj fotki prekoputa vidi Crikvenica ?

Točno. To je pogled iz Šila na Krku. Zapravo, vidi se jedan dio Crikvenice i Selce, a drugi dio Crikvenice je pokriven iza bora na lijevoj strani fotke.

Imaš zadatak otpiliti bor prilikom sljedećeg posjeta kako bi se vidjela cijela Crikvenica!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Imaš zadatak otpiliti bor prilikom sljedećeg posjeta kako bi se vidjela cijela Crikvenica!

Ne dolazi u obzir ! Treba mi taj bor .... dva metra dalje imam još jedan bor, a između njih mrežu za ljuljanje. t119002.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...