Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
knor

HZ PP 6112-0XX (Koncar, regionalni vlak)

Recommended Posts

vlakić ( zovem ga tako jer i meni pomalo liči na tramvaj, bar dok ga ne vidim uživo) ne izgleda loše...

Molim Vas da ovdje nastavimo raspravu o Koncarevom niskopodnom vlaku HZ PP 6112, opcenite rasprave o novim vlakovima Putnickog prijevoza u opcoj temi, a o Gredeljevom vlaku u posebnoj temi.

Hvala i pozdrav

toma

Three Blind Mice

Sve 5 ali postojat će 2 osnovna tipa niskopodnih EMV-a: regionalni i gradsko-prigradski. Da li u ovoj temi pisati o regionalnom, koji je trenutno u Berlinu, ili o gradsko-prigradskom koji je u fazi proizvodnje?

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Sve 5 ali postojat će 2 osnovna tipa niskopodnih EMV-a: regionalni i gradsko-prigradski. Da li u ovoj temi pisati o regionalnom, koji je trenutno u Berlinu, ili o gradsko-prigradskom koji je u fazi proizvodnje?

Pa stavio sam brojcanu oznaku :wink:

O regionalnom. Kad se pojave prvi podaci o prigradskom EMV-u, otvoriti cemo temu i za njega :)

Mislim da je tako najbolje - imam opcu temu, i tri za svaki vlak pojedinacno.

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Pa stavio sam brojcanu oznaku :kul

Predlažem da dodaš i tekstualni opis teme. Otkako se u nazivima tema nalaze samo brojke, sve skupa mi je postalo prilično nepregledno.:kul

Priznajem da spadam među one kojima sve te brojke ne govore baš puno ... :mrgreen:

Vlak danas u 11 sati predstavljen na Sajmu u berlinu uz prisustvi ministra Kalmete i kompletne uprave HŽ-a ,Gredelja i Končara .

Vlak danas u 11 sati predstavljen na Sajmu u berlinu uz prisustvi ministra Kalmete i kompletne uprave HŽ-a ,Gredelja i Končara .

Neznam kako je Kalmeta bio u Berlinu . Bio je u Saboru na aktualnom satu.

Možda je bio državni tajnik

Kad smo već kod brojeva, hoće li regionalni i prigradski vlak biti tretirani kao ista serija i nositi isti broj (6112) ili će prigradski biti 6113?

Vlak je došao u 15:39(po maperu ) u Končar .

Za kolko dana će ići pod napon i kada će mu se ugraditi ono što mu se još nije stiglo ugraditi ?

Za kolko dana će ići pod napon i kada će mu se ugraditi ono što mu se još nije stiglo ugraditi ?

Koliko cujem, pod napon nece tako skoro... 11, 12. mjesec...

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Auuu, onda je na InnoTrans išao baš u "roh bau" izdanju. Nadam se da to nije ostavilo neki loš utisak.

A koj ije razlog bio da nije išao EMV za ŽFBiH, on je ipak malo raskošniji, vožen je ima i rezultate testa u Velimu, puno bi se više materijala moglo o njemu izložiti - mogao je i ovaj pored njega, ali mislim da bi onaj bio malo reprezentativniji. Jedino ako ŽFBiH nisu dozvolile, ali ne vidim kako bi to zabranile kad proizvod svakako još nije preuzet.

Čekajući tramvaje...

Kratka je ova žuta crta na početku :shock: , jel se zna koliko ima sjedala 1. razreda u jednom ovakvom vlaku?

Zna se. I pisalo se. Potraži.

...kada će mu se ugraditi ono što mu se još nije stiglo ugraditi ?

A što se to nije stiglo ugraditi? :shock:

Maper laze jer sam ga na svoje oci vidio u Podsused tvornici u 16:15

:shock:

...kada će mu se ugraditi ono što mu se još nije stiglo ugraditi ?

A što se to nije stiglo ugraditi? :shock:

Senzor ulaska i izlaska (brojač ljudi )

I on čini 15% vlaka? :(

Uostalom, to mi ionako djeluje kao opcija koja nema apsolutno nikakve veze s funkcioniranjem i karakteristikama samoga vlaka.

Mislim da bi bilo lijepo da nam drempa objasni što je mislio pod tim da je samo 85% vlaka napravljeno, jer ovako možemo nagađati do vječnosti. Bio sam u vlaku na prezentaciji, razgovarao s određenim ljudima i uvjeravam vas da mi je vlak djelovao vrlo završeno.

Treba obaviti testiranja, ali to nije isto što i ugradnja dijelova.

@Portos, možda si previdio moje pitanje: znaš li hoće li prigradska varijanta imati oznaku serije 6113 ili podserija 100 ili će se razlikovati na neki drugi način, ili se po brojevima neće uopće razlikovati?

@Portos, možda si previdio moje pitanje: znaš li hoće li prigradska varijanta imati oznaku serije 6113 ili podserija 100 ili će se razlikovati na neki drugi način, ili se po brojevima neće uopće razlikovati?

Ne znam ali mogu pretpostaviti da će Gradsko-prigradski biti podserija 100. Jer on će se od Regionalnog razlikovati po interijeru, broju vrata i boji i ni po čemu drugome.

I on čini 15% vlaka? :mrgreen:

Uostalom, to mi ionako djeluje kao opcija koja nema apsolutno nikakve veze s funkcioniranjem i karakteristikama samoga vlaka.

Mislim da bi bilo lijepo da nam drempa objasni što je mislio pod tim da je samo 85% vlaka napravljeno, jer ovako možemo nagađati do vječnosti. Bio sam u vlaku na prezentaciji, razgovarao s određenim ljudima i uvjeravam vas da mi je vlak djelovao vrlo završeno.

Treba obaviti testiranja, ali to nije isto što i ugradnja dijelova.

PA recimo fali cjev za zrak koja ide iz krova prema dolje na glavnom vodu jer dečki iz Čakovca su zaboravili tu rupu napraviti tak od aje sve zatvoreno sa panelima bez d aje sve ugrađeno a radi se o C-1 modulu .

Regionalnog razlikovati po interijeru, broju vrata i boji i ni po čemu drugome.

Kak će obojan, onak u plavo kao na prezentaciji ili... :mrgreen:

Serija 2 044 i dalje ostaje u Zagorju . :grin: :grin: :grin:

PA recimo fali cjev za zrak koja ide iz krova prema dolje na glavnom vodu jer dečki iz Čakovca su zaboravili tu rupu napraviti tak od aje sve zatvoreno sa panelima bez d aje sve ugrađeno a radi se o C-1 modulu .

Čemu služi taj zrak?

to ti je cijev koja spaja spremnik zraka i kompresor sa glavnim vodom

:twisted:

Znaš li ti, drempa, uopće razliku između glavnog i napojnog voda?