Jump to content

Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor


ZlayoZg

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Malo zakašnjele slike od ispred radione:

Krajnje lijevo je Đuro 030 (sam se vidi dio kabine), pa onda ide 2062 029, pa 2062 055 i skoz najbliža je 2063 003. S tim da je 2062 001 bila u radioni.

 

Dok smo bili kod parnjača probudila se ova ASEA i tako je nastala staro-novo slika... :P

32024_1406732582823_1667685937_916874_2995849_n.jpg

 

I na kraju posjeta kad smo bili kod Postavnice 2 ova mačka je doskakutala kao gazela kroz travu i počela se mazit i valjat po podu...

32024_1406732702826_1667685937_916876_5029822_n.jpg

 

Sve u svemu bilo je predobro, osim što mi je žao što nismo posjetili radionu, išao bi ja sam poslije ali sam žurio doma. ići ču prek ljeta u radionu i sve poslikat po radioni i depou. Vidimo se sljedeći put na roštiljadi 21.06.2010.!

Link to comment
Share on other sites

Stanley molim te kada stignes napisi koje se sve parnjace tamo nalaze.

Bitne su nam serije, ako imas kompletne brojeve jos bolje. :(

Vita jela, zelen bor, evo brzi odgovor. :twisted:

Među onima što smo ih obišli (vidio si slike) nalaze se dvije lokomotive serije 11, obje novije verzije s usmjerivačima zraka, te po jedna 33 i 51.

Brojeve nažalost nisam gledao, a mislim i da su pločice poskidane. Brojevi me, pošteno govoreći, nisu ni zanimali. Jednostavno sam pao u komu kad sam vidio kako se odnosimo prema vlastitom tehničkom nasljeđu.

To zasigurno nije sve, jer se na RK mora nalaziti još parnih lokomotiva, između ostalih i zadnja serije 11 koja je 1976. remontirana u TŽV Gredelj.

Vjerojatno se neke parne lokomotive, bolje rečeno njihove reliquiae reliquiarum, nalaze u krugu Vuče vlakova gdje nismo imali pristupa.

A i ovo što smo vidjeli ugurano je na mjesto koje se ne može nazvati baš reprezentativnim.

I ostali vrijedni muzejski primjerci (vagoni) nagurani su u neku pripizdinu, gdje također hrđaju i propadaju.

Kad to usporedim s jednim Železniškim muzejom u Ljubljani, koji sam ove godine posjetio dvaput, dođe mi da ono debelo krme s HTV-a, koje se permanentno sprda s našim zapadnim susjedima, opalim nogom drito u pretilu trbušinu. :mrgreen:

Da ne duljim, negdje na forumu imaš točne podatke gdje se koja od očuvanih (čuj: očuvanih) parnjača u Hrvatskoj nalazi, zajedno s njihovim brojevima. A postoji i foto-dokumentacija, uključivo lokomotive na RK.

Hvala na odgovorima i dodatnim informacijama. :D

Tvoje komentare o stanju parnjaca necu da "komentarisem", jedino ako ti treba jos neko pa da zajedno placemo. :D

Link to comment
Share on other sites

Tvoje komentare o stanju parnjaca necu da "komentarisem", jedino ako ti treba jos neko pa da zajedno placemo(

Od plakanja slaba korist.

Možda bi bilo bolje na kući ministra kulture napisati veliki grafit: Quintili Vare, legiones redde! Pa nek si misli. :mrgreen:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Evo i mojeg skromnog doprinosa ovom putopisu. Manje više sve ste već vidjeli, pa ću iz tog razloga staviti svega par slika.

 

Pogled s postavnice 1 prema jugoistoku.

 

Postavnica.jpg

 

Stanley promatra ranžiranje teretnih vagona.

 

Ranziranje-7.jpg

 

Lijepo obojane cisterne

 

Vagoni.jpg

 

Dvije jedanaestice - aktivna 2 044 i neaktivna 2 061

 

011011.jpg

 

Raj za ljubitelje dizela

 

Lokse-1.jpg

 

i na kraju, ono najbolnije

 

Dvije parnjače serije 11

 

11.jpg

 

Serija 33

 

33.jpg

 

I serija 51

 

51.jpg

 

Još nekoliko slika s druženja na RK moći ćete uskoro vidjeti u mojoj fotogaleriji.

 

Toliko od mene.

 

Hvala svima na ugodnom druženju. :evil:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Da nisi možda bio sa dacom?On je bio na istom mjestu u slično vrijeme... :???: Slični vagoni,a posebice ona ASEA 223 se pojavljuje i kod njega na fotkama. :mrgreen:

Ne samo s dacom...

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Jako lijepe fotke, pohvale svima.I ja sam ne davno bil na RK s makozom na tokarenju. S obzirom da ništ nije bilo najvaljeno napravio sam kriomice jednu fotku naše makoze, dok su još svi spavali...

Nadam se da se autori ne ljute što ubacujem svoju fotku


IMG_3238_09_04_11_zg_rk.jpg

Samo 1.razred !

1.'st class only !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 6 years later...

Je i ja imam volju, al neznam kaj se tam slobodno slika? Nebi htel da me još zapreju tam. :wink:

 

Na Ranžirnom znaju biti zaguljeni, čak znaju i zvati policiju kada im se netko nepozvan mota po kolodvoru, stoga ti preporučam da nabaviš dozvolu za fotografiranje. Pošalji ovakav mail na adresu Ingrid.Grbesa@hzinfra.hr:

Poštovani

Molim da mi izdate dopuštenje za fotografiranje na mreži HŽ u 2018. godini. Fotografije snimam kao ljubitelj željeznice i ne koristim ih u komercijalne svrhe.

Unaprijed zahvaljujem.

S poštovanjem

(potpis)

Dozvola će ti stići mailom u najkraćem roku (meni je stigla za nekoliko sati). Isprintaš je, staviš je u džep i nitko ti neće praviti smetnje.

Neki od forumaša se prave pametni u stilu ''kaj će to meni, niko mi ne može zabraniti slikanje, gdje piše da je zabranjeno'' itd. To je možda i točno, ali zašto sebi i drugima praviti nepotrebne neprilike.

Kad se budeš motao po Ranžirnom, naročito među kolosjecima gdje ima vagona, otvori četvore oči i gledaj lijevo-desno-naprijed-natrag da te ne zakači kakav manevarski sastav.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Pa ja imam dozvolu od prvoga dana, ali tam ljepo piše da je zabranjeno slikanje po depoima i radionicama,i iz sigurnosnih razloga zabrenjeo slikanje strojovođa. Ja niti jednu sliku nisam okinul bez dozvole, od prvog dana ju dobim sa sobom.

Link to comment
Share on other sites

Imaš dozvolu? Pa kaj se onda premišljaš, samo slikaj i ne brini. U depo ako ''zalutaš'' ne bu ti niko zval policiju, mogu te eventualno ljubazno zamoliti da odlepršaš. Prema tome samo naprijed, bez straha, jedino vodi računa da te nekaj nedajbože ne pokupi.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...