Jump to content
zeljeznice.net
STIB

Tramvajske nesreće II

Recommended Posts

Ne možeš jer se onda guzice iz HNB-a ne bi mogli dovesti na posao. I onuda idu oni blindirani kamioni s lovom petkom ujutro.

Molim da se ovaj post shvati maksimalno ironično :mrgreen:

ccc i onda je nadimak za 2100 prost i ne smije ga se slučajno napisati, a ovo kao nije. :kul

Što se tiče ovog prometnog problema, netko je jedanput napisao i nacrtao bika sa plugom ispred....dakle, plug na sve tramvaje, gas do daske i stvar je riješena, JGP savršeno funkcionira jedino bi vučne službe i ambulante bile na svakom koraku kao sad kladionice i trgovački centri. 8)

:shock:

I molim lijepo: ja nisam upotrijebio prostu riječ, ja sam samo upotrijebio deminutiv od riječi guza, a ta se riječ redovito smije upotrijebiti čak i u vrtićima :shock:

Kad ste čuli da deminutiv od neke riječi koju i djeca smiju govoriti znači prostotu? Ja znam za samo jedan primjer :shock:

Kad ste čuli da deminutiv od neke riječi koju i djeca smiju govoriti znači prostotu? Ja znam za samo jedan primjer :(

Brodomerkur? :D

Motociklist je podletio pod 2115

Motociklist se sudario s tramvajem i pao na tračnice

Mladić koji je pao na tračnice tramvaja s teškim je ozljedama prevezen u KB Sestara milosrdnica u subotu oko 19.30 sati. Mladi motociklist sudario se s tramvajem na križanju Horvaćanskei Ulice Bernarda Vukasa, sletio s motora i, kako tvrde očevici, pao pod tramvaj.

Njegovo zapomaganje prestrašilo je očevice nesreće koji su sa strepnjom isčekivali vozilo Hitne pomoći. Čim je izvučen s tračnica prevezen je u bolnicu, a policija je zbog očevida zaustavila tramvajski promet u smjeru zapada. Još uvijek nije poznato kolikosu ozbiljne mladićeve ozlijede, a policiji će u otkrivanju uzroka nesreće pomoći očevici koji su se zatekli u blizini.

http://www.vecernji.hr/zagreb/motociklist-se-sudario-tramvajem-pao-tracnice-clanak-198680

Pravilo trijaže kaže - čim kuka, dobro mu je! Trebalo ga je ostaviti barem pola sata, da dobro zapamti sve detalje, i on, i promatrači. To bi bila najbolja prevencijama mladim bahatim junošama... 8)

Raznjelo raznosača Pizze 8)

Dobro je i prošao :mrgreen:

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Ti dostavljači pizze jure kao munjeni po gradu, nije niti čudo da je kit nastradao.

A opet da ne jure jeo bi hladnu pizzu

To je stvarno bitnije od svega drugoga što može napraviti sa takvom luđačkom vožnjom! :ljut4 :wink:

A i neće se ohladiti jer su pizzerije iz kojih naručuješ uvijek u kvartu ili susjednom kvartu, pa nečeš naručiti iz pizzerije u Dubravi ako živiš u Španskom....sad dajem samo kao primjer. :roll:

A i neće se ohladiti jer su pizzerije iz kojih naručuješ uvijek u kvartu ili susjednom kvartu, pa nečeš naručiti iz pizzerije u Dubravi ako živiš u Španskom....sad dajem samo kao primjer. :wink:

Nije stvar u tome da li će se pizza ohladiti ili ne, nego pizzerije nemaju beskonačni broj raznosača. Raznosači znaju da se u trenutku dostave jedne pizze već peče nova pizza za dostavu. I evo im razloga za brzu vožnju ... ali, naravno, ta vožnja ne smije biti pogibeljna niti za raznosača pizze, niti za bilo kog drugog u prometu. Za pogibeljnu jurnjavu nema nikakvog opravdanja.

Ja mislim da je stvar u vlasnicima pizzerija koji te jadne dostavljače ganjaju k'o goniči robova. Uvale im poluispravne prdilice i rok do kad se moraju vratiti po drugu turu. Ja ne vjerujem da bi tip riskirao život samo tako i da su baš dostavljači pizze najgori vozači. Sjećam se kad sam radio kod privatnika, putujem po mećavi starom cestom za Rijeku a idiot me svakih sat vremena zove na mobitel i pita gdje sam i da koji mi k**** tak dugo treba...

Sad će još jadnik i nadrapat jer se naručitelj pizze naljutio što mu nije stigla na vrijeme.

Nije da reklamiram, ali pizzerija u mom kvartu ima Golfove dvojke i dečki su smireni, voze polako i pizza je uvijek kod mene ranije nego što mi obećaju da će biti. Vruća.

Nije da reklamiram, ali pizzerija u mom kvartu ima Golfove dvojke i dečki su smireni, voze polako i pizza je uvijek kod mene ranije nego što mi obećaju da će biti. Vruća.

Da, tako je i kod mene, imaju Škode Favorit, limarija je sva nikakva, a o oblaku dima i zvuku da ne govorim ali je pizza nebi čovjek rekao stvarno dobra i uvijek, kak si rekao - vruća.

Nisam nikad nikog vidio od tih dostavljača da se nešto posebno žure.

No dobro....da sad ne odemo previše u OT.

Ja mislim da je stvar u vlasnicima pizzerija koji te jadne dostavljače ganjaju k'o goniči robova. Uvale im poluispravne prdilice i rok do kad se moraju vratiti po drugu turu. Ja ne vjerujem da bi tip riskirao život samo tako i da su baš dostavljači pizze najgori vozači. Sjećam se kad sam radio kod privatnika, putujem po mećavi starom cestom za Rijeku a idiot me svakih sat vremena zove na mobitel i pita gdje sam i da koji mi k**** tak dugo treba...

Sad će još jadnik i nadrapat jer se naručitelj pizze naljutio što mu nije stigla na vrijeme.

jedan od problema je i to što su plaćeni po dostavi, zato često toliko i jurcaju. no to naravno i nije razlog za opasnu vožnju.

...and I'd let that lonesome whistle blow my blues away.....

Mislim da je ovime iscrpljena tematika načina vožnje dostavljača pizzi i ćevapa, pa molim da se vratimo na tramvaje.

:D

Pozdrav iz Zagreba

Jutros je 2301 imao prometnu nezgodu. Čim je krenuo sa stajališta na Vodnikovoj naletio je na auto koji je ulazio/izlazio na parking ili s parkinga. Auto ima oštećenja na desnoj bočnoj stani a za tramvaj mislim da nema. Iza njega su u zastoju ostali 14xx i 1204. Ostali tramvaji su preusmjereni preko Glavnog kolodvora. Nesreća se dogodila oko 7:30.

Vjerojatno je izlazio, jer da je ulazio, vozar bi ga vidio i čekao.

Ali s tim parkinzima zna biti i zez, lik uđe na parking, tramvaj već krene jer misli da je gotovo, a vozač auta se zbuni (pogotovo to žene znaju napraviti) i ne zakoči auto kako treba, pusti kočnicu dok još drži kvačilo, auto "iscuri" lagano nazad i udari u tramvaj. Sto puta viđena scena...

S obzirom da je automobil izlazio s parkinga koji se nalazi uz desni rub ceste, a htio se kretati u smjeru sjevera (kamo i tramvaj), to je sva prilika da bi na tramvaju najgore trebala proći lijeva prednja strana.

Inače, u isto su vrijeme nešto južnije u Savskoj, ali s iste strane, šlepali jedan drugi tramvaj (serije 2100).

"Tko uči zna, tko krade ima."

"Vorwärts immer, rückwärts nimmer."

Inače, u isto su vrijeme nešto južnije u Savskoj, ali s iste strane, šlepali jedan drugi tramvaj (serije 2100).

Ako je 2100, onda to nije ništa čudno. :lol:

Izgleda da onda sa 2301 nije ništa jer se očito auto samo naslonio na tramvaj.

Stradao pješak

http://danas.net.hr/crna-kronika/page/2010/11/30/0128006.html

Prema posljednjim informacijama, stradala je i vozačica tramvaja no još nije poznata težina njezinih ozlijeda.

Ovo još nisam čuo :wink: Prije bih rekao da je doživjela šok pa da ju je zato hitna odvela.

Kolko sam čuo od vozača tramvaja da je doživjela šok i zato ju je hitna odvezla.Tramvaj je bio na liniji 4 .Pješak je preminuo i sam si je kriv najvjerovatnije.

NA ZAGREBAČKOM Maksimiru dogodila se prometna nesreća u kojoj su sudjelovala tri osobna vozila te jedan tramvaj. Prema dostupnim informacijama, nesreća se dogodila oko 17.35 sati. Osobno vozilo Volkswagen Polo udario je u Fiat Punto, a ovaj je udario u Citroen. Od siline udara Fiat se okrenuo i pritom udario i u tramvaj.

Nitko od sudionika nesreće nije ozlijeđen, a suvozačica u Fiatu je doživjela šok.

Tramvajski promet bio je u zastoju do uklanjanja vozila s pruge.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/na-maksimiru-se-sudarila-tri-automobila-i-tramvaj-/526598.aspx

Sudar tramvaja i kombija u Ilici: Iz vozila curi nafta, vatrogasci saniraju štetu

http://www.jutarnji.hr/sudar-tramvaja-i-kombija-u-ilici--iz-vozila-curi-nafta--vatrogasci-saniraju-stetu/924806/

(na slici je 2221, ali to je neka stara slika)

Kasnije se pojavila i fotogalerija:

http://www.jutarnji.hr/sudar-tramvaja-i-kombija/924837?foto=5

Čeh 423 (VR 0617) je samo malo oštećen:

prom-_2__371455S0.jpg

Pozdrav iz Zagreba