Jump to content
zeljeznice.net
STIB

Tramvajske nesreće II

Recommended Posts

Tramvaj (9), vjerojatno KT4, sudario se s autom kod Borongaja prije nesto manje od 10 minuta.

Nije nista strasno, amlo je strazni dio auta ostecen...

Vise ne znam jer nisam vidio nesrecu, ako netko zna nesto vise ili ima slike, neka postavi :)

2277 na 1409 se 9.7. Oko 23:05 sudario s osobnim autom na krizanju tmt i prilaza. Auto je u stvari lupio u tramvaj na semaforu, iz nepoznatih razloga, bas ispred mene i moje žene koji smo se ucviljeni vraćali i cmoljili jer ja moram nazad u SAD. Da je lupio samo sekundu prije ne bi ga vise bilo, a ovak je još kit dobro prosel.

Zastoj još traje, došao je d4 ako bi trebalo vuci, ali šteta na 2277 je mala, samo je malo oštećen sa strane, ogreben.

Tramvaji idu doma preko austrijske.

Džaba mu je Splićo mahao da ga zaobiđe... :wink:

Splićanin krivo parkirao, tramvaj naglo zakočio, putnica teško ozljeđena

Zbog Splićanina Ž. M. (47) koji je nepropisno parkirao svoj WV golf na nogostupu zagrebačke Vlaške ulice u utorak oko 11,30 sati i time onemogućio normalan prolazak drugim vozilima, došlo je do naglog kočenja tramvaja broj 12 kojom prilikom se 67-godišnja putnica D. M. teško ozlijedila.

Nesretnoj je ženi liječnička pomoć ukazana u KB Merkur, a do prometne je došlo kada je 'dvanaestica' došla do raskrižja s Vončininom te je vozač ZET-a Ž. J. P. (41) naglo počeo kočiti zbog golfa splitskih registarskih oznaka u koji je vlasnik Ž. M. taman ulazio.

S obzirom na teške ozljede koje je zadobila putnica tramvaja, nije za isključit da bi neodgovorni vozač mogao biti sankcioniran.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Crna-kronika/tabid/70/articleType/ArticleView/articleId/110980/Default.aspx

S obzirom na teške ozljede koje je zadobila putnica tramvaja, nije za isključit da bi neodgovorni vozač mogao biti sankcioniran.

Novinari su po običaju nepismeni

Sudar tramvaja u Zagrebu, ozlijeđeni vozači i 7 putnika

Iz PU zagrebačke doznajemo da je oko 8 sati došlo do sudara dvaju tramvaja na raskrižju Čavićeve i Ulice grada Gospića. U ZET-u imaju podatak da je sedam putnika ozlijeđeno, dok policija raspolaže s nešto većim brojem od čak 10 putnika. Točni podaci znat će se nešto kasnije.

Iz ZET-a doznajemo da je tramvaj broj 3, koji se kretao Ulicom grada Gospića u smjeru grada, naletio na tramvaj broj 13, koji je bio zaustavljen na stajalištu u Čavićevoj ulici.

Prilikom sudara ozlijeđeni su vozači i sedmero putnika, kažu u ZET-u.

Zagrebačka policija zasad ima podatak da se radi o desetak ozlijeđenih, no točan broj znat će se nakon očevida, koji je i tijeku.

Tramvajski promet prekinut je u oba smjera.

Maša Ilotić

24.09.2010.

http://danas.net.hr/crna-kronika/page/2010/09/24/0078006.html?pos=n0

evo i fotki jednog od tramvaja, slikano kod miramarske.

Katica 350 (moja najdraža :kul ), na 0308

photo1536.jpg

photo1537.jpg

“HŽ je jedna od najgorih hrvatskih kompanija, umjesto da je jedna od najuspješnijih”
Slavko Linić

"Wer nix weiss, wer nix kann, geht zum post oder eisenbahn."

Koja je katica bila na 13?

Pozdrav iz Zagreba

A evo i fotaka:

0240007.55.jpg

0206007.55.jpg

0207007.55.jpg

0208007.55.jpg

0209007.55.jpg

0210007.55.jpg

0239007.55.jpg

Sreća u nesreći da su razbite one stare češke kante.

Koja je katica bila na 13?
Našao sam, plava 305 :D

Pozdrav iz Zagreba

To nisu stare češke kante, to su češki tramvaji iz NOVIJE serije i osim niskopodnih i 2100 spadaju u najnovije zagrebačke tramvaje.

Drugo, ovo je ŽELJEZNIČKA crna kronika. Tema o tramvajskim nesrećama nalazi se u podforumu Tramvajski promet.

http://zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?p=317922#317922

edit by seabral: premješteno u Tramvaje

Hvala, STIB 8)

Zanimljivo je da se u svim medijima vrti istih 7 fotki, koje je i DB stavio u željezničku Crnu kroniku (s komentarom tipičnim za zajedljive zagrebačke snobove). I na svim tim fotkama nema nijedne koja prikazuje drugi tramvaj. :D

Hvala, STIB 8)

Zanimljivo je da se u svim medijima vrti istih 7 fotki, koje je i DB stavio u željezničku Crnu kroniku (s komentarom tipičnim za zajedljive zagrebačke snobove). I na svim tim fotkama nema nijedne koja prikazuje drugi tramvaj. :D

Inzistiram i dalje da su to stare češke kante. :roll:

One još starije ipak ne izbijaju bubrege tak brutalno.

Gledao sam prilog u podnevnom dnevniku na HTV gdje su vozačice (možda i konduterke ) rekle da je bila jaka magla i nije se vidio ni gornji vod a kamoli svjetla od tramvaja ispred.

Tog videa još nema na HTV-ovim stranica .Ako ga stave stavit ću link.

Inzistiram i dalje da su to stare češke kante. 8)

One još starije ipak ne izbijaju bubrege tak brutalno.

To su nove češke kante s ugrađenim izbijačima bubrega. Molim te da uvažavaš napredak u tehnologiji :D

Gledao sam prilog u podnevnom dnevniku na HTV gdje su vozačice (možda i konduterke ) rekle da je bila jaka magla i nije se vidio ni gornji vod a kamoli svjetla od tramvaja ispred.

Tog videa još nema na HTV-ovim stranica .Ako ga stave stavit ću link.

Znači ak je jaka magla smiješ nabiti tramvaj ispred sebe :D Baš me zanima bi li to prošlo da sam ja autom napravio takvo s***e.

Inače sam gotovo uvijek na strani vozača, ali mislim da će se i ostali složiti da je ovdje (naravno, ako nisu u pitanju neispravne kočnice) čista nepažnja. Po toj istoj magli sam ja jutros došao bez problema. A u 8 ujutro već je bijeli dan i tramvaj se vidi sa svjetlima ili bez njih. Ako ne vidiš gornji vod, onda vozi polako. Kod magle nije kriva magla nego vozač koji ju podcjenjuje.

Ma ja sam htio premjestiti a onda sam skužil da nemam ovlasti za ovaj dio foruma :mrgreen:

975873.png