Jump to content
zeljeznice.net
Simplon Express

Fotografije i filmovi iz davnijih vremena - prije 1990. godine

Recommended Posts

Prva vožnja električne lokomotive na dionici Vinkovci - Tovarnik,poslije obnove ratom oštećene kontaktne mreže (1141-220)

bscap009.jpg

6111-025, vozio sam tog mađara puno puta, i jedino što je na njemu bilo dobro jesu kočnice. Imao je neke probne papuče, tako da si komotno sa 80 km/h na početku perona počeo kočiti i još ga moraš raskočiti da staneš kod "S"-a! A inače ak nisi defekt bio, imao si sreće :wink:

Ah...da, i toliko je bio trul od hrđe, da smo eraser i ja bježali od njega da ne propadnemo kroz pod :?:

...samo mokri snovi za pojedine...

Splitski kolodvor iz malo drukčije pozicije. Ne znam točnu godinu, ali knjiga iz koje je ta slika je tiskana 1976. tako da je slika od prije te godine. Nadam se da ne bude prevelik problem kvaliteta slike, stavio sam je više kao dokumentarnu.

Split2.jpg

Kad su dobrodošle imam još tri slične slike. Sve tri su iz enciklopedije lokomotiva i vlakova iako su te enciklopedije kaj se tiče manjih zamalja dosta razlikuju od enciklopedije do enciklopedije.

Prva slika je Zagreb negdje 1993. ili prva polovica 1994. Na prvom peronu je Maestral koji je tada vozio preko Koprivnice i kretao je oko 7 ujutro. Mislim da je godina kriva jer je 1981. proizvedena prva brena, a ASEAe su prije (u tekstu se radi o ASEA-i).

Maestral1.jpg

Druga slika (zapravo nijh dvije)je za ljubitelje pare. Na slikama se nalazi serija 01, za veču sliku ne znam gdje je slikana, dok je manja izlazak vlaka iz beogradske stanice.

01.jpg

Zadnja slika je iz inozemstva točnije iz Slovenije i slikana je na ulazu u Bohinjski tunel i na njoj je serija 28 koja je mislim vozila i u Hrvatskoj.

Bohinj1.jpg

Druga slika (zapravo nijh dvije)je za ljubitelje pare. Na slikama se nalazi serija 01, za veču sliku ne znam gdje je slikana, dok je manja izlazak vlaka iz beogradske stanice.

01.jpg

Ja bih i za manju sliku rekao da je Beograd - prvo po geografiji i zgradama u pozadini, drugo zbog natpisa iznad desnog fara(gledano iz smjera lokomotive, ne promatrača)

Hladni Kalašnjikov izmisliše topli ljudi!

http://nedorecensam.blogspot.com/

Ja bih i za manju sliku rekao da je Beograd - prvo po geografiji i zgradama u pozadini, drugo zbog natpisa iznad desnog fara(gledano iz smjera lokomotive, ne promatrača)

Manja i jest Beograd, pitanje je gdje je slikana veća?

Pozdrav iz Zagreba

Kolodvor Sirač, 30. srpnja 1971. Moj izviđački odred na povratku s taborovanja kod manastira Pakra (ja sam onaj lagerführer prvi slijeva):

sira.jpg

Serija 05 je zakon!

Kolodvor Sirač, 30. srpnja 1971. Moj izviđački odred na povratku s taborovanja kod manastira Pakra (ja sam onaj lagerführer prvi slijeva):

Čak ni tračnica Ti nije pomogla da ih postrojiš kako bog zapovrijeda. Tsk, tsk...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Nisam siguran dali ova fotografija ulazi u ovu temu obzirom na starost.

Naravno čuvenom skautu Stanleyu svaka čast ali ovo je iz daleke 1934.godine

Riječ je o avionskom snimku kolodvora Split i to baš kada je razarč "Dubrovnik" dovezao mrtvog kralja Aleksandra iz Mareseille-a.

Slika je sa sajta Paluba pa se nadam da mi neće zamjeriti na posudbi....

87115755.jpg

Pozdrav iz Osijeka !

Čak ni tračnica Ti nije pomogla da ih postrojiš kako bog zapovrijeda. Tsk, tsk...

Šta ti meni tsk, tsk... :wink: Klinci su skužili da ih netko slika, pa su odmah navalili u stilu ''daj da se i ja vidim''.

Uostalom, dovoljno su trpjeli moj teror punih 25 dana i zaslužili su malo opuštanja. :kul

Serija 05 je zakon!