Jump to content

Kotoriba - 24.04.1860/24.04.2010


STIB

Recommended Posts

Za ovo ne treba prevoditelj

 

Meni je zanimljivo ovo desno: Zabranjeno pljuvanje u vagonu.

 

Tu bi nam dobro došao egérke:

 

Glavni regulator parnog grijanja.

 

... i doviđenja uz želju da se opet negdje sretnemo

 

Pa, za 2 i pol godine u Zagrebu, jel? Doduše, tada sa slovenskom ili austrijskom parnjačom...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 213
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

prolazi sve i pa i svečani muzejski vlak onaj (mađarski)

 

BZ240478_resize_resize.jpg

 

BZ240485_resize_resize.jpg

 

i u surovu stvarnost vraćaju se oni što im 150 godina Željeznica u Hrvatskoj jako važno, jer u njima su u njima utkane i godine života njih samih i njihovih prethodnika,

 

BZ240474_resize_resize.jpg

Bero

Link to comment
Share on other sites

...mislim da je netko čak i snimio filmić one 10 metarske vožnje... :jez: ...

 

Ja snimio! Oni koji me duže prate, znaju da će biti na forumu, ali da se valja strpiti...

d18bcddd.gif
Link to comment
Share on other sites

Već je spomenuto da je na 1. peronu bila postavljena izložba starih slika i razglednica željezničke tematike.

Meni je najzanimljivija bila ova slika:

10w0424122.jpg

jer sam nekako očekivao da će iz Mađarske doći baš ova lokomotiva - "velika Mađarica" (za one koji ne znaju: "mala Mađarica" je bila serija 22).

 

Na zgradi je i podsjetnik na 135-tu godišnjicu ovog istog događaja:

10w0424119.jpg

(usput, ima li kakvih slika ili sjećanja na tadašnju proslavu?)

 

Kad smo već kod zgrade:

a) bez vlakova:

10w0424061.jpg

 

:jez: s počasnom gošćom:

10w0424184.jpg

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

Tek samo da se javim.

Šef jednočlane delegacije iz inostranstva je prispeo u domicil.

Dotični drug,za Tanjug je izjavio da mu je bilo nezaboravno,nezaboravno i nezaboravno.Mlada pionirka na graničnom prelazu Bogojevo kad mu je vratila putnu ispravu pogledanu 49 puta skenerom i raznoraznim fotosokoćalskim pomagalima om joj se zahvalio i rekao:"Hvala..."

Drug je takođe rekao da se posebno zahvalim gospodi drugovima: -Pfaffu(takođe je drug delegat naglasio da izdam zvanično saopštenje da je zaboravio da mu da obećanu knjigu,ali da će istu pratiti putem ex.preduzeća Broja Jedan),Stanleyju i Dnovakoviću(naglasio je posebno da je presretan što je upoznao prvog i trećeg navedenog u saopšteniju).A sretan je što je drugonavedenog ponovo video i da se naravno veseli sledećim susretima.

Mnogo se zahvalio sledećoj gospodi:

-STIB-u,

-Seabralu(rekao je da mu je obećao neke muzičke diskove koji zbog otkazivanja poslušnosti rezača,nažalost,nisu trenutno isporučeni)

-Mladom drugu Božidaru,koji je kao Božji dar odnekud izvađivao i nabavljao knjige koje smo radosno pročitali do Kotoribe(Jel' to neko,po kazni ribao kotao ili u kotlu kuvao ribu-drug delegat nije još uvek saznao...Naravno,drug delegat je mislio na poreklo imena Kotoriba,da ne bude zabune.).

-Celoj ekipi i divnim ljudima kao što su Ferito,Doktor Stoka,Thommo,Rudolf T,Fox,mali.paja,daco.Ante-VŽ i posebno je naglasio da pozdravi Berislava,kojeg je upamtio kao izvanrednog čoveka!Takođe se u svom saopštenju za javnost izvinuo ako je koga,kojom nesrećom,zaboravio da napomene u svom saopšteniju.

 

Naravno all credits go to Portos!!!Boljeg domaćina saopštitelj nije ooooodavno imao!!!

 

Uz to,pozdravlja Plamenog-koji mu je uz Fox-a,D.Novakovića pravio društvo u Osijeku pre par časova i bilo mu je veoma ugodno.

 

Fotografije je naglasio da će postaviti kad se bude naspavao,jer je,kako je izjavio:"E'splodir'o od umora..."

 

I da...Poseban pozdrav za velikog Gospodina predsednika RH,koji je prisustvovao ovoj sjajnoj manifestaciji!

 

Imate dobrog čoveka na čelu države.Ništa drugo se nema za napisati.

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

hadzibane u povratku u Osijeku.

 

Grad na Dravi ima i ovo. Za one koji ne znaju to je "biblioteka" po imenu Galija tu smo doveli našeg prijatelja dok smo obilazili kulturno-historijske znamenitosti našeg grada.

 

44547580.jpg

 

37156909.jpg

 

S nama je kao što vidite inflameswetrust koji nije bio u Kotoribi i zbog toga gorke suze lije....

 

89463775.jpg

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

(Jel' to neko,po kazni ribao kotao ili u kotlu kuvao ribu-drug delegat nije još uvek saznao...Naravno,drug delegat je mislio na poreklo imena Kotoriba,da ne bude zabune.)

 

Ko to riba?

 

Šalu na stranu (ili nastranu), radi se o okamenjenom mađarskom padežu, u značenju "u Kotor" (mađarsko ime mjesta je Kotor).

Link to comment
Share on other sites

Poslije ovako dobroga uvoda moji prethodnika i još boljih fotki i ne ostaje baš puno prostora da se ne ponovimo, ali kada se na jednom mjestu pojavi ovoliki broj forumaša onda je to neminovno.

Uostalom kažu da od viška glava ne boli.

Pa evo i moga priloga ovom značajnom jubileju koji je uspio da privuče dosada najviše forumaša.

 

Mala osječka ekipa sastavljena od Foxa i moje malenkosti krenula je u 5:25 iz Osijeka prema Koprivnici. Mrak i prozori koji se ne mogu otvarati nisu baš pružali priliku za fotkanje, no u prijatnom razgovoru nismo ni primjetili da smo začas stigli u Koprivnicu.

Tamo nam se odmah na peronu pridružio Vedran Zeman i zajedno smo nastavili za Varaždin....

 

Koprivnica promjena smjera i lokomotiva....

 

53660568.jpg

 

Moj kolega Fox je kao i svi osječani fasciniran strujom, i onda se pojavila Brena......

 

43046099.jpg

 

Već smo u Varaždinu. Ponovo presjedanje i do dolaska vlaka sam jedva uspio na brzinu pogledati izložbu fotki našeg AnteVŽ

Dolazi vlak iz Zagreba i pridružujemo se ekipi iz Zagreba i Rijeke i razgovoru nikada kraj.

 

20751484.jpg

 

Zar smo već u Kotoribi, ovi putnici kao da su promašili stoljeće.....

 

40187180.jpg

 

Nastaje uzbuđenje, ona dolazi....

 

34872431.jpg

 

Grb koji sam nekada davno viđao na Orient expressu u Vinkovcima...

 

24044482.jpg

 

Ulazimo u salon vagon. Na zidu karta velike Mađarske....

 

12507470.jpg

 

Salon izgleda fantastično, samo se traži pijanista....

 

81181734.jpg

 

Nostalgično podsjećanje na drvene klupe...

 

15483083.jpg

 

Ova poznata trojka isprobava udobnost....

 

59329635.jpg

 

67322668.jpg

 

30320924.jpg

 

OnI su danas baš sretni.....

 

70712021.jpg

 

81906203.jpg

 

42801643.jpg

 

Njeno veličanstvo u punom sjaju....

 

50400274.jpg

 

I na kraju moj osječki kolega u specijalnom vlaku.....

 

92108737.jpg

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

Budući da sam u temi viđenih fotografa otkriven u slikanju detalja, evo još detalja s lokomotive 109.109

10w0424102.jpg

 

10w0424104.jpg

 

10w0424106.jpg

 

10w0424158.jpg

 

10w0424159.jpg

 

10w0424160.jpg

 

10w0424171i.jpg

 

I cijela lokomotiva još jednom:

10w0424150.jpg

 

Ponovit ću se, ali ja sam ovim detaljima očito fasciniran još od djetinjstva, kad sam u svakoj mogućoj prilici, najviše volio stati pokraj lokomotive i proučavati kretanje svih ovih poluga u trenutku kad je vlak kretao. Naravno da su kotači (pogotovo oni pogonski na seriji 06) u to doba bili puno veći od mene :P

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...