Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
drstoka

4. željezničko šalabajzanje Budinšćina 2010

Recommended Posts

Pozdrav svima

Na današnjem sastanku forumaša odlučeno je... da će se ove godine ono održavati tokom čak 2 dana. Kako od početka naginjemo sve dalje prema Kotoribi, bio bi konačno red da dospijemo i tamo. To ćemo obaviti već 24. travnja i ujedno proslaviti 150 godina željeznice u Hrvata. Samim time što čitate ovaj forum, želite prisustvovati tom svečanom činu.

Drugi ništa manje važan, pače glavni dan održavanja šalabajzanja ćemo održati 21. lipnja u okolici znate već kojeg mjesta na B. Proslaviti ćemo solsticij i ulazak u ljeto. Pitate se zašto baš na taj dan a ne na dan X? Zato jer je taj dan dovoljno prazničan da se ne mora na posao a opet dovoljno radni da voze ama baš svi vlakovi koji bi trebali. Rezultat je daleko veće zadovoljstvo svekolikih šalabajzatelja. Samim time što ste pročitali ovoliko texta i došli do ove rečenice, želite doći i prisustvovati ovom događanju. When in doubt - do it!

:wink:

Za detalje pratite ovu temu. Svaki prijedlog, molba ili što već su dobrodošli.

Edit: ivog - dajem i ja svoj doprinos na ovaj već tradicionalni događaj, tema bu stavljena kao obavijest, da ne potone nekam..

#1 truth hurts

#2 It's hard not to hate..

24. travnja ima neka svečanost u Kotoribi ili mi to onako idemo onako... alaj ću vas provozat mojim krajem...

a 21.06. vam bum ispekao takav roštilj.... :wink:))))

...to znači da je mržnja prema Zagorju ipak nešto jača od ljubavi prema Koprivnici. :mrgreen:

A daj kud baš 21.06. onda nebrem... :wink:

Hmm al eto to je 5 mjeseci unaprijed... a baš želimo takav nekakvi dan koji je radni ali nije. :shock:

Ima i opcija 4.6. koji je isto takav dan al smo se nekak složili da nam 21 bolje paše. Iako, ako će velika većina radije htjeti 4.6. ... nije nam neki problem prebaciti.

#1 truth hurts

24. travnja ima neka svečanost u Kotoribi ili mi to onako idemo onako... alaj ću vas provozat mojim krajem...

Pa napraviti ćemo svečanost. :oops:

Sad kak bumo to izveli.... zavisno o interesima možemo svakak..

a 21.06. vam bum ispekao takav roštilj.... :)))))

Njamiiii :wink:

A poslije će biti :shock: a pogled puca na :shock:

:D

#1 truth hurts

a 21.06. vam bum ispekao takav roštilj.... :shock:))))

Da nije bilo moje rešetke i backupa :wink:

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Iako nam je Kotoriba prilično daleko, mislim da bi 24. travnja i mi iz Osijeka mogali doći do tamo i to naravno isključivo vlakom.

Uostalom dolazak na sastanak forumaša i ljubitelja željeznica se mora doći isključivo vlakom sve drugo je svetogrđe...

Evo prijedloga za Osječane, Slavonce i Podravce koji misle doći :

Osijek p. 5:25

Koprivnica d. 8:16

Koprivnica p. 8:40

Varaždin d. 9:27

Varaždin p. 9:33

Kotoriba d. 10:26

U Varaždinu bi se mogli spojiti sa grupom koja dolazi iz Zagreba i zajedno u 9:33 produžiti za Kotoribu.

Nažalost u Kotoribi možemo ostati malo više od 4 i pol sata i povratak je prema slijedećem redu :

Kotoriba p. 14:50

Varaždin d. 15:44

Varaždin p. 17:02

Koprivnica d. 17.52

Koprivnica p. 18:21

Osijek d. 21:11

Pozdrav iz Osijeka !

21.6.

Portos: samo sam čekao kad ćeš prigovorit :mrgreen: naravno da radimo duetu..a i nekako ima filing da ih bu ove godine malo više.. pa ćemo morat pošteno zasukat rukave...

a problem zraka mislim da drstoka može riješit sa par rupa na donjoj strani roštilja... :lol:

i naravno Pfaff nemoj se pojavljivat bez graha(ako se ne varam milim da je bio tvoj) :lool

24.4.

osječani: pa i nije vam nešto dugačak put.. 3:30h do Kc ako se ne varam.. plus nešt sitno onda do kotoribe.. mislim da vam bumo dobru vezu našli.... bilo prek HR bilo prek Mađarske... :lool

24.4. je i velika prigoda da popijemo kaffu u Baat vagonu "Štacion" u Donjem Kraljevcu..

...to znači da je mržnja prema Zagorju ipak nešto jača od ljubavi prema Koprivnici. :mrgreen:

Ne zaboravimo da je u travnju okrugla obljetnica prve željezničke pruge u Hrvatskoj (Macinec - Kotoriba).

Biti će fešte i biti će tamo članova KLJŽ + ostalih zainteresiranih forumaša.

Stoga bih ja predložio da se cijeli ovaj međimurski happening preseli u travanj, a za krkanje u lipnju da se nađe neka druga lokacija. Ne vidim svrhe da roštiljamo na istom mjestu dvaput u dva mjeseca.

Na pamet mi pada mjesto kod tunela Paulovac (našao ga Portos), o čemu je već bilo riječi na Forumu.

Lokacija je, po željezničkim vezama, pristupačna manje-više svima. A Riječani i Istrijani mogu doći do Zagreba automobilima.

Molim da se ovo pribilježi kao izdvojeno mišljenje. :mrgreen:

Serija 05 je zakon!

Stanley: pa na tu obljetnicu namjeravamo ić... 24.4. govorimo o 2 događaja jedan u travnju a jedan u lipnju..

bemti do travnja moram def u KLJŽ.. mislim da bi mi bilo ispod časti da tamo aktivno ne sudjelujem...

govorimo o 2 događaja jedan u travnju a jedan u lipnju

A jesi mi otkril Ameriku...

Ak se odmah učlaniš u KLJŽ pol ti je oprošteno. :mrgreen:

Serija 05 je zakon!

Daj Bože da se i ja nacrtam tu,osim ako stanoviti drug Marfi ne odluči drugojačije...

U slučaju dolaska,moja malenkost bi prispela sa Osiječkim delom ekipe,ali ja se,u tom slučaju,ne mislim vratiti o'ma za Sombor,već peglati dalje ka Zagrebu i možda malo južnije(dvoumim se dal' za Split dal' kod primoraca...Kanda će biti ono drugo,ali ima još kade o tom mislit').

Znam samo da već sad moram početi štednju,jerbo mi cca. 300 € minusa ne gine...

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

ja sam si krivo protumačil onu rečenicu "nema smisla da 2 put roštiljamo na istom mjestu u 2 mjeseca".. shvatio sam to kao da misliš na roštilja u 6 mjesecu... :mrgreen:

ja sam si krivo protumačil onu rečenicu "nema smisla da 2 put roštiljamo na istom mjestu u 2 mjeseca".. shvatio sam to kao da misliš na roštilja u 6 mjesecu... :jup

održati 21. lipnja u okolici znate već kojeg mjesta na B.

Dakle, travanj -> Međimurje, lipanj Zagorje :wink:

#1 truth hurts

Travanj ne bu išel, a lipanj bi mogel ak me ne zahakla kakva sjednica.

Se to primamljivo zvuči :P

@american.star - ak već ti ne buš nazočila :skriv , aj pritegni stanovitog Antu da pokuša dojti. Mislim da bi nam, svima dobrodošel neki (pro)seminar - Railfan-fotografi-100 najčešćih greški :kul

I tak spojimo ugodno z korisnim :shock:

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Ah, čuj, Victor, znaš kak je to kad si na faksu.. Ajde još da sam v Zagrebu, al ovak.. :twisted:

A što se tiče Ante, to se vi dogovorite, iako ja vjerujem da bude on dal sve od sebe da dojde! :mrgreen:

Samo napred!! d_canon.gif

Lepi pozdrav!

Potvrđujem svoj nedolazak ni na jedan.

Kotoriba mi je još najbliža, samo 8 sati vožnje. :lool

Uh, naravno da sam opet tam. I na jednom :D i na drugom. :D

A. G. MATOŠ. Pjesnik.

120/121 A. G. MATOŠ. Legenda.

A fak. Baš mi je evo iskreno žal. Al morti se još kaj promeni, ko zna... :mrgreen:

Bilo bi baš fino da dođeš. Onda ćemo uz skretničarku imati još jednog simpa komada... DBK.gif

PS: Grah? Oh, da, naravno! A možda smislim još kakvu zezalicu... Klopa.gif

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

A fak. Baš mi je evo iskreno žal. Al morti se još kaj promeni, ko zna... :kul

Bilo bi baš fino da dođeš. Onda ćemo uz skretničarku imati još jednog simpa komada... DBK.gif

PS: Grah? Oh, da, naravno! A možda smislim još kakvu zezalicu... Klopa.gif

Ja sam,u dogovoru sa Portosom,već smislio kako upotrebiti Tvoj pasulj! :mrgreen: .BTW,Inače,ovim potvrđujem svoje blagoukazanije na ovoj manifestaciji!Uspeo sam da se dogovorim sa drugom Marfijem... :wink: :)

A propos pasulja...Glinena posuda Ti sve govori?

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

A propos pasulja...Glinena posuda Ti sve govori?

Cassoulet?

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo