Jump to content
zeljeznice.net
robertl

Urediti Mehano lokomotivu?

Recommended Posts

može, večera ću slikati, pa ti stavim zu na forum. a daj mi reci da li tvoja loksa isto ima takav grozan zvuk? moj motor melje kao mlin, iako je pran s u benzinu i lagano podmazan na osovini.

je i ja sam primjetio da su ove lokse "malo" bučnije od ostalih koje imam od Mehana, ali ak to tak mora bit (iskreno, ne znam da li mora ili ne mora), kar bo pa bo....... ... bitno da vozi....

može, večera ću slikati, pa ti stavim zu na forum. a daj mi reci da li tvoja loksa isto ima takav grozan zvuk? moj motor melje kao mlin, iako je pran s u benzinu i lagano podmazan na osovini.

pa nije baš tiha, probat ću preko vikenda snimit klip pa cu uploadat ovdje

pozdrav

robertl, to što ti svjetlo probija na sve strane riješiš tako da je iznutra cijelu prefarbaš u crno. Slobodno i deblji sloj, niko nebu videl. Drugo, možda ti je i žaruljica prejaka. Treće, pazi da ti se plastika ne rastopi od temperature žaruljice. U ovakvim situacijama LED je uistinu bolje rješenje, i ne se bojat LED tehnike, pa nije to viša elektronika. Samo hrabro.

Danijel

I meni je jedna od tih loksa bućna. Prvo je 1,5 godine vozila tiho, onda sam ju s cijelom ganiturom stavio u podrum (stajala je u kutiji), a nakon toga sam ju vratio u stan, otada je postala vrlo bućna. :mrgreen: Čudno mi je, da imam 2 identićne lokse, ali samo jedna je postala bućna.

danijellikar, ne bojim je se ja LED-dioda, to mi je izvorna struka, :-) , a prije žarulja bio sam spojio LED-ice, samo mi je s LED-icama svjetlo ispalo preslabo. Sa žaruljom se svjetlo ipak vidi.:-)

A i ne probija mi svjetlo na sve strane, već kroz vjetrobranska stakla kabine :-)

evo slike za mustu, kako to izgleda iznutra (malo je neuredno...) :mrgreen:

76433803.jpg

A nismo se onda dobro razumjeli.

Gledam sad kako si to napravio, ali opet te vraćam na par postova ranije gdje sam ti napisao kako to napraviti. Naravno, svako svjetlo ima svoju LEDicu, daklem 4 LEDice su u pitanju. Jesi probao izvaditi one pastične komadiće koji na karoseriji glume bijelo svjetlo?

Danijel

:roll: Da, gore sam bio opisao naprednu varijantu, ali meni se nije dalo zezati s time. To moraš biti kao stomatolog, prčkati s tim sitnim dijelovima na svega nekoliko centimetara prostora.

pogledajte ovaj spot.

Zaborabih se pohvalit da je moja "nastupila" u njemu. Doduše bez honorara ali svaki početak je težak.

Ako vaše lokomotive žele autogram dogovorit ćemo se. hahaha

U pozadini se vidi i burgstein (piko) promatračnica

p.s. robertl hvala na slici

opet sam zaboravija. Ona ima ugrađena svijetla ali se to ne vidi, nisam s njima zadovoljan pa ćemo ih mijenjat

Cao ja sam na primer umesto mat stakla isekao prozore ... od muske kosulje cime kragne ucvrstuju ili pak razne materijale u koje se danas PC slusalice , memo kartice itdpakuju .zatim sam lampice promenio na led diode sa kondenzatorom i diodom pa sad u pravcu kretanja svetli sa svetlo zelenim a nazad sa crvenim svetlo kad promenim pravac i boja svetla se promeni ,

na taj nacim sam remontovao i neke PIKO lokomotive

Treba probati sa folijom za uvez, dobije se u svakoj knjižari. Ja sam uređivao Mehano vagone jer su bili užasni onako sa rupama u prozorima i puno puno lijepše izgledaju sa tom folijom jer je potpuno prozirna, čvrsta i sijajna kao staklo. Jedino nije zahvalna dok prozor mora biti zakrivljeni a nema dovoljno mjesta za lijepljenje iznutra pa je teško pričvrstiti ju bez da se lijepilo ne vidi. No ako se sa fenom zagrije folija može se lijepo prilagoditi.

Bassa je dovoljno baš onda kada ga je previše!

Kako got okreneš ROCO je zakon.

Cao ja sam na primer umesto mat stakla isekao prozore ... od muske kosulje cime kragne ucvrstuju ili pak razne materijale u koje se danas PC slusalice , memo kartice itdpakuju .zatim sam lampice promenio na led diode sa kondenzatorom i diodom pa sad u pravcu kretanja svetli sa svetlo zelenim a nazad sa crvenim svetlo kad promenim pravac i boja svetla se promeni ,

na taj nacim sam remontovao i neke PIKO lokomotive

Ajde, ako nije problem da staviš shemu prepravaka lampica na LEd-ice...

Thnx.