Jump to content
zeljeznice.net
Kurtz

Gdje po vlakove?

Recommended Posts

Evo, krećem od nule a pošto sam zelenko u modelarstvu i ono me sve više privlači, moram od negdje početi, pa bih postavio par pitanje (pričam za H0 skalu):

1. Da li je za početak dobro krenuti sa nekim Mehano setovima i dodacima, jer mi se cijenom na netu čine privlačnima i kakve su njihove tračnice po kvaliteti?

2. Gdje ima trgovina sa željeznicama i opremom najbliža Zagrebu, pošto već neko vrijeme lutam i nema nigdje ničega u ZG (niti u Mulleru na Trgu nema više ničega od željeznica) ? U Sloveniji - gdje?

3. Imam dvoje klinaca i jedva čekaju da nešto više poduzmem, pa je vrijeme pitanje života i smrti (a bliže se i blagdani). :?:

Pozdrav svima!

Ja sam počeo u temi "Mali Oglasi". Kupio loco, vagon i krug tračnica, pa ću nastaviti ovisno o interesu nasljednika...

pozz

mali oglasnik za mozda jeftinije modele, ima kod nas jedino na

http://www.neckermann.hr/hr/nm2/home/suche/

pod igrackama par kompleta PIKO, inace moras do ljubljane-najblize ili austrije

mozda jos nesto mehano kompleta ima u brezicama u djecijem centru

mozda za pocetak uzet jedan komplet di je sve novo i super vozi, a kasnije nadogradivati s malim oglasnikom i susret - buvljak koji organizira KŽMZ cca u 5 mj. 2010 god.

:kul

pozz

mali oglasnik za mozda jeftinije modele, ima kod nas jedino na

http://www.neckermann.hr/hr/nm2/home/suche/

pod igrackama par kompleta PIKO, inace moras do ljubljane-najblize ili austrije

mozda za pocetak uzet jedan komplet di je sve novo i super vozi, a kasnije nadogradivati s malim oglasnikom i susret - buvljak koji organizira KŽMZ cca u 5 mj. 2010 god.

:lol:

Znao sam, buaahaa, šmrc :kul

Znači bilo negdje jednom u Sloveniji...... OK, samo da riješim sa ženom.

Imam ideju, ak' joj spomenem da idem negdje di ima i H&M (canjki), onda sam na konju pa mi ne bu niti previše trubila i zvoncala.

Gdje je najveći izbor (pogotovo Mehano) u Sloveniji ?

Koji dućan točno misliš? Mogu ići provijerit pa javim kakva je situacija.

Koji dućan točno misliš? Mogu ići provijerit pa javim kakva je situacija.

Bio bih ti zahvalan, ali nekak' sumnjam, ipak je to malo mjesto.

Možda imaju nešto u Baby centru u Krškom. Ako tamo ne, možda u Intersparu u Novom mestu, a ako još i tamo ništa, onda ti ne ostaje drugo nego Muller, Interspar in Mladi tehnik u Lj, i Moko u Viru kod Domžala.

Baby centar u BTCu u Ljubljani... Vidio sam nekoliko start setova...

Ovo šta se dobi od Mehana je na žalost samo praznjenje skladišta i pitenja je, kad će svi setovi prestati. Inaće start setova ima u Sloveniji svuda po malo, Interspar, Mercator centri... Iako su jeftini, koštaju negdje izmedju 40 i 80 EURa pa ja bih radije gledao za kom Piko start setom. Možda je malkice skuplji ali je zato bolje odradjen pa ako će se kolekcija modela sa vremenom povećavati manje će se primjetiti šta je iz start seta.

A kaj se tiče samog Moka; imaju simpatičan dućan tamo na Viru kod Domžala ali recimo nema više Roca, Mehano stvari su tamo više manje eksponati vlasnika ali može se naći Märklin i Piko, možda ponešto od Fleischmanna i ACME-a i relativno dobar izbor dodataka Faller. Ako stvari nema onda se narući i dodje kad dodje (1 mjesec, možda manje a radije i više)...

Goran

Ovo šta se dobi od Mehana je na žalost samo praznjenje skladišta i pitenja je, kad će svi setovi prestati. Inaće start setova ima u Sloveniji svuda po malo, Interspar, Mercator centri... Iako su jeftini, koštaju negdje izmedju 40 i 80 EURa pa ja bih radije gledao za kom Piko start setom. Možda je malkice skuplji ali je zato bolje odradjen pa ako će se kolekcija modela sa vremenom povećavati manje će se primjetiti šta je iz start seta.

A kaj se tiče samog Moka; imaju simpatičan dućan tamo na Viru kod Domžala ali recimo nema više Roca, Mehano stvari su tamo više manje eksponati vlasnika ali može se naći Märklin i Piko, možda ponešto od Fleischmanna i ACME-a i relativno dobar izbor dodataka Faller. Ako stvari nema onda se narući i dodje kad dodje (1 mjesec, možda manje a radije i više)...

Nakon svega sada znam da ne znam (pazi ovo!) gdje imaju uopće Mehano asortiman, i ne zanimaju me setovi nego pojedinačni dijelovi.

Pojedinačno više nigdje... osim ako netko ima nešto na prašnjavoj polici.

Zaboravite ljudi Mehano... bio nekad svima drag jer je bio jedini izbor, vežu nas lijepa sjećanja uz tu firmu i čudne modele... danas je nažalost pokojni - slava mu. Onih par modela što su napravili pod zadnje je odlično, ali i toliko skupo da se nemože smatrati mehanom koji znamo iz djetinjstva (jeftilen za svaki džep).

The difference between men and boys is the price of their toys.

John Woodall, WorldRailFans

www.malezeljeznice.net

NC, možda je bio skup na kraju ali ipak na nivoju koji odgovara kvaliteti, možda bi mogao biti i koji EUR skuplji.

Što se tiče setova to kaj se dobije u marketima itd je samo još pražnjenje skladišta. Kada se sve to isprazni onda od Mehana ostat će samo lijepo sječanje :wink:

Goran

NC, možda je bio skup na kraju ali ipak na nivoju koji odgovara kvaliteti, možda bi mogao biti i koji EUR skuplji.

Slažem se Gorchi, i to sam i rekao... ali poanta je bila da "to nije mehano iz djetinjstva - koji svaki klinac može kupiti"

Na bivšim YU prostorima, Mehanotehnika - Mehano je bio i ostao sinonim za modele željeznica, dovoljno jeftine za početnike, kaj ne? Pod zadnje su radili fenomenalne modele po korektnoj cijeni... svaka im čast!

Nažalost, Mehano će izgleda ostati samo lijepa uspomena...

The difference between men and boys is the price of their toys.

John Woodall, WorldRailFans

www.malezeljeznice.net

Pozdrav

jel ima gdje u Madjarskoj blize granice koji ducan gdje bi se mogli nabaviti neki modeli željeznice

ima jedan ducan BYG Computer u. Modell u mjestu Szombathely, slao sam mail ali nema odgovora

tu u mađarskoj su teski kreteni svi 8) poslovnost je 0 a stani jezik isto 0

tesko ce odgovoriti na bilo sta

u segedinu ima jedna radnja -trgovina EVROPSKOG nivoa! jedan decko MIKI ga drzi tu je poslobnost za 5*****

kod njega se sve moze naci

tu u mađarskoj su teski kreteni svi :kul poslovnost je 0 a stani jezik isto 0

tesko ce odgovoriti na bilo sta

u segedinu ima jedna radnja -trgovina EVROPSKOG nivoa! jedan decko MIKI ga drzi tu je poslobnost za 5*****

kod njega se sve moze naci

Da i cene su mu Evropske+++++ :P

da pravo kazes .... evropske bogami .de mi sa africkim dapace juzno americkim platama mozemo samo da sanjamo

Malo sam gledao na internetu dućane u Slovačkoj,Mađarskoj i mogu reći da baš nisu jeftini, cijene kao u Austrirji samo što se u Austriji da naći dosta toga na sniženju.

Andrej

Trebam savjet iskusnih?!

Pošto idući tjedan idem u Švicarsku točnije u Zurich, a navratit ću i u par gradova u Austriji zanima me gdje je najbolje pogledat modele?

Evo jedan link gdje možeš vidjeti gdje ima dućana u Austriji.

www.bahn-austria.at

Andrej

Hvala

Samo volio bi nekakvu preporuku u koji od njih.