Jump to content
zeljeznice.net
Simplon Express

ZRS 441-104 i 441-105

Recommended Posts

Evo još koja fotka ''nove'' lokomotive, nadam se da je niste vidjeli....

Pozdrav!

Malo da oživimo temu "Tomica i njegovi prijatelji" :kada: . Na srpskom forumu postavljene su slike upravljačnice dotične lokomotive.Zanima me da li je lokomotiva uopće vozila?

Pozdrav svima

Koliko raspolažem s informacijama pomenuta lokomotiva još nije vozila, navodno ima problema i oko obrtnih postolja,odnosno lokomotiva ne može da koči...... sad dal se mijenjaju obrtna postolja ili se mijenja samo kočiono polužje neznam, ako neko zna nek nam pojasni....?

Ima li kakvih novosti od tih "superlokomotiva"?Osim nekih slikica nismo niš ni čuli ni vidjeli.Pozdrav

Koliko sam informiran 6 lokomotiva serije 441 ide u Končar. Za toliko su osigurani novci. Navodno da bi još 6 trebalo ići ali nema para.

Koliko sam informiran 6 lokomotiva serije 441 ide u Končar. Za toliko su osigurani novci. Navodno da bi još 6 trebalo ići ali nema para.

Postoji priča gdje kažu da su lokomotive pod hipotekom i da banka ne dozvoljava da iste izađu iz države :wink:

dsch50.jpg

Što je s tim famoznim 441 104 i 105, jesu li one među živima opće :wink: ?

Ma polako, što ste nestrpljivi. Pa tek su tri i po godine tamo. Još dvije-tri i eto ih :hm

dsch50.jpg

Drage kolege i prijatelji,da Vam dam tačnu informaciju za 441-104 i 105.....odustalo se od projekta,predmet će imati sudski epilog između ŽRS i firme izvođača radova,najveći problemi su bili oko regulacije struja vučnih motora........planira se 6 lokomotiva tiristorizirati,al ne u Končaru......

Drage kolege i prijatelji,da Vam dam tačnu informaciju za 441-104 i 105.....odustalo se od projekta,predmet će imati sudski epilog između ŽRS i firme izvođača radova,najveći problemi su bili oko regulacije struja vučnih motora........planira se 6 lokomotiva tiristorizirati,al ne u Končaru......

Ovo je u suprotnosti sa onim što sam ja čuo..... a gdje će onda ići ako nije tajna :D

dsch50.jpg

Ovo je u suprotnosti sa onim što sam ja čuo..... a gdje će onda ići ako nije tajna :kul

Rumunija!

Bravo Mali Paja,Reloc odredište.....!

Auuuu....bože oslobodi...ako bude ono, kolko para tolko i muzike, i ako bude para u sličnom iznosu kao i što je ŽS trošio na remont svojih 441, loše vam se piše... :wink:

Ima li šta novo o ove dvi makinje,oće li se vraćat u Doboj ili ih možemo zauvik otpisat ?

Ako slučaj bude išao na sud onda se ne mogu vratiti do kraja procesa.

Ako slučaj bude išao na sud onda se ne mogu vratiti do kraja procesa.

Što znači - još 2-3 godine ih nećemo videti...Mašala...

A odluka ŽRS da ih šalju u Krajovu je sumanuta.Umesto da se za približno iste pare upute u Žos Vrutký ili MIN kako to odnedavno radi ŽS,mašine se šalju u sigurnu propast...

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

A odluka ŽRS da ih šalju u Krajovu je sumanuta.Umesto da se za približno iste pare upute u Žos Vrutký ili MIN kako to odnedavno radi ŽS,mašine se šalju u sigurnu propast...

Izgleda da će ih ipak poslat u Končar.

Ma,bilo kuda - samo NE u Reloc!

Končar jeste skup,ali ti za te pare barem napravi sasvim solidnu reviziju.Naše 444 su se pokazale kao pristojne lokomotive.Imaju malo problema sa klizanjem kad je "balava" šina,ali ostalo je sve okay.Ima još jedan problem a to je gde ih poslati na REV...Tender još nije raspisan,a 50-60 % lok. su pred istrčavanjem...

No da ne idem previše u OT.

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

U ovoj temi (PPD) smo pisali o ŽRS 441 105, pa ću ovdje staviti fotku dotične lokse koja još uvijek stoji na Borongaju...

20170804_150047_copy2.jpg

(snimljeno jučer iz vlaka 2017)

Predlažem administratorima/moderatorima da otvore novu temu i da sve postove o toj loksi prebace u nju.

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

Kaj će na kraju sa tom lokomotivom? Jel i dalje stoji da će u Končar ili su se planovi promjenili?

Trebalo bi onda ovdje prebaciti i postove sa 25. stranice iz teme o PPD...

http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/13238-ppd-adria-transport/page-25

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

Kaj će na kraju sa tom lokomotivom? Jel i dalje stoji da će u Končar ili su se planovi promjenili?

Lokomotiva ne ide u Končar niti je ikad bilo planirano da ide.

Lokomotiva ne ide u Končar niti je ikad bilo planirano da ide.

Ja sam se jednostavno malo zaletio sa tim postom za Končar, isprike na tome.

Da postavim drugo pitanje, koji je plan sa tom loksom?