Jump to content

Između rijeke i pruge: Od Metkovića do Ploča


Pfaff

Recommended Posts

Ali pruge Rijeka - Šapjane i Pula - Buzet bi u relativno kratkom vremenu mogle doživeti renesansu ulaskom Hrvatske u EU, čime bi granica ka Sloveniji polako počela postajati "meka" do potpunog ukidanja kontrole.

Čekajući tramvaje...

Link to comment
Share on other sites

Ali pruge Rijeka - Šapjane i Pula - Buzet bi u relativno kratkom vremenu mogle doživeti renesansu ulaskom Hrvatske u EU, čime bi granica ka Sloveniji polako počela postajati "meka" do potpunog ukidanja kontrole.

Dok se to dogodi, domaće barabe će se potruditi ubiti svaki razlog postojanja pruge u Istri...

  • Thanks 1

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

  • Admin

Pfaff, odličan putopis, a za sve koji su rekli "napokon jedan detaljan s te pruge", jedan :wink:

 

Evo moga iz 2006. ( pažnja, jako puno fotografija ).

 

http://zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?t=2447

 

Pfaff isprike na upadu u temu, ali eto, dobro dođe za usporedbu, tri godine razlike. :hai

loksa.jpgloksa2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Isto sam prošao ovaj dio pruge ovo ljeto puno puta s automobilom i jedanput sam se vozio s ujakom,sestrom i sestričnom u vlaku od Ploča do Čapljine. Ja sam bio do Metkovića u lokomotivi jer mi ujak radi na željeznici i vagoni su bili ne znam brojeve ali nisu hrvatski,ali znam samo da su darovani od Skadinavskih zemalja i piše BIH željeznice.

Ovo ljeto Čapljina je zadnja stanica jer se gradi ili Sarajevo-Mostar. Bili s nekim Španjolcima,bila su tri vagona.

jel netko zna koliko košta karta iz Ploča do Čapljine ili Mostara?

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

Pozdrav za članove foruma od jednoga autohtonog railfana s pruge Čapljina-Ploče :mrgreen:

Naišao sam na temu pa, rekoh, da je oživim :)

Znamo da putničkog prometa na ovoj pruzi više nema, nažalost i da "umjesto vlakova voze autobusi" od 2014.g. :cry:

Na ovoj pruzi(od Čapljine do Ploča) odvija se isključivo teretni promet-dva operatera, HŽ Cargo(1-2 para vlakova dnevno) i PPD Transport(4-5 parova vlakova).

Što se tiče lokomotiva, Cargo u "ergeli" ima 1141 011 i 012(koja bi trebala uskoro za Zagreb) i dvije manevarke; 2014 024 i 110

PPD ima u najmu dvije lokomotive iz ŽFBH-a; 441 902 i 2041 001 i Malu karavelu 2044 003

Ako vas nešto zanima, pitajte slobodno :jup

Očekujte uskoro brdo fotogafija s ove pruge :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...