Jump to content
zeljeznice.net
STIB

Najavljene obustave prometa i obilasci

Recommended Posts

On-topic: Bit će zanimljivo kad se koji od triješnjevačkih tramvaja pokvari pa će ga šlijepati kamo? u Dubrijavu, valjda. A na zamjenu će ići? Čeh? Možda probude kojeg od one petorice Genschera?

Kad puno iječeš, sam se u to zaplićeš. :wink:

Metro über (unter) alles! :kul3

Namijerno sam to napravio :)

Ali ne mogu da ne odem još malo u OT i prokomentiram da sam u jučerašnjem besplatnom izdanju 24 sata (onom papirnatom kojeg pročitam u vlaku između Glavnog i Podsuseda) našao članak o nekakvoj provali u Kukuljici na otoku Ugljenu :kul Još bih i pomislio da je tipfeler, ali ponovljeno je vše puta :wink:

Bio je i izlaz s autoceste Šestanovec.

Ne, nije u Zagorju, u Dalmaciji je. I tabla je potrajala nepunih 10 minuta. Onda su došli bijesni mIještani... :dupe

Nazad na temu - danas je na tapetu bilo (najavljeno?) brušenje tračnica u Maksimiru. Kraći zastoji (od po par minuta) se očekuju u smjeru istoka.

Pa neće biti problem dovesti tram u remizu. Problem nastaje ako će neki trebati izaći van. (bus ide normalnom trasom na Ljubljanicu)

(sad mi pada na pamet da stoji u pričuvi na raskrižju Tratinske i Savske stoji jedan-dva tramvaja znači samo vozilo bez vozača )s naoružanom stražom da nebi neko od forumaša počeo voziti liniju (koji nemaju dozvolu

Bio je i izlaz s autoceste Šestanovec.

Ne, nije u Zagorju, u Dalmaciji je. I tabla je potrajala nepunih 10 minuta. Onda su došli bijesni mIještani... :wink:

S druge strane, i nakon 80 godina od nasilne štokavizacije nisu vraćena izvorna imena Đurđevec, Ferdinandovec, iako su ostala uglavnom vraćena.

s naoružanom stražom da nebi neko od forumaša počeo voziti liniju (koji nemaju dozvolu

Ne treba naoružana straža. Dovoljno je ključ spremiti u džep :lol:

Ja se sjetim kako su nedavno negdje vani (ali ne mogu se sjetiti gdje) ganjali klinca koji je ukrao tramvaj i uhvatili ga nakon skoro sat vremena. Ja se samo pitam zašto nisu - isključili struju? :kul

s naoružanom stražom da nebi neko od forumaša počeo voziti liniju (koji nemaju dozvolu

Ne treba naoružana straža. Dovoljno je ključ spremiti u džep :wink:

Ja se sjetim kako su nedavno negdje vani (ali ne mogu se sjetiti gdje) ganjali klinca koji je ukrao tramvaj i uhvatili ga nakon skoro sat vremena. Ja se samo pitam zašto nisu - isključili struju? :?

Dobro vidiš nema šta :lol:

Možda u Australiji?

Moguće. Čak sam pomislio u Americi, ali tamo baš ne obiluju tramvajima 8)

U svakom slučaju, negdje gdje moraš biti dovoljno nemaštovit da bi primijenio najjednostavnije rješenje :wink:

I ovog vikenda na Trešnjevku voze autobusi.

U subotu i nedjelju do Ljubljanice autobusom

Tramvajski promet Ozaljskom i Tratinskom ulicom bit će obustavljen 23. , 24. i 25. siječnja zbog gradnje kanalizacije na raskrižju Ozaljske i Puljske ulice. Tramvajske linije 9 i 12 vozit će preusmjereno na Savski most, a umjesto tramvaja Ozaljskom i Tratinskom vozit će autobusi. Trasa s Ljubljanice vodit će Fallerovim šetalištem, Zagrebačkom avenijom i Selskom te dalje Ozaljskom, Tratinskom, Savskom i Vukotinovićevom do Trga Mažuranića. U povratku s Mažuranca trasa je Savska-Tratinska-Ozaljska-Ljubljanica. Početno i krajnje stajalište autobusa je na tramvajskom stajalištu Savska/Vodnikova. U noći na 25. siječnja umjesto tramvaja 34 vozit će autobusi. Zbog radova na održavanju kontaktne mreže u Novom Zagrebu u noći na 23. siječnja umjesto noćnog tramvaja 31 vozit će autobusi.

http://www.vjesnik.hr/html/2010/01/22/Clanak.asp?r=zag&c=9

U naslovu se spominju subota i nedjelja, a u tekstu je naveden i ponedjeljak. Čini se da je novinarka opet sjediila na ušima ili nije još jednom pročitala ono šta je napisala. :wink:

Ne vjerujem baš da će promet biti obustavljen cijeli dan

Vjerojatnije je da će to biti kao i prošle nedjelje, od 9 pa do kasno popodne.

Tramvaji ipak moraju izaći iz Remize i vratiti se u nju.

BTW, na ZET-ovoj stranici (još) o tome ne piše ništa. :wink:

Pozdrav iz Zagreba

Hm, novinarka Vjesnika je ipak bila relativno točna:

Tramvajski promet Ozaljskom i Tratinskom ulicom bit će obustavljen u subotu, 23 siječnja od 9 do 22 sata, te od nedjelje, 24. siječnja u 9 sati, do ponedjeljka, 25. siječnja u 3 sata, zbog gradnje kanalizacije na raskrižju Ozaljske i Puljske ulice.
Ako sam dobro shvatio, to znači da nema izlaza iz Remize za vrijeme radova, a povratak je moguć :mrgreen:

(ili će tramvaji ipak povremeno moći proći?)

Pozdrav iz Zagreba

Evo prilike za slike kratkog na Savskom mostu
Nije baš na Savskom mostu, ali je na Savskoj cesti :kul

10z0123031.jpg

Pozdrav iz Zagreba

Kao što se vidi iz prethodnog posta, danas sam se motao po Savskoj cesti i vidio ponešto od najavljenih preusmjerenja (pa čak i nešto više od toga).

Prva dvanaestica koja nije skrenula prema Ljubljanici, nego ide na SM - tek je prošlo 8:30, a majstori su malo prije zakovali skretnicu:

10z0123007.jpg

Nakon toga sam bio u drugim dijelovima grada, ali oko 11:30 sam opet stigao na SM i imao sam što za vidjeti!

10z0123011.jpg

(niti 4 niti 7, niti 9 niti 12, nego 17 :kul)

Ista 17 u društvu s redovnom četvorkom:

10z0123013.jpg

Uspio sam čak na istu sliku dobiti i tri linije koje tu inače ne spadaju: :P

10z0123016.jpg

Nakon svega, ovo i nije bilo nešto posebno:

10z0123010.jpg

Pozdrav iz Zagreba

Naravno, kod ovakvih situacija još uvijek neke stvari ne štimaju. Validator kaže da smo kod Tehničkog muzeja, ali 12-ica je tek krenula sa Savskog mosta:

10z0123018.jpg

Na displejima se vide samo redovne linije - 9 i 12 su nevidljive:

10z0123034.jpg

Shortyja ste već vidjeli, evo još jedne devetke na Prisavlju:

10z0123021.jpg

(slike su malo mračne, ali takvo je bilo i vrijeme danas u Zagrebu :kul )

Pozdrav iz Zagreba

Evo prilike za slike kratkog na Savskom mostu
Nije baš na Savskom mostu, ali je na Savskoj cesti :kul3

http://img641.imageshack.us/img641/3759/10z0123031.jpg

Evo ga danas na Savskom mostu :mrgreen:

P1240030ares.jpg

P1240031ares.jpg

P1240033ares.jpg

Dok na Savskom mostu ima višak tramvaja, na Ljubljanici ovog vikenda vlada pustoš.

P1240014res.jpg

Usamljeni zamjenski autobus čeka rijetke putnike prema gradu.

P1240010res.jpg

Zamjenski autobus polazi u suprotnom smjeru od onog kojim polaze tramvaji. Trasa vodi preko Fallerovog šetališta na Ljubljansku (!) aveniju i dalje na istok. Povratak buseva je redovnim putem kroz Ozaljsku.

P1240013res.jpg

Radi toga zamjenski busevi ulaze na početno stajalište vozeći u rikverc, uz pratnju ZET-ovog službenika.

P1240015ares.jpg

"Krivci" za prometnu improvizaciju ovog vikenda ... dečki su mi rekli da su sinoć ostali na gradilištu do iza 21 h.

P1240017res.jpg

Prenošenje kompresora na radnu poziciju

P1240023res.jpg

Iskopana rupa je duboka nekih 4-5 metara.

P1240020res.jpg

Jako mi je drago da uvijek netko poslika preusmjerenja ili bilo kakve ovakve događaje kad smo primjerice mi mlađi zauzeti sa školskim obavezama a i obrnuto, kad vi stariji imate premalu pauzu pa često ne dočekate ono što ste naumili. :lol: :P :jup

U nedjelju 7. veljače zbog rušenja i orezivanja stabala u Maksimirskoj, obustavit će se tramvajski promet od Kvaternikovog trga do Dubrave. Maksimirskom cestom uvodi se izvanredna autobusna linija Kvaternikov trg – Dubrava. Tramvajske linije 4, 5, 7 11, 12 i 13 prometovat će izmjenjenim trasama:

linija 4: Savski most – Savska– Vodnikova – Glavni kolodvor – Draškovićeva – Kvaternikov trg;

linija 5: Prečko – Savska – Ulica grada Vukovara – Heinzelova;

linija 7: Savski most – Velesajam – Autobusni kolodvor – Šubićeva – Kvaternikov trg;

linija 11: Črnomerec – Trg bana J. Jelačića – Trg žrtava fašizma – Borongaj;

linija 12: Ljubljanica – Trg bana J. Jelačića – Draškovićeva - Vlaška - Kvaternikov trg;

linija 13: Žitnjak - Ul. grada Vukovara – Savska – Trg bana J.Jelačića - Glavni kolodvor – Ul. Kneza Mislava – Trg žrtava fašizma.

Od Dubrave do Dubca vozit će izvanredna tramvajska linija 18.

Ovo u Maksimirskoj će se raditi od 9-18 sati.

Ali, ovaj dio bi mogao biti zanimljiv :D

Vozni redovi:

04.07,

07.07,

14.02,

06.08,

06.04,

13.04,

14.09,

07.02,

05.08 i

11.10