Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
M-1142

Ex-JŽ spavaća i kušet kola WL i Bc

Recommended Posts

VEB i DB...

Jooj, kak buš bit! :(

DR, no, DR!

Nego, jel imaš ti možda sve točne JŽ brojeve svih španjolaca, a i nebi bila na odmet koja stara fotka, budući da znam da si pun rariteta? :kul

A. G. MATOŠ. Pjesnik.

120/121 A. G. MATOŠ. Legenda.

VEB i DB...

Jooj, kak buš bit! :mrgreen:

DR, no, DR!

Nego, jel imaš ti možda sve točne JŽ brojeve svih španjolaca, a i nebi bila na odmet koja stara fotka, budući da znam da si pun rariteta? :roll:

Imam ponešto pa ću pogledati. Jedino se moraš malo strpiti jer mi je skener nakon 6 godina, izgleda, odlučio ispustiti dušu... :P

Obrisan sa foruma jer sam se usudio kritizirati Končar...!

Dobil sam od dobrog kolege iz Gredelja neke vrijedne informacije kaj se tiče kušeta Bcm, te mu se zahvaljujem:

Kak si i rekel nikola, to i je bil kušet BDŽ koji je stradal u jednoj nesreći negdje u Hrvatskoj krajem osamdesetih (vjerojatno negdje na X. koridoru, kad su jedino tam vozili u Hrvatskoj). Budući da su nam bugari bili nekaj dužni (ili tak nekaj slično) napravili smo kompenzaciju i sebi ostavili kušet, te ga popravili u Gredelju.

1990. g. je išel na reviziju, dalje citiram kolegu "...no vagon je pri ulazu u Gredelj stradao jer su ga manevristi pustili na krivi kolosjek u Gredelju gdje mu je čitav krov stradao. Nakon toga je do 1995. bio u Gredelju kada je započeta obnova koja je prekinuta i vagon je poslan na rezanje."

Brojevi vagona od izvornog do zadnjeg (koji je trebal dobiti na SP-u 1995. g. ali ga nije nikad doživel) su bili:

BDŽ 51 52 50-80 701-0 >> JŽ 50 72 50-80 200-0 >> HŽ 50 78 50-80 001-6 >> HŽ 50 78 50-10 001-1 >> kasacija.

Eto toliko o toj priči, sad nam nikola fali još samo koja fotkica.

A. G. MATOŠ. Pjesnik.

Evo, privremeno, jedna od 10-ak; dok ih ne digitaliziram kak' spada...

img0104d.jpg

Okretna postolja su tip GP 200.

:wink:

Evo i CAF; CIWL tip YF.

img0105ot.jpg

Odlično nikola, hvala.

A. G. MATOŠ. Pjesnik.

Evo i CAF; CIWL tip YF.

Ne pratim aktivno ovu temu, pa se odmah ispricavam ako je ovo vec komentirano... Da li su ovi CAF-ovi pretvarani u vagone radnog vlaka?

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Nažalost, ja imam tog Bugara slikanog u Glavnom prije odlaska na "čuvanje" u Borongaj. Nakon "čuvanja" od strane lokalnih cigića vagon je u samo par dana ostao bez svih kablova, prozora, interijera...ostao je goli kostur. Nakon toga je, ne znam iz kojih razloga, poslan u CIOS na kasaciju. Vagon je godište 1986. Slikao sam oznake sa postolja i ostalo. Imam to negdje na negativima...

Samo osmi položaj!!!

Meni se po izgledu i godištu pre čini da je ovaj bugarski kušet UIC-Z, a ne UIC-X.

Meni se po izgledu i godištu pre čini da je ovaj bugarski kušet UIC-Z, a ne UIC-X.

Da, to i je bil tip UIC-Z.

Da remiziramo onda, UIC-X ex-DB kušete je imal samo ŽTP Bg.

Jedan jedini vagon UIC-Z ex-BDŽ kušet je imal ŽTP Zg.

A. G. MATOŠ. Pjesnik.

Vladimir, kad si to snimio? Imaš još koju fotku? tih vagona, možda takvu, da se bolje vide inskripcije?

Goran

JZ WLB 50 72 70-10 803-2

Odlično Vladimire, puno hvala!!!

A. G. MATOŠ. Pjesnik.

Zna netko slovnu oznaku i broj ovog spavaćeg vagona? Na njemu je vidljivo JŽ i xx 72 71-39 20x-x.

dsc_0383_edit2.jpg

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

Zna netko slovnu oznaku i broj ovog spavaćeg vagona? Na njemu je vidljivo JŽ i xx 72 71-39 20x-x.

WLm?

Baš kao i Tesla; Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje. Žalim što nemaju svoje.

wree-001-6.jpg

A zašto nema slike od tog vagona, jel ga pojeo sajt za fotografije?

Evo, privremeno, jedna od 10-ak; dok ih ne digitaliziram kak' spada...

img0104d.jpg

Okretna postolja su tip GP 200.

zglajzan