Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
Navcom

Moj rad 2063 za MSTS

Recommended Posts

:mrgreen: Kako je teško dobiti dozvolu autora za neki repaint ja sam se bacio na posao i započeo moj model 2063 za MSTS i evo dvije slike započetog modela:20631.jpg

20632m.jpg

Dobro bi mi došao sav materijal o 2062 i 2063 (dobre fotke prednjeg,zadnjeg kraja i bočnih stranica kao i fotke postolja-po mogućnosti da su oštre,a ne mutne kako bi model bio što ljepši i realniji.Hvala!

A, sada vaši komentari i sugestije molim.Ako imate kakav prijedlog ili sugestiju samo se izjasnite.

Pozdrav!

P.S. Usput ovo sam započeo sinoć da se malo odmorim od TMK. A, na bazi tog ću kada bude gotov napraviti i 2044 i 2062.:mah :kul

Navcom

zagy mislim da nemoram nikog tražit za ono prebacivanje.. Imat ćemo dizelki za MSTS samo tako... napokon sam i to doživio, model dizelke za MSTS :wink: :P :?

2044 007 - Karavela, mala karavela!

:mrgreen: Evo i napretka u proizvodnji,nadam se da će sve ići po planu i da će

na kraju izgledati kao dizelka:

2063f.jpg

2063s.jpg

2063b.jpg

nikad se ne zna.I što kažete?Samo me ne pitajte kada će biti gotova.

Pozdrav! :mah :roll: :)

Navcom

Nemoj biti pregrub na sebi... Naravn od ce ličiti na dizelku... Bit ce odlično... Još one dvije ljepotice.. Bit će super cijeli paket dizelki. Samo mislim da je kraći kraj od 2063 zaobljen, no to ćeš vjerujem popraviti.. Nadam se da si dobio slike/materijal... Kada će bit gotova... Hehehe, šala. Kada bude bude, jbg, bitno da bude!! Samo naprijed, model zasad izgleda odlično.. A pogotovo su me dočarali akumulatori i spremnici...

Svaka cast. Da bar ja imam tolko vremena i da se tolko kuzim,pa bi 2062 bila vec potpuno gotova.

:mrgreen: He,he misliš da imam tako puno vremena?Baš i nemam,a ovo što radim, radim 4-6 sati dnevno kada nisam na poslu i kada ne spavam.

Pus toga u planu su:2043,2044,2062 i ova 2063.Možda poslije i "Plava Ptica"

ako me bude volja,a možda i manevarka.

Za sada toliko.

Pozdrav! :roll: :mrgreen:

Navcom

ummm plava ptica zvuči odlično... ali ja se najviše nadam 2044, no nekažem da ove neće biti dobre... samo naprijed...

Nemoj biti pregrub na sebi... Naravn od ce ličiti na dizelku... Bit ce odlično... Još one dvije ljepotice.. Bit će super cijeli paket dizelki. Samo mislim da je kraći kraj od 2063 zaobljen, no to ćeš vjerujem popraviti.. Nadam se da si dobio slike/materijal... Kada će bit gotova... Hehehe, šala. Kada bude bude, jbg, bitno da bude!! Samo naprijed, model zasad izgleda odlično.. A pogotovo su me dočarali akumulatori i spremnici...

:mrgreen: Možda taj kraći kraj ostavim takav kakav je ako ne uspijem zaobliti ga s obzirom da je dosta teško raditi zaobljenja kod nekih dijelova jer je po neki puta nešto teško selektirati da bi napravio to što želiš (kao npr. spremnici za zrak,još nisam zaoblio krajeve).Osim toga s obzirom da ima jako malo lokomotiva koje su tako detaljne,čak i da ne zaoblim taj kraći kraj ova je dobra.

Pozdrav! :roll: :mrgreen:

Navcom

ummm plava ptica zvuči odlično... ali ja se najviše nadam 2044, no nekažem da ove neće biti dobre... samo naprijed...

:mrgreen: Moraju biti dobre jer koristim istu bazu za sve samo je mijenjam po potrebi.Tko bi za svaku radio novi body,tada ne bih završio nikad.

:mrgreen:

Navcom

samo se nadam da 44 neće biit tako dugačka... :)

:D Evo još novosti:2063

20631n.jpg

20632.jpg

obratite pažnju na okrugle spremnike

20633.jpg

20634.jpg

nadam se da si mislio na ovo zaobljenje,zatim malo 2043

20431c.jpg

20432.jpg

20433.jpg

20434.jpg

i na kraju započeta 2044

2044.jpg

20442.jpg

kao što vidite koristim isti body za sve lokse samo ga mijenjam po potrebi,zato na 2043 i 2044 još nisam ispravio bočne stranice i na 2044 još nisam maknuo okrugle spremnike i stavio druge tamo gdje im je i mjesto.Za sada je jednako dugačka kao i ostale dok je ne skratim.

2043 i 2044 su samo započete i na njima još ne radim nego samo na 2063 dok je ne završim.

Za sada toliko. Pozdrav! :kul :P :kul

Navcom

Na to zaobljenje sam mislio.. Super je samo naprijed, posebno me dočarala 2043.. I ona će biti odlična, a 2044.. To znam da će biti odlična... primjetio sam na 2043 da ima zaobljeni zadnji kraj, što je odlično jel i u stvarnosti ima tako, samo mislim da zadnja svijetla na dužem kraju 2043 su zaobljena. barem sam primjetio na nekima.. možda i nije na nekima.. neznam.. no samo naprijed izgledaju cool!! :) :P :D :kul :kul :kul

Na to zaobljenje sam mislio.. Super je samo naprijed, posebno me dočarala 2043.. I ona će biti odlična, a 2044.. To znam da će biti odlična... primjetio sam na 2043 da ima zaobljeni zadnji kraj, što je odlično jel i u stvarnosti ima tako, samo mislim da zadnja svijetla na dužem kraju 2043 su zaobljena. barem sam primjetio na nekima.. možda i nije na nekima.. neznam.. no samo naprijed izgledaju cool!! :kul :kul :kul :kul :kul :kul

:kul Ako misliš na zadnja gornja svijetla na 2043 one kutove i jesu zaobljeni samo je slika iz dalje perspektive pa se to na njoj ne vidi.Do sada sam napravio i odbojnike,kuku,crijeva za priključak i još ponešto.Naravno sve to mogu koristiti za sve te lokse.Slijedeći put ću staviti i slike da to i vidite (sada ih nemam sa sobom,kao što znate s obzirom da doma nemam internet moram se konektirati u internet kafiću).Ako imate štogod materijala za te lokse (možda ono čega nema na forumu,jer to većinom imam,a ja nemam fotić pa ne mogu slikati ono što mi treba) samo slobodno pošaljite na:unicorn64@net.hr.

Hvala!

Za sada pozdrav! :mah :mrgreen: :loko

Navcom

8) Evo i onih najskorijih slika:

2063u.jpg

zatim odbojnici malo bliže i sami da se bolje vide:

2063odbojnici.jpg

zatim veliki "grille_si":

2063biggrille.jpg

pa mali "grille":

2063smallgrille.jpg

"grille" su oni rebrasti otvori za hlađenje (grille=roštilj-zato što podsjećaju na roštilj).Još ima puno toga za napraviti,a branik koji se vidi na loksi je promjenjen i taj novi je na slici sa odbojnicima.Eto ovako će otprilike izgledati kada bude završena (sa ostalim detaljima koji još nisu gotovi naravno).Još moram završiti krovni dio (rešetke na ventilatoru i grille_u na zadnjem dijelu,cijelu desnu stranu,kabinu,postolja sa kotačima i ostalo što još nije napravljeno).Kuka za kopčanje ne može biti manja nogo što je,nadam se da nije prevelika jer sam i ovu teško napravio (mali problemi sa selektiranjem sitnih detalja).Toliko novosti o modelu 2063 za sada,a kako sam sada trenutno bez posla jer je sezona završila imat ću više vremena za raditi na loksama,ali manje mogućnosti da posjetim forum s obzirom da moram sada malo i šparati novac.Zato ako me nema duže vrijeme na forumu to ne znači da sam nestao (da se ne bi zabrinuli :kul ).

Pozdrav! :cry: :kul :evil:

Navcom

super je a i odbojnici su za 5.. Samonastavi.. već se vidim kako vozim (ipak nevidim).. Kada prikupim novoga materijala šaljem ti. Sotad uživaj u modeliranju :kul

Novosti o modelu

Svaka lokomotiva (2044, 2062, 2043 i 2063) ima vlastitu 3D kabinu. Svaka je lokomotiva različita. Koliko sam čuo iz razgovora 2063 ima najviše detalja. Vremenski se NEZNA kada će biti gotova no, kada Navcom stavi nove slike na forum bit će vam sve jasno. Uskoro će ih staviti..

Nvacom vas pozdravlja sve kao i ja :lol: :roll: 8) 8)

Novosti o modelu

Svaka lokomotiva (2044, 2062, 2043 i 2063) ima vlastitu 3D kabinu. Svaka je lokomotiva različita. Koliko sam čuo iz razgovora 2063 ima najviše detalja. Vremenski se NEZNA kada će biti gotova no, kada Navcom stavi nove slike na forum bit će vam sve jasno. Uskoro će ih staviti..

Nvacom vas pozdravlja sve kao i ja 8) 8) :D :D

:roll: Bok društvo! :mah Matey HVALA što si me zastupao na forumu, ali nisam imao love za Internet pa me zato nije bilo tako dugo.Evo malo novosti da ne bi mislili kako ja trenutno ništa ne radim :

2063a.jpg

ovo je za sada bez kabine jer mi je kompjutor malo preslab za SketchUp s obzirom da neki dijelovi imaju i do 100 000 linija.Idemo dalje sa 2063:

2063b.jpg

2063c.jpg

2063d.jpg

zatim:

2063trucks.jpg

lijeva polovica postolja-desne još nema jer kada sam pokušao iskopirati ovo na desnu stranu nakon pola sata još nije završio kopiranje pa sam za sada odustao od toga dok ne dođem do jačeg PC-a,ujedno još nisam stavio sandere,kočnice i kotače na postolje, a fali i gornji dio koji se oslanja na sanduk lokse.Idemo dalje sa novostima:

2132a.jpg

2132b.jpg

2132c.jpg

ovo ste vjerojatno pogodili,to je 2132 skoro pri kraju i ona će možda biti prva gotova jer mi na njoj kompić najmanje šteka pa ima najveće šanse da nju prvu završim.Eto toliko za sada od mene.Za sada svima lijep pozdrav! 8) I čujemo se kada budem opet imao mogućnosti. :kul

Navcom