Jump to content

Cipelcugom od Kamanja do Ozlja, prugom uz Kupu, 12.08.2009


seabral

Recommended Posts

Kad si već na kraju o'ladijo žulj, što se nisi cijeli bućnuo?

Nije da nisam imao vremena za to, naprotiv, ali idući dan sam išao na Krk pa sam se čuvao za pravo kupanje :?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Karlovac i šved 035 odlazi prema depou a ja ostajem čekati putnički iz Moravica za Zagreb

 

Ako se ne varam, uletio ti je u kadar i B702 (OS-RI). A ja masem li ga masem iz Bl-a... :wink:

Sumi, sumi, postolje,

nek kardani govore

Neka cuje zemlja sva

Kako drnda tramvaj sav

 

© NT 2200

Link to comment
Share on other sites

Ako se ne varam, uletio ti je u kadar i B702 (OS-RI). A ja masem li ga masem iz Bl-a... :wink:

Uletio u kadar ? Ma neeee ..... fotkao sam ga sa svih strana :lol:

 

P8120424res.jpg

 

P8120425res.jpg

 

P8120428res.jpg

 

 

Kaj si ti bio unutra ? Na zadnjoj fotki kad se uveća se vidi da netko maše iz prvog vagona. Šteta da te nisam skužio ..... zadnje kaj bi taj dan očekivao je bilo da nekog poznatog vidim u vlaku. :D

Link to comment
Share on other sites

Jučer se vratih sa godišnjeg i to je razlog što nisam prije stigao reagirati na ovaj prekrasan putopis.

Za mene je ta pruga dio moga života, puna lijepih uspomena i sjećanja na raznorazne dogodovštine (nekima sam prisustvovao, a o nekima sam slušao).

Što se tiče kennedya i ostalih velikih diesela, od Metlike do Karlovca nisu sigurno vozili (Črnomelj je zadnja postaja za velike diesele).

 

Hvala majstore!

Link to comment
Share on other sites

moj savjet bi bio da kad si vec bio u kamanju mogao si produzit prema brlog gradu ili bubnjarcima..a nedaleko od stajalista u kamanju je jos uvjek ona ručna rampa.ak nisi zano

Znam na koju rampu misliš, ovdje sam ju fotkao iz vlaka prošle godine, ali nisam znao koliko je ona točno daleko od kolodvora. Isplanirao sam si rutu za Ozalj, pa nisam htio previše hodati u suprotnom smjeru.

 

Inače, prihvaćam tvoj prijedlog za jednu od sljedećih šetnji: Kamanje - Brlog Grad. S Bubnjarcima imam loša iskustva što se fotkanja tiče, na gornjem linku sam i to opisao :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Super, super, super. Taj putopis me je vratio u moje djetinstvo kada smo cesto, tamo negdje krajem 70-tih godina, isli u Ozalj na kupanje. Isli smo putnickim za Karlovac (uglavnom Gomulke) pa onda dalje iz Karlovca za Ozalj. U ono doba je tu streku jos vozila parna lokomotiva. Nazalost nemam nikakvih fotki, ali mozda ih ima netko od starijih forumasa!

Link to comment
Share on other sites

Super, super, super. Taj putopis me je vratio u moje djetinstvo kada smo cesto, tamo negdje krajem 70-tih godina, isli u Ozalj na kupanje. Isli smo putnickim za Karlovac (uglavnom Gomulke) pa onda dalje iz Karlovca za Ozalj. U ono doba je tu streku jos vozila parna lokomotiva. Nazalost nemam nikakvih fotki, ali mozda ih ima netko od starijih forumasa!

Ja imam slične uspomene, ali nema fotki. Tada su se filmovi trošili na slikanje kolegica dok se sunčaju kraj Kupe :kul

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Nemaš beda, nitko nije ni primijetio

:--)

Ja sam bio na Kleku (tri puta) i znam što se vidi i što se ne vidi, no sused je sused pa rekoh sebi: daj čkomi.

Osim toga, strah me da ona Vipera ammodytes ne ispuzne s monitora na moj pisaći stol. :(

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Još meni nije bilo jasno kakva je to bila vidljivost taj dan...

Ako je atmosfera dovoljno čista, kao npr. kada se razvedri poslije oluje, s vrha Kleka se lijepo vidi Zagrebačka gora.

Svojedobno sam sa vrha Sljemena, tamo gdje je vidikovac prema Zagorju, gledao Kamniške Alpe. A s balkona na šestom katu zgrade na Trešnjevci, poslije ljetnih oluja, viđao sam Klek iako je zračnom linijom udaljen oko 70 km. Moji su govorili da sam lud i da mi se priviđa, no stijena na vrhu Kleka je toliko prepoznatljiva da ne može biti nikakve sumnje.

Druga je stvar što se pruga Karlovac - Ozalj - Bubnjarci nalazi u ''grabi'' i nema teorije da se vidi s Kleka.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

@dfranc,

 

nemaš beda, budem ja odhodal i ono kaj se vidi s Kleka, pa onda budu tvoje fotke pasale u tu temu :wink:

 

BTW ... sad sam se upravo vratio s 10-km maršrute uz Savu po Sloveniji ... drugi put je onda Gorski kotar na redu :D

Link to comment
Share on other sites

Ma ja sam po običaju radil pet stvari najedamput, radil neku harmoniju na gitari, radil sam na web sajtu, uređivao neke foto kolekcije s Velebita i čital sam ovaj naš forum, zmešalo mi se kamanje i Vitunj i Kupa i Dobra i Vitunjčica. Stanley Klek se vidi dosta često sa Zagrebačke gore, a ja sam bio puno puta na njegovom vrhu, to mi je baš draga planina i nije težak za uspon osim ak nejdeš skroz iz Ogulina :wink:

OT, za sv Luciju idem na Velebit, već drhtim od nestrpljenja, šteta kaj nema neke šumske željeznice tam da malo poslikam.

Link to comment
Share on other sites

Nemaš beda, nitko nije ni primijetio

:D

Ja sam bio na Kleku (tri puta) i znam što se vidi i što se ne vidi, no sused je sused pa rekoh sebi: daj čkomi.

Osim toga, strah me da ona Vipera ammodytes ne ispuzne s monitora na moj pisaći stol. :wink:

 

Nemre više izpuzati, to je bio jedini poskok kojeg sam ja videl da jede u zarobljeništvu (miša), pušten je u dubokoj šumi na Srednjem Velebitu :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...