Jump to content

U tunelu usred mraka: Paulovac by Drempa, Portos i Stanley


Stanley

Recommended Posts

U Bjelovaru pred polazak vlaka

 

pl60.jpg

 

pl61.jpg

 

pl62.jpg

 

Rovišće

 

pl63.jpg

 

Večina ŽCPR je u 2 nivoa

 

pl64.jpg

 

Cirkvena

 

pl65.jpg

 

Ex željeznička zgrada u Cirkveni?

 

pl66.jpg

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Križevci

 

pl67.jpg

 

Vrbovec

 

pl68.jpg

 

U Dugom selu

 

pl69.jpg

 

pl70.jpg

 

pl71.jpg

 

Usput se križamo sa:

 

Mađarom

 

pl72.jpg

 

ASEA-om

 

pl73.jpg

 

Manevarka u Sesvetama

 

pl74.jpg

 

Vagoni za praćene automobile u Borongaju teretna

 

pl75.jpg

 

Sačuvana zgrada tvornice ulja

 

pl76.jpg

 

Naša ex Macosa

 

pl77.jpg

 

Držićeva

 

pl78.jpg

 

Rampe za ukrcaj automobila

 

pl79.jpg

 

i Nagibni koji je sretno stigao iz ST u ZG

 

pl80.jpg

 

THE END od mene!

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

U Bjelovaru imamo predah do vlaka za Zagreb:

 

p8080147.jpg

 

Ja sam pio točeni pan u čaši od Tuborga, Stanley Žuju iz Pan Čaše a Drempa Staro češko iz čaše Karlovačkog :--)

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Odličan putopis dečki. :?::lol Žao mi je što se niste prije oglasili jer sam iskreno za ovo saznao tek nočas, ali i da sam saznao i onda kada ste objavili ništa od toga jer sam za jučer bio rezerviran na mješalici, :?: ali vjerujem da za dobre susrete uvijek ima vremena.

 

Samo par ispravkica, prošavši tunelom na drugu stranu došli ste u Podravinu, ali niste stigli do Virovitičko-Podravske županije nego do Koprivničko-Križevačke i vlak 2310 vozi na relaciji Vtc-Bj! :?: Po pitanju teretnog prometa vikendom će ga se jako teško sresti, ali svečano najavljujem za sutra povratak Iverica Expressa na ovu prugu, a ako mi se čini dobro Portos je i okinuo jednu fotku u Bj na kojem je taj vlak i motiv samo mu još nedostaju dva vagona koja su na utovaru pa da bude upotpunjen. Nadam se da ako ćete imati još koji puta volje i vremena, a mislim da bi 10mjesec bio jako dobar za takav obilazak, da ćemo se dogovoriti pai da vas bjelovarska ekipa doćeka i da se kvalitetno podružimo i podijelimo po koju railfanovsku pričicu sa ove pruge sa jako zanimljivom poviješću. Do nekog novog susreta! Pozz!!! :lol:jup

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da ako ćete imati još koji puta volje i vremena, a mislim da bi 10mjesec bio jako dobar za takav obilazak, da ćemo se dogovoriti pai da vas bjelovarska ekipa doćeka i da se kvalitetno podružimo i podijelimo po koju railfanovsku pričicu sa ove pruge sa jako zanimljivom poviješću.

Najprije hvala na ispravkama.

Na ovaj izlet smo se odlučili naglo, stoga nije bilo vremena za neke pripreme.

Konkretno, ja sam u petak na poslu skontao da sutradan nekamo odem na railfanovski đir. Najprije sam pomišljao na vožnju Zagreb - Bjelovar - Kloštar - Koprivnica - Zagreb, ali me zaintrigirao tunel Paulovac. Kontaktirao sam Portosa i još neke iz ekipe, a zatim sam objavu stavio i na Forum.

Ja ću se uvijek rado vratiti na ovu prugu, znam da će i mnogi drugi biti zainteresirani, pa podržavam tvoj prijedlog. Možda bi rujan bio prikladniji od listopada zbog vremenskih prilika?

Pričekajmo da se forumaši vrate s godišnjih pa ćemo se već dogovoriti.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da ako ćete imati još koji puta volje i vremena, a mislim da bi 10mjesec bio jako dobar za takav obilazak, da ćemo se dogovoriti pai da vas bjelovarska ekipa doćeka i da se kvalitetno podružimo i podijelimo po koju railfanovsku pričicu sa ove pruge sa jako zanimljivom poviješću.

Najprije hvala na ispravkama.

Na ovaj izlet smo se odlučili naglo, stoga nije bilo vremena za neke pripreme.

Konkretno, ja sam u petak na poslu skontao da sutradan nekamo odem na railfanovski đir. Najprije sam pomišljao na vožnju Zagreb - Bjelovar - Kloštar - Koprivnica - Zagreb, ali me zaintrigirao tunel Paulovac. Kontaktirao sam Portosa i još neke iz ekipe, a zatim sam objavu stavio i na Forum.

Ja ću se uvijek rado vratiti na ovu prugu, znam da će i mnogi drugi biti zainteresirani, pa podržavam tvoj prijedlog. Možda bi rujan bio prikladniji od listopada zbog vremena?

 

To mi je neizmjerno drago. Da vjerojatno bi rujan bio povoljniji, pogotovo kad već šuma počne mijenjati"obleku", e to je onda doživlja koji ovu prugu čini čarobnom i posebnom.

 

O.T. Kolega i ja imamo ideju da bi ovdje složili turistički vlak sa parnom vučom, za sada samo u povojima, ali kada bi uspjeli mislim da bi posječenost ovog kraja višestruko porasla. Slažete se? :?:

Link to comment
Share on other sites

Kolega i ja imamo ideju da bi ovdje složili turistički vlak sa parnom vučom, za sada samo u povojima, ali kada bi uspjeli mislim da bi posječenost ovog kraja višestruko porasla. Slažete se? :?:

To bi bilo fenomenalno. Ova pruga je kao stvorena za takvu atrakciju.

Ako nije indiskretno pitanje: otkuda vam lokomotiva i vagoni? Vozila bi se našlo, ali treba to osposobiti.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Kolega i ja imamo ideju da bi ovdje složili turistički vlak sa parnom vučom, za sada samo u povojima, ali kada bi uspjeli mislim da bi posječenost ovog kraja višestruko porasla. Slažete se? :?:

To bi bilo fenomenalno. Ova pruga je kao stvorena za takvu atrakciju.

Ako nije indiskretno pitanje: otkuda vam lokomotiva i vagoni? Vozila bi se našlo, ali treba to osposobiti.

 

A ćuj s obzirom da hžej ima takvih vozila na bacanje, pa valjda bi nam za takvu prigodu neku iznajmili, ili prodali po nekoj mizernoj cijeni(MO Š MISLITI), uglavnom nešto na taj đir. Pokušali bi što više sami napraviti,a i nadamo se pomoći radione iz bje pa oni su na tom nekada radili! :?:

Link to comment
Share on other sites

Evo, po mom povratku s GK, mogu se na miru posvetiti proučavanju svega što su moji kolege & prijatelji činili tijekom vikenda!

 

KlapKlap.gif Čestitke KlapKlap.gif

Putopis je odličan i lijepo dokumentiran. Uvijek mi je muka kad vidim kako imate bogato i živahno područje djelovanja. Tjaaa!

 

Pitanje: Drempa-i-tako-to ima majicu iz nove serije ili su Portos i Stanley više na suncu? VidBudale.gif

 

I, da: Netko spominjaše tunel Brajdicu kao moguće odredište nekog budućeg hodoljublja. Koliko su mi rekli, promet kroz tunel obavlja se isključivo noću. Zašto, nemaojte me pitati...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Pitanje: Drempa-i-tako-to ima majicu iz nove serije ili su Portos i Stanley više na suncu?

Drempa ima majicu koja nije iz službene serije, već iz njegove kućne radinosti. :wink:

Prepoznaje se po tome što nema okovratnik, a logo je duplo veći.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

baš ste mogli jučer ili danas ići na ekspediciju. u subotu sam još radio prije godišnjeg.

šteta što 2362 niste dočekali u Zid Kataleni pa da se prošećete i na drugi kraj, od te strane sam ja bio slikao (prve slike tog tunela na forumu raspa.gif ), a i da malo povećate promet tog stajališta :wink:

Link to comment
Share on other sites

šteta što 2362 niste dočekali u Zid Kataleni pa da se prošećete i na drugi kraj, od te strane sam ja bio slikao (prve slike tog tunela na forumu, a i da malo povećate promet tog stajališta :wink:

Zid Katalena, ex Šandrovac... Za mali broj putnika kriva je cesta koja je Šandrovac spojila s ostatkom svijeta. A tih Katalena ima k'o u priči. Jedna je Sirova, druga je Suha, treća Zid... :sra:

Razmišljao sam o tome da odšećemo do Zid Katalene i tamo upadnemo u 2362, ali sam ideju u onoj brzini pripreme jednostavno izbrisao iz glave.

Šteta, jer je trasa pruge u tom smjeru (bar po mojem sjećanju) još atraktivnija.

U glavi si polako slažem jednu od mogućih varijanti za idući izlet: vlakom sve do Kloštra, vlakom natrag do stajališta Zid Katalena, pa pješice kroz tunel do Paulovca ili bolje Mišulinovca, usput neko roštiljanje (možda na mjestu koje je pokazao Portos), a onda vlakom do Zagreba.

Ovakav raspored bio bi privlačan za one koji žele upoznati cijelu prugu Bjelovar - Kloštar.

Vremena za dogovor ima dovoljno.

Nego, čekamo da se oglasi još i drempa. S obzirom da je u nedjelju imao u Rijeci susret s tamošnjom ekipom, sada se vjerojatno pati razvrstavanjem gomile slikovnog materijala. :lol:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Evo, probao sam nešto iskombinirati. Podatke sam uzeo iz voznog reda za subotu 12. rujna.

- vlak 983: Zagreb GK 07.20 - Kloštar 09.42 (via Križevci - Bjelovar)

- vlak 2310: Kloštar 10.03 - Zid Katalena 10.15

- pješačenje, tunel, roštilj

- vlak 2364: Paulovac 16.01 (Mišulinovac 16.06) - Bjelovar 16.18

- vlak 2306: Bjelovar 17.00 - Zagreb GK 18.45

Raspoloživo vrijeme:

- fotkanje u Kloštru - cca 15 minuta

- pješačenje, razgledavanje tunela, roštilj - cca 5,5 sati

- fotkanje i druženje u Bjelovaru - cca 40 minuta

Kilometarske pozicije (Križevci = 00,000):

- Zid Katalena 50,753

- Paulovac tunel 46,964 - 46,603

- Paulovac stajalište 45,100

- Mišulinovac 42,468

Od Zid Katalene do stajališta Paulovac = cca 5,6 km, a do Mišulinovca cca 8 km.

Ovo je samo jedna od mogućih varijanti, za razmišljanje svima koje je naš putopis zainteresirao za prugu Bjelovar - Kloštar i sve zanimljivosti koje ona nudi.

S obzirom na vremenski raspored mogla bi se pridružiti i gladna riječka ekipa. Mislim na glad za ovakvim atrakcijama :wink:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Da ja odgovorim ovako slike če bit tokom dana danas a film šveda možda a ostalo iz Rijeke če te malo pričekat jer imam preljepe filmove žutke na teretnom ,putničkom i teretnom jedino što traju oko 1 minute i 10 sekundi pa trebam jedan po jedan stavljat gore a teški su i još uz ti imam brdo fotki sa obadava izleta .

Link to comment
Share on other sites

švedi su savršeni za ovu prugu! baš mi je drago da su ih uveli jer su mi glupe macose već dopizdile

 

Ej!! Nemoj tako, za kloštarsku prugu su ok, ali gle stvar ovako. Da mi vozimo ovdje sa švedima pod br 1 gubimo direktne vlakove za Zagreb, br 2 gubimo brze i ubrzane vlakove, br 3 gubimo direktnu vezu sa Osijekom i br 4 automatizmom gubimo broj putnika jer pružamo nekvalitetniju uslugu, jer bi bilo samo presjedanja u Kloštru ili u Križevcima, pa bi polako došlo u pitanje i rentabilnost pruge itd itd, uglavnom koliko god marseljeze ti bile glupe dok je njih Bjelovar će koliko toliko opstati, jer u teretnom prometu imamo prenesposobne šefove i menađere da bi nam oni osigurali opstanak! :? No hard feelings samo da malo dočaram razliku između šveda i marseljeze! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Kasnim, ali nikada nije kasno pohvaliti, zar ne? Čestitam, dečki, a moram istaknuti Stanleya koji od vrsnog kovača riječi sve više i više pokazuje i svoj fotografski talent. :wink:

 

Bravo :cry::D

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

švedi su savršeni za ovu prugu! baš mi je drago da su ih uveli jer su mi glupe macose već dopizdile

 

Ej!! Nemoj tako, za kloštarsku prugu su ok, ali gle stvar ovako. Da mi vozimo ovdje sa švedima pod br 1 gubimo direktne vlakove za Zagreb, br 2 gubimo brze i ubrzane vlakove, br 3 gubimo direktnu vezu sa Osijekom i br 4 automatizmom gubimo broj putnika jer pružamo nekvalitetniju uslugu, jer bi bilo samo presjedanja u Kloštru ili u Križevcima, pa bi polako došlo u pitanje i rentabilnost pruge itd itd, uglavnom koliko god marseljeze ti bile glupe dok je njih Bjelovar će koliko toliko opstati, jer u teretnom prometu imamo prenesposobne šefove i menađere da bi nam oni osigurali opstanak! :cry: No hard feelings samo da malo dočaram razliku između šveda i marseljeze! :wink:

 

ma nisam mislio na sve vlakove, mislio sam na ovih nekoliko što voze od Bjelkovara do Kloštra

Link to comment
Share on other sites

a moram istaknuti Stanleya koji od vrsnog kovača riječi sve više i više pokazuje i svoj fotografski talent.

Hvala im, hvala im...

Riječi izviru iz moje glave, a slike iz opcije ''auto''. :mrgreen:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Tu je bila fotografija stajališta Poljanka, otkud sad ove babe? ;)

Neka nepoznata funkcija tvog novog fotića da nakon tjedan dana ispremiješa pixele i ponovno ih pošalje na Imageshack ? ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...