Jump to content
zeljeznice.net

Recommended Posts

Ajme, kakav kiks, ja sam bio uvjeren da ide onaj jutarnji oko pola osam :ljut3

Samo u ljetnoj sezoni ide, polazak iz ZG u pola osam, dolazak u ST oko pola dva... Inace nagibni u prosjeku voze samo sat duze od direktnog busa, mozda bi i bilo nesto putnika da npr. idu barem 3 dnevna polaska iz Zagreba i isto tako iz Splita... no o tome nije ni za pricati obzirom da znamo kakvo je stanje voznog parka...

Pozdrav iz Stubaka

U Perušiću zamalo izbjegnut frontalni sudar nagibnog iz Splita i zamjenske garniture iz Zagreba. Ovaj iz Zagreba stajao je u kolodvoru da propusti nagibni, ali je nagibni prošao skretnicu i produžio prema njemu. Nije - srećom, brzo išao.

U Perušiću zamalo izbjegnut frontalni sudar nagibnog iz Splita i zamjenske garniture iz Zagreba. Ovaj iz Zagreba stajao je u kolodvoru da propusti nagibni, ali je nagibni prošao skretnicu i produžio prema njemu. Nije - srećom, brzo išao.

Kako je to moguće? Onda je skretnica bila krivo postavljena. Ili nagibni nije stao na ulazu u kolodvor, a trebao je.

Ima četvrti po redu.

51 78 27-70 003-3

Serija 2 044 i dalje ostaje u Zagorju . :grin: :grin: :grin:

Znam da vjerovatno pitam bezveze, ima li kakve šanse da u subotu jutarnje nagibalo iz ZG za ST ne bude pretrpano turistima?

Znam da vjerovatno pitam bezveze, ima li kakve šanse da u subotu jutarnje nagibalo iz ZG za ST ne bude pretrpano turistima?

Išel sam s 521 u nedelju, 25. pa nije bil pretrpan - otprilike polupun ... pa ti vidi.

Noćas sam se vraćao iz Splita i vlak kreće iz trajektne? Meni sad nije jasno, čemu onda stajanja u Kopilici i sav taj cirkus ako ionako ide iz trajektne?

11.9.2019. (jucer) sam se savsvim slucajno naisao na Željeznickom kolodvoru u Splitu...najavljen je dolazak vlaka iz Zagreba, ostao sam u čudu kad sam vidio dva nagibna vlaka spojena jedan uz drugog i u oba je bilo putnika....otkad iz ZG-a vozu 2 nagibna za Split?

P.s to je bilo oko 21.40h

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk

To je bio 523 a dva nagibna su došla zajedno zato što jedan treba da vozi metro dok će jedan otići ujutro put Zagreba. Po mome mišljenju jedan nagibni za Splitsko područje je sasvim dovoljan s obzirom da se nalaze 2 šveda i 2044 te 2 vagona koji su za rezervu.

TOMISLAV 2062

Već drugu večer zaredom su upučena 2 vagona put Splita što znaći da će ih ujutro bit 4 u Split Predgrađe a s obzirom da je već 14.11. mogao bi biti ponovno posebni vlak Split-Vukovar-Split jer jedan put je slučajnost, a dva puta je koincidencija.

TOMISLAV 2062