Jump to content

Moj dan na poslu IV....


ErrAseR

Recommended Posts

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sory pfaf... ako nisi u penziji onda nisi i jednom nogom u raki.... :D

 

 

ajmo dalje...

 

jedno jutro, putni prijelaz "zakrčeni put" posta "prokrčeni put"....

kak se ovo radi? meni prvo pada na pamet oštečenje farbe na mom ljubimcu, a to me jako nervira...

img2825.jpg

 

putem prema marofu zaustave me u borongaju... dalekozorom provjeram i nadam se jel kaj crklo u maksimiru... al nije... nemogu vjerovati... crko APB borongaj-glavni kolodvor...

img2862.jpg

 

za grad s rođacima... kaj mislite da mesić bude gradonačelnik? opči kolaps..

ne, ne... neznam jel sposoban ili nije, nego zbog vijesti u novinama:

"Mesić pijan napao policajca" na koga bi pomislili? na precjednika... garant...

img2864.jpg

 

 

u podsusedu, djelatnica carga sprema se olistati vagone, neznam točno njeno radno mjesto, možda je skladištar ili čak tranziter....

img2827.jpg

 

prije nego iz marofa mogu u harmicu, treba obaviti birokratske poslove...

tu upada naša "pepica" iz marofa.... dobro se nosi sa birokratskim papirima...

img2867.jpg

 

u harmici ostaci predizborne kampanje....

img2828n.jpg

img2830.jpg

Link to comment
Share on other sites

u povratku me pepica čeka...

img2831n.jpg

 

dobra klupa... kad ostanu bez noge onda strojovođa ide vadit krv...

img2833.jpg

 

čudno popunjena kompozicija

img2834.jpg

 

ali kao što rekoh, raspored radne snage i menađmenta nije na njihovoj strani, ko se kvrapcu pametan vozi na odbojniku ?

to je rukovaoc manevre... zbog takvih manevrista pogine...

nego di su bili? na pivkanu? šef prometnog ureda briše pivske brkove...

img2835.jpg

 

to je taj drač za koji sam pital kaj je malo crveno uz prugu...

img2836.jpg

 

STOP... mala škola signalizacije...

iako vi vidite crveni signal i bijeli ranžir, to ne znači da je manevriranje slobodno...

ja vidim ovo:

prometnik je postavio izlazni signal za dozvoljenu vožnju sa zapadnog kolodvora, pošto je između zapadnog i glavnog kolodvora međukolodvorska ovisnost, na signalu je crveno svjetlo dok na glavnom, na postavnici, ne potvrde privolu tj daju dozvolu... onda ja dobim zeleno svjetlo.... odavde dalje nema APB-a i nije niužno da se ispred mene još uvijek nalazi vlak...

img2837n.jpg

 

maksmir... ja bi opet srao, ali sada nemrem jer nema ključa...

ajde recite vi meni, kak da strojovođa radi nuždu? WC zaključani, oni u vlaku imaju opasku "ne koristiti za vrijeme stajanja" a bome i nemam šlauf da ga gurnem kroz prozor :D

img2839h.jpg

 

crklo zbog vručine... apb je još u kvaru...

ne, ne režu šinju, već bruse razmak između dvije šinje da mogu promjeniti izolaciju....

img2875.jpg

 

i ovaj bude dobio novi nalog za kvar apb-a

img2877.jpg

 

ovi nekaj pale... roštilj? ne miriši tako...

img2847r.jpg

 

u retkovcu s jedne strane čeka ko će biti brži prek pruge...

img2851b.jpg

 

da stvar bude žešča... s druge strane identična situacija...

img2878h.jpg

pa ovo je živa pošast...

img2854o.jpg

 

ja imam izlaz... koliko još automobila mora preći preko crvenog?

brojite....

1.

img2856b.jpg

 

2

img2857p.jpg

 

3.

img2858i.jpg

 

4.

img2859y.jpg

 

5.

img2860.jpg

 

kak smo veseli kad idemo doma...

blagajnica iz dugog sela...

img2879d.jpg

 

idem i ja doma... al ovaj sirotan za sada nejde.... šteta...

img2880y.jpg

Link to comment
Share on other sites

maksmir... ja bi opet srao, ali sada nemrem jer nema ključa...

http://img39.imageshack.us/img39/8007/img2839h.jpg

U tom slučaju,ne bi bilo loše da ubuduće sa sobom nosiš ovo: :kul:kul8)

meduspremnik01.jpg

Jedna jako korisna stvarčica koja otvara sva vrata zaključana lokotom,pa kad ti se prikaka malo,klap. :hai

Imam jedne viška na lageru,pa ako si za... :hai:kul

Link to comment
Share on other sites

neznam jel sposoban ili nije, nego zbog vijesti u novinama:

"Mesić pijan napao policajca" na koga bi pomislili? na precjednika... garant...

http://img37.imageshack.us/img37/7527/img2864.jpg

 

Sva sreća, nebi dugo bilo moguća zamijena, jer precjednik će uskoro završiti svoj težak, trnovit i čavlima posipan put, i ode u zasluženu mirovinu, pa će drugi preuzeti.

 

A možda se ovaj kandidira za precjednika, pa budemo imali Mesića nakon Mesića :kul

Link to comment
Share on other sites

Glede pouke o signalizaciji...često to vidim na Zapadnom, ali da bi upalio manevarsko bijelo, vlak mora već ući u GK (pretpostavljam), a zeleno je, kak veliš, samo potvrda. To se može vidjeti svakodnevno oko 17 sati kad prvo dojde zagorec 3015, a onda mađar 8069. Kak zagorec poslovično kasni (a i meni se čini sporejši :kul ), 6111 mu redovito sjedne na rep pa je razmak katkad svega 3-4 minute između njih.

 

Kaj se WC-a tiče, treba naći rješenje. Tuta ne dolazi u obzir :kul , ali čuj...kakva kahlica...sad se to može činiti ko zafrkancija, ali prirodne potrebe su prirodne potrebe. Pa baš bi vam mogli napraviti kakav vozni red po kojem bi bar 10 min negdje stajali (ak je Zg-Novska) da vam lufta naprave, npr. u Popovači pa da tamo to ljudski obavite.

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

...Tuta ne dolazi u obzir :--) , ali čuj...kakva kahlica...sad se to može činiti ko zafrkancija, ali prirodne potrebe su prirodne potrebe...

Ma, kaj sad. Kahlica. Onda ce odmah trazit i ABK (a vi si mislite kaj je to). Ne moze. Ima da stisnu k'o i sva ostala celjad. :!:

 

Barney

Najpametniji čovjek na svijetu je onaj koji je izmislio WC školjku. Nikom nije uzeo mjeru, a svima odgovara.

Link to comment
Share on other sites

Pa tuta je plastična kahlica za malu djecu (bar je bila u moje vrijeme) :!: Kahlicu / noćnu posudu se najde u bolnicama i to je značajno veće i po veličini i po svemu (više se ne sjećam jel se dobije i poklopac ili ne). U Allo Allo imate i one krasne keramičke noćne posude (meni izgledaju ko posude za juhu :!: ).

 

Dakle, razlika je prilična...

 

A daj, Barney, a da tebe stisne.... :kul Iako, meni se čini da je teže zadržati malu silu :!::!:

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Pa baš bi vam mogli napraviti kakav vozni red po kojem bi bar 10 min negdje stajali (ak je Zg-Novska) da vam lufta naprave, npr. u Popovači pa da tamo to ljudski obavite.

 

A jes našao mjesto....Popovača, pa onda se malo strpiš i u Novskoj si !

 

Neznam dal smijem ja svoj radni dan staviti u ovu temu..??

 

javljanje u 22,50...polazak 44502 u 23,45......prvo stajanje...Sl.Brod (dobijam nalog za laganu vožnju Oriovac-N.Kapela)...idemo dalje... skretanje- 3 min Lipovljani, 2 skretanje Popovača (4 min)......Zg.GL.K prolaz, ZG Zapadni---prolaz :wink: ...S.Marof stajanje2 min....DOBOVA 4 sata ujutro !!!

 

Dakle 4 sata i 15 min Vk-Dobova !

 

odmah nazad strojno 46177 u 4.15......S.Marof.prolaz..Zg.Gk prolaz....Ivanić 5 min čekanja, dalje Novoselac 10 min...Novska ...nalog za laganu vožnju u 6.20...i Vinkovci u 8,20........E pa sad računajte za 8 sati i 35 min 600 km proći !!

 

mali podsjetnik za one koji misle kak nam je lagano....( doduše magle je bilo samo od Ivanića do Sesvetske selnice, imao sam sreće )

:(:?:

...samo mokri snovi za pojedine...

Link to comment
Share on other sites

To nije radni dan, to je radna noć... :lool

 

tako je, no ubacih se u eraserov radni dan, pa reko neznam dal se bu ljutil, ak metnem koju sličicu :lool:roll:

 

Nisam slikao, jer sam bio umoran i uopće mi nije bilo do fotkanja, a moj NIKON nemre baš po noći delati !! :lool

...samo mokri snovi za pojedine...

Link to comment
Share on other sites

Budući si i opet spominjao moju firmu, bolje da nisam ni gledao. ..

 

pa i ti često spominješ njegovu firmu... :shock:

...to znači da je mržnja prema Zagorju ipak nešto jača od ljubavi prema Koprivnici. :mrgreen:
Link to comment
Share on other sites

nisam preveć nekaj novoga delal, pa sam par kratkih crtica....

 

pasja vrućina? je... zgubil sam 20g na znojenje...

img2893fqp.jpg

 

inaće da se napomenem... pem u dobovu, putem oko gajnica turner...

kak tarner? pa nejdem za knin... hebo ih kre-kre gar-gar ....

img2897i.jpg

 

u mrgud-gradu (zaprešić) desno radni, lijevo neki elementi...

img2898t.jpg

 

u dobovi, nakon okretanja, pravac horvaška... no dug je put dotamo...

prvo pogled na situaciju

img2899a.jpg

 

jen brzonogi, rdeči...

img2900f.jpg

 

pa još jedna rdeča... al gle kak nemaju dost rdečih loksi, i vagone farbaju u rdečo barvo....

img2902.jpg

 

još jedna rdeča... zakaj svetli reflektor?

img2903a.jpg

 

u zapadnom kolodvoru čekam carinu... u rk se čekala najviše 60-tak minuta... ovdje sam bio punih 1:95h...

švrljajuči uokolo, naletim na pravi kolosijek... taman za onaj krajinski oklopni vlak, koji ide tam di nema šinja....

img2907t.jpg

 

nadam se da ste skužili da sam čekao 2 sata i 35 minuta :lool

no eto, opet ide ekipa.... hebla ih bandera...

img2911o.jpg

Link to comment
Share on other sites

tražim ladovinu.... i našo sam je... el đabe sad sam žeđen....

img2917wpp.jpg

 

onda naletim na bumbija... nemreš vjerovat, ovo đjubre nemreš uslikati, expozicija traje par desetinki, a on se miće svaku stotinku...

img2927x.jpg

 

fakat sam žedan... crkavam... zadnjom snagom ulovim lešinara koji me vreba... krepaj... :lool

img2934p.jpg

 

zaš nisam pod klimom? zato kaj ne radi... puše toplo...

usput imam jedno pitanje, što je čudno na slici ???

img2942.jpg

 

onda vidim imam ja pomočnu rasvjetu...

img2969m.jpg

 

a i luster mi je pravi... lijepa žarulja za ružan luster...

img2974i.jpg

 

inaće, di to kupuju? E27 grlo na svijeća žarulji... i žarulja nema nikakve oznake... srećom druga žarulja ima nekake oznake pa da vidite:

img2976b.jpg

 

nemojte me nasmijavat... 100W žarulja, a svijetli kao da ima 40W...

btw, kak naprave ovakav volan... kak se navlači ovaj k.ur.ton? nigdje nema šava...

img2977m.jpg

 

u međuvremenu prolazi onaj iz zaprešića...

img2972q.jpg

 

putem za rk u poznatom gay klubu piratez, neš novo... bisexualni par... jel se to popravlja situacija ili su ovo padobranci ?

img2980n.jpg

 

a kaj ovi ravnaju? rifljaču? nisam vidio novi asfalt...

img2982n.jpg

 

sad smo iznad cibone... dobro, kaj se ljutite odma.. ispod cibone iznad ceste...

img2988s.jpg

 

spajam se na neku prugu... iti levo... a kaj ces.. kaj se mora, mora se kaj...

img2990s.jpg

 

jel ovo to golf igralište? kak se uopce igra golf? gura se bala sijena? ili? da nije polo? zguraš balu dok je konj nije pojeo? :wink:

img2993.jpg

 

rk, prazan... utvaran.. sablastan...

img2997w.jpg

 

rado dušice, rado... no da imam bar broj telefona...

img2998d.jpg

 

zmantala me ona, koji je ovo broj ? maso? :evil:

 

img3000o.jpg

 

kemija odmara...

img3002.jpg

Link to comment
Share on other sites

punih 6min čekam ovog tipa da me dođe otkopčat... bit će da je gužva u rk...

img3004s.jpg

 

u brku prava makina za manevru... svaka čast... :lool

img3005i.jpg

 

zbilja sve vrvi od posla... ovako zatrpan kolodvor ne sječam se da sam vidio.... moš igrat nogomet i to na tri igrališta....

img3006.jpg

 

naša kućica... moja slobodica... ideme dime... jel i tu "S" naopako ?

img3008.jpg

 

bit ce grozdja

img3009g.jpg

 

al ipak ga nekaj napalo? kak se to zove ?

img3011z.jpg

 

tu nekaj fali? nije mene lijeve dočekaval gbs, već neki EMD... u kupaoni se nalazi 1141-214, ak koga zanima....

img3012t.jpg

 

definitivno, tu se nekaj zmešalo... fali emd... di je... a i portos se ne osjeća baš najbolje, kaj mu to raste iza levog uha ?

img3016.jpg

 

nemrem se sa sigurnošću zakleti, možda me je dočekavala ova loksa

img3017.jpg

 

a i ova se ne osjeća baš najbolje... u prostoru za parni generator vidim kadicu... mora da je negdje curila voda... :wink:

img3019s.jpg

 

ajmo znalci... čije je ovo postolje ? ha ?

img3021lgl.jpg

 

a elektri, pokvarenih, ko u priči... očito buju prodali kaj u rumunjsku...

img3022r.jpg

 

gužva u kolskoj radioni... jedan tip je krenuo prema meni... mislio sam da je to zbog slikanja... kako je brzina 5kmh mogao me je sustiči...

img3026d.jpg

 

jedna retrovizorska... srećom da je mutna... nije on mene lovio, već čošak...

img3027d.jpg

 

kaj je ovo? čemu ovo služi?

podsjeća me na onu reklamu jedne televizije kad magarac nije htio nositi drva, nego je baba morala...

img3028.jpg

 

a ovo... oće ovo neko pred kućom? umjesto kakve parnjače...

img3029o.jpg

 

umjesto direkt doma, ubace me u kombi mene koji idem doma i jednog koji ide u klaru na smjenu... i ode još pola vure bezveze jer se čeka teretnjak iz gorice koji ide u ogulin... usput pogledah onaj novi kolosijek u klari, al gle? novi kolosijek i prastari pragovi... koja je to sad ušteda?

img3030.jpg

 

treba neko najkice? ima ih u klari... a i kuna je tu... jes da ju treba odnjet u dučan...

img3031x.jpg

 

ide vlak za sisak... kad dođe u goricu krenut će tek onaj iz gorice...

i čiča mića...

img3032.jpg

Link to comment
Share on other sites

Evo kad je naš radni dan, pa da krenemo :kul

 

Naravno, da bi uopće radni dan počeo moramo imati sa čim ga početi :lool

 

Danas je to radojka 1141-308

 

Picture031-1.jpg

 

Dakle kad sam dobio sredstvo za rad, isto moram pregledati

 

1. vizualni pregled odbojno-vlačne opreme

 

Picture032-1.jpg

 

2. Pregled okretnih postolja sa pripadajućim ogibljenjem i umetcima za kočenje

 

Picture033-2.jpg

 

Picture034-1.jpg

 

3. pregled ( naravno sa zemlje ) krovne i visokonaponske opreme, da nešto nevisi, istrošenost grafitnih klizača pantografa...............itd

 

Picture037.jpg

 

4.pregled alata i pripadajuće opreme, prva pomoć je tu ( vrlo je bitno da je kutija pp na mjestu, jer zlu netrebalo),

 

Picture041.jpg

 

5. pregled i stanje protiv požarnih aparata

 

Picture043-1.jpg

 

6.papuče zaustavne...nisu baš složene ali su na loksi i na broju

 

Picture044.jpg

 

7. žica za ispust kondenzata, a sam ispust nisam mogao slikati

 

Picture042.jpg

 

8.pregled stanja i funkcionalnosti kamera

 

Picture045.jpg

 

 

To bi bilo ugrubo o pregledu lokomotive, a pošto je bilo strašno vruće nisam se htio truditi poslikati sam način pripreme lokomotive za priključenje pod napon !!

 

Sad slijedi čekanje na prilaz vlaku, i to vidimo pred ranžirom koji ne pokjazuje laiku ništa, a meni pokazuje signalni znak "manevriranje zabranjeno", mada na istom ne svjetli niti 1 žarulja !!

 

Picture039-3.jpg

 

i tako dok čekam da ranžir "pobjeli" prošlo je nekoliko vlakova !

 

prvo ona 2 šveda iz OSIJEKA

 

Picture048-1.jpg

 

pa prolaz teretnog za ŠID, pobjegla mi 306-ica, jer mi malo baterija zatrzala na NIKON-u :?

 

Picture052.jpg

 

iiiiiiii napokon, dok je manevra iz 3 vlaka sastavila onaj 1 pravi, naravno MOOOJ :P , idemo ka vlaku...ranžir je pobjelio !!! (dal od mog slikanja ili vrućine, ili nečeg 3-ega :wink:

 

Picture055.jpg

 

 

i naravno moj vlak, gdje već čeka manevrist - izvođač, koji će riješiti skapčanje lok za vlak

 

Picture057.jpg

 

i dok sam čekao pregledača vagona da napravimo probu kočnica, dolazi na kolosijek pored mene vlak sa remonta, a na vagonima vidimo, hektometarske stupiće , koji se postavljaju pored novog kolosijeka Vinkovci-Jankovci

 

Picture059.jpg

 

proba gotova, aliii dolazi 413, pa on ide ispred, pa onda još čekam križanje sa 210, pa još iza 210 neki radni stroj ....pa mi već dosta čekanja.... :evil:

 

Picture067-1.jpg

 

i onda slijedi polazak, ali neću sad stavljat fotke već smo ih vidjeli puno sa pruge VC-Tovarnik- dg

 

ali samo jedna fotkica, da svi znaju da je spojen desni kolosijek na cijeloj dionici od Vinkovaca do Jankovaca, sad još samo par vlakova kamena i par dana podbijanja...........i gotovo (skoro)

 

Picture076.jpg

 

I to je ukratko to........jer neću govoriti kak sam u Šidu čekao 4 sata carinjenje 7 vagona, jer sam popizzzzzdio......toliko o koridoru

:evil::evil:

...samo mokri snovi za pojedine...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...