Jump to content

Ogulin - Knin


Toma

Recommended Posts

Ideš na ovakav izlet i teško ti se probuditi!? :o

99% ljudi s ovog foruma noć prije ( a i više ) ne bi niti spavalo!

No dobro šalu na stranu...

Najbitnije je da si se razbudio za akciju i da si napravio pregršt lijepih slika. :D

Zaista u zadnje vrijeme si vrlo aktivan i slike su ti prekrasne.

Samo naprijed !

 

 

Sa svim se slažem, samo bih dodao da ja noć uoči putovanja ne bih ne prespavao od iščekivanja :kul

 

Kad sam išao u Koper i natrag sa Brižitko, nisam spavao celi tjedan. :mrgreen: I ni me sram. :D

PTP:

~ Addon's: 1, 2, 3, 6, 8, 9, 11

~ Extra: 1, 2

~ RSP: BR 01, 52, 182, 189, Nachtzüge, Highspeed, Nahverkher,

~ Güterzuge pack

Link to comment
Share on other sites

Da ga nije koji lički međed čapa :kul

 

 

Kad već spominješ međede ...danas na 521 dva ogromna "kapitalca" se šetaju prugom točno 300 metara prije Javornika ...tako da Toma zna da je imao sreću u odabiru dana kad će se šetati tom prugom...šta misliš da ga medo malo potapše po ramenu ..."ALO TOMA PRIJATELJU"....kako god izgledaju ogromni na zvuk sirene su munjevito regirali i kliznuli u šumu...rjedak prizor ali NEPROCJENJIV.

 

POZDRAV

Ća je pusta Londra kontra Splita grada..

Link to comment
Share on other sites

Da ga nije koji lički međed čapa :kul

 

 

Kad već spominješ međede ...danas na 521 dva ogromna "kapitalca" se šetaju prugom točno 300 metara prije Javornika ...tako da Toma zna da je imao sreću u odabiru dana kad će se šetati tom prugom...šta misliš da ga medo malo potapše po ramenu ..."ALO TOMA PRIJATELJU"....kako god izgledaju ogromni na zvuk sirene su munjevito regirali i kliznuli u šumu...rjedak prizor ali NEPROCJENJIV.

 

POZDRAV

 

Bome, dobro kažeš. A da se to uslika, vjerujem da bi bila slika goidine :D

 

Ipak, preporučio bih fotografu slikanje s loxe...

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Nedavno sam i ja vidio medvjede. točnje medvjedicu i tri mala medvjediča, kako im se vlak približio tako su se brzo spustili niz nasip u šumu, prizor je zaista bio predivan :kul3

Link to comment
Share on other sites

Da ga nije koji lički međed čapa :kul

 

tako da Toma zna da je imao sreću u odabiru dana kad će se šetati tom prugom...šta misliš da ga medo malo potapše po ramenu ..."ALO TOMA PRIJATELJU"....

 

oš da te pojedem ili poje*em.... :kul3

Link to comment
Share on other sites

Prvo - opravdanja... :mrgreen:

Moram reci da mrzim photoshop i resizanje fotki, a onda me i uploadanje dosta zdere... Ide, pa ne ide i tako.... ;)

 

OK, izlazimo iz Blata (da ne bude OPET primjedbi... :skok )

Stanica Blata i malo selo smjesteni su otprilike kilometar zapadno od ceste Ogulin - Saborsko; stanica je na nadmorskoj visini od 528 metara nad morem. Stanica je polzena u smjeru istok-zapad, a nakon nje je zavoj (r=300 m) koji prugu vodi prema jugoistoku.

Odmah nakon stanice pocinje uspon od 18 promila, koji sa malim prekidom od 13 promila traje sve do Licke Jesenice.

 

DSC_1097.jpg

 

Jos jedan pogled prema jezeru! Prekrasno!

DSC_1098.jpg

 

Pogled unatrag - zgrada stanice je sasvim desno.

DSC_1100.jpg

 

Penjemo se... ;)

DSC_1104.jpg

 

DSC_1109.jpg

 

Priblizavamo se putnom prijelazu.

DSC_1110.jpg

 

I dalje - prekrasni pejzazi!

DSC_1111.jpg

 

DSC_1112.jpg

 

Ulazni signal Licke Jesenice... Licka pruga je jedna od rijetkih na kojima signal moze pojesi medo... :cool

DSC_1113.jpg

 

Ulaz u Licku Jesenicu.

DSC_1114.jpg

 

DSC_1115.jpg

 

Pogled u dolinu.

DSC_1116.jpg

 

DSC_1117.jpg

 

U Lickoj nas ceka i jedan TMD.

DSC_1118.jpg

 

Licka Jesenica se nalazi u kilometru 45.64, na 665 metara nadmorske visine.

 

Penjemo se i dalje - prema Javorniku.

DSC_1119.jpg

 

DSC_1120.jpg

 

DSC_1121.jpg

 

I opet - pogled u dolinu ;)

DSC_1122.jpg

 

DSC_1127.jpg

 

Pogled sa bivse stanice Javornik.

DSC_1129.jpg

 

Pusto Rudopolje

DSC_1130.jpg

 

I, spustanje prema Vrhovinama...

DSC_1133.jpg

 

Pogled prema selu Rudopolje.

DSC_1135.jpg

 

Veliki kameni nasip u kilometru 65.3.

DSC_1143.jpg

 

DSC_1148.jpg

 

Prolazimo Vrhovine... Pricamo u upravljacnici, pa manje fotkam :party

Ulaz u tunel Sinac - 73.576 km...

DSC_1156.jpg

 

2273 metra mraka, voznja kroz bivsu stanicu Sinac, Licko lesce, Studence, i Perusic.

 

Perusic je u kilometru 101.548; nadmorska visina je 576 metara.

DSC_1159.jpg

 

Gospic (km 115.680, 569 mnm).

DSC_1160.jpg

 

DSC_1162.jpg

 

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Link to comment
Share on other sites

Ajde BRAVO Toma ....znam da znaš i da to radiš odlično ...ali ti je voljni momenat dosta nizak.

 

Ta Lika je uvjek i iznova ..pre prekrasna ...

 

pozdrav

Ća je pusta Londra kontra Splita grada..

Link to comment
Share on other sites

Ovo ce biti zadnji dio putopisa... Uostalom, ne znam niti sam zasto - stavio sam malo vece fotke :kul

OK, nastavljamo u Gospicu...

Gospic se nalazi u kilometru 115.680, a nadmorska visina je 586 metara. Kolodvor je tokom recentne obnove Licke pruge produzen prema istoku; a prije toga je bio dug 579 metara. Nakon Gospica pruga je uglavnom ravna, u nedavnoj su joj obnovi pregradjeni neki zavoji, a prvi veci objek na njoj je most Lika 2. Bio je celican, no izgradjen je novi - betonski.

 

Dolazimo u Medak - i, po prvi puta na ovom putu cekamo krizanje ;)

Iz Knina dolazi teretnjak - vuce ga 2062 118, i jos jedna 2062 1. Nazalost, za razliku od vlaka kojim se vozim - na ovome su i jedna i druga lokomotiva okrenute kratkim nosom naprijed.

 

DSC_1167.jpg

 

Motam se po Medku i fotografiram :D

DSC_1191.jpg

 

DSC_1172.jpg

 

DSC_1176.jpg

 

DSC_1168.jpg

 

DSC_1174.jpg

 

DSC_1190.jpg

 

Krecemo... Prema jugu puca fantastican pogled na Velebit.

 

DSC_1202.jpg

 

I dalje se vozimo uglavnom u ravnici - do Gracaca. Gracac se nalazi u kilometru 159.614, na 554 metra nadmorske visine. Odavde pocinje uspon na Malovan - nesto vise od 16 kilometara uspona od 18 promila!

 

Ulaz u tunel Culum.

DSC_1212.jpg

 

Pogled unatrag prema Gracacu, i akumulaciji Stikada.

DSC_1221.jpg

 

Malovan

DSC_1229.jpg

 

Dalje prema Zrmanji - burobrani u blizini skretanja ceste za Donji Lapac

DSC_1242.jpg

 

Zrmanja (km 186.249)

DSC_1246.jpg

 

Pogled na jug u dolinu prema izvoru Zrmanje.

DSC_1255.jpg

 

Vlak se zaustavlja - jedna cisterna ne odkocuje kako treba, pa strojovodje idu gledati u cemu je stvar. Ja naravno fotkam :sm:

 

DSC_1259.jpg

 

DSC_1264.jpg

 

Nakon desetak minuta krecemo - spustamo se prema Plavnom i Padjenama.

 

Neposredno prije Plavnog - dobri stari Cupko :)

DSC_1275.jpg

 

DSC_1277.jpg

 

Pogled unatrag.

DSC_1281.jpg

 

Krizanje u Padjanama

DSC_1284.jpg

 

U Kninu silazim sa vlaka, i presjedam na ICN za natrag... Vozimo se i prvu fotografiju okidam u Gospicu - krizanje.

 

DSC_1286.jpg

 

I - zadnja fotka: Rudopolje!

DSC_1291.jpg

 

Sve u svemu - odlican put! Hvala puno strojovodji koji me primio u lokomotivu, i hvala strojovodji na nagibnom vlaku na voznji i ugodnom druzenju! Nadam se da se vidimo opet :roll:

 

I hvala svima na komentarima za fotke, i na malo pozurivanja - bez toga bi fotke i dalje mirno spavale na mom hardu, :D

 

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Link to comment
Share on other sites

Hvala Toma što si dovršio putopis, odlične slike.

Kolodvor Zrmanja je u rekonstrukciji koliko vidim?

 

Tako se cini - iako, dosta sam puta bio u Zrmanji i nisam nikada vidio da se nesto radi :shock:

Uglavnom - zgrada je srusena (relativno davno), postavljeni su kontejneri, kolosijeci su novi (ili samo prolazni...?)... Trianglu su skinute skretnice...

 

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Link to comment
Share on other sites

OK nije gotovo kad je gotovo nego kad Toma kaže da je gotovo..čini se da je tu bilo još materijala...bilo kako bilo Toma pozdrav tebi..ništa i drgi put.

 

Pozdrav sa juga

Ća je pusta Londra kontra Splita grada..

Link to comment
Share on other sites

OK nije gotovo kad je gotovo nego kad Toma kaže da je gotovo..čini se da je tu bilo još materijala...bilo kako bilo Toma pozdrav tebi..ništa i drgi put.

 

:palac:

Pa, jel gotovo ili nije...?

 

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Link to comment
Share on other sites

Jest da smo čekali, ali se u potpunosti isplatilo, čestitke.... :lool:wink:

 

Ipak ostaje mali žal: jako me zanima onaj dio iza Gračaca, kad pruga nadožnjakom prelazi cestu i hvata se brda. Tamo ima par tunela i galerija. Taj dio sam oduvijek gledao s ceste kad bi odlazili prema Obrovcu... ;-)

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ipak ostaje mali žal: jako me zanima onaj dio iza Gračaca, kad pruga nadožnjakom prelazi cestu i hvata se brda. Tamo ima par tunela i galerija. Taj dio sam oduvijek gledao s ceste kad bi odlazili prema Obrovcu... :P

 

Taj je dio dosta problematican sto se svjetla tice - uglavnom je u sjeni.... Zato na tom dijelu pruge uvijek malo fotkam - ali da... - pejzazi su tamo odlicni!

 

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...