Jump to content

Ogulin - Knin


Toma

Recommended Posts

Ne, ne... Svi oni koji misle da slijedi jos jedan hodacki putopis, varaju se! :D

 

prijatelj strojovodja me vec dugo nagovara da mu se pridruzim na voznji Ogulin - Split, no zbog obaveza na poslu (kao i onih privatnih) to nisam mogao realizirati do nedavno... Ipak - potrefilo se - moj slobodan dan i vlak koji je prijatelj vozio od Ogulina do Knina.

U Ogulin sam otisao vlakom 4000. S obzirom da volim dugo spavati, polazak u 8.07 me ucinio prilicno zlovoljnim :wink: Tek u Ostarijama sam okinuo prvu fotku - ASEU sa teretnim vlakom...

 

DSC_1038.jpg

 

Nakon dolaska u Ogulin pijemo kavu, i spremamo se na polazak... 2 lokomotive (2062 103 i 2062 117) i vlak od 1150 tona je spreman! :kul

 

DSC_1039.jpg

 

DSC_1040.jpg

 

DSC_1041.jpg

 

Pogled prema naprijed...

DSC_1044.jpg

 

...i prema natrag...

DSC_1045.jpg

 

Krecemo! Do Krpelja vozimo 30 km/h; prolazimo Ostarije-Ravnice i Josipdol. Uz cestu vozimo se prema Vojnovcu.

DSC_1047.jpg

 

DSC_1048.jpg

 

DSC_1049.jpg

 

U kilometru 17.510 je stajaliste, a nasuprot njega selo Vojnovac.

DSC_1050.jpg

 

Nakon kratkog tunela (zove se takodjer Vojnovac, duzine 201 metar) spustamo se laganom nizbrdicom od 3.2 promila...

DSC_1052.jpg

 

... i nakon ravnine penjemo uzbrdicom od 7 promila prema stajalistu Latin.

DSC_1053.jpg

 

Vozimo se prema Plaskom; desno od pruge pali se korov...

DSC_1054.jpg

 

Predsignal Plaskog.

DSC_1055.jpg

 

Pogled prema Plaskom.

DSC_1056.jpg

 

Ulazni signal.

DSC_1057.jpg

 

Rjecica Dretulja, nekoliko metara prije mosta. Most je zeljezni, u kilometru 26.451; nadmorska visina je 377 metara.

DSC_1058.jpg

 

Stanicna zgrada Plaski. Km 26.937, 378 mnm.

DSC_1062.jpg

 

I, zgrada bivse male lozionice. Puno sam puta bio na kolodvoru Plaski, no ova vrata prvi sam puta vidio otvorenim :kul

DSC_1063.jpg

 

Nastavak slijedi!

 

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Link to comment
Share on other sites

Bravvo Toma ,ide to tebi ...a Lika je uistinu ljepa i šteta je to ne prikazai kroz putopis vrsnih forumaša a Toma je u samom vrhu liste izuzetnih majstora ne samo fotografije nego i svega ostaloga što ide uz to , očekuje se nastavak.....i zato rekao bi jedan moj prijatelj -hvala ljepo

 

pozdrav

Ća je pusta Londra kontra Splita grada..

Link to comment
Share on other sites

Ma Lika je predivna, pogotovo sad, u ovih 5 dana sam 4 puta ke prošao, prekrasni pejsaži, dolina Gacke, polje koje je sada jezero kod Blata, kanjon Zrmanje, šume oko Rudopolja,Ličke Jasenice,, potoci, rijeke...jednostavno sve...a uz to kad vidiš još i medvjedicu s tri medvjedića kako trči paralelno uz vlak, predivno, a srna u snijegu...predivno.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na komentarima! Nastavljamo!

Prolazimo Plaski.

Odmah iza stanice je putni prijelaz (km 27.172), zavoj radiusa 300 metara i pocetak uspon - 18 promila.

Turneri lijepo predu... :D

DSC_1065.jpg

 

DSC_1068.jpg

 

U kilometru 30.857 nalazi se ulaz u tunel Vera - drugi po redu na Lickoj pruzi, dug samo 70.60 metara,

DSC_1072.jpg

 

Penjemo se dalje...

DSC_1073.jpg

 

DSC_1074.jpg

 

Putni prijelaz u km 32.299

DSC_1075.jpg

 

I, pogled unatrag...

DSC_1076.jpg

 

DSC_1077.jpg

 

DSC_1078.jpg

 

Pogled prema Plaskom.

DSC_1079.jpg

 

Stajaliste Plavca draga.

DSC_1080.jpg

 

Priblizavamo se Blati, i puca pogled na vrlo lijepa jezera Blata.

DSC_1082.jpg

 

DSC_1084.jpg

 

Ulazimo u stanicu Blata. Nalazi se na 527 metara nad morem, duga je 524 metra...

DSC_1093.jpg

 

Stanicna zgrada (km 37.219).

DSC_1094.jpg

 

Izlaz iz Blate, putni prijelaz i nastavak uspona od 18 promila...

 

Nastavak slijedi :kul

 

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Link to comment
Share on other sites

Ovo je nekako na kapaljku od stanice do stanice..ovo jezero je jako ljepo..slike su prekrasne...idemo Toma majstore tek si na 35 kilometru,brzina ti je kao kod ovog vlaka.

pozdrav

 

josb.jpg

 

 

Ovaj potočić si preskočio

Ća je pusta Londra kontra Splita grada..

Link to comment
Share on other sites

Priblizavamo se Blati

 

Izlaz iz Blate

 

Dovraga, Toma, pa ipak si ti išel na Filozofski, pa bi čovjek očekival da znaš jezične začkoljice.

 

Približavate se BLATIMA i izlazite iz BLATA.

 

Mjesto se zove Blata (množina od blato) upravo zbog tih povremenih jezera oko njega.

Link to comment
Share on other sites

Priblizavamo se Blati

Izlaz iz Blate

Dovraga, Toma, pa ipak si ti išel na Filozofski, pa bi čovjek očekival da znaš jezične začkoljice.

Približavate se BLATIMA i izlazite iz BLATA.

Mjesto se zove Blata (množina od blato) upravo zbog tih povremenih jezera oko njega.

Na to sam ja već upozorio, ne sjećam se više koga, u jednom od ranijih putopisa.

Priznajem da je i mene zasvrbio prst, ali nisam htio Tomi kvariti ovaj prekrasni putopis.

Da ne ispadne kako samo kudimo, autora treba i pohvaliti jer se ipak popravlja: jedan kolodvor više nije ''Oštarij'', već (ispravno) Oštarije. :wink:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Ideš na ovakav izlet i teško ti se probuditi!? :mrgreen:

99% ljudi s ovog foruma noć prije ( a i više ) ne bi niti spavalo!

No dobro šalu na stranu...

Najbitnije je da si se razbudio za akciju i da si napravio pregršt lijepih slika. :wink:

Zaista u zadnje vrijeme si vrlo aktivan i slike su ti prekrasne.

Samo naprijed !

Link to comment
Share on other sites

Ideš na ovakav izlet i teško ti se probuditi!? :shock:

99% ljudi s ovog foruma noć prije ( a i više ) ne bi niti spavalo!

No dobro šalu na stranu...

Najbitnije je da si se razbudio za akciju i da si napravio pregršt lijepih slika. :wink:

Zaista u zadnje vrijeme si vrlo aktivan i slike su ti prekrasne.

Samo naprijed !

 

 

Sa svim se slažem, samo bih dodao da ja noć uoči putovanja ne bih ne prespavao od iščekivanja :twisted:

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Topma je današ viđen na modelarskom meetingu...valjda će uloviti skoro koju sekundu i za nas :lol:

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...