Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net

Recommended Posts

Neki su ovde grešni (10:11).

a060.gif

Bilo je za očekivati da će kad-tad popraviti vrijeme na serveru. Sad naravno treba vratiti postavke i na forumskom softveru. To ću moći napraviti tek danas navečer kad se vratim u Zagreb i spojim se preko laptopa, pa molim za malo strpljenja do tada.

Ili naravno ako netko od mojih kolega admina to ne sredi u međuvremenu.

Meni je sat na kompu išao dvije minute naprijed, a na mob.je pokazivao u sekundu točno.

Mene zadnjih par mjeseci na mobilnoj verziji prilikom navigacije kroz podforume ili teme povremeno preusmjeri na URL zeljeznice.net/forum/undefined. Kad se vratim natrag i opet otvorim isti link, proradi. Ponekad se dogodi i 2-3 puta za redom, a sam link (href tag) na koji kliknem je ispravan (nije undefined).

Na desktop verziji ne boravim previše pa tamo nisam to primjetio.

I drugi problem, u istom periodu mi se počelo događati da me prilikom otvaranja nepročitanih postova baci godinu dana unatrag. Na primjer, pročitam temu do 20.5.2017., netko 21.5. napiše post, i kad otvorim temu, baci me XY stranica unatrag na post datuma oko 21.5.2016. umjesto na stvarno zadnji nepročitani post.

Ne događa se uvijek nego nasumično.

Edit: vrijeme posta je sad i ovdje ispravno.

Edit2: evo primjera, u ovoj temi: http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/5809-preostali-tmk101tp4-2/page-45&do=findComment&comment=537343

Otvorio mi je ovaj post od 28.3.2016. a prije par dana sam već pročitao temu.

Edit3: vidim da je kriva tema pa možete preseliti.

Mene zadnjih par mjeseci na mobilnoj verziji prilikom navigacije kroz podforume ili teme povremeno preusmjeri na URL zeljeznice.net/forum/undefined. Kad se vratim natrag i opet otvorim isti link, proradi. Ponekad se dogodi i 2-3 puta za redom, a sam link (href tag) na koji kliknem je ispravan (nije undefined).

Na desktop verziji ne boravim previše pa tamo nisam to primjetio.

Imam isti problem

Tramvaji koje sam montirao: 22104, 22116, 22117, 22118

SQL Query: SELECT onlyOne FROM everyOne WHERE loveMe = 'true'; 1 row(s) affected

Imam isti problem

Pređite na obične kompjutere. :mrgreen:

Što se toče "bacanja" na svakakve nasumične postove, i meni se to već dugo vremena događa, i strašno me živcira. Ali ne samo što sam pročitao novije postove, nego i cijelu temu, no svejedno problem ostaje i dalje.

Molim admine da ovo što prije riješe.

Ja i dalje ne mogu shvatiti u čemu je problem.

Pozdrav iz Zagreba

Ja mogu, ali meni se to ne događa...

Kada se otvori neka tema obično te baci na zadnji nepročitani post... Pojedince baca na neki random post...

SQL Query: SELECT onlyOne FROM everyOne WHERE loveMe = 'true'; 1 row(s) affected

Ma i nije neki problem.

Rađe bi da mi povećaju plaću. :smile:

Pojedince baca na neki random post...

Točno. Npr., prije nekoliko dana sam čitao neku temu, zadnji post koji sam pročitao je tog dana bio predzadnji, a mene je forum bacio na desetke stranica prije, na postove prije 2010.

Točno. Npr., prije nekoliko dana sam čitao neku temu, zadnji post koji sam pročitao je tog dana bio predzadnji, a mene je forum bacio na desetke stranica prije, na postove prije 2010.

Probaj i ti kliknuti na kompletnom forumu - označi forum kao pročitan...

Ma i nije neki problem.

Rađe bi da mi povećaju plaću. :smile:

I jel bolje do sada?

smileys-money-702364.gifNe plaća... Forum...

Probaj i ti kliknuti na kompletnom forumu - označi forum kao pročitan...

To sam dosad napravio bar 10 puta... ali svejedno, vraća me na prastare postove.

...

I jel bolje do sada?

smileys-money-702364.gifNe plaća... Forum...

Već sam napisal da treba proći mjesec-dva.

Da, za sad (još) nema negativnih pojava. :kul2

Forum uskoro prelazi na 4.x verziju, tako da se nadam da će ovi problemi biti otklonjeni.

Upravo sam malo "prolazio" po podforumu Tramvajski promet - i problem je u vezi teme Prosječna brzina tramvaja po linijama. Naime, već mi 5. dan prikazuje tu temu kao nepročitanu, iako sam svaki taj dan ponovno otvorio temu i pročitao postove, a nije bilo novijih od 27.5. Kad to napravim, više ne piše da je tema nepročitana, ali se opet javi kao nepročitana nakon dan ili dva, a opet nema novijih postova u njoj.

Zna li netko kako riješiti ovaj problem?

Ta tema u sebi ima anketu i ako je netko glasovao, bez obzira komentirao ili ne, pokazat će se kao da nije pročitana.

"Sakuntala park je park koji je dobio naziv prema kipu djevojke s palminom granom u ruci koju su Osječani zvali Sakuntalin kip. Ime joj potječe iz 5. st. kada je indijski pjesnik Kalidas napisao Sakuntalu, svoju najpoznatiju poetsku tvorevinu." Taj park je ujedno i naziv tramvajskog stajališta u Osijeku na liniji 1, 2 i 3.

GPP popis reklama: https://goo.gl/DcZQxs

Označio sam cijeli forum kao pročitan i za sad nema problema. Koliko dugo, ne znam...

pitanjce....

Vjerojatno svi čitaju forum na isti način. Ono što je poboldano je nepročitano pa se takvi podforumi samo i otvaraju. E sad, otkako je dodan Mapper, Infrastruktura je neprestano poboldana, stoga stalno moram nju provjeravati ima li što novo. Naravno, ulaskom u taj podforum, sve je pročitano, no zaštićeni Mapper ostaje podebljan. Može li se tome doskočiti da ne moram jako često ulaziti u taj podforum i provjeravati?

pitanjce....

Vjerojatno svi čitaju forum na isti način. Ono što je poboldano je nepročitano pa se takvi podforumi samo i otvaraju. E sad, otkako je dodan Mapper, Infrastruktura je neprestano poboldana, stoga stalno moram nju provjeravati ima li što novo. Naravno, ulaskom u taj podforum, sve je pročitano, no zaštićeni Mapper ostaje podebljan. Može li se tome doskočiti da ne moram jako često ulaziti u taj podforum i provjeravati?

Jednom ranije sam to proučavao, pa nisam našao neko rješenje.

Interesantan je i efekt s fotografskim natječajima: čim netko doda svoj glas nakon što si bio u nekom natječaju, ta tema s natječajem se ponovno prikazuje kao nepročitana.

Predlažem da forum čitaš na malko drukčiji način: umjesto pregledavanja nepročitanih (boldanih) tema, izlistaj si odjedamput sve nepročitane postove ("View New Content"). Pročitaj tamo ono što te zanima, a nakon toga ostalo zanemari ("Mark Community Read").

Interesantan je i efekt s fotografskim natječajima: čim netko doda svoj glas nakon što si bio u nekom natječaju, ta tema s natječajem se ponovno prikazuje kao nepročitana.

Ni ne moraš ostaviti post u temi, svejedno ti baca da ima nešto novo kad netko u anketi da glas.

Bilo je OK neko vrijeme, sad se opet dogodilo da imam "nepročitanih" poruka iz 5. mjeseca. A cijeli forum sam označio kao pročitan 1.6.

Bilo je OK neko vrijeme, sad se opet dogodilo da imam "nepročitanih" poruka iz 5. mjeseca. A cijeli forum sam označio kao pročitan 1.6.

Hm, nemamo puno informacija šta se točno i kako dogodilo, pa možemo samo pogađati o čemu se radi.

Npr. moguće je da su se neki postovi selili iz teme u temu. Tada se u novoj temi znaju pojaviti kao "nepročitani", iako si ih ranije u staroj temi označio pročitanim.