Jump to content

Stanica Sušak-Pećine (kolodvoropis+fotke)


Pfaff

Recommended Posts

Danas, 21. svibnja, iznerviran mnogobrojnim vlakovima koji mi danomice tutnje kraj uredskog prozora, odlučio sam raščistiti stvar.

Otišao sam na stanicu i evo

Danas se nisi vraćao u grad kroz tunel ? :mrgreen::P

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Da ne otvaram novu temu, a ovu će se dići iz mrtvila, prije par mjeseci uočil sam prolaz ispod pruge sa parkirališta od Lidela i samo sam vrebal pogodan trenutak za to otići vidjeti izbliza i danas ... ta-daaa :jup ... :mrgreen:

 

prolaz je označen strelicama

DSC_5484_zps1tnpo2qd.jpg

 

gledajući u smjeru Zagreba ovo je na lijevoj strani pruge (prema PIK-u/vatrogascima/Petrolu ...) snimljeno sa pruge

DSC_5485_zpsgbrjiu52.jpg

 

ovo je sa druge strane (prema Lidlu/Vulkanu)

DSC_5486_zps7rwx2ti6.jpg

 

prema PIK-u

DSC_5487_zps59xlutch.jpg

 

isti smjer kao i gore ali na drugoj strani

DSC_5489_zps67i9hugm.jpg

 

unatrag prema Lidlu

DSC_5491_zps7dflpzxk.jpg

 

svod prolaza

DSC_5492_zpshwwus8i9.jpg

 

po improviziranoj klupi vidi se da tu netko povremeno bivstvuje

DSC_5494_zpsdyzebea2.jpg

 

pogled na prugu sa Vulkanske strane

DSC_5495_zpswono54ol.jpg

 

za kraj, ono što se vidi sa Lidlovog parkirališta

DSC_5496_zpsyxdc9phc.jpg

 

*****
Da razjasnim o čem se ovde radi; malo dalje (na lijevo) je dio grada znan kao Vulkansko naselje gdje su živjeli (i još uvijek žive) radnici koji su radili u Vulkanu i kroz taj prolaz su dolazili na posao. Na zadnjoj fotografiji skroz desno vidi se plavo/zeleni kontejner gdje je bila mala porta i tu je bil ulaz u tvornicu.

 

Kako je Vulkan pred kraj '90-tih propao i broj radnika se drastično smanjio staza koja je vodila tim djelom je strašno zarasla u drač i danas tud (djelomično) prolaze besprizorni polusvijet (prevedeno, beskućnici i klošari) i koji slučajni namjernik kao ja.

 

 

 

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kako je Vulkan pred kraj '90-tih propao i broj radnika se drastično smanjio staza koja je vodila tim djelom je strašno zarasla u drač i danas tud (djelomično) prolaze besprizorni polusvijet (prevedeno, beskućnici i klošari) i koji slučajni namjernik kao ja.

 

Dobro je da pri ovom fokanju slučajni namjernik nije doživio bliski susret s nekim od besprizornih ... tko zna kako bi to završilo m1303.gif

Link to comment
Share on other sites

Ma nebi, nit sam ja baš tulko ratoboran nit me je baš preveć strah ... a i dosta sam bučan pa bi sigurno "oni" prije zdimili nego ja :mrgreen:

 

Nego, palo mi je danas nešto drugo na pamet ... vidio to sinoć na TV-u na AnimalPlanet-u kad su pokazali poskoka kako se sunča na grančici ... proljeće je i zmije su se počele budit i bit će ih sve više i pripazite da Vas šta ne čopi dok ekšnirate po prirodi!!!

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...