Jump to content
zeljeznice.net
dulevoz

Od Ravnice pa do krsa, preko vrhova, i tako sve do mora.....

Recommended Posts

Ima par relativno ravnicarskih deonica, recimo Lajkovac - Valjevo je deonica od 25km bez tunela i mostova. Onda deonica Barajevo - Lazarevac 30km nema mostova i tunela (nije cela ravnicarska). Presekao sam i izovstavio parce Lazarevac - Lajkovac od 10km, jer postoji most preko Kolubare. Kada njega ne bi racunali, i kada bi dodali parce od stajalista Nenadovac do Barajeva, onda bi bez tunela najvece parce bilo Nenadovac - Valjevo, cca 60km.

Jednom sam doživeo bliski susret sa Kenedijem u Čortanovačkom tunelu i od tada preko preče-naokolo bliže...

Cortanovacki tunel sam jednom u zivotu prosao i takodje rekao nikada vise. To se odnosi i na raljski. Oba tunela su starog uzanog profila i nema nimalo mesta izmedju zida i voza. Nise su naizmenicne, sto otezava orijentaciju, a linije su od starosti sprane i izbrisane, tako da nema sta coveka da navede prema nisi u slucaju nailaska voza. Kroz takve tunele ni slucajno se ne treba igrati. Ovi na barskoj pruzi, bar 50% njih ima dovoljnu sirinu, cak u nekima i vise od 1m izmedju zida i profila voza... Svi su lepo obelezeni i nije toliko strasno.

Pozdrav,
Dulevoz

Nadam se da cu uskoro stici da posaljem neke fotografije sa lova od prekljuce duz cele bb pruge kroz Srbiju, a dok to ne stignem, samo jedna fotka sive zverke:

Ljepotica 461-138, sa barcem 434 u Susici :roll:

http://www.railpictures.net/viewphoto.php?id=329229&nseq=0

Pozdrav,
Dulevoz

Nestrpljivo iščekujem, a vjerujem i mnogi drugi :lol:

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Nekoliko fotografija sa poslednje ture...

Ranim jutrom, voz 436 u pola pet ujutru u Lazarevcu:

IMG_1939.jpg

Nesto kasnije u Slovcu:

IMG_1943.jpg

Nije mi bas poznato ste se ovom jadniku desilo:

IMG_1949.jpg

IMG_1950.jpg

Kasnije u Kalenicu, cak tri voza, barac ceka moj voz, pa onda i ja i kenedi cekamo putnicki:

IMG_1955.jpg

IMG_1959.jpg

IMG_1964.jpg

IMG_1973.jpg

IMG_1974.jpg

IMG_1975.jpg

IMG_1985.jpg

Pozdrav,
Dulevoz

U susici ukrstaj sa 434 i vec pomenutom sivom lepoticom:

IMG_1995.jpg

IMG_1998.jpg

IMG_2000.jpg

U Bistrici na Limu (jedinoj stanici na barskoj pruzi koja i pocinje i zavrsava se u tunelu), putnicki iz Prijepolja:

IMG_2013.jpg

IMG_2014.jpg

U Prijepolje Teretnoj cak 2 teretna voza ceka polazak prema severu:

IMG_2023.jpg

IMG_2026.jpg

Pozdrav,
Dulevoz

U Vrbnici:

IMG_2035.jpg

Moja miljenica sa barske pruge 027:

IMG_2037.jpg

I jedna slika posle temeljnog ciscenja upravljacnice:

IMG_2038.jpg

U povratku, u Lucicama:

IMG_2046.jpg

Onda ubedljivo najlepsi deo barske pruge u Srbiji, bar za mene, Branesko Polje:

IMG_2054.jpg

U tri stanice na bb pruzi zatvoren je glavni prolazni kolosek, jer se nema para za odrzavanje (sramota), a to su Uzice Teretna, Stapari i sa sledece slike Susica:

IMG_2056.jpg

Pozdrav,
Dulevoz

U Pozegi, siva zverka opet se srecemo:

IMG_2064.jpg

IMG_2073.jpg

IMG_2075.jpg

IMG_2078.jpg

IMG_2080.jpg

Dnevni brzi za Bar, ulazi u Pozegu:

IMG_2081.jpg

Pozdrav,
Dulevoz

Opet u Kalenicu cekamo putnicki:

IMG_2092.jpg

IMG_2093.jpg

U Lastri na IC-u 433 ZPCG ljepotica:

IMG_2094.jpg

IMG_2098.jpg

IMG_2103.jpg

IMG_2107.jpg

I za kraj, u Lajkovcu 020:

IMG_2113.jpg

Inace, ceo dan me je pratila kisa, dosadna kao jesenja, pa su i slike takve kakve su, nije moglo bolje... Ne znam sta je sa klimom, u Srbiji vec 2 meseca neprestano pada neka kisa, dosadilo mi je vise...

Pozdrav,
Dulevoz

Inace, ceo dan me je pratila kisa, dosadna kao jesenja, pa su i slike takve kakve su, nije moglo bolje

Slike su izvrsne, unatoč kiši.

Vidim da je Barac podugačak, jesam li dobro nabrojio 10 vagona?

Serija 05 je zakon!

Dobro si izbrojao, to je nocni voz, a dnevni je isto bio podugacak, obicno ide sa 6, a u Pozegi sam ga slikao sa 7 + 1 auto vagon...

Pozdrav,
Dulevoz

U Vrbnici:

IMG_2035.jpg

IMG_2037.jpg

Što je ovo što se vidi iza lokomotive, stanična zgrada ili manastir ?

Dule slike su ti odlične kao i uvijek !

Pozdrav iz Osijeka !

Dragomire...Kod nas još uvek ne stavljaju Krstove na stanične zgrade... Stan.zgrada je u donjem levom uglu slike(njen deo,vidi se i komad natpisa).

U pitanju je Manastir,samo ne znam koji.U tom kraju ih ima jako puno.Ovčarsko-Kablarsku Klisuru(kojoj NE pripada Barska pruga,da ne bude zabune) i taj deo Zapadne Srbije zovu još i Srpskom Svetom Gorom,tako da...Ko će sve to popamtiti... :)

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Nemanja, nemoj bas tako, manastir koji se vidi u pozadini je Kumanica, za koji ljudi iz tih krajeva, a bogme i sire kazu da je drugi po jacini na nasim prostorima, tj. prvi posle Ostroga. Po njihovim pricama, sve sto se u takvom manastiru pozeli, to se i ostvari (vodi se u svakom slucaju racuna da su zelje realne). Ja sam u par navrata bio u njemu (skoro svaki moj odlazak u Vrbnicu ovim vozom). Kada se udje tokom Liturgije u manastir, zaista se oseti neka cudna snaga, a koju sam god zelju u njemu pomislio, to mi se i ostvarilo. Ovo ne bih mozda trebao da pisem, ne znam, ali verujte mi na rec.

Pozdrav,
Dulevoz

Dule,ne moj misliti da nipodaštavam našu kulturu samo zato što ne znam ime jednog od stotine manastira u Vojvodini i Centralnoj Srbiji.Ko će sve to popamtiti...Vojvođanske i Fruškogorske znam sve do jednog,jer sam sve pohodio/a u jednom,Bođanskom,maltene,odrastao-jer mi je bio tik do porodične kuće/ od pre 20+++ godina pa naovamo.Ali,da si me pitao za neko od drevnih Staroslovenskih svetilišta,tu bih Ti mogao dati pravičan odgovor :shock:

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Nadam se da cu uskoro stici da posaljem neke fotografije sa lova od prekljuce duz cele bb pruge kroz Srbiju, a dok to ne stignem, samo jedna fotka sive zverke:

Ljepotica 461-138, sa barcem 434 u Susici :evil:

http://www.railpictures.net/viewphoto.php?id=329229&nseq=0

Dusane slike su fenomenalne ali si se malo zeznuo...Ovo ti nije 434 nego Autovoz 1342 Bar-Beograd.

434 si sreo u Kalenicu.Vodi racuna... :(

Pozdrav

Today Tomorrow Taurus

Duze od dve godine nista nisam pisao o pruzi Beograd - Bar, iako sam cesto na toj pruzi. Pokusacu malo da ozivim temu, bezveze nabacanim slicicama, dok ne budem ponovo poceo da pisem nekakav putopis...

Izlazni signali kolodvora Zlatibor u smeru Jablanice:

IMG_3612_zps28360cc0.jpg

Isti tunel sa suprotne strane i ulazni signal kolodvora Zlatibor:

IMG_3616_zps685a6f13.jpg

Izlazni signali kolodvora Susica u smeru Stapara:

IMG_3618_zps316da9f2.jpg

Pozdrav,
Dulevoz

...greska, molim admina da obrise ovaj post...

Pozdrav,
Dulevoz

Ranojutarnji lokal 2121, kolodvor Uzice:

IMG_3607_zps9a6be859.jpg

Cekamo krizanje na Zlatiboru:

IMG_3608_zps9b08e0b2.jpg

IMG_3609_zps5847d304.jpg

Krajnji kolodvor ovog voza je Prijepolje Teretna, gde se obrcemo i cekamo polazak nazad prema Beogradu:

IMG_3613_zps70a36997.jpg

U povratku to je voz 2122. Prvo zaustavljanje u povratku, Prijepolje:

IMG_3615_zps8cb9cb6e.jpg

U Susici imamo krizanje sa vozom 431 iz Beograda za Bar:

IMG_3622_zps3b0c4a72.jpg

IMG_3623_zpse8356a50.jpg

IMG_3624_zpsc37540df.jpg

U Lastri cekamo vreme (red voznje je napravljen sa dosta razvucenim voznim vremenima, potpuno bespotrebno):

IMG_3626_zps4f225cb0.jpg

IMG_3627_zps6c91626f.jpg

Za kraj krizanje u Slovcu, na remontovanoj deonici izmedju Valjeva i Lajkovca:

IMG_3631_zpsa3ea06c2.jpg

Pozdrav,
Dulevoz

Sad sam tek primjetio? Što nema na pruzi za Bar TK, APB ili međukolodvorska ovisnost kroz Srbiju?

Sad sam tek primjetio? Što nema na pruzi za Bar TK, APB ili međukolodvorska ovisnost kroz Srbiju?

Na pruzi od Resnika do Bijelog Polja (BB pruga kroz Srbiju) ima telekomande sa uredjajima medjukolodvorske zavisnosti. Slicno funkcionise kao klasicna telekomanda, samo nema uredjaja APB-a i samim tim saobracaj se odvija u kolodvorskom razmaku. U Crnoj Gori, od Bijelog Polja do Bara pruga je opremljena uredjajima medjukolodvorske zavisnosti, a nema TK kao na delu kroz Srbiju.

Nepostojanje APB-a na ovoj pruzi je velika mana, ali sa trenutnim obimom saobracaja i trendom opadanja broja vozova iz godine u godinu, za tim nema ni potrebe.

Pozdrav,
Dulevoz

Sve pohvale za super slike,i stvarno znate uživati ;-) Ove zimske slike su mi jako dobre :-)

Vidim ova tema više nije aktivna baš,opet sam sve detaljno pregledal,pa ma zanima dal bi bilo zainteresiranih za obilazak ove pruge?daleko je i sve to al to kaj ona nudi izgleda neda se opisati,pa ko zna da idemo kome se bi morali javiti tamo da smo na izletu :-) jer ipak mi smo iz Hrvatske,siguno bi bilo problema,još bi mislili da smo neki diverzanti da nas uhvate tam na prugi di,pa opet pitanje dal se bi to sve vidlo u jednome danu,ili ne?Stvarno bi bilo super kad bi bilo zainteresiranih za put ovoj pruzi.

Siguran sam da bi vam rado pomogli naši forumaški kolege iz Srbije.

I ne bi bilo nikakvih problema ako ih sami ne napravite. Zadojenih budala ima svugdje i takve treba izbjegavati, a po mojem iskustvu tamo su obični ljudi susretljivi i manje zaraženi nacionalizmom nego je slučaj kod nas.

Ja bih se rado pridružio takvom putovanju, ali je to iz više razloga nažalost nemoguće.

Serija 05 je zakon!

Pa kak nebi mogel?Si penzić ili nisi? ;-)

I ti si već išel prugom ovom i sigurno bi imal kaj za ispričati od doživljaja još,samo da se skupi ekipa i mogli bi na neki obilazak,pa se vratimo doma npr kroz Dubrovnik.Siguran sam da bi bilo ljepo iskustvo.