Jump to content

Izlet KLJŽ: Đurmanec - Stranje - Kumrovec - Harmica


Stanley

Recommended Posts

A momci, vidim dobro ste se zabavili, svaka čast.. :kul

 

Mala natuknica, dali su mi zadatak da javim da su viđeni na putu, al nakraju vidim da su oni došli do neta prije mene.. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mala natuknica, dali su mi zadatak da javim da su viđeni na putu, al nakraju vidim da su oni došli do neta prije mene.. :mrgreen:

Je, a baš si mislim kako nam je uspjelo doći do neta dva i pol dana prije tebe. :kul

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Glede del v tunelu sem poslal vprašanje županu občine Hum na Sutli in poglejte kaj mi je odgovoril.

 

Načelnik odgovara

 

Dragi Matjaž, Tvoje pitanje odmah sam proslijedio g. Željku Horvatu, odgovornom za željeznički i cestovni promet u Županiji. Evo što mi je g. Horvat odgovorio: „Što se tiče sanacije dionice pruge Đurmanec-Lupinjak, od Hrvatskih željeznica sam uspio saznati da za sada na toj dionici nema nikakvih radova, ali da je u tijeku priprema za sanaciju te dionice pruge i tunela Lupinjak. Predviđa se da bi sanacija te pruge trebala biti gotova do kraja ove godine. Nadam se da će se to i ostvariti.“ Nadam se da si zadovoljan s odgovorom. Pozdrav i svako dobro.

Link to comment
Share on other sites

Glede del v tunelu sem poslal vprašanje županu občine Hum na Sutli in poglejte kaj mi je odgovoril.

Hvala ti na dobrim vijestima :loko

Dakle ako Bog da sljedeće godine će nas kombi pokupiti tek u Rogatecu :loko

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Uuuuu, dobre informacije... :loko

 

A Stanley, ispravka, nije me bilo dan i pol na netu, jučer sam bil na malo sporijoj vezi, pa bi mi trebalo jedno godina dana da pregledam cijeli putopis, zato sam to ostavio za danas..

 

 

 

A evo ih kak vire iz macose.. :loko

 

Link to comment
Share on other sites

Glede del v tunelu sem poslal vprašanje županu občine Hum na Sutli in poglejte kaj mi je odgovoril.

Hvala ti na dobrim vijestima :loko

Dakle ako Bog da sljedeće godine će nas kombi pokupiti tek u Rogatecu :loko

 

Ne u Rogatecu već u Imenom! A kroz koju godinu kombi nećemo ni trebati!

There is no business like show business

Link to comment
Share on other sites

Da i ja dam mali doprinos ovom putopisu..

 

Kad vidim da su oni mene dobro isfotkali, jesam i ja njih.. :wink:

 

Stižu, ovdje ni ne kuže da ih netko čeka u zasjedi..

 

kljz3.jpg

 

 

Kad su skužili nastalo je komešanje..

 

kljz2.jpg

 

 

Kak je dobro kaj vlak tud ide 20 km/h, taman stigneš lijepo fotkati usput, a opet nisu skužili odmah da im se netko prikrada iza leđa..

 

kljz4.jpg

 

 

Tu sam ih morao propusiti naprijed, unatoč tome kaj sam brži od njih, bar dvostruko, a da uopće pritom nebi kršio niti jedan zakon kaj se tiče prekoračenja brzine..

 

kljz1.jpg

 

 

Evo ih u Đurmancu..

 

kljz5.jpg

 

 

Dijeli se nekaj, al neću vam reći kaj..

 

kljz6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Gledam već par dana vaš putopis i moram priznati da stvarno uživam.

Naravno ne onoliko koliko ste vi uživali dok ste fotkali na licu mjesta.

 

Hvala vam na divnim fotkama, i što ste nama koji nismo bila sa vama, približili sve to !

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 years later...

P4180308res.jpg

 

Toliko od mene ... očekujem još puno dobrih fotki od ostatka ekipe. :mah

 

 

Ovaj gospon koji drži tablu "Savski marof". Jel to Sabreal?

Nisam 100% siguran,al mislim da sam prije kojih pol godine sviral na jednoj momačkoj večeri di je bil gospon Sabreal.

Bilo je to negdje iznad Brdovca,Laduča,Šenkovca taj potez,ne sječam se točno.

 

Jel je tak? Ili sam u krivu.

Link to comment
Share on other sites

Nije. To je Portos.

Tako je, ja imam nešto malo više kose od Portosa ;-)

 

Tu smo zajedno:

 

Zaobilazimo podzemlje i slikamo se kod Mihanovićevog spomenika

http://www.shrani.si/f/r/XY/3pscKDMt/18-petorica-ispod-spomen.jpg

(prvi s lijeva sam ja, do mene je Portos, itd..)

 

A nisam bio niti na onoj momačkoj večeri gdje si svirao :ne zna:

Link to comment
Share on other sites

Taj putopis, kao da sam ga već gledao prije nekoliko godina. :hm Da nije to deja-vu? Ili sam ga pak već gledao, pa onda zaboravio.

 

Inaće još tako živo pamtim taj vikend, 17, 18, i 19. travnja 2009. Tada je oko Rožnika u Ljubljani bila potjera za medvjedom. Kako je bila sada već bivša cura iznenađena, kad me tijekom šetnje prolaznik pitao, da li se ne bojimo medvjeda. :eek:

http://web.vecer.com/portali/vecer/v1/default.asp?kaj=3&id=2009041705425859

To je bilo objavljeno 17.4.2009, no medvjed se vratio, zato je još uvijek bila panika. :puc

 

Seabralova vožnja Kumrovečkom prugom.

seabral, lagao si mi oko toga, da se ovuda nisi vozio po tračnicama. :kul3

 

Stajalište Početrtek Toplice:

Sad je stajalište uređeno tako kako treba. Ove limenke su bile rugobe. :skriv

Edited by hyperion
Link to comment
Share on other sites

Tu smo zajedno:

(prvi s lijeva sam ja, do mene je Portos, itd..)

Da, tu smo zajedno. A ja sam onaj sasvim desno, koji se ne vidi jer je nekom pomutnjom ispao iz kadra. :wink:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Oživljavam putopis. Zašto? Zato, jer sam danas išao vlakom iz Harmice u Zagreb na susret maketara. I dok sam na stajalištu Harmica čekao vlak te gledao u pravcu Kumrovca, razmišljao sam i bilo mi je teško razumijeti, da se tu nekad vlak nije zaustavio do crvenog lopara, nego je vozio dalje.

Oni koji znate ovu prugu iz vremena, dok je po njoj još vozio vlak, da li je tada postojalo stajalište Harmica? I kako je izgledao ulazak/izlazak putnika na kolodvorima bez perona (Vukovo selo je jedno takvih)? Kako je izgledalo kad su se u Harmici na ŽCPR spustile brklje, pa je iz pravca SLO došlo puno vozila, a između prijelaza preko pruge i zgrade granične kontrole ima jedva 50 m?

Link to comment
Share on other sites

Oživljavam putopis. Zašto? Zato, jer sam danas išao vlakom iz Harmice u Zagreb na susret maketara. I dok sam na stajalištu Harmica čekao vlak te gledao u pravcu Kumrovca, razmišljao sam i bilo mi je teško razumijeti, da se tu nekad vlak nije zaustavio do crvenog lopara, nego je vozio dalje.

Oni koji znate ovu prugu iz vremena, dok je po njoj još vozio vlak, da li je tada postojalo stajalište Harmica? I kako je izgledao ulazak/izlazak putnika na kolodvorima bez perona (Vukovo selo je jedno takvih)? Kako je izgledalo kad su se u Harmici na ŽCPR spustile brklje, pa je iz pravca SLO došlo puno vozila, a između prijelaza preko pruge i zgrade granične kontrole ima jedva 50 m?

 

Stajališta Harmica nije bilo. To je posljedica kompromisa da se pruga osposobi (i elektrificira do Vukovog Sela) i zabrane radova sa slovenske strane.

 

Ulazak i izlazak ponekog putnika je izgledal kak i na podosta stajališta u Hrvatskoj danas.

Sjećam se da su ponegdje starije žene "zakoračile" na najnižu štengu koljenom, pa se postepeno podizale rukama da se popnu u vagon. Kod izlazaka se i pada ...

 

A izgledalo je tak kak je donedavno znalo izgledat na svim ostalim frekventnijim graničnim prelazima: kolona s obje strane.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Ovo je Kunšperg (slovenski: Kunšperk) na obronku istoimenog brda. Ispod razvaline nalazi se selo Kunšperk (općina Bistrica ob Sotli). Pavao Šterc, kovač iz Kunšperka, bio je vođa štajerskih seljaka u velikoj hrvatsko-slovenskoj Seljačkoj buni 1573.

Burg je izgrađen krajem 12. stoljeća (1176.), promijenio je mnogo gospodara, a napušten je u 17. stoljeću.

Kao mladić popeo sam se do njega dva puta i to, naravno, od pruge.

 

Dižem ovu temu iz naftalina jer sam na internetu našao presliku ove stare razglednice. Na njoj se vidi kako je Kunšperg izgledao 1931. godine:

 

FptBCBW.jpg

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Lijepo si uspio pronaći staru zidinu. :grin:

 

Ja sam tamo 2011 napravio par fotki, pa tko ovu staru fotku želi usporediti sa stanjem od prije tri godine, može pogledati u mojoj umirovljenoj fotogaleriji:

http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/9133-seabral-fotografije/page-13&do=findComment&comment=358870

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...