Jump to content

Rijeka-Šapjane kratki slikoputopis


Jim

Recommended Posts

To Jim super i svaka čast ! 8)

 

Neće još dugo ove 3kV= konzole ni portali 8) treba sve to poslikati dok je još u životu :roll:

 

Riječka i "Pivska" (za Pivku) pruga su prave legende, na kojima se može proučavat povjest željeznica

u našim krajevima, po raznim aspektima.

 

A sad ako stignem da baš sve slike i pogledam, a ako ne naredni put svakako :roll:

 

Pozdrav od Igora !

Odbojnike na tramvaje !

 

"""""""""""""""""""""""""""""

 

Svaki pravi railfan naprosto zadrhti kad u prolazu primjeti, da se na željezničkom semaforu

 

pojavi ZELENO svjetlo !

Link to comment
Share on other sites

... "Pivska" (za Pivku) pruga ...

Misliš "Šanpeterska pruga"?

Imao sam prijatelja, u svemu prvaka

hoćete li svjetla hoćete li mraka

nismo bili čopor nismo bili rulja

prijatelj moj hulja ja također hulja

sve je bilo ništa ...

 

.....

 

Imao sam prijatelja ...

 

A. Dedić

Link to comment
Share on other sites

Sjajno, nek ovoga bude što više... :P

 

Nego, zašto sam ja mislio da je do Šapjana isto APB? Pogle likovne i jednoznačne signale na elektr. pruzi :P:D

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Sjajno, nek ovoga bude što više... :P

 

Nego, zašto sam ja mislio da je do Šapjana isto APB? Pogle likovne i jednoznačne signale na elektr. pruzi :P:D

 

APB postoji od ZG do Moravica. Ko je vidio APB na 25 promila!!!

Prvi forum namijenjen autobusima u Hrvatskoj:

http://www.autobusi.org/

Link to comment
Share on other sites

APB postoji od ZG do Moravica. Ko je vidio APB na 25 promila!!!

 

Ikar, postojao je APB i na 25 promila, naime na potezu Bakar-Škrljevo sve do prije 7-8 godina (ili nešto više) ukinut je i sve se odvija u MO osiguranju prometa (međukolodvorska ovisnost). To je funkcioniralo kako kada, uglavnom vrlo hebeno kad vuces 960t iz Bakra a signali ispred nosa crveni :jup . MO je ipak za veće nagibe sigurnije riješenje, pozz

 

(ups nisam mislio sa sony erricson G502 može ovakove fotke i video razviti, samo 2MP)

Link to comment
Share on other sites

Sve slike sam pregledao :hm i mogu samo reći sjajno !

... "Pivska" (za Pivku) pruga ...

Misliš "Šanpeterska pruga"?

Da može se i tako reći, zapravo možda je taj naziv pravilniji, po starom imemnu za Pivku

(Šempeter na Krasu) :jup

 

igorail ! :loko

Odbojnike na tramvaje !

 

"""""""""""""""""""""""""""""

 

Svaki pravi railfan naprosto zadrhti kad u prolazu primjeti, da se na željezničkom semaforu

 

pojavi ZELENO svjetlo !

Link to comment
Share on other sites

Sjajno, nek ovoga bude što više... :cry:

 

Nego, zašto sam ja mislio da je do Šapjana isto APB? Pogle likovne i jednoznačne signale na elektr. pruzi :jup:loko

 

APB postoji od ZG do Moravica. Ko je vidio APB na 25 promila!!!

 

Ima i toga :cry: . Do rata u BiH bio na Bradinskoj rampi, sa padom/usponom do max 27‰, na pruzi

Sarajevo - Ploče. Zapravo bila je telekomanda, a ona koliko znam uključuje APB, jer su se vlakovi na

među staničnom odstojanju nekad i po 2 ili čak 3 između dvije stanice / kolodvora znali zadesit na propisanom

odstojanju :hm

 

igorail ! :?

Odbojnike na tramvaje !

 

"""""""""""""""""""""""""""""

 

Svaki pravi railfan naprosto zadrhti kad u prolazu primjeti, da se na željezničkom semaforu

 

pojavi ZELENO svjetlo !

Link to comment
Share on other sites

Igore to je istina i sve je to normalno funkcioniralo. Nikad zaboravljena slika jedne ljetne noći na spomenutoj rampi, koju neću zaboraviti dok sam živ, 740 za Ljubljanu je išao sa kašnjenjem iz nekog razloga, 840 za Beograd na vrijeme, a iz Konjica dva teretna. Grupa nas išli smo konjičkim lokalom i izašli smo ukrsnici što se zove Ovčari. Ne dugo za njoma prošao je i 1842 za N. Sad. Ali ko je tada imao pošte aparat, koje imao filmove sa puno ASA.

Bero

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...