Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
bubimir_1

Željeznice u medijima

Recommended Posts

a i Tomić zna nasmijati čovjeka....heheheee :kul :lool :lool :lool :lool :ser

...samo mokri snovi za pojedine...

Maloprije našao na webu Jutarnjeg, autor Denis Kuljiš. Homo dramaticus = Kalmeta:

http://www.jutarnji.hr/ministar-suodgovoran-za-procvat-korupcije-ne-smije-ostati-u-vladi/393342/

Iako je tema kao takva više nego umjesna, čini se da je Kuljiš fest popio kad je mogao nadrobiti ovakve gluposti:

Još opasnija od putovanja morem ili zrakom u Hrvatskoj je vožnja vlakom. Prema svjetskim statistikama, najsigurniji je oblik prijevoza željeznica, a najopasniji vožnja motorkotačem. U Hrvatskoj to je, pak, nesigurnije od upravljanja bolidom Formule 1 ili ruskim batiskafom. Osim tragične nesreće u Rudinama, dogodio se nedavno sudar teretnog vlaka u Rijeci, na Sušaku te iskliznuće u Plaškom.

Hrvatske željeznice posluju s fantastičnim gubitkom, članovi uprave voze se luksuznim automobilima, ako nisu u zatvoru, željeznički promet je nerazvijen, ne postoji vizija njegova unapređenja. Cijela Europa integrirana je ultrabrzim vlakovima koji razvijaju brzine od nekoliko stotina kilometara na sat, a hrvatski vlakovi klimaju kao u doba Austro-Ugarske (samo više nisu tako čisti), dok je prijevoz tim prometalom skopčan s nošenjem glave u torbi…

Hajde, Kuljiš, odi doma pa se ispavaj, zbroji najprije sebe i nakon toga datume i lokacije, pa napiši nešto suvislije. Ovako ispada da si se naroljao skupa s glavnim akterom tvoje priče. ;)

Serija 05 je zakon!

Da, to što pišu je očito istina. Nikad neću zaboraviti kad sam prije desetak godina prvi i jedini put htio koristiti taj šekret. Na čitavom kolodvoru nije bilo skoro ni žive duše, a kad sam sišao dolje naišao sam na nekih pet sumnjivih likova ... neki su bili na pisoaru, a neki u tamnom ćošku šekreta. Ne znam tko se više iznenadio ... ja ili oni, ali znam da sam se vratio gore neobavljena posla i nikad više nisam ni pomislio na korištenje tog šekreta.

Meni ne pada na pamet zadržavati se u toj zgradi, samo na peronu i to što bliže prometniku. Jesu, sredili su fasadu, ali sanitarije su prava kuga. Sramota da sve smrdi po....,a ipak je to nekakav vražji centar grada.

Usput, ja sam ovdje na forumu pročitao da se i oko PIRATEZ-a svatko skuplja....

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

To okupljalište pedera ima i internacionalnu reputaciju. Dok je bilo sjedište UNPROFOR u Zagrebu od tamo su svakakvi dolazili. Znam da je jedan veterinar iz Jastrebarskog bio redovit posjetitelj tamo. Znali su mladići iz susjedstva dolaziti pa iste natjeravati i tući. Onda bi se ovi razbježali pa su znali uletjeti u strahu i u prometni ured. Do putničke blagajne je bila telefonska govornica. Zidovi tanki, kakvih smo samo sočnih razgovora čuli.

Neki su se krili, dok su ostali stavljali do znanja što su. Tu je jedan stalni posjetitelj bio iz Novog Mesta. Bio je jedan stari od 65god. koji je dolazio iz Libne (stajalište između Brežica i Krškog). Ljeti su se okolna djeca znala voziti na biciklima i doći piti vodu na peronu Zapadnog. Voda je bila hladna. Jedan dečec od 10-12god. sišao je na WC u podrum. I primila ga dva pedera. Mali je počeo vikati. Kad je doletio jedan telegrafista Bosanac, ova dvojica su saznala što znači: TAKO TI JE MALA MOJA KAD MLATI BOSANAC. Inače taj telegrafista je duša od čovjeka. Još je došla i milicija. Ta su dvojica još i od i u miliciji dobila svoju porciju. Sve ovo opisano događalo se osamdesetih godina, osim UNPROFORA.

Zanimljivo.

Kud baš Zapadni, k vragu... :? Vjerojatno se čini neupadljiv...

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Zanimljivo.

Kud baš Zapadni, k vragu... :roll: Vjerojatno se čini neupadljiv...

Nije samo Zapadni! On je ima najveću reputaciju. Pa i na Glavnom se okupljaju oko javnog Wc-a. Poznavao sam jednu koja je na Glavnom imala biznis od toga. Znali su oni nju i ona njih. Ta ženska je naplaćivala usluge koje su bile par kuna ili prije dinara za obavljnje nužde. Ovi bi njoj dali 100 kuna i ona bi njih pustila da uživaju.

Mene je ekipa jedino opljačkala na zapadnom, ali sad me izbjegavaju kad sam ošišan na 3mm i imam 95 kila... Međutim od n puta kolko sam bio tamo i nisam vidio qedere... Možda im ja nisam interesna skupina :roll:

Nego, zašto se oko željeznice moraju skupljat takvi likovi? Stari uvijek kaže, pazi se pedera i kriminalaca a nikad ne kaže pazi da te ne zgazi vlak.

Down around the corner, half a mile from here

Takva su mjesta valjda okupljalista zbog prometa ljudi. U Rijeci - stara je prica - ovu ulogu ima WC na autobusnom kolodvoru na Zabici.

Moraš znati nešto o vlakovima. Nije važno kamo idu. Važno je odlučiti da se na njih ukrcamo.

U današnjem Jutarnjem listu :

Dva vlaka sa 200 putnika zapela u ličkoj mećavi

GOSPIĆ, KNIN – Snježni nanosi koji su na dionicama pruge kroz Liku ponegdje bili viši i do jednog metra potpuno su u subotu blokirali putnički promet između Zagreba i Splita.

Dva teretna vlaka uspješno su svladala ličku mećavu, no dva putnička, nagibna vlaka sa stotinjak putnika, od kojih je jedan prometovao put Splita, a drugi prema Zagrebu ostala od dopodnevnih do večernjih sati "zarobljena" u dvije željezničke postaje.

Vlak koji je prometovao prema Splitu zbog kvara na tzv. bateriji u Vrhovinama je stajao od 10 sati do ranih večernjih sati. Na željezničkom kolodvoru Gospić doznali smo nešto poslije 20 sati da upravo očekuju njegov ulazak u stanicu, i to nakon što ga je preuzela diesel lokomotiva koja je tijekom proboja snježnih čepova također imala dužih zastoja.

U prijepodnevnim satima u Gračacu je zaglavio i vlak koji je iz Splita krenuo prema Zagrebu, a nakon što je nastavio putovanje uz pomoć motornog vlaka, ponovno se zaustavio u Medaku kod Gospića, no kasno predvečer i on se pokrenuo prema krajnjem odredištu.

- Imamo informaciju da se probijaju. Teško je reći kada će doći do nas, možda i tijekom noći - rekao nam je dežurni prometnik u Ogulinu.

U dvije kompozijecije bilo je ukupno oko 120 putnika, a prema prvim informacijama, nema ozlijeđenih, već samo promrzlih putnika.

Glasnogovornica HŽ-a Vlatka Škorić najavila je da će vlakovi stići oko 23 sata na zagrebački željeznički kolodvor, te se u ime HŽ-a ispričala svim putnicima koji su u subotu imali probleme na putovanju vlakom kroz Liku.

No ono što ovaj napis u novinama čini zaista "zanimljivim" je slijedeća fotografija objavljena iznad gornjeg teksta.

Zaista tko je ovdje lud....

vlaksnijeg235500s1.jpg

I na kraju ko kaže da u Hrvatskoj nema aktivnih parnjača.....

Pozdrav iz Osijeka !

... pogotovo engleskih na dvokolosječnoj pruzi kroz Liku :drvceija

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Ako se udaljiš par metara od monitora i skineš naočale, fakat malo liči na JŽ 01. :drvceija

Serija 05 je zakon!

Ako se udaljiš par metara od monitora i skineš naočale, fakat malo liči na JŽ 01. :drvceija

Kajgod, pa to je vlak u snijegu! :hehe:

Koja je to naša lokomotiva imala Belpaire kotao?

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Koja je to naša lokomotiva imala Belpaire kotao?

Pa´ čak ne pamtim ni jednu UNRU da je tak izgledala.

samoborcekver1_zps9440815b.gif

Da nije to iz Harry Pottera? Pa zeljeznici u Hrvata i tako mogu samo carolije pomoci ... :mrgreen:

Moraš znati nešto o vlakovima. Nije važno kamo idu. Važno je odlučiti da se na njih ukrcamo.

Da nije to iz Harry Pottera? Pa zeljeznici u Hrvata i tako mogu samo carolije pomoci ... :mrgreen:

Čak možda isti tip lokomotive (GWR Hall class?)

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Čak možda isti tip lokomotive (GWR Hall class?)

Željezni , nije to ta iz Harrya Pottera, 5972 je Hogwarts Express :mrgreen:

Skoro Pfaff , ovdje je doduše riječ o sličnoj lokomotivi, nije 4900 kao Hogwarts Express već 4073!!!

http://en.wikipedia.org/wiki/GWR_4073_Class_5051_Earl_Bathurst

to je ta ako se ne varam!

421789_10150583085722304_276946597303_9174747_1740623047_n.jpg

Moje fotografije.

Željezni , nije to ta iz Harrya Pottera, 5972 je Hogwarts Express :mrgreen:

Ak se ne varam ta je pljava Harryeva :wink:

hogwartsexpressharypott.jpg

samoborcekver1_zps9440815b.gif

... pogotovo engleskih na dvokolosječnoj pruzi kroz Liku :mrgreen:

I to još lijevim kolosijekom.

Željezni , nije to ta iz Harrya Pottera, 5972 je Hogwarts Express :kul

Ma ja sam to napisao kako bi ilustrirao da nam samo caranje moze pomoci :roll:

:D ha ha, al ova ti je na mjestu, eh da mi se dokopati (te) parnjače :D