Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
bubimir_1

Željeznice u medijima

Recommended Posts

Hrvatske željeznice odlučile zaraditi na studentima

Iako studenti na području Grada Zagreba imaju besplatan prijevoz Hrvatskim željeznicama i ZET-om, oni koji studiraju izvan glavnog grada moraju prema tumačenju HŽ-a kupiti kartu do zagrebačkog Glavnog Kolodvora, a ne do prve stanice gdje počinje administrativna granica i odakle kreće besplatan prijevoz!

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvatske-zeljeznice-odlucile-zaraditi-na-studentima/449040.aspx

Hrvatske željeznice odlučile zaraditi na studentima

Iako studenti na području Grada Zagreba imaju besplatan prijevoz Hrvatskim željeznicama i ZET-om, oni koji studiraju izvan glavnog grada moraju prema tumačenju HŽ-a kupiti kartu do zagrebačkog Glavnog Kolodvora, a ne do prve stanice gdje počinje administrativna granica i odakle kreće besplatan prijevoz!

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvatske-zeljeznice-odlucile-zaraditi-na-studentima/449040.aspx

pa meni to nije nikakva novost. mene su gulili tak redovito. i išel sam pitati baš informacije na glk. i rekli su mi da to krpanje s pokazom nije bilo moguće.

ali opet prijatelj iz zaprešića je redovito kupoval mjesečnu kartu do podsuseda, a od podsuseda se vozil na temelju pokaza.

nekad je i meni to uspjelo, ali većinom ne. i to je ono najgore bilo, neko ti je dal, neko nije pa nisam ni sam znal kaj je točno.

“HŽ je jedna od najgorih hrvatskih kompanija, umjesto da je jedna od najuspješnijih”
Slavko Linić

"Wer nix weiss, wer nix kann, geht zum post oder eisenbahn."

danas je nagibni bio tema na Nova TV dnevniku. vrlo tendenciozno odradjena reportaza, prvi dio nisam vidio ali jedna stvar me jako iziritirala. naime, novinar koji je radio reportazu je iznio broj stradalih ljudi te unistenih automobila na nesrecama na ZCPR. pri tome naravno nije spomenuo da valjda skoro svaki ZCPR ima i andrijin kriz i znak STOP te da bi se samo pridrzavanjem toga (sto su svi vozaci morali nauciti u vozackoj skoli) broj nesreca smanjio za vise od 50% a ne da se poveca (ove godine u odnosu na proslu godinu imamo povecanje od valjda 20ak nesreca). takodjer, sama reportaza je zavrsila vrlo tendenciozno, naime novinar se usudio izreci recenicu (pokusat cu citirat iako vjerojatno necu biti 100% ispravan):

Na skoro 2700 km koliko u Hrvatskoj ima pruga danas u HZu nitko putnicima ne moze tvrditi da su sigurni...

tako nesto je izrekao taj novinar. ovo je stvarno debilana, nadam se da ce netko napisat demantij (od nasih ljudi iz KLJZ) jer ovo je bezrazlozno pljuvanje. pljuvanje bez ikakvog dokaza. to vec prelazi bezobrastinu i postaje idiotizam vecih razmjera. rado bi da netko iskopa tu reportazu (link na nju) i stavi ovdje, pa da je svi izanaliziramo i napisemo demantij, ako vec HZ nece to napravit.

Hej haj, bas nas briga,

vozamo se na taljiga!

Na prugama ostavljaju zavezane svoje ljubimce

Dječja kolica, hladnjaci, perilice rublja, bickli. Ne nalazi se sve to na odlagalištu krupnog otpada, nego na željezničkim prugama! Tamo ih ostavljaju nesavjesni građani i time ne samo da rade veliku štetu, već ugrožavaju sigurnost putnika.

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/na-prugama-ostavljaju-svasta-i-vezuju-ljubimce-za-njih.html

danas je nagibni bio tema na Nova TV dnevniku. vrlo tendenciozno odradjena reportaza, prvi dio nisam vidio ali jedna stvar me jako iziritirala. naime, novinar koji je radio reportazu je iznio broj stradalih ljudi te unistenih automobila na nesrecama na ZCPR. pri tome naravno nije spomenuo da valjda skoro svaki ZCPR ima i andrijin kriz i znak STOP te da bi se samo pridrzavanjem toga (sto su svi vozaci morali nauciti u vozackoj skoli) broj nesreca smanjio za vise od 50% a ne da se poveca (ove godine u odnosu na proslu godinu imamo povecanje od valjda 20ak nesreca). takodjer, sama reportaza je zavrsila vrlo tendenciozno, naime novinar se usudio izreci recenicu (pokusat cu citirat iako vjerojatno necu biti 100% ispravan):

Na skoro 2700 km koliko u Hrvatskoj ima pruga danas u HZu nitko putnicima ne moze tvrditi da su sigurni...

tako nesto je izrekao taj novinar. ovo je stvarno debilana, nadam se da ce netko napisat demantij (od nasih ljudi iz KLJZ) jer ovo je bezrazlozno pljuvanje. pljuvanje bez ikakvog dokaza. to vec prelazi bezobrastinu i postaje idiotizam vecih razmjera. rado bi da netko iskopa tu reportazu (link na nju) i stavi ovdje, pa da je svi izanaliziramo i napisemo demantij, ako vec HZ nece to napravit.

budi sretan da nisi u onih 6 iz nagibnog vlaka, tako da sigurno novinar nije ništa slagao. nitko, ali baš nitko ti ne može garantirati sigurnost, to je valjda svima jasno, pitanje je samo položaj zvijezda i planeta u trenutku kretanja na put. :?

budi sretan da nisi u onih 6 iz nagibnog vlaka, tako da sigurno novinar nije ništa slagao. nitko, ali baš nitko ti ne može garantirati sigurnost, to je valjda svima jasno, pitanje je samo položaj zvijezda i planeta u trenutku kretanja na put. :mrgreen:

ma daj, to je poziv na linc. po istom principu, nitko ti ne moze garantirati sigurnost ako izadjes iz svoje kuce. sta je rjesenje, biti u kuci cijelo vrijeme? ajmo ukinuti automobile, nitko nam ne garantira da ce onaj iz drugog smjera proci pored nas a da nas nece pogodit frontalno sa 150 km/h. mislim, kojesta. naglasavanje da nesto nije sigurno 100% (iako zdrav razum svakog covjeka jednostavno to zna unaprijed) sigurno nije ni dobronamjerno niti svrsishodno. pogotovo u situaciji kada se raspravlja o ukidanju pruga, odnosno prijevoza po njima. po meni, to je prljava igra. i zato mislim da treba reagirati.

Hej haj, bas nas briga,

vozamo se na taljiga!

Slažem se od prve do zadnje riječi.

A što se tiče ove tvrdnje uvaženog forumaša 44521...

budi sretan da nisi u onih 6 iz nagibnog vlaka, tako da sigurno novinar nije ništa slagao. nitko, ali baš nitko ti ne može garantirati sigurnost, to je valjda svima jasno, pitanje je samo položaj zvijezda i planeta u trenutku kretanja na put

... pitam se: mora li se fama o ''vlaku smrti'' širiti i ovim Forumom?

Po istoj logici, nakon nesreće u Zagrebu 1974. (154 putnika R.I.P.), trebalo je smjesta ukinuti željeznicu u Hrvatskoj kao prijevozno sredstvo.

Novinar nije ništa slagao? Moguće. Ili je debil, pa mu ništa nije jasno; ili traži senzaciju pod svaku cijenu, pa i tamo gdje je nema; ili radi za neki lobi, a protiv željeznice. Sve su varijante moguće, a po mojoj dijagnozi riječ je o kombinaciji svih navedenih uzroka.

Ja sam u životu proputovao željeznicom više kilometara nego li iznosi opseg ekvatora. I u cijelo to vrijeme samo jedanput sam bio svjedokom izvanrednog događaja, kada je moj vlak ''Ohrid'' kod Leskovca (Srbija) pokupio automobil na zaštićenom ŽCPR (4 poginula). Samoubojice koje kao sredstvo egzekucije izaberu vlak ne računam.

Opravdana zainteresiranost i ujedno odbojnost javnosti prema kriminalu u HŽ-u očito se pretvorila u hajku na željeznicu kao takvu, koja se otela svakoj kontroli zdrave pameti, pa bedastoće u medijima naprosto sustižu jedna drugu.

P.S.

Razmišljam je li da sutra ujutro idem na posao. Jer postoji stanovita mogućnost:

a) da me netko pogodi RPG-om u mafijaškom obračunu, kao onog slučajnog prolaznika usred Zagreba

:kul da mi padne cigla ili crijep na glavu

c) da mi na glavu padne avion

d) da me pijani budalaš pregazi na nogostupu

e) da Sjeverna Koreja ispali projektil s nuklearnom glavom, promaši New York i padne u Malešnicu

f) da mi se golub posere na glavu, što mi se već jednom dogodilo i to upravo kada sam svježe oprane kose išao na ''sudar'' s tadašnjim komadom... :mrgreen:

... itd. Sve to piše negdje u zvijezdama. Nažalost, gatara mi je na bolovanju, pa na posao hoćeš-nećeš ipak idem. Vlakom.

Serija 05 je zakon!

Odličan tekst Stanley, slažem se u potpunosti sa svime što ste napisali i ti i HijenA.

Opravdana zainteresiranost i ujedno odbojnost javnosti prema kriminalu u HŽ-u očito se pretvorila u hajku na željeznicu kao takvu, koja se otela svakoj kontroli zdrave pameti, pa bedastoće u medijima naprosto sustižu jedna drugu.

Pozdrav iz Osijeka !

Odličan tekst Stanley, slažem se u potpunosti sa svime što ste napisali i ti i HijenA.

Pridruzujem se cestitkama za izvrstan tekst! Stanley nam je kao vino - sto vremesniji...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Po vama treba biti tiho dok se na prugu postavljaju dječija kolica,kamenje,vežu "ljubimci",a nesavjesni vozači voze preko pruge kao po autocesti.Ovakve teme nisu uperene protiv željeznice,već protiv onih koji te gluposti čine i kad vide da se o tom piše mnogi će razmislit dali će to uradit.Osim tog,ovakve teme mobiliziraju i javnost i policiju jer i oni radije rade na onom o čemu se piše nego o onom o čem se malo zna.

Svaka čast Stanley, dijelim tvoje mišljenje, čak sam se na kraju tvog teksta jako dobro nasmijo :mrgreen:

Po vama treba biti tiho dok se na prugu postavljaju dječija kolica,kamenje,vežu "ljubimci",a nesavjesni vozači voze preko pruge kao po autocesti.Ovakve teme nisu uperene protiv željeznice,već protiv onih koji te gluposti čine i kad vide da se o tom piše mnogi će razmislit dali će to uradit.Osim tog,ovakve teme mobiliziraju i javnost i policiju jer i oni radije rade na onom o čemu se piše nego o onom o čem se malo zna.

Tako bi to bilo da imamo normalne medije. No, pošto većina naših medija pati od senzacionalizma, onda su se mogli čuti naslovi tipa ''Opet nesreća nagibnog vlaka'' (RTL), zatim ''Nedaleko od Rudina nastradao nagibni vlak'' i slično.

U tome je problem.

ne, ta izjava (koja je dana u dnevniku) je uperena protiv zeljeznice. jer je novinar vrlo mudro zaboravio naglasiti da su za skoro sve nesrece na ZCPR krivi upravo vozaci. i njihovo prelazenje. pa nisam jednom vidio na ZCPR da vozaci bez ikakvog gledanja i obaziranja na STOP znak prelaze prugu. takodjer, nije zeljeznica kriva za postavljanje svega i svacega po pruzi vec su to ljudi krivi. sta bi zeljeznica trebala, svaki dan poslat par stotina radnih vlakova da prije svakog vlaka prodju prugom i ciste smece?! WTF?! u normalnim okolnostima zeljeznica je najsigurnije prijevozno sredstvo na planeti, kada se uzme broj nesreca i broj unesrecenih naspram brojke prevezenih putnika i dugotrajnoscu koristenja zeljeznice. statisticki gledano, skoro pa je veca vjerojatnost da te pogodi fakin meteorit iz svemira, nego da nastradas u zeljeznickoj nesreci. zato mi svi ovakvi clanci iznimno dizu tlak, potenciraju se problemi za koje su drugi krivi a sve u svrhu plasenja stanovnistva, trudeci se da od zeljeznice napravi neki bauk protiv kojeg se svim silama treba borit. kome, na kraju, trebaju zeljeznice kad imamo kilometre autocesta i cesta, jel? nema veze kaj je 100 puta nesigurnije vozit se u autu, sto nije ekoloski i sto te u konacnici vise dodje. to je poanta te reportaze, nikakva bojazan za zeljeznicu.

Hej haj, bas nas briga,

vozamo se na taljiga!

Mene zanima, je li zna netko nekoga na Nova TV, ako treba ja ću osobno dati intervju i oprati ih kao Mamić.Baš sam raspoložen za jedno pljuvanje po njima.Samo, pitam se, bi li imali muda ostaviti sve što sam im rekao. :wink:

saznao sam da je novinar koji je radio taj prilog Ivan Skorin. Na webu sam našao i njegov mail : Ivan.Skorin@novatv.hr

Možete mu napisati na mail što mislite o njegovom prilogu... ja već jesam :shock:

Mene zanima, je li zna netko nekoga na Nova TV, ako treba ja ću osobno dati intervju i oprati ih kao Mamić.Baš sam raspoložen za jedno pljuvanje po njima.Samo, pitam se, bi li imali muda ostaviti sve što sam im rekao. :shock:

Nov@tv je u Televiziji ono što su 24sata u novinama - jeftino smeće koje puca na najniži senzacionalizam, samo da bi se prodali. I pri tome koriste američke fore izvještavanja, seciranje mrtvih ljudi nastradalih u nekoj nesreći i slično i gade mi se.

A taj "novinar" će napraviti još 5 sličnih priloga tjedno tako da mislim da nema velike "vajde" od toga da im se nešto objašnjava. Ali ako netko ima volje, samo naprijed.

Što se tiče garantiranja sigurnosti..jasno da ti nitko ništa ne može 100 % garantirati..

Tko može garantirati da neka umno poremećena osoba neće pred TGV staviti kadu i pri 300 kmh tko zna što će bit ? A sigurno da ga u naumu neće spriječiti neka žičana ogradica..

Ili da se neće dogoditi neki zamor materijala i ode sve u MP3.

35k4tq1.jpg

Nov@tv je

Nema veze, pljuju po vlasti i svemu i svačemu pa su baš genijalni. :shock: Možda jesu senzacionalistički al u 90+% slučajeva baš pljuju po onom po čem bi i ja. :shock:

#1 truth hurts

#2 It's hard not to hate..

Pa naravno da se to sustavno radi.EPH je stara masonska mašinerija.Ne šalim se.