Jump to content
zeljeznice.net
NClight

Izložba KŽMZ u Tehničkom Muzeju - Zagreb 20.3-5.4.2009 (Arh)

Recommended Posts

Koji ozbiljni mimohod...

Inče, ja već kupijo kartu za subotu (skupo, brate, al' kad volem železnicu...)

KZMZ09-001.jpg

Upozoravam potencijalne kupce karata da članovi HAK-a (sic!) imaju 30% popusta na željeznici Krepah.gif

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Beži Pfaffek, beži Pfaffek karta ti je v žepu ti buš došel v Beli Zagreb grad. :shock:

samoborcekver1_zps9440815b.gif

Lako njemu. On se vozi prvim razredom, a ne s obicnim plebsom. :shock:

Barney

Najpametniji čovjek na svijetu je onaj koji je izmislio WC školjku. Nikom nije uzeo mjeru, a svima odgovara.

A tvoji suputnici?Jel budu i oni u 1.razred ili će se ipak malo gužvati u drugom? :wink: :shock:

Elitno! Svi ćemo elitno :shock: :wink: :wink:

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

A tvoji suputnici?Jel budu i oni u 1.razred ili će se ipak malo gužvati u drugom? :vidiga: :hm

Elitno! Svi ćemo elitno :evil: :x :x

Nisam baš siguran! Meni je razlika pol kutije pelena #3 "aktiv bejbi"!! :x

Društvo prijatelja željeznice Štacion - Rijeka • http://www.stacion.hr/

A tvoji suputnici?Jel budu i oni u 1.razred ili će se ipak malo gužvati u drugom? :vidiga: :hm

Elitno! Svi ćemo elitno :evil: :x :x

Nisam baš siguran! Meni je razlika pol kutija pelena #3 "aktiv bejbi"!! :x

Dobro, organizirat ćemo sabirnu akciju. Nema smisla da nam se prežidente udruge u ćenifi skriva od kondora Roll.gif

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Dobri pivski duh će vas pratiti na putu do Belog Zagreb grada :vidiga:

pivoduhi.jpg

samoborcekver1_zps9440815b.gif

Koristim priliku da se javim dok visoka delegacija iz Rijeke u pratnji domaćina ima bavljenje na kolodvoru exSamoborčeka (ili u blizini).

Prvi put sam bio na nekoj izložbi modelara i stvarno sam oduševljen onim što je izloženo. Mogu samo pretpostaviti koliko je tu uloženo truda, vremena a i novaca. Prepoznao sam među modelarima i neka imena koja se mogu vidjeti i ovdje na forumu. Svaka čast.

Nisam mogao ne poslikati šinobus kojim sam kao dijete toliko puta putovao.

dscn1550y.jpg

Moram reći da sam oduševljen izložbom i sve mi se veoma svidjelo i nekako mi se čini da ću doći još jedanput. :lool

Velike pohvale svima. :lol: :kul :D :--)

:lool

p9180107.jpgp7130020.jpgp7130041y.jpg

u vitrini odmah lijevo na ulazu, među motornjacima, vidio sam dmu 802. :kul :--)

tko je to izradio?

Koristim priliku da se javim dok visoka delegacija iz Rijeke u pratnji domaćina ima bavljenje na kolodvoru exSamoborčeka (ili u blizini).
Potrajalo je dosta dok su visoka delegacija i pratnja stigli do kolodvora (gdje su bili u međuvremenu, napisat će sami, vjerojatno u novoj temi).

Do tada smo se neki već i najeli, neki ih nisu ni dočekali :kul , ali evo djelića atmosfere.

Lijeva strana stola:

9k0328032.jpg

I desna strana:

9k0328033.jpg

Zadovoljna lica onih koji su već utažili glad i žeđ:

9k0328035.jpg

Ekšn...

9k0328037.jpg

Pozdrav iz Zagreba

Inače, za one koji ne poznaju okolicu, sjedili smo na bivšem peronu exkolodvora Samoborčeka, otprilike ovdje:

9k0328011.jpg

S izložbe će sigurno biti još puno slika, pa evo od mene samo dvije:

9k0328019.jpg

9k0328015.jpg

Pozdrav iz Zagreba

Snimio sam i par filmića.

ICE u punoj brzini:

th_KZMZ-ICE.jpg

Duuugački američki teretnjak:

th_KZMZ-USteretnjak.jpg

Simulator zvuka:

th_KZMZ-Zvuk.jpg

Pozdrav iz Zagreba

A tko je autor onih samoborskih DEV-vlakova? Halambek ili netko treći?

Evo, bio i ja i sve mi se čini da ću još jednom. :kul

Stvarno prekrasan doživljaj, prekrasni modeli, puno posjetitelja, a onaj simulator zvuka oduševio me, posebno s EMD-om.

Čestitam svim organizatorima i mogu samo reći da su napravili odličan posao.

Uz to što sam vidio mnoštvo prekrasnih modela, razveselio sam se i ponovnom susretu s nekim svojim poznanicima s foruma, a posebno sam sretan što sam upoznao još nekoliko forumaša od kojih su neki pripadnici Riječke bojne.

Evo i četiri slike, kao moj skromni doprinos ovoj temi

Izlozba-2.jpg

Izlozba-1.jpg

Izlozba-3.jpg

Izlozba-4.jpg

Serija 2 044 i dalje ostaje u Zagorju . :grin: :grin: :grin:

Za početak hvala domaćinima na prekrasnom prijemu i trudu da nam ispune vrijeme ter ujedno i veeelika izvinjotina s moje strane svima kojima nisam posvetio onoliko pažnje i zahvalnosti koliko sam želio i smatrao potrebnim. No, nije se sve dalo, a ima i dana i kobasica...

Tek sad smo stigli doma (ko nam je kriv kad volimo putovati vlakom) pa će, sljedstveno tome, slikopisno izvješće biti tek sutra!

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Evo upravo se vratih Podravkom u Osijek. Ne znam tko je sakupio više dojmova moj 7 godina star sin ili ja.

Kompletan dojam je sjajan. Pogotovo sada kada vidim fotke s druženja forumaša. Da sam se i želio uključiti u taj događaj, ne bih mogao radi podmladka. Veseli me što ljudi u Zg i Ri imaju volje poraditi na svom hobiju i uložiti i novce i trud u ono što vole. Iz toga proizlaze mnoga druženja ali i ono stjecanje zajedničkih iskustava. Malo sam i ljubomoran ali tko mi kriv.

Nama koji živimo dalje, ostaje samo sakupljanje informacija po forumima i vožnja vlakova po započetim maketama, budući da nam kada smo sami ponekad nedostaje i volje i podrške ljudi s kojima se privatno družimo. Na žalost nisam uspio pronaći niti jednog ljubitelja vlakova prostora kojega zanima modelarstvo i maketarstvo.

Ja sam novi u ovim vodama, zahvaljujući sinu koji je dobio na poklon za rođendan tračnice i ostalo, tako da sve što poznajem u vezi malih vlakova sam naučio u zadnjih nekoliko mjeseci.

Nadam se da će mi se netko s ovih prostora javiti do susreta u svibnju, pa barem da se pojavimo tamo kao delegacija s mojih prostora.

Planirao sam doći na izložbu iako ne i na susret forumaša jer su me omeli prije dogovoreni privatni planovi. :oops: Ipak, na izložbi sretoh Juru i Gogu kojima sam pomogao pomoći put do mjesta sastanka. Iskreno, da ni bilo moje cure, odveo bih njih dvojicu gdje ne treba (što djelomično i učinih :kul :oops: 9), no brzo smo ispravili stvar. Došavši u pivnicu, vidjeh nadasve veselo forumaško društvo, većinu sam poznavao otprije. Nažalost, nisam ih mogao zagnjaviti svojom nazočnošću iz prije spomenutog razloga. Nadam se da ste se svi lijepo proveli i još jednom vas sve srdačno pozdravljam. Kraću reportažu s izložbe (kojom sam fasciniran) očekujte sutra :kul

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Kao što je rekao Pfaff, riječka ekipa stigla je svojim kućama i zahvaljuje se najtoplije svima koji su doprinjeli da ovaj dan bude ovako sadržajan i ugodan.

Pozdrav i zahvala Lovcu i Portosu za remizu i svima koji su se "ukazali" tijekom posjeta muzeju i kasnije u pivnici pa sve do ispraćaja na kolodvoru. Zbilja ste učinili ovaj dan posebnim!

Pozdrav i mojoj putujućoj ekipi - Pfaffu, Mannasu, Thomcrou, Lleonu (i Nensi!). Odlično provedeno vrijeme!

Slijedeći put kad budemo išli u ovu pivnicu, nek mi netko skrene pažnju da ću se prejesti od jedne porcije pljeskavice i zapečenog graha :evil:

d18bcddd.gif

A tko je autor onih samoborskih DEV-vlakova? Halambek ili netko treći?

Modulnu maketu Samoborčeka koja se nalazi u glavnoj dvorani uključujuči i vozila na njoj dakle i "srebrnu strijelu" je izradio

Željko Sestrić.

Ja sam napravio onu dioramu sa dvije "strijele" koja je izložena u vitrini u predvorju.

Da ne upropastim thread, utrpao sam svoje utiske, dojmove i impresije s posjete Zagrebu u zasebnu temu koju možete vidjeti ovdje

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...