Jump to content
zeljeznice.net
Zeus

Izvanredni događaji

Recommended Posts

neznam gdje da ovo stavim,a najboli opis mi se cinio izvanredan događaj iako kako mi se cini ovo bi se moglo sve cesce događati u Rijeci s obzirom na održavanje lokomotiva ser. 1061,a dogodilo se:

danas(24.03) vlak 4001 Ri-ZgGK 13,40h

lok 1061 005 dolazi na vlak,nekoliko sekunda kasnije strojovođa i prometni nesto raspravljaju,putnicima receno defekt lokomotive

lok 1061 011 dolazi na vlak opet rasprava između strojovođe i prometnika,psovke i ova lokomotiva odlazi u remizu

lok 1061 103 dolazi na vlak,spusta pantograf i nemoze ga vise dici,dolazi manevra i gura lokomotivu u remizu

skida se 1061 109 i u 14.46 vlak krece prema Zg sa 66 minuta kasnjenja

kako je,tj s kojom lok krenuo vlak u 15.30 zbilja neznam

nakon svega nitko nije smatrao da je potrebno ispricati se putnicima

Što, "Žutke" se više uopće ne održavaju, kad su masovno u tako lošem stanju? :kul

Znači sasvim je gotovo s njima, čeka se samo reelektrifikacija...

14.46 vlak krece prema Zg sa 66 minuta kasnjenja

To je onaj putnički, jel? U Zagreb po voznom redu stiže za agonijskih 5h putovanja, mogu zamisliti još ovih 66minuta + u startu. Ako je skupio još malo kašnjenja po putu bit će tu i 6 i pol sati putovanja Ri-Zg jučer...

Hebote, brže bi došao sa montićem... :wink:

kako je,tj s kojom lok krenuo vlak u 15.30 zbilja neznam

nakon svega nitko nije smatrao da je potrebno ispricati se putnicima

U 15:27 prekjučer (24.03.)na vlaku 4603 je išla (po mojim podacima) 1061-104 i taj vlak je kasnio k'o u priči - u Delnicama je stajao 56 minuta

'Let the future tell the truth and evaluate each one according to his work and accomplishments. The present is theirs; the future, for which I really worked, is mine.' - Nikola Tesla

izgleda da su 005 i 103 opet u prometu, za 011 na mapperu nema nikakvih informacija,,što se tice 104 imas pravo vozila je 4063 u 15.27,a tako velika kašnjenja su nazalost postala redovita

Pa kroz zimu se zna da u Knin dođe i 40 min prije vremena, pa se zato nadoknadilo (južni kolege više znaju o tome)

Po mojem bi trebalo napraviti ljetni i zimski vozni red za ličku prugu..

pa kako im to uspjeva

Samo 1.razred !

1.'st class only !

pa kako im to uspjeva

Pa ima dionica pruge di se može potegnit i malo više od ograničenja, neke dionice prige su sad ispeglane u pravac, i može se potegnit više od 50 km/h kolko je trenutno ograničenje, i malo po malo, malo tu, malo tamo, može se dogodit da vlak urani.

A i vozni red je rađen za, neznam, maximalno 12 vagona, kolko tona, neznam.. Naravno ta brojka od 10 ili 12 vagona je ljeti.. A zimi vozi, kolko, 6 vagona? Naravno da je lakši i ima veću brzinu na onim dužim usponima..

Zimi vozi: poštanski vagon (radnim danom), vagon za aute, spavaći vagon i 4 vagona 2.razreda.

Dakle: 6 ili 7 vagona, zavisi jel radni dan ili vikend :kul

Zakaj je danas vlak iz Beča išao preko Koprivnice i Križevaca, a ne preko Dobove i Zaprešića itd.? Neznam jel to uobičajena trasa ili je nekaj izvanredno, pa ako sam u krivu ispravite me

Pozdrav

Zakaj je danas vlak iz Beča išao preko Koprivnice i Križevaca, a ne preko Dobove i Zaprešića itd.? Neznam jel to uobičajena trasa ili je nekaj izvanredno, pa ako sam u krivu ispravite me

Pozdrav

Postoje dva dnevna direktna vlaka iz Beča do Zagreba: IC285 preko Mađarske i Koprivnice i EC159 preko Slovenije (Dobove). Ti si vjerojatno vidio onog prvog - taj stiže u ZG u 13.33 sati.

Zakaj je danas vlak iz Beča išao preko Koprivnice i Križevaca, a ne preko Dobove i Zaprešića itd.?
zato jer tako vozi od 14.12.2008. :wink:

Pozdrav iz Zagreba

U tim vagonima prevladava miris uobičajen za Austriju, mislim, ima miris od njihovih sredstava za pranje

Nemojte mi reć da nitko danas nije primijetio da se nešt dešavalo na pruzi između Gajnica i Podsuseda...

naime tamo je riknula 2044 na 992 te su putnici pretpostavljam nekim mađare prebačeni do Zaprešića gdje su čekali B790... onima kojima taj vlak nije odgovarao zbog nejogovog ranga "brzi" čekali su ptnički 3010...

i sad zamislite na B790 4 Bl-a koja su več solidno bila popunjena u Zg, pri čemu mislim da se već i tamo stajalo , je trebalo ugurat sve one silne radnike i studente sa 992 sa svim njihovim koferima(ja sam ih imao 3) u brzi vlak tj putnike iz 5-6 vagona ugurat u 4 vagona pri čemu su več ona 4 u Zagrebu bila popujena ..... WC su bili popunjeni, prostori između vagona....

međutim da stvar bude gora mnogi putnici u Zaprešiću su mislili da je taj vlak (790) zapravo zamjena za 992 te su mislili da staje na stanicama u kojima se 992 zadržava.. a kad ono vlak nije stao do zaboka.. pa svi navalili na konduktera... i sad on svakom individualno objašnjava umjesto da je jednostavno otvorio neki ormar i objasnio na razglas cijelu situaciju..

i ne znam zašto B790 koji inače cijelu relaciju Zagreb-Kotoriba vozi kao brzi od Čakovca do Kotoribe je vozio kao putnički....

vlak 992 Zagreb Gl. - Kotoriba

Kolodvor Kotoriba

Dolazak 30.04.09. 19:01

Kasni 96 min.

Kolodvor Dolazak

Odlazak Datum Sat Kasni

Varaždin Odlazak 30.04.09 18:12 97

Čakovec Dolazak 30.04.09 18:22 97

Čakovec Odlazak 30.04.09 18:27 100

Kotoriba Dolazak 30.04.09 19:01 96

zar su ga spojili na 3010 i vukli ih zajedno do VŽ pa ih tada razdvojili a 992 je odmah krenuo dalje???

...to znači da je mržnja prema Zagorju ipak nešto jača od ljubavi prema Koprivnici. :mrgreen:

evo prema maperu se radi se o 2044002..

...to znači da je mržnja prema Zagorju ipak nešto jača od ljubavi prema Koprivnici. :mrgreen:

zar su ga spojili na 3010 i vukli ih zajedno do VŽ pa ih tada razdvojili a 992 je odmah krenuo dalje???

Ne, posebno je išao 3010, a malo iza njega 992, kojega je vukla 2 044 017. Nju su mobilizirali iz Glavnog na garnituru od 992, pa je zato vlak 3012 kojeg je trebala vući sedamnaestica vukla "gošća" 2 062 049.

U Varaždinu je vlak koji je do Varaždina imao broj 3010, promijenio broj u 992 i otišao za Kotoribu, a vlak koji je do Varaždina imao broj 992, promijenio jer broj u 3010 i s tim brojem je vozio dalje do Kotoribe.

Serija 2 044 i dalje ostaje u Zagorju . :grin: :grin: :grin:

Ovo kaj se događalo u četvrtak i gužva koja je nastala; tolko o pojačavanju sastava vlakova prema Kotoribi pred praznike

Nemojte mi reć da nitko danas nije primijetio da se nešt dešavalo na pruzi između Gajnica i Podsuseda...

cccc, Zeus i ja smo znali s terena događaje koji su se dešavali..

Ja sam čekal 3010 u Gajnicama i sve vidio i fotodokumentirao kaj se dešavalo.. :kava:

A Zeus je pratil "992" kroz zagorje..

Mogao bi staviti novi potpis..

"Uvijek u toku događaja" :loko

neznam kaj je s tim 2044 ali počele su rikavat ko lude... ili mi se samo čini...

Vrijeme ja da nam dođe par tarnera u ispomoć

Vrijeme ja da nam dođe par tarnera u ispomoć

:D to će vam sigurno jako pomoći....

cccc, Zeus i ja smo znali s terena događaje koji su se dešavali..

pa znal sam ih i ja.. ali djelomično....

borme dugo vam je trebalo da postate izvještaj.....

Sinoć se vraćam Mimarom iz Ljubljane u Zagreb. Sve ide k'o po špagici, na svaki od kolodvora gdje stojimo dolazimo prerano i čekamo vrijeme za polazak .... idealno :roll:

A onda dolazimo do Podsused Tvornice i stojimo par minuta. Nakon toga vlak kreće u rikverc :palac:

Pitam konduktera šta je bilo, a on veli da zbog nekakvog kvara za Zagreb nastavljamo po nepravilnom kolosijeku (=lijevom) i da se vraćamo rikverc do skretnice. Na moje pitanje zašto nije odmah skrenuo na skretnici veli mi da to nije tako jednostavno, nego je strojovođa trebao najprije doći po nalog kod otpremnika, pa onda se vraća u rikverc tamo gdje ga može baciti na lijevi kolosijek, pa tek onda možemo postupiti "po naređenju" :?

Tako je i bilo, sve u svemu koštalo je 10-tak minuta kašnjenja ... i to doslovce u zadnjih par km putovanja.