Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
ivog

Žlajferi i vagoni sa diskovima

Recommended Posts

Ma ne budu oni njih još povlačili iz prometa. Jer da ih recimo odjednom sve povuku, što bi značilo 26 vagona manje na raspolaganju, a to baš ne bi bilo jednostavno pokriti jer i tako i tako imamo premalo vagona. Tako da sam gotovo siguran da nam je vožnja u žlajferima osigurana još barem 4-5 godina. ;-)

Stari Bl-ovci su zakon!!!

Bl 50 78 29-00 017-7

http://i55.tinypic.com/206na1h.jpg

Vedi, ako sam dobro nabrojao, ovaj vagon ima 9 prozora kaj bi moglo značiti da je to zapravo deklasiran nekadašnji 1. razred?

Poruka moderatora: Maknuti 'img' tagovi.

Edited by Vedi

Goran

Vedi, ako sam dobro nabrojao, ovaj vagon ima 9 prozora kaj bi moglo značiti da je to zapravo deklasiran nekadašnji 1. razred?

Tako je Gorchi, ili je bio A ili AB vagon.

Takvih deklasiranih vagona ima trenutno jako puno u aktivnom parku (čak 69), koji su nekada bili ili A ili AB vagoni, a sada su svi B.

A. G. MATOŠ. Pjesnik.

120/121 A. G. MATOŠ. Legenda.

50 78 20-00 017-6

Što se dogodilo s bokom ovog vagona? Takav je s obje strane po cijeloj dužini, i te udubine su pravilnog rasporeda. Kakav je to zahvat?

zlajfer.jpg

“HŽ je jedna od najgorih hrvatskih kompanija, umjesto da je jedna od najuspješnijih”
Slavko Linić

"Wer nix weiss, wer nix kann, geht zum post oder eisenbahn."

Što se dogodilo s bokom ovog vagona? Takav je s obje strane po cijeloj dužini, i te udubine su pravilnog rasporeda. Kakav je to zahvat?

Znaš kak' kirurzi označavaju di budu rezali prije operacije? Tak si je CIOS označil rezove za kasaciju. :mrgreen:

A. G. MATOŠ. Pjesnik.

50 78 20-00 017-6

http://img844.imageshack.us/img844/8610/zlajfer.jpg

To je točkasto zavarivana oplata. Zašto ju nisu prekitali da se prekriju neravnine :ser

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

To je točkasto zavarivana oplata. Zašto ju nisu prekitali da se prekriju neravnine :ser

Hvala!

“HŽ je jedna od najgorih hrvatskih kompanija, umjesto da je jedna od najuspješnijih”
Slavko Linić

"Wer nix weiss, wer nix kann, geht zum post oder eisenbahn."

Bl 50 78 20 00 002-8

DSC07772.jpg[/img]

Zlayo je danas napravio ovu povijesnu fotku. Radi se o prvom žlajferu obojanom u novu shemu bojanja. Vagon je bio na SP-u u Gredelju i to nepunih mjesec dana.

U Gredelju je još nekoliko žlajfera, a neki od njih su također na SP-u i zasigurno će se vratiti obojani u novu shemu. ;)

Serija 2 044 i dalje ostaje u Zagorju . :grin: :grin: :grin:

Radi se o prvom žlajferu obojanom u novu shemu bojanja.

U Gredelju je još nekoliko žlajfera, a neki od njih su također na SP-u i zasigurno će se vratiti obojani u novu shemu. ;)

Odlična vijest za nostalgičare (poput mene)!

To znači da nebudu tako skoro na likvidaciju, nego budemo još jedno dobro vrijeme uživali u škripanju papuča! :mrgreen:

A. G. MATOŠ. Pjesnik.

Odlična vijest za nostalgičare (poput mene)!

Ali malo manje dobra vijest za one koji su žlajfere raspoznavali prema staroj shemi bojanja. :oops:

Sad im ipak budem morao ići učiti brojeve ... ili pak zavirivati pod suknju ;-)

Ali malo manje dobra vijest za one koji su žlajfere raspoznavali prema staroj shemi bojanja. :oops:

Sad im ipak budem morao ići učiti brojeve ... ili pak zavirivati pod suknju ;-)

pa to zavirivanje pod suknju bar nije tesko :-D dovoljno je pogledat postolje kaj ne? :-)

Hej haj, bas nas briga,

vozamo se na taljiga!

pa to zavirivanje pod suknju bar nije tesko :-D dovoljno je pogledat postolje kaj ne? :-)

Ili pogledat krov (imaju 9 odn. 10 ventilacijskih otvora na krovu), dok novije serije imaju od 2 do 6.

Ili veliki kockasti usisnik zraka na boku vagona di je hodnik (kao na ovoj zadnjoj fotki). ;)

A. G. MATOŠ. Pjesnik.

Ili veliki kockasti usisnik zraka na boku vagona di je hodnik (kao na ovoj zadnjoj fotki). ;)

Bingo !! Ovo s usisnikom ti je dobro !! :palac:

Lakše je nego gledanje postolja, iako sam u međuvremenu i to koliko-toliko naučio :--)

Ili pogledat krov (imaju 9 odn. 10 ventilacijskih otvora na krovu), dok novije serije imaju od 2 do 6.

ja ih ne vidim :-?

a ovo je dobar nacin takodjer :-D

Hej haj, bas nas briga,

vozamo se na taljiga!

ja ih ne vidim :-?

A ne vide se iz svakog kuta gledanja, ventilacijski otvori se nalaze uvučeni na krovu na onu stranu gdje su kupei (iznad kupea), pa se bolje i vide s te strane vagona:

Bl2900017.jpg

A. G. MATOŠ. Pjesnik.

Nadam se da su i ova dva očišćeni iznutra kao što je 028, jer on stvarno blista iznutra, sjedala pogotovo, ima ona šarena sjedala i ta sjedala su stvarno ŠARENA, a ne sivo-šarena kao kod većine drugih vagona.. :palac:

Stari Bl-ovci su zakon!!!

Ajde da je klocar 012 konačno iz ružno-sive prešao u rumunjsko-bijelu isto kao i 000. Ja sam ih vidio danas u Brodu iz Soma.

Samo osmi položaj!!!

Ajde da je klocar 012 konačno iz ružno-sive prešao u rumunjsko-bijelu isto kao i 000. Ja sam ih vidio danas u Brodu iz Soma.

Odvratni su mi ti papučari. Nadao sam se da će ih rashodovati a ono ništa od toga. 002, koji je 31.8.11. izašao s SP-a također u bijeloj boji u dva odjeljka ima zelena sjedala a u ostalih 8 crvenkasta. Takav vagon ne smije izaći ni s MP-a a kamoli s SP-a.

Od uvjek je razlika u bojama ta dva odjeljka su od elektro ormara i razlog mjenjnaja boje zato kaj su tamo prije bile pepeljare i bili su 4 odjeljka takva i uvjek počinju od elektro ormara a tako je na na više vrsta vagona ne samo na straim wegmanima .

Jos jedan ce biti namjestaj u 2 boje smeda i zelana ali ovaj je onaj sa originalnim klupama.

Kaj to znači da budu neke originalne klupe tapicirali u smeđe, ili će ih zamijeniti s standardnim gošinim sjedalima od kojih budu neka smeđa, a neka zelena? :?:

Serija 2 044 i dalje ostaje u Zagorju . :grin: :grin: :grin:

Originalne klupe ostaju na citavom vagonu samo ce biti pretapicirane u 2 boje zajedno sa ledonaslonima, glavonaslonima i rukonaslonima sve u original wegman izvedbi. Imali diko je u krivu kad je rekao da je glupo kaj su na nekim izbacena original klupe i police jer djelova za ta groblja vise nema i sa tom izvedbom se pojednostavnilo odrzavanje.

019-2 če imat 7 smeđih i 3 zelena kupea namještaj i može se slobodno reči da ta fora sa slanjem wegmana na SP i frabanje u novu šemu je samo krpanje da ta groblja voze još 3 godine ,mada su pojedni odavno zreli za rezanje .

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...