Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
neutralac

KONČAR-ev Niskopodni EMV za ŽFBiH

Recommended Posts

U današnjem večernjaku ima mali članak o garnituri, također postoji slika kabine kako se prenosi sa prikolice. Naslov teme je: Križevačaka tvrtka radi vlak za Sarajevo.

Onda tvoj post kao i nekoliko iza njega spada u temu http://www.zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?t=8950&postdays=0&postorder=asc&start=0 :(

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Fantastično,fantastično.Prelijepo. Samo neka se radi. To momci, najbolji ste. Idem proglasiti prelijepu vijest.

Putnički saobraćaj je ogledalo željeznice.

meni se čini po slikama da vlak izgleda jako skladno i moderno ali to je stvar ukusa.nadam se da će i tehnička izvedba biti na visini.a i dobro je što se za BIH prave prve garniture mogu se riješti sve moguće dječije bolesti :lol:

Hoce li ZFBH jos ovih novi EMV nabaviti? Ili je ovo jedni sto ce voziti po BiH prugama?

EMV za BiH se radi. Kako pretpostavljam da su tehnološke razlike relativno male izmedju tog i ovog prigradskog, mislim da ovo odgađanje ipak neće biti katastrofalno. Veći deo tehnologije će biti već urađen, pa kad se skupi novac za plaćanje prigradskih EMV garnitura biće lako završene.

Čekajući tramvaje...

Da, to je to što je ustvari bit, nema se prave volje, već se vodi samo politika autocesta, kako bi se ubirao novac od cestarine i ostalih davanja za automobile...

Recesija je najlakši izgovor za negledanje dugoročno, već kratkoročno... :mrgreen:

Pa gle, samo da ove Končareve nabave, popravili su si krvnu sliku voznog parka za punopuno puta, kad dođu i Talgići, onda definitivno flota bude već mogli bi reći i zavidna.. B)

U petak sastavljena kabina zajedno sa modulom .

A slika??? :)

Koji je ovo vrag???

Kaj bu tak zgledal novi EMV? To bu bil dobar vlakic ak bu tak zgledal.

Kaj je to tak ružno ko tramvaj??

Samo osmi položaj!!!

...nas novi EMV...bas je lepi... :mrgreen:

Baš i nije!!!

Samo osmi položaj!!!

Koji je ovo vrag???

...nas novi EMV...bas je lepi... :)

Baš i nije!!!

A kaj si ti mislio da bu izgledal ko karavela. :roll:

Inače, izgleda fantastično, ja sam ga uživo vidio na sastavljanju u KEV-u i stvarno izgleda močno i lijepo.

Dokle je došlo i da li ima kakvih novosti u Končaru? Kada će probni niskopodni voz doći na pruge ŽFBIH? Koliko se sjećam u 9 mjesecu bi trebalo da bude to. :?

Bumo videli kad se pojavi van. Prema prezentaciji mi se ne sviđa, kao ni sa slika iz Končara (dobio privatnim kanalima). Ali nisam ja naručio vlak i koga briga jel se meni sviđa ili ne. Ja samo iznosim svoje mišljenje. Valjda oni koji su naručili vlak imaju ured za željeznicu gdje se točno utvrđuje izgled i oprema vlaka, to ne radi proizvođač. Na proizvođaču je da napravi naručeno i naplati, a na kupcu je da plati i da vozi ili vrati ako nije zadovoljan.

Samo osmi položaj!!!

A znači bila je prezentacija,a ima li kakvih slika o sastavljenoj garnituri. Zadnje što sam vidio je bio kljun iz križevačke tvrtke, a vjerovatno je napravljen napredak u izradi tog vozića.

Bio sam na jesenskom velesajmu (biti ću i sutra) [da se usput pohvalim - jer sam na izložbi inovacija osvojio visoko mjesto] i našao štand od Končara Električna Vozila... Evo jedne slikice...

Slika071-1.jpg

Tramvaji koje sam montirao: 22104, 22116, 22117, 22118

SQL Query: SELECT onlyOne FROM everyOne WHERE loveMe = 'true'; 1 row(s) affected

Sutra bi ja mogao navratit na velesajam da vidim imali i Gredelja tamo i da ih malo posnimam a rado bi i Končarev štand posjetio .

Sutra bi ja mogao navratit na velesajam da vidim imali i Gredelja tamo i da ih malo posnimam a rado bi i Končarev štand posjetio .
Gredelj nisam vidio :) :D ... Na končarevom možeš popričati s čovjekom, zna dosta o vlaku.... :wink: :roll:

SQL Query: SELECT onlyOne FROM everyOne WHERE loveMe = 'true'; 1 row(s) affected

Danas spušten na postolja jedan vagon vlaka.

emvbh.jpg

4412-001 / 6112-001 ÷ 011 / 6112-101 ÷ 111

Koji je ovo vrag???

...nas novi EMV...bas je lepi... :?

Baš i nije!!!

A kaj si ti mislio da bu izgledal ko karavela. :?

Inače, izgleda fantastično, ja sam ga uživo vidio na sastavljanju u KEV-u i stvarno izgleda močno i lijepo.

Ako će bit tako kvalitetan kao NT bojim se da će ga mađari nadživjeti... :?

... kako da ja njemu objasnim kada na loksi nešto krepa, u radioni zabušavaju, a šef koji se treba zauzeti da se sve napravi kako treba je takav kreten.

zna dosta o vlaku.... :? :?

...čiji se prototip gradi za ŽFBiH :?

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Evo još malo... Na ĐĐu sam maznuo ĐĐ fascikle, na Končaru olovke i čokoladice KONČAR... :? :kul

Evo slike štandova, nažalost, prospekti koje sam pobrao su ostali na mom štandu tak da, to sutra... :? :?

Slika072-1.jpg

Slika073-1.jpg

Bilo upravo u Dnevniku!

Krajem mjeseca test vožnja! :mrgreen:

I ide, ide mali vlak,

u njem želi biti svak....

...osim ako na vlaku ne piše HŽ!

Bumo videli. Kak sam vidio u upravljačnicu se ugrađuju oni narančasti ružni prekidači kao na 1141.3. Bolje da su ugradili tip Schaltbau koji su nepoderivi. To su oni koji su ugrađeni u Makoze, nagibni, Helge i novije Mađare za vrata. Kontroler ne djeluje loše na onome kak sam vidio. Bumo videli...

Samo osmi položaj!!!