Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
neutralac

KONČAR-ev Niskopodni EMV za ŽFBiH

Recommended Posts

To pitanje postavljaš na potpuno krivom mjestu, mi smo TREBALI krenuti u 8.30h a zašto nismo eeeee, za to nije kriv niti KEV niti nadležno ministarstvo, a tko je kriv zaključi sam :D

Pa kad već prozivaš...

Končar je u subotu ujutro pustio faks sa zahtjevom za pilota i to na faks uprave HŽ VV, koja ne radi subotom niti nedjeljom. U pon ujutro u vuči u 8 sati pročitaju faks i onda kreće telefonijada...

Zatim vuča nudi pilota, naravno za neke novce. Onda se čeka odgovor Končara. U sve to je umiješan i PP jer je on operater preko kojeg Končar vrši probu jer PP ima zakupljene trase. Kada je stigao odgovor obiju tvrtki, pilot je bio na vlaku u Podsusedu.

Ponašanje Končara je zaista čudno. Ako znaju da se ide na probu u pon ujutro zašto onda nisu organizirali sve potrebno u petak?

A sada pazi ovo, Sabor je donio Zakon, a Ministar pravilnik koji kaže da nijedno vozilo ne može samostalno voziti prugama HŽ-a, ako nema potvrdu o tehničkom pregledu, privremenu ili trajnu, ovjerenu od Ministra. Hajde neka Končar pokaže potvrdu. Predsjednik Povjerenstva imenovan od strane Ministra za tehnički pregled stvarno ima petlje. Osobno je dao dozvolu da vlak može na pruge HŽ-a. Sada se vjerojatno moli Bogu da se vlaku ništa ne dogodi. U suprotnom bi lako mogao završiti u Bajboku. Zajedno sa odgovornim pojedincima u Končaru i HŽ PP.

One silne nesreće na HŽ-u ih očito nisu naučile da vrag nikada ne spava...

Iskreno želim da im probe uspješno prođu radi svih nas.

Očito ni ti nisi dovoljno informiran. Prije nego li je vlak trebao izaći na HŽ prugu u KEV su bili predstavnici Ministarstva prometa i gubljenja vremena kao i predstavnici Vuče vlakova kao jedinog prijevoznika-operatera u HR. Vlak je prošao tehnički pregled i nije bilo prepreka sa te strane da vlak izađe na prugu. Dakle, gdje je problem? Odakle vjetar puše čitajte između redova. Znači sa sa strane Ministarstva PiGV nema prepreka dok su dali odobrenje (vjerojatno napismeno, jer ga ja osobno nisam vidio pa kažem vjerojatno). Druga stvar je da dispečerski centar radi 0-24, tako da se na njihov faks poslao zahtjev za pilota svi bi bili informirani na vrijeme i pilot bi bio isporučen u roku odmah. Dispečerija VV-a je zato stalno tamo upravo da odmah reagira na novonastalu situaciju. Oni odmah obaviještavaju svog šefeka o problemima, a on svog Kapu tako da se sve odmah stručno i kvalitetno riješava na obostrano zadovoljstvo svih. Sat strojovođe kao pilota košta po neslužbenim informacijama 170 kuna tako da se i vuči isplati dati pilota da bude čim duže na vlaku, ne znam zašto onda neka nepotrebna birokratska usporavanja. Kao da mi imamo bolje i uređenije pruge, pa za nas moraju biti neke nepotrebne dodatne potvrde. Ili smo ipak drugačiji od svih normalnih pa treba???

Samo osmi položaj!!!

Niskopodni EMV danas u Slavonskom Brodu.

43373248.jpg

36485125.jpg

30367575.jpg

36274938.jpg

35703782.jpg

34464318.jpg

Kasnije ga je manevra odvukla u smijeru praonice vagona i ĐĐ-a, pošto

je to bilo oko 20:30 da li je moguće da će EMV prenoćiti u Slavonskom Brodu?

36144814.jpg

25562586.jpg

E pa budem se i ja muvao ali sa fotoaparatom. Ove slike sam uslikao

mobitelom.

Sa nestrpljenjem ga ponovo očekujemo na našim prugama ŽFBiH a naj vjerovatnije na Unskoj pruzi na relaciji Bihać -Sarajevo.Naša inicijativa za pokretanja brzog voza na pomenutoj relaciji je urodila plodom.Inicijativa je došla do Vlade federacije.

Pozdravi za sve forumaše sa Unske pruge 8)

Urednik :

www.zeljeznice.ba

www.masinovodje.com

garindsc04184.jpg

Pozdrav iz Garčina!

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Ako imaš fotku vlaka sa sunčane strane, bilo bi zanimljivo vidjeti i osunčanu stranu :wink:

samoborcekver1_zps9440815b.gif

Ako imaš fotku vlaka sa sunčane strane, bilo bi zanimljivo vidjeti i osunčanu stranu :kava:

Večina ih je sa sunčane, ali čitač kartice od Canona ne radi pa ćeš se morati malo strpiti...

Ionako mi nije bila namjera da se diviš mojim slikama nego sam vas htio obavijestiti gdje sam i što radim,pa sam stavio fotku slikanu mobitelom kako forumaši na bi bili potpuno neinformirani o EMV-u :x

P.S. pozdrav od mene i Lovca_na_pruge

:x :roll: :P )........................... ( Da nisi doma to sam skužio, mislio sam da si na kupanju u Savi :kava:

samoborcekver1_zps9440815b.gif

Možda je već bilo...

Promotivni film o Končarevom EMVu

Zanima me, ako netko iz Koncara sudjeluje na ovoj temi, da li je upravljacnica napravljena po TSI standardnu? Radi se o Europskom standardu o cvrstoci upravljacnice.

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Vlak je otpremljen u sastavu vlaka 60401 do Koprivnice dana17.06. Ide na testiranje u Češku (Prag).

Vlak je otpremljen u sastavu vlaka 60401 do Koprivnice dana17.06. Ide na testiranje u Češku (Prag).

Kolko će to testiranje trajati? Dal je to zbpg nekog certifikata ?

Imal netko informaciju kada će voz nazad u BiH ?

Urednik :

www.zeljeznice.ba

www.masinovodje.com

Kolko će to testiranje trajati? Dal je to zbpg nekog certifikata ?

To je negdje oko 80 km daleko od Praga. Tu je pruga u krug. Ispituje se mislim izdrživost. Vlakovi ili lokomotive se puštaju da voze neprekidno bez stajanja (24 i više sati). Na tom testiranju bila je i lokomotiva BRENA ex JŽ 442 sada HŽ 1142.

E da su ovako detaljno ispitivali 2200, bio bi to tramvaj svih tramvaja. Šteta.....2200 je isvrstan tramvaj o kojem dojam kvare sitni detalji baš zbog premalog testiranja i premalog utjecaja kritika od strane vozača i putnika na konačan proiozvod. :wink:

Opet kažem..šteta, jer se ne radi o ne znanju ili nesposobosti proizvođača, nego o bahatosti.

Što se tiče vlaka, očekujem jako puno od EMV-a i oduševljen sam i eksterijerom i interijerom (jedino mi se vrata ne sviđaju :?: )

Vlak s pratnjom te ispitivači sretno stigli na odredište!

Zagreb GK,14.06.2010.

DSC00001.jpg

Zagreb RK-prije odlaska na tokarenje bandaža,14.06.2010.

DSC00002.jpg

1001857j.jpg

Ovome čovjeku dugujemu veliku zahvalnost za fotografije a radi se o mašinovođi iz Sarajeva Anto Abramušić

U ekspediciji testiranja pored navedenih mašinovođa Barać Krešimira i Ante Abramušića učestvovali su i tri inžinjera ŽFBiH kao i ekipa inžinjera iz Končara.

Ekipa ŽFBiH inžinjeri:Subasic Slaven, Brdar Admir i Zijad Al Halabi .

Evo i najavljeni fotografija :

1001955i.jpg

scan0009v.jpg

scan0010.jpg

Mašinovođa VV Bihać Barać Krešimir

Urednik :

www.zeljeznice.ba

www.masinovodje.com

scan0011b.jpg

scan0012ec.jpg

scan0013u.jpg

Urednik :