Jump to content

Snježna Lika


STROJOVOĐAsplit

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Glupo mi se ponavljati nakon toliko pohvala na ljepoti fotki ali zaista je pejsaž prelijep, još samo da si mogao "prikazati" zvuk vožnje po snijegu, kada visok snijeg upija buku kotača - to je jedan poseban doživljaj vožnje.

samoborcekver1_zps9440815b.gif

Link to comment
Share on other sites

evo još jedne između Ličke Jesenice i Rudopolja točno na kraju ograničene brzine od 20 km\h iz smjera ogulina,to tko nezna je mjesto gdje se parnjača u prvoj polovici ovog stoljeća strmoglavila u provaliju i od tada je 20 km\h (mislim da je to bilo 40-ih godina ako nije točno nek me ispravi tko zna)

 

P1080309.jpg

sigggg.gif
Link to comment
Share on other sites

to tko nezna je mjesto gdje se parnjača u prvoj polovici ovog stoljeća strmoglavila u provaliju i od tada je 20 km\h (mislim da je to bilo 40-ih godina ako nije točno nek me ispravi tko zna)

Neću te ispravljati, već eventualno dopuniti. Izvor informacije je (bio) moj pokojni tetak, svojedobno strojovođa na Ličkoj pruzi.

Za vrijeme II. SR, vjerojatno 1942. ili 1943., partizani su izveli diverziju na pruzi između kolodvora Lička Jesenica i Javornik. Lokomotiva je završila u ponoru, a strojovođa je poginuo (ne znam što je bilo s ložačem).

Moj tetak se uplašio (a tko ne bi?) i odlučio da neće stavljati glavu u torbu. Javio se na liječnički pregled i odglumio slabovidnost, tako da se do kraja rata motao po ložioni u Ogulinu na nekom drugom poslu.

A je li to upravo lokacija sa slike ne bih znao reći.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...