Jump to content

Sedmorica veličanstvenih na zimskoj idili


kiki273

Recommended Posts

Narcis,super fotke. :D

E sad mene zanima.Jel to signal zbilja ili mi se čini malo više okrenut na desnu stranu?Ako jest,jeli zato da bi se vidio iz daljine pošto kolodvor u tom smjeru ide u desni zavoj? :?

Link to comment
Share on other sites

Narcis, sjajno, zaista.

 

Posebno hvala za sjajne slike tunela u Vrbovskom :wink::jup

Sada je potupis sjajno nadopunjen.

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Malo sam zumirao jednu fotku, da bolje vidite ponavljač.

 

Evo slična situacija sa zavojem u kolodvoru Vrbovsko, smjer Ogulin, desno se vidi ponavljač, izlazni signal je iza zavoja, jer se ne vidi.

Picture0941.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da,imaju ponavljači u Škrljevu i u još nekim kolodvorima.Tamo sam sa frendom bio u noćnoj smjeni prije 2-3 godine.Nego za onaj ponavljač u Brod Moravicama http://i250.photobucket.com/albums/gg251/narcis_photo/Gorski%20kotar/Picture037.jpg ,jel bio malo okrenut na desno da bi se vidio iz daljine pošto pruga u tom smjeru ide u desni zavoj? :?

Link to comment
Share on other sites

Da,imaju ponavljači u Škrljevu i u još nekim kolodvorima.Tamo sam sa frendom bio u noćnoj smjeni prije 2-3 godine.Nego za onaj ponavljač u Brod Moravicama http://i250.photobucket.com/albums/gg251/narcis_photo/Gorski%20kotar/Picture037.jpg ,jel bio malo okrenut na desno da bi se vidio iz daljine pošto pruga u tom smjeru ide u desni zavoj? :?

 

Točno u pravu si, okrenut je malo udesno, jer kolodvor je cijelom dužinom u zavoju. Isto je još u Vrbovskom, Kukači, Zvečaju.

Link to comment
Share on other sites

...ipak, meni je najintrigantniji onaj tunelić u Vrbovskom (za koji sam dugo mislio da je dvokolosječni :oops: )

U neku ruku i je dvokolosječni jer na njegovom drugom kraju stoji skretnica. Nažalost, odabirom autorá fotografijä za zeljeznice te fotografije su otpale.

 

Malo si me zbunil...odabirom za zeljeznice.net kao forum?

dobro može li se ovo malo pojasnit, jelte...
Link to comment
Share on other sites

Prošao je skoro tjedan dana, dojmovi su sređeni, vrijeme je da široj javnosti prezentiram svoje viđenje prošlonedjeljnog putovanja:

 

Evo kako je tekao ekšn-day: buđenje između 7 i 8, topla obleka i provjera gdje su lanci... Lanci?!?!? U bunkeru od Clija ih nisam našao, mora biti da ih je stara uzela u Bravu kad je zadnji put išla za Ogulin... Ma ne, pa ne trebaju njoj lanci, ona na Bravi ima zimsk... ZIMSKE GUME!!! Trenutna promjena plana! Gospođi majci auto ovih dana ionako ne treba, bolje da ga ja malo provozam nego da stoji pred zgradom...

 

Spuštam se u grad po klopu i cugu za "po putu", koju nisam uspio kupiti večer prije kad me teta s metlom izbacila iz Kauflanda u 21:05, ponosno i zadovoljno naglašavajući kako je "od prvog stupio novi zakon po kojem se ne radi iza 21 i nedjeljom". Zbog podulje potrage za dućanom koji prkosi novom zakonu, stižem na zborno mjesto sa malim zakašnjenjem. Thomco i mannas me naprosto ne zamjećuju... Ili sam gadno smršavio od zadnji put ili očekuju crveni Clio sa nekakvom naljepnicom... :mrgreen:

 

Konačno su me skužili! Pokrcasmo se u Fiata i pravac Grobnik. Tamo nas već čekaju Narcis i LL, a kroz nekoliko minuta stižu i Kićo i Kiki. Kratki dogovor oko rute i spremni smo za polazak.

 

Pravac Lokve!

DSCF2575.jpg

 

A tamo... Zimska idila. K'o sa razglednica:

DSCF2557.jpg

 

DSCF2559.jpg

 

thomcro i kućica u snijegu - prvi put!

DSCF2558.jpg

 

Snijegom prekrivene planine na jutarnjem zubatom suncu:

DSCF2561.jpg

 

Na visini od

DSCF2570.jpg

i ugodnih -12°c

 

Vani snijeg skoro "do koljena"

DSCF2564.jpg

 

Ali zato u čekaonici praši vuruna:

DSCF2571.jpg

(mesni doručak je improvizirana ćikobernica, da ne bi netko nešto krivo pomislio...)

 

A onda nam se ukazao :djedmraz2 Deda Pfaff!!! Glavom, brkovima, oćalima u boji i bradom!:

DSCF2573.jpg

 

Sjeća li se još itko Tončipa?

DSCF2574.jpg

 

Ima li ova kućica preko puta kolodvora kakve veze sa željeznicom? Po načinu gradnje bi se reklo da da!

DSCF2585.jpg

 

Ekipa je spremna za dalje. Još pokoja fotka za rastanak sa Deda Pfaffom:

DSCF2586.jpg

 

Što li ovaj žućko traži po snijegu?

DSCF2588.jpg

 

Napuštamo Lokve! Idemo malo niže:

DSCF2590.jpg

 

Spuštamo se u goransku metropolu, gdje vedri prometnik niti ne pokušava sakriti zadovoljstvo što ga posjećuje delegacija Društva prijatelja željeznice:

DSCF2591.jpg

 

Sve se žuti, a nigdje Žutke :no_no: :

DSCF2589.jpg

 

DSCF2599.jpg

 

Delničanima je očito "puna pipa" snijega...

DSCF2602.jpg

 

A LLeon ne bi bio LLeon da se ne popentra nekamo...

DSCF2603.jpg

 

Upozorenje:

DSCF2605.jpg

...ali mi i nismo čekali vlak... Doduše, ne bi nam smetalo da je naišao!

 

Ako se nekome BAŠ pila kava (!!!), mogao ju je srknuti i u čekaonici u Delnicama

DSCF2604.jpg

Pila se, doduše, kava i meni samom, ali moralo se krenuti dalje.

 

Prometnik nam savjetuje da Zalesinu i Kupjak posjetimo u proljeće jer "onaj što vozi grtal'cu" baš i ne posjećuje rado te krajeve. Logično, slijedeća postaja je Skrad:

DSCF2609.jpg

 

DSCF2607.jpg

 

I ovdje nikakav muving. Samo umireni radni strojevi:

DSCF2614.jpg

 

Idem u kratku šetnjicu prema skretnici na sjevernom ulazu u kolodvor:

DSCF2613.jpg

 

Kuća uz prugu zavijene u bijelo:

DSCF2615.jpg

 

DSCF2616.jpg

 

Iza kuće metar drrrva...

DSCF2625.jpg

ti si moja ljubav prva! (tako smo u osnovnoj školi pisali curicama u spomenare

:oops: - uf, al sam već onda bio romantičan!)

 

Ova dva kera su mi se gadno prijetila izdaleka, ali nisam se dao!

DSCF2618.jpg

 

Konačno skretnica!

DSCF2624.jpg

 

i skretničarska kućica:

DSCF2619.jpg

 

Ulazak u Skrad iz smjera Žrnovca (ako nisam negdje usput prošao Žrnovac, a da nisam skužio):

DSCF2621.jpg

 

Od skretničareve kućice prema cesti vodi široki put:

DSCF2623.jpg

 

A od one s drvima strmi, uski, serpentinasti:

DSCF2632.jpg

 

Netko je već spomenuo zgradu u kojoj su uskladišteni šarafi... Evo i interijera:

DSCF2627.jpg

 

DSCF2628.jpg

 

DSCF2630.jpg

 

Zahvaljujemo se Skradu na gostoprimstvu i idemo dalje. Jesam li u traženju ulaska u skradski kolodvor nehotično obišao i Žrnovac, ostaje misterij.

:lol:

 

Brod moravice, jeste li spremne za sedam odvažnih?

d18bcddd.gif
Link to comment
Share on other sites

Dolazimo u Brod Moravice. Kolodvor je smješten na 506mnm, u duuugačkom zavoju:

DSCF2633.jpg

 

DSCF2634.jpg

 

I tekšto smo došli, nekakav šušur! Netko viče na thomcroa, nekakav šum dopire iz daljine. Rekao bi Đoni Štulić "Nije normalno, pa to je vlak!":

DSCF2635.jpg

 

Dvije žutke zajedno vuku dvadesetak teretnih vagona (iz susjednih zemalja, kako se vidi):

DSCF2636.jpg

 

Pjevao je Balašević pred sedamnaest godina "vreme se vuče k'o teretni voz..."... Sigurno nije mislio na ovoga, jer mi je ovaj tako prozujao da nisam stigao niti namjestiti aparat kako spada... Pružio se u punoj duljini kroz zavoj i nestao prema Skradu:

DSCF2639.jpg

 

Slijepi kolosijek prekriven snijegom:

DSCF2642.jpg

 

Još malo zimske idile:

DSCF2643.jpg

 

DSCF2647.jpg

 

Ponovo šetnja do ulaza u kolodvor, ovaj puta ne sam nego u društvu Mannasa i Narcisa.

DSCF2648.jpg

 

U povratku zastajem kod kućice uz prugu, ali ona je devastirana do te mjere da se u nju ne može (niti isplati) ulaziti:

DSCF2649.jpg

 

Još jedan pogled prema kolodvorskoj zgradi:

DSCF2654.jpg

 

i ponovo zasniježenom cestom kroz tunel ispod pruge...

DSCF2657.jpg

 

Dalje... Prema Moravicama!

 

O "alternativnom pravcu" prema Moravicama već je napisano i uslikano dosta. Ja nisam slikao jer su mi ruke bile zauzete volanom, ali mi je u dva navrata gadno stao knedl u grlu kad mi je auto zašlajfao sa prednjim kotačima u ledenoj vododerini. I već sam pomislio "od daljnjeg slikanja ostalo je samo mo'š se slikat!".

 

Moravice... Spoj dvaju svjetova. Raj za railfanove željne dobre fotografije! Tu se može naći i ASEA i Brena i dizela raznoraznih i manevri, Mađara, Šveda i Poljaka (litorina), i swingera i drezina i svakakvije' strojeeva, i vagona putnički' i onije' teretni'... Ali čim smo došli blizu kolodvora, našu je pažnju zaplijenila ONA:

DSCF2659.jpg

Kraljica riječke pruge, sunča se u najudaljenijem mjestu kraljevstva 3kV. Dominira zapadnom stranom kolodvora...

 

Na istoku je već spremna nasljednica:

DSCF2661.jpg

 

Prilazim bliže, da se bolje upoznamo:

DSCF2662.jpg

 

...ali ona je tako hladna:

DSCF2663.jpg

 

Iskoristio sam prigodu i okinuo par fotki. Ne izgleda loše, vidjet ćemo za koju godinu kad lak matira, a prašina sa pantografa zaprlja sjajne pruge...

DSCF2664.jpg

 

DSCF2666.jpg

 

LED tehnologija:

DSCF2675.jpg

 

Kao boksači prije meča: mrki pogled i dodir šakama:

DSCF2674.jpg

 

Na okupu 1141 305 i 1141 213

DSCF2676.jpg

 

Narcis pozira sa ispred ASEA-e 213:

DSCF2671.jpg

 

ASEA 213 pozira kraj Narcisa:

DSCF2669.jpg

 

DSCF2670.jpg

 

DSCF2672.jpg

Pozdrav, 213. Vidjet ćemo se mi još danas...

 

Ne znam ima li veze sa željeznicom, ali ovaj natpis je uvijek plijenio moju pažnju na prolazu kroz Moravice:

DSCF2668.jpg

 

Mislim da Moravice imaju poslije Rijeke najdulju kolodvorsku zgradu do Karlovca:

DSCF2677.jpg

 

Žuti stupovi - spoj svjetova! Treba li putovnica za na drugu stranu?

DSCF2678.jpg

 

S jedne strane pločice kažu "25":

DSCF2680.jpg

 

a s druge "3":

DSCF2681.jpg

 

Došlo je vrijeme (konačno) za kavu. Kondor će vas uvijek dočekati otvorenih vrata... Osim kad se ekipa zbuksa u separe odmah iza vrata, pa se baš i ne može otvoriti :o Taman smo ispili zadnje gutljaje makijata s toplim mlijekom, kad se s razglasa čula najava vlaka (od muzike u Kondoru nisam čuo što najavljuje, ali i sam glas "spikera" bio je dovoljan da pobudi fotografski nagon u Štacionovcima...) - sad ćemo snimati promjenu lokse!

 

Oćemo vraga! To je nagibni!

DSCF2682.jpg

 

Kratko se zadržao u Moravicama

DSCF2683.jpg

 

DSCF2684.jpg

 

I produžio prema Vrboskom:

DSCF2686.jpg

DSCF2687.jpg

DSCF2688.jpg

DSCF2689.jpg

 

Još jedan pogled prema Žutki u daljini

DSCF2690.jpg

 

I napuštamo kolosijeke Moravica. Još par slika iz čekaonice:

DSCF2694.jpg

 

DSCF2693.jpg

 

Blagajna:

DSCF2691.jpg

 

DSCF2695.jpg

 

DSCF2692.jpg

 

Odavdje je nekad odjekivalo "Pažnja, pažnja! Ubrzani vlak iz Ogulina za Delnice, Fužine, Sušak-Pećine, Rijeku stiže na drugi kolosijek! Ponavljam..." Radi li ovo još uvijek?

DSCF2696.jpg

 

Lijepo je u Moravicama, ali Štacionova putujuća ekipa mora dalje...

 

Idemo u Vrbovsko (ako putem ne ostanemo bez benzina :no_no: ). Inina postaja u Vrbovskom je zatvorena i to ulijeva dozu straha u Štacionove misionare. Gdje je slijedeća pumpa? Hoće li Brava izdržati do Ogulina? Radi li pumpa u Ogulinu? Al' sad... Šta je tu je... O tom ćemo razmišljati ako se desi...

 

U Vrbovskom nas čeka žutica slična onoj u Delnicama:

DSCF2698.jpg

 

Ekipa je odmah pohrlila slikati tunel na izlazu prema Moravicama (dobro, dio ekipe...):

DSCF2702.jpg

 

Neki su se išli javiti personalu kolodvora, a ja sam krenuo sliknuti kolodvorsku zgradu:

DSCF2701.jpg

 

Opet neko komešanje: signal se zeleni, u daljini se vide svjetlosni znakovi ŽCPR-a kako blinkaju! Nešto dolazi! Pentram se po žutim vagonima da zauzmem što bolju poziciju. Dolazi teretnjak:

DSCF2707.jpg

 

Prolazi pokraj mene:

DSCF2708.jpg

 

i ode prema Moravicama...

DSCF2709.jpg

 

Peron skladišta iza žutih vagona:

DSCF2710.jpg

 

To je bilo to od Vrbovskog. Dok sam se ja po peronu vratio u civilizaciju, ostatak ekipe bavio se sportskim aktivnostima:

DSCF2711.jpg

 

Thomcroa se malo čekalo, a kad ga se dočekalo bio je vidno uzbuđen!

 

"Ja sam, znaš...! On je rekao...! Dobit ćemo!!! Zgrada! Kolodvor! Obnavlja se! Mi bi trebali!!! Na proljeće, znate...!"

DSCF2712.jpg

 

Ja ga nis' niš' skužil kaj je til reć', al' vi'te i saaami da se po guovoru već pripreeemam za svooj kraj! Oguline, da ti nima Kleka čula bi se pisma izdaleka...

d18bcddd.gif
Link to comment
Share on other sites

Krećemo prema autima i dogovaramo kojim putem dalje: Gomirje ili Cetin? Plebiscitarnom odlukom odabir pada na Gomirje. Argumenti: čitav niz, ali glavna su dva: 1. vjerojatno bolje čiste cestu kroz naseljena mjesta nego kroz šumetinu; 2. kraće je, što može biti presudno kada prilično rastrošan auto voziš na rezervi još od Delnica...

 

Prolazimo još jednom pored Inine pumpe i uvjeravamo se kako 100% ne radi i produžujemo prema ulazu na auto-cestu, ali ne skrećemo na nju, nego nastavljamo starom cestom za Gomirje. Kako tu cestu poznam bolje od Kiće, prelazimo naprijed neka nas Team1 prati. I vozimo tako punih 600 metara... Slikali smo danas već bijele čovječuljke :snjesko , i crvene :djedmraz2 , e pa sad je došao red na plave! Samo tko ima petlje izvaditi aparat dok me legitimiraju? Može li dokumente? Kakve su vam to gume? Imate li lance? Gdje ste krenuli? Po što idete u Ogulin? (Bogu dragom i mannasu hvala, imao sam upaljena svjetla!)... Jeste li što popili danas? (Rek'o "jesam, kavu!" ), Jeste li se voljni podvrgnuti alko-testu?

 

I tako... Napuhao sam 0,00 (mannas kaže da to baš i nije pohvalno, obzirom da je već bilo prošlo 14 sati)...

 

Team1 nas je čekao kod pružnog prijelaza u blizini Manastira Svetog Jovana Preteče na ulazu u Gomirje. Kad smo se našli, kaže thomcro "uspori malo da okinem jednu niz prugu!". Dok sam se lagano približavao štreki, čujem mannas i Kiki raspravljaju da li zeleni signal u blizini znači skori dolazak vlaka... "Ne", kaže Kiki, "taj je uvijek zeleni...". I baš tad, dok sam brzinom od jedva 2-3 km/h prelazio preko pruge, čujem zvono i skužim kako se rampa spušta nama na krov!!! Gas, gas!!!

 

Uslijedio je foto ekšn:

DSCF2713.jpg

 

DSCF2714.jpg

 

Na benzinskim parama dolazimo do pumpe u nekadašnjoj Ulici Ilije Milanovića (pojma nemam kako se sad ta ulica zove) u Ogulinu. A tamo... Grtal'ca parkirana ispod krova pumpe, pumpadžija čisti nekakav kanal i stoji izvješen znak "Cisterna priključena". Šta sad? Do Oštarija ćemo teško stići. Već sam ja u glavi isplanirao kako ću žicati nekoga od susjeda koju litru da ispumpam. No ipak, s druge strane se moglo ući i natankati, što je ekipa primila s veeeelikim olakšanjem!

 

Dolazimo u Ogulin. Thomcro piči drito u prometni ured, a ja u obilazak čekaonica i natkrivenog perona. Mogao bi se tu dobar posao napraviti...

Thomcro se ponosno vraća sa papirićem na kojem nešto piše:

DSCF2715.jpg

 

Sunce mi smeta da lijepo uslikam zgradu ogulinskog kolodvora:

DSCF2716.jpg

 

Ali ne i za slikanje zgrade prometnog ureda i u pozadini zgrade u kojoj sam odrastao:

DSCF2719.jpg

 

Evo nam i Šveda za Liku.

 

DSCF2720.jpg

 

DSCF2721.jpg

 

A evo i putničkog za Rijeku. Za divno čudo, kasni samo 6-8 minuta. Dobro je, s obzirom na vremenske prilike i na dan u tjednu:

DSCF2722.jpg

 

DSCF2723.jpg

 

DSCF2724.jpg

 

Oooooopss! Taman pred mene i moj objektiv:

DSCF2727.jpg

 

Ode...

DSCF2729.jpg

 

Dok je ekipa išla u obilazak autobusnog kolodvora i parnjače, ja sam otišao na brzinu do stana i nakratko na terasu zgrade. Ostatak ekipe bio je nestrpljiv - thomcro i mannas na vrhu nizbrdice:

 

DSCF2730.jpg

 

Pogled na kolodvor sa terase zgrade:

DSCF2731.jpg

 

Ovdje je nekad bio park. Ništa posebno: pošljunčana čistina sa 4 klupice (od toga 1 bez naslona) i jednim dijelom zaraslim u travu iz koje je u proljeće raslo toliko tratinčica da je bijela boja prevlavala nad zelenom. Ali park u kojem sam prvi put šutnuo loptu, park u kojem sam prvi put igrao skrivača i lovice, park u kojem sam provodio sve ferije kroz osnovnu školu... Prepoznajete građevinu i ovo uparkirano u nju? Autobusni kolodvor Ogulin:

DSCF2732.jpg

 

I neizostavna 51-148:

DSCF2733.jpg

 

Par panoramskih, isto sa terase:

Prema gradu (lijevo pravoslavna crkva, desno katolička, u pozadini Klek):

DSCF2734.jpg

 

Prema Lomostu (u pozadini stambena zgrada poznata kao "Raketa"):

DSCF2735.jpg

 

Prema Procama (desno dolje Dom penzionera sa pripadajućom gostionom "Tomislav"):

DSCF2738.jpg

 

Prema ložioni (u pozadini "paromlin", ložiona skrivena iza krošanja):

DSCF2736.jpg

 

I za rastanak od Ogulina, prozor s kojega sam kao klinac ispraćao "Bjelca", "Školu" i ostale:

DSCF2743.jpg

 

Mannas i thomcro čekaju pred zgradom. Ostatak ekipe već je krenuo prema Oštarijama. Čekajte nas, stižemooooo...!

 

Po dolasku u Oštarije opet su mi ruke bile prezauzete za slikanje - sada je u njima bio sendvič! Tek par slika kolodvora i okolnih objekata:

DSCF2744.jpg

 

DSCF2750.jpg

 

Beskrajna dritura prema Ogulinu:

DSCF2751.jpg

 

I prema Kukači:

DSCF2757.jpg

 

Tike tike tačke... :) :

DSCF2748.jpg

 

Ljudi čekaju, vozni red kaže "već je trebao"... Pa gdje li je? Evo ga, evo ga!

DSCF2760.jpg

 

1141 213, ponovno se susrećemo:

DSCF2764.jpg

 

Tri vagona za Zagreb:

DSCF2767.jpg

 

Ode...

DSCF2769.jpg

 

Ekipa, bilo je super! Vidimo se još koji put!

Razlaz sa Timom1:

 

DSCF2770.jpg

d18bcddd.gif
Link to comment
Share on other sites

BONUS! BONUS! BONUS!

 

Sjedamo u aute i krećemo prema Autoputu. Ma čekaj malo! Pa još je malo dana! Thomcro! Mannas! Idemo vidjeti ako ima koji dizel pred ložionom?

-Ajmo!

 

Dok smo stigli do ložione, više nije bilo dana, ali dobro... Nisu slike bogzna kakve kvalitete, ali osjetiti miris ložione vrijedi više od deset slika. Parkiramo iznad podvožnjaka i krećemo prema ložioni:

DSCF2771.jpg

 

U mraku spava drezina:

DSCF2772.jpg

 

Pjeskara u mraku:

DSCF2773.jpg

 

Pumpa za lokomotive. Ima samo jedan brojač! Zašto ne broji i kune??? :hm:

DSCF2774.jpg

 

Pred ložionom osim jednog putničkog vagona nema apsolutno ničega! Međutim, iznutra se čuje da nešto bruji, nekakav agregat ili uređaj za grijanje radi. Odlučujemo ući. Unutra puno toplije nego vani i neki vrag još jače bruji:

 

'bro'eče... (nema odgovora)

dobro VEČE (opet ništa)

DOBAR VEČEEEEER, IMA LI KOOOGAAA??? (opet ništa)

 

Pa ajd', kad smo već ušli da vidimo što ima, ako se tko i pojavi valjda ćemo se uspjeti nekako dogovoriti...

 

Unutra tri turnerice:

DSCF2776.jpg

 

2062 101:

DSCF2778.jpg

 

DSCF2780.jpg

 

2062 103:

DSCF2781.jpg

 

i 2062 104:

DSCF2782.jpg

 

DSCF2783.jpg

 

103 i 104:

DSCF2786.jpg

 

Penjući se na platformu da slikam upravljačnicu 101-ice.... ma nema veze... Samo, nek' poprave te prozore na ložioni da im ptice ne ulaze... Od upravljačnice uspio sam snimiti samo ovo:

DSCF2790.jpg

 

Tu su i dva snježna pluga:

DSCF2784.jpg

 

Za kraj, skretničareva kućica i thomcro :) (kako bijaše na početku, tako i sada...):

DSCF2792.jpg

 

DSCF2791.jpg

 

Eto, to je to od mene! Veliko hvala (abecednim redom, da ne bi bilo kasnije "njega si prvog naveo, a mene trećeg..." :) ) Kićotu, Kikiju, LLeonu, Mannasu, Narcisu i Thomcrou na sjajnom danu, na odličnom putovanju i ekšnu, Pfaffu koji je uveličao ovaju ekšn, policajcima jer su nam oprostili pojaseve i nadam se da ćemo uskoro u nove pohode!

d18bcddd.gif
Link to comment
Share on other sites

Bravo kolega :jup , odlične fotke uz popratni tekst, a pogotovo Bonus, vidim da ste zaokružili dan kompletno posjetom ogulinskoj ložioni, bez obzira na to što je već pao mrak, samo miris osjetiti.... :mrgreen:

Nastavak ekspedicije će uslijediti uskoro.... :mah

Link to comment
Share on other sites

Slikali smo danas već bijele čovječuljke :snjesko , i crvene :djedmraz2 , e pa sad je došao red na plave! Samo tko ima petlje izvaditi aparat dok me legitimiraju? Može li dokumente? Kakve su vam to gume? Imate li lance? Gdje ste krenuli? Po što idete u Ogulin? (Bogu dragom i mannasu hvala, imao sam upaljena svjetla!)... Jeste li što popili danas? (Rek'o "jesam, kavu!" ), Jeste li se voljni podvrgnuti alko-testu?

 

I tako... Napuhao sam 0,00 (mannas kaže da to baš i nije pohvalno, obzirom da je već bilo prošlo 14 sati)...

Alkotest je bio samo izgovor .... pročulo se u Gorskom kotaru da dvije ekipe čudaka tumaraju od kolodvora do kolodvora i trzaju se na svaki zvuk vlaka, pa su državni organi odlučili provjeriti o čemu se radi. Kad su vidjeli o kakvim se beznadnim slučajevima radi, onda su i oni digli ruke od svega ... :wink::mrgreen:

 

Još jednom bravo za ekšn ! k025.gif

Link to comment
Share on other sites

Imam pitanje: Slijepi kolosijek u Brod Moravicama ide uzbrdo. Zašto?

Vjerojatno slijepi kolosijek ide (vodo)ravno, a pruga ide nizbrdo prema Vrbovskom.

To bi bio isti slučaj kao npr. u Tounju.

Jesam li pogodio?

Usput, čestitke riječkoj ekipi za sjajan putopis.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

... Jesam li pogodio? ...

Najvjerovatnije da ne :mrgreen: , mislim da se radi o nekoj vrsti izvlačnjaka ili o čistom slijepom kolosjeku koji se na kraju nadvisuje u odnosu na ostatak pruge. Da se razumijemo, ovo je čisto moje mišljenje!

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Odlična reportaža,svaka čast na trudu.... jer ipak temperatura ispod 0 nije za podcjenuti.

Zahvaljujem se na detaljnom prikazu stanica, fotografijama i filmovima...

Pozdrav iz MOSTARA

Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...