Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
seabral

[Crna kronika] (2009)

Recommended Posts

http://www.index.hr/vijesti/clanak/radnika-hrvatskih-zeljeznica-usmrtila-lokomotiva/416448.aspx

JUČER je u naselju Proce, pokraj Ogulina, na području takozvane "ložione" koja se nalazi u vlasništvu Hrvatskih željeznica (HŽ), poginuo jedan od djelatnika HŽ-a, izvijestila je PU karlovačka.

Kako navodi policija, 57-godišnjeg Jovana Bosnića je prilikom ručnog otvaranja skretnice zakačila diesel lokomotiva te je nesretni muškarac od zadobivenih ozljeda preminuo u Općoj bolnici Ogulin.

35k4tq1.jpg

http://www.index.hr/vijesti/clanak/bacio-se-pod-vlak/416984.aspx

SINOĆ je oko 20.30 sati, na pruzi koja se proteže uz Branimirovu ulicu u Zagrebu, u naletu vlaka poginuo 42-godišnji muškarac, izvijestila je PU zagrebačka.

Kako navodi policija, muškarac je izvršio samoubojstvo namjerno se bacivši na tračnice, pod vlak. Tijelo je prevezeno u Zavod za sudsku medicinu i kriminalistiku, a za vrijeme obavljanja očevida željeznički se promet odvijao usporeno, dvosmjerno po sjevernom kolosijeku pruge

35k4tq1.jpg

Jel to ono sto se desilo u trnavi prije par dana?

Mama mi je rekla da je onaj vlak za Dugo Selo što kreće sa glavnog oko 21:34...?

Egal an welchem Bahnhof in Österrreich ich bin, mit der Chris-Lohner-Stimme fühl ich mich sofort heimisch!

http://www.index.hr/vijesti/clanak.aspx?id=417866

ZAGREBAČKA policija izvijestila je večeras o smrtnom stradavanju nepoznate osobe koja je poginula pod putničkim vlakom u Zagrebu.

Nesreća se dogodila blizu skretanja iz ulice Josipa Runjanina u ulicu Đure Crnatka pored kojeg prolazi željeznička pruga.

Policija još utvrđuje identitet nastradale osobe. Željeznički promet odvija se otežano.

R.I.

Metro über (unter) alles! :kul3

mogu potvrditi da se promet odvijal otežano. u polasku je moj cug (onaj u 22:23 za čakovec) kasnil prek 10 minut. tam kod krivog puta se sve blisikalo u plavo od rotirki, a mađar je stal na desnom kolosjeku (gledano iz pravca glavnog) a imel je vužgata svetla ko da je po tom kolosjeku ulazil u kolodvor?!

je li taj vlak za čakovec bila macosa možda? prijatelj i ja smo bili na kolodvoru i čuli dugu sirenu macose, pa nam nije bilo jasno kaj se događa.

...and I'd let that lonesome whistle blow my blues away.....

je li taj vlak za čakovec bila macosa možda?

Da, bila je macosa 014. :wink:

Serija 2 044 i dalje ostaje u Zagorju . :grin: :grin: :grin:

je li taj vlak za čakovec bila macosa možda?

Da, bila je macosa 014. :wink:

da, mi smo mislili da je ona nekog zgazila, ali kad smo vidjeli da odlazi polako dalje smo pomislili da vjerojanto nije. premda je stajala jedno 2, 3 minute u ravnini botaničkog, ili malo dalje...

može li netko ovo pojasnit malo, zašto je strojovođa trubio tako dugo?

može li netko ovo pojasnit malo, zašto je strojovođa trubio tako dugo?
Valjda se puno ljudi motalo po pruzi...

Pozdrav iz Zagreba

naravno, ali je zvučalo dosta neuobičajeno, kao da se truba "zaglavila" ili nešto slično...

recimo, kao kad se na tramvaju stisne kočnica za opasnost, pa zvoni dugo..

sve u svemu, nije zvučalo kao uobičajeno upozorenje na opasnost.

Index.hr[/url]"]

PUTNIČKI vlak koji je prometovao na relaciji Duga Resa - Karlovac sinoć je u karlovačkoj četvrti Grabrik naletio na ostatke namještaja, izvijestila je PU karlovačka. Srećom, pritom nitko nije ozlijeđen.

Zbog nesreće je promet bio u prekidu od 21.45 do 23.10 sati, a policija istražuje tko je i zašto na pruzi ostavio ostatke metalnih i drvenih dijelova namještaja te daske.

mislio sam da sam vidio sve, i cuo sve, ali me iz dana u dan odusevljava kolicina idiotizma koja se dogadja u mojoj okolici :-? mislim, koliko glup moras biti da ostavis *namjestaj* na pruzi?

Hej haj, bas nas briga,

vozamo se na taljiga!

Nekaj se dešava u Zagorju, kasne vlakovi, valjda nije opet nekaj za crnu kroniku.. :?

Nekaj se dešava u Zagorju, kasne vlakovi, valjda nije opet nekaj za crnu kroniku.. :?

To je sinoć drvo palo na prugu između Krušljevca i Novog Marofa, pa je zbog toga bilo manjih kašnjenja...

We are always ahead!

Cujem da je nocas iskliznula drezina negdje na 3kV dijelu rijecke pruge; i da je pruga zatvorena... Zna li netko detalje...?

pozdrav

toma

Three Blind Mice

To je sinoć drvo palo na prugu između Krušljevca i Novog Marofa, pa je zbog toga bilo manjih kašnjenja...

kaže se: snoćka je drijeve pale na štreku... :kul

Cujem da je nocas iskliznula drezina negdje na 3kV dijelu rijecke pruge; i da je pruga zatvorena... Zna li netko detalje...?

pozdrav

toma

Dobro si čuo!

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Dobro si čuo!

Znam da sam dobro cuo, ali detalji...?

pozdrav

toma

Three Blind Mice

U naletu vlaka ozlijeđen mladić

VELIKO TRGOVIŠĆE – Večeras u 21 sat i 50 minuta na pružnom je prijelazu sa zvučno svjetlosnom signalizacijom u ulici dr. Stanka Pinjuha u Velikom Trgovišću ozlijeđen mladić u naletu vlaka na osobni automobil.

Vozač Željko F. ( 38 ) prošao je bez ozljeda, a kazao nam je kako nije uočio signalizaciju. S njime je u automobilu bio Tomislav M. (20), koji je otpremljen u Opću bolnicu Zabok. Očevid je u tijeku.

http://www.vecernji.hr/newsroom/blackchronicle/3228352/index.do;

tak se meni snočka činilo da sem h zoni sumraka. išel sam doma s zadnjim cugom. jedna macosa. malo smo čakali h trgovišću i onda sam videl da murija rotira sa svetlima i da nekakav auto navlačiju na šlep službu. i dojdemo h zabok a kad tam dvije macose. nekakvu smo putem pokupili i dorijevali h zabok. dalje ne znam

tak se meni snočka činilo da sem h zoni sumraka. išel sam doma s zadnjim cugom. jedna macosa. malo smo čakali h trgovišću i onda sam videl da murija rotira sa svetlima i da nekakav auto navlačiju na šlep službu. i dojdemo h zabok a kad tam dvije macose. nekakvu smo putem pokupili i dorijevali h zabok. dalje ne znam

uh... :hm , da nisam 8 let delal v Zagrebu, niš te nebih razumel, kaj pripovedaš !!! :kul

...samo mokri snovi za pojedine...

A lepo vele, naj piti ak ti škodi. :mrgreen:

Je, skuplali su macosu z vlaka 3018 na vaš 3020, kaj nisi čul dok su ih kuplali?

Metro über (unter) alles! :kul3

morti je pil kakvega kiseliša, pa ni čul !!! :kul

...samo mokri snovi za pojedine...

A to malo kakaju gluposti, da nije videl signalizaciju, onda vidim ja da mnogo njih ne vidi signalizaciju na tom prijelazu, čim vlak projde već prolaze prek, a znaju bormeč i proletiti ak se blešči i ak vide da nema vlaka, sve u svemu vozačka krivica, nemre reči da nije primjetil signalizaciju, pa bil je mrak, a svjetla kak se bleščiju hoćeš-nećeš moraš videti iz daljine jer je cesta ravna..

Al očito je on pretpostvil i pogledal da nikaj ne dolazi iz strane Zaboka, pa ga je malo iznenadilo nekaj iz strane Zagreba..

I opet mu priča ne drži vodu, jer macosa ga je lupila možda sa 30-40 km/h, jer je prijelaz max 100m od mjesta di je macosa imala startnu poziciju, a poznato je da macosa ubrzava od 0-100 za oko 5-6 sekundi pa ga je to očito iznenadilo.. :kul

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...