Jump to content

Željeznicom (i još mnogočim) po Balkanu - oprez, hrpa slika!


egérke

Recommended Posts

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Egérke,

 

sinoć sam ponovno pročitao cijeli putopis odjednom i moram izrazit nevjerojatno zadovoljstvo istime...

Posebno efektan je njegov kraj, tj. dio u kojem se vaši putevi odvajaju, kao i biografije svakog od vas troje... S obzirom da se ja, ako putopis kao takav to omogućava, uvijek stavim u ulogu suputnika, čitajući putopis mogu se čak i uživit u događaje... Vaše odvajanje sam doživio toliko da mi je suza navrla na oko!

 

Bilo kako bilo, toplo se preporučam za put s vama što prije, ali realno tek kad nam stigne dugo, toplo ljeto :D

 

Pozdrav, Sanjin

Sanjin M

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ih vukao. Ha čuj, frajer mi je poslijee dao odličnu pitu koju radi njegova majka. A ja naravno nisam ni mislio da će to biti tako teško kad sam mu predložio. Nisam mu negdje usred puta mogao reći da odustajem od njegovih piva i da ide kvragu i on i njegov Ratebeer. :)

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo, čestitke za fenomenalan tekst Suuper2.gif Malo kasnim, jer nikako nisam znao da li imaš još nešto u rukavu...

 

A sad malo (polu)OT: S ovim

 

Weifert.jpg

 

sam se prvi put sreo u Pančevu na ljetnom karnevalu 2007. i oduševilo me (popio ih puno, a nije me bolila glava). Kad sam vidio njihovu reklamu "Weifert - stara srpska reč za pivo...", mislio sam da se šegače na svoj račun, ali sam iz Tvog teksta dobio stvarno obješnjenje. Hvala!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pomalo kasnim, no to je u ovom slućaju nevažno. Čekao sam da uradak završi i što je još važnije, da sakupim dovoljno slobodnog vremena u jednom komadu, da stvar temeljito i u miru pogledam i pročitam.

Vrijedilo je čekanja i truda!

 

Hvala, egérke!

 

Halo, koje hvala? Pa nisam sve to prošao zbog vas.

 

Naravno da nisi, ali si i nama omogućio da učestvujemo. Nekima si probudio želju za sličnim poduhvatima, a ima nas i takvih, što Stanley reće »eh, da je 30 godinica manje...«. kojima ostaje uživati u majstorskom dnevniku-putopisu bez nade da ćemo reprizu doživjeti »in vivo«.

Jedna od privlačnosti, barem što se mene tiče, leži u činjenici, da su predmet upoznavanja bili ne teko daleki (neki čak djelovi bivše nam šire domovine), no uglavnom nepoznati krajevi (priroda, običaji, jezici). Predstavio si ih prvorazredno. Znaju reći: Pa on je tamo neki lingvist; što će znati ako ne to. Naravno, nije stvar samo u jeziku iako je i to važno; danas je sve teže naći stilski i gramatički probavljiv tekst. Ono što tvoj putopis razlikuje od hladnih i često nezanimljivih reportaža turističkih priručnika (a i šire) je osobna nota, koja se provlači kroz cijeli tekst. To je ono, što te vuće naprijed u novu stranicu (... a što je bilo dalje?); još malo, pa romanizirani putopis. Lijepo.

Link to comment
Share on other sites

Ovakve komentare je ugodno pročitati, jer mi to daje nadu da možda doista imam kvalitetu za takvu vrstu pisanja. S obzirom da mi moja struka ne nudi puno prilika za pisanje ovakvih tekstova, moram priznati da bih se mnogo radije bavio ovako nečim, ali nažalost, ne vidim kako bih u Hrvatskoj mogao živjeti od pisanja putopisa. Čak i autori koji rade za Lonely Planet, Bradt i slične vodiče rade na ugovore.

Razmišljal sam da preradim putopis i pošaljem ga nekamo za objavljivanje, pali su mi napamet Meridijani, ali doista ne znam koliko bi oni bili zainteresirani za ovakvu vrstu putopisa.

Link to comment
Share on other sites

Razmišljal sam da preradim putopis i pošaljem ga nekamo za objavljivanje.

A ja već dulje vremena razmišljam o tome da KLJŽ može, da ne kažem mora, izdati knjigu putopisa s ovog Foruma.

Materijal je praktično na tanjuru i treba ga samo odabrati i ispeglati. Što se moje malenkosti tiče to je ''slatka briga'' - imamo pregršt zanimljivih tekstova i obilje izvrsnih fotografija. Treba samo naći izdavača + sponzore, što nije nemoguća misija.

No, ne bih ovdje preopširno o tome. Namjeravam temu aktualizirati na sastanku Kluba. O tom potom.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Namjeravam temu aktualizirati na sastanku Kluba. O tom potom.

 

Još samo da se dovućeš na koji sastanak, i eto ga 8):twisted:

 

Nego Egerke, odličan putopis (tek sam ga nedavno pročitao u komadu, nisam htio ga cjepkati pa nakraju neznam di sam stao), malo me podjeća na milićev način, onako zbrda-zdola , ali to uopće nije loše -

 

8)

35k4tq1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Još samo da se dovučeš na koji sastanak, i eto ga :cry::D:?

Kaj bi ti štel, pa bil sam dvaput do sada. :D

A da ne bum dolazil svakog četvrtka, naročito na večer, to sam već napisal.

Vidimo se akobogda idući tjedan, s time da ja dolazim drito s posla (oko 17). Prva točka dnevnog reda: svinute kobasice u zapečenom grahu + rezano. Dalje bumo vidli.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Razmišljal sam da preradim putopis i pošaljem ga nekamo za objavljivanje.
Materijal je praktično na tanjuru i treba ga samo ... ispeglati.

Reskiram, da ostanem neshvaćen (poput putopisca; peglanje Slovenije!):

Peglanjem se dobije više materjala :lool.

Link to comment
Share on other sites

Razmišljal sam da preradim putopis i pošaljem ga nekamo za objavljivanje.
Materijal je praktično na tanjuru i treba ga samo ... ispeglati.

Reskiram, da ostanem neshvaćen (poput putopisca; peglanje Slovenije!):

Peglanjem se dobije više materjala :lool.

Ako se dobro sjećam tog partijskog sastanka, tako nešto je svojedobno rekao Nikolet'na Bursać (Da ju ispeglaš, Bosna bi bila veća nego Sovjetski Savez...)

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...