Jump to content

Škrljevo - (Ivani) - Bakar


thomcro

Recommended Posts

Za Vas koji nemožete vidjeti na Vlakovima, skraćena verzija putopisa.

 

Jučer smo LLeon i ja krenuli u obilazak pruge Škrljevo Bakar i to pješke. Trebali smo proć cijelu trasu ali smo zapeli na Šoićima jer su tamo čuvari, kontrolne kamere ... tako da nismo došli do cilja kojeg smo si zacrtali. Evo i malog putopisa.

 

 

Škrljevo, odavde smo krenuli i tu se vratili jer smo ovdje ostavili auto.

PC090232.jpg

 

Na Škrljevu je bilo i mraza.

PC090234.jpg

 

Pogled unatrag.

PC090243.jpg

 

Kojonac.

PC090247.jpg

 

Podstanica na Svetom Kuzmu.

PC090254.jpg

 

PC090255.jpg

 

Ostaci skretnice.

PC090256.jpg

 

Još je netko od zagrepčana bio u ekšnu.

PC090260.jpg

 

Nasip.

PC090263.jpg

 

Pogled na Bakar.

PC090264.jpg

 

Tunel "Sopalj".

PC090267.jpg

 

PC090274.jpg

 

Dolazi Mjerni vlak.

th_PC090288.jpg

 

Dolazimo na Šoiće.

PC090302.jpg

 

Inino punilište.

PC090305.jpg

 

Kako nismo iz sigurnosnih razloga mogli dalje, vratili smo se na kolodvor "Ivani".

PC090315.jpg

 

Unutrašnjost je poprilično devastirana!

PC090327.jpg

 

PC090325.jpg

 

Ni vani nije puno bolje.

PC090329.jpg

 

PC090331.jpg

 

Mjestimično ima još nekoliko stupova KM.

PC090332.jpg

 

PC090339.jpg

 

Povratak kroz tunel "Sopalj".

th_PC090346.jpg

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Efektan mi je onaj zavoj prema Šoićima.

Napravil sam 4 fotke tako da sam mogal birat :mrgreen: .

Bravo i za tunel, ja se bome ne bih usudio :oops:8)

Nije ni nama baš bilo svejedno jer je u obliku slova "S". Osluškivali smo i očima :mrgreen: . Ali nije tu bio problem! Problem je bio kad smo izašli van (u smjeru Šoića) jer ispod je magistrala i promet je bio vrlo, vrlo intenzivan i bila je velika buka. Da je tu što naišlo sigurno nebismo čuli. Mada mi je LL pričao da se čuje kako žice zuje i kako se čuje po tračnicama da vlak dolazi. Mada se to nije čulo kad je Mjerni vlak dolazio (došao je relativno sporo mada se to na filmu ne osjeti). Ali opreza nikad dosta!

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Efektan mi je onaj zavoj prema Šoićima.

Slažem se ... fotka je zaista efektna. A o čitavom pothvatu i prijeđenim km da i ne govorim. Super !!! :D

Link to comment
Share on other sites

... i prijeđenim km da i ne govorim. ...

Da, kako je i LL napisao na Vlakovima prešli smo cca 11 kilometara i to sve pješke! Nedao bog da mi supruga ovo čita, ubila bi me :mrgreen: , jedva me uspije nagovoriti da s njom odem u koji trgovački centar u šoping :kul .

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam fotke na Vlakovima i mogu reći samo:Dečki,svaka čast.Odličan putopis i fotke! :jup:jup

Samo me jedno zanima.Dali ste mogli ići dalje prema rafineriji i Šoićima da ste imali dozvole za fotkanje ili one tamo ne vrijede?

Link to comment
Share on other sites

... Dali ste mogli ići dalje prema rafineriji i Šoićima da ste imali dozvole za fotkanje ili one tamo ne vrijede?

Misliš dozvole od HŽ-a? Tko to zna. Pazi, mogli smo mi i ovako ić pa što bude. Ali nisam siguran da bi došli do Bakra, eventualno bi došli do zapadnog ŽPC-a gdje bi nas drotovi dočekali. A ni LL a ni ja nismo bili spremni za takav eksperiment. Drugo je ako se voziš lokomotivom ali pješke mislim da nebi daleko došli.

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Ali nisam siguran da bi došli do Bakra, eventualno bi došli do zapadnog ŽPC-a gdje bi nas drotovi dočekali.

 

Skrljevo-Bakar je meni svakako najzanimljivija, najprivlacnija i cak pomalo misticna dionica. Ako bih ikada imao jedan cijeli dan vremena za Rijeku dok sam u HR, ovo bi bilo to sto bih pogledao (ako bih te uspio nagovoriti da me povedes!), a pojima nisam imao za ovu "poteskocu" - zasto su Soici toliko posebni? Zasto kamere itd? Inace ovaj prolaz mjernog vlaka je zakon, pogotovo sa zutkicom na celu. Tek prosli tjedan sam skuzio da postoje ti vagoni, a gle ti to kao po komandi odmah uvatis prvo doma, a onda i na izletu.

Link to comment
Share on other sites

... i prijeđenim km da i ne govorim. ...

Da, kako je i LL napisao na Vlakovima prešli smo cca 11 kilometara i to sve pješke! Nedao bog da mi supruga ovo čita, ubila bi me :mrgreen: , jedva me uspije nagovoriti da s njom odem u koji trgovački centar u šoping :kul .

 

Za duge dane, posjetite od Skrljeva Ivane!

Link to comment
Share on other sites

... ovo bi bilo to sto bih pogledao (ako bih te uspio nagovoriti da me povedes!), ...

Šališ se, jelda :mrgreen: . Barem mene ne treba puno nagovarat, ja sam uvijek spreman za ekšn pa makar i djelom propao :mrgreen: .

... a pojima nisam imao za ovu "poteskocu" - zasto su Soici toliko posebni? Zasto kamere itd? ...

Stvar je u tome što se tu nalazi rafinerija nafte i taj dio je opásan visokim zidom na kojem su svako malo kamere a ima i izdignuta kućica iz koje se sve vidi. Nas dvojica smo na sve moguće načine pokušali "preskočiti" te kamere ali jednostavno nema načina a da se ne dođe u "sukob interesa" sa čuvarima i u konačnici sa policijom. Ja, priznajem, nisam imao petlje za to, krenut pa šta bog da. Vjerujem da nebi daleko došli a da nas netko ne zaustavi, bilo ti sigurnjaci bilo policija.

 

Doduše, spremamo još jedan ekšn, kao svojevrsni nastavak ovog, s time da bi jednostavno preskočili taj "opasni" dio i nastavili dalje prugom do bakarskog kolodvora. Ali to najvjerovatnije više neće biti ove godine. Jedino što će se desiti još do kraja godine je predblagdanski sastanak DPŽ-a.

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...