Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
dorianb

Prijedozi za avatare

Recommended Posts

Evo, došla mi je napamet tema dok sam pričao malo o avatarima.

Još se brinete za avatare?

Brinete se kakav ćete dojam ostaviti?

Ako vas to brine, mogli bismo podijeliti avatare u 4 skupine, ako se slažete. To bi bili naravno bile slike željezničke tematike. Vidimo da se još puno ljudi s foruma muče gdje da nađu profil za postavljanje avatara ili koju sliku odabrati.

Prva skupina avatara bila bi OLDTIMERI. Oni su stare lokomovite i vlakovi koji su zastarili, ali ih se još uvijek rado prisjećamo. Stare lokomotive, više primjerene za starije i iskusnije članove foruma. Snaga u prošlosti. :D

Primjer:

http://img146.imageshack.us/img146/8324/is2016awn1.jpg

Druga skupina bilA bi TUNER. To su vlakovi koji su okretljivi i odlično ulaze u zavoje. Kao takvi, dizelske lokomotive su dobre. (One obične plave lokomotive, tuneri :DD) Primjer:

http://www.totalportal.hr/firedesk/Gospodarstvo/Regija/lokomotiva.jpg

Treća skupina bila bi MUSCLE. To su vlakovi s dobrim ubrzanjem. malo sporiji prizavojima, ali brzo krenu tj. startaju. Primjer:

http://www.nswrtm.org/exhibits/the_exhibits/images/4490.jpg Izvor pojedinih slika: zeljeznice net.

Četvrta i zadnja skupina: EXOTIC. Vlakovi kao brzi vlakovi koji često krase Francuske pruge.(TGV vlakovi). Nagibni vlakovi npr. Jako brzi vlakovi odličnog skretanja i slabijeg ubrzanja koji se koriste i na našim prugama. Vlakovi nisu baš osobite udobnosti ali imaju manji kapacitet mase i brži su. Primjer francuskih vlakova:

http://www.railteam.co.uk/img/Carrier%20id%20Lyria/tgv_tetiere_OK.jpg

Primjeri vlakova s nagibnom tehnikom:

http://www.o-keating.com/hsr/x2000.jpg

http://spz.logout.cz/foto2006/m06de612627.jpg

Ovo je tema za razmišljanje. To je za dijeljenje avatara, ne vlakova. Ako želite možete prigovoriti, neću se ljutiti. Ovo sam smislio da učinim avatare malo zanimljivijima, ali i dalje ću raspravljati s vama o željeznicama, ne brinite se.

Imate li kritiku, slobodno napišite mišljenje. Ja i moj suradnik smo urednici jednog malog projekta pa smo naučeni na kiritike i dobrog smo srca.

Nadam se da ćete se odazvati na temu.

Pozdrav iz Stubaka

Iskreno, nisam shvatio poantu... .hm

Pozdrav iz Zagreba

kakvi su to vlakovi koji slabije ulaze u zavoje, ili okretljivi vlakovi koji odlično ulaze u zavoje? i zakaj na koncu imaš slike tri lokomotive i nazivaš ih vlakovima?

imam neki osjećaj kao da je post pisan na automobilskom forumu :mrgreen:

kakvi su to vlakovi koji slabije ulaze u zavoje, ili okretljivi vlakovi koji odlično ulaze u zavoje? i zakaj na koncu imaš slike tri lokomotive i nazivaš ih vlakovima?

imam neki osjećaj kao da je post pisan na automobilskom forumu :mrgreen:

fakat, imaš pravo. :shock:

nemoj se ljutiti , ali ovo uspoređivanje vlakova s autima mi je malo smiješno, a da se i tako grupiraju, postoji masa ostalih šinskih vozila koja nespada u nijednu od ovih "grupa". :wink:

Iskreno, ni meni nije jasno što je pojeta htio reći. A još manje mi je jasna podjela na te 4 grupe. Jedan od mojih avatara na koji sam posebno ponosan jer sam ga sam radio (i nosi točno određeno značenje!)...

4-78.jpg

... u koju bi ga ti, dorianb, grupu svrstao? Nebesko-sivih? Ili u egzote? Ili nešto sasvim 10-to?

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš
4111601737.gif

... u koju bi ga ti, dorianb, grupu svrstao? Nebesko-sivih? Ili u egzote? Ili nešto sasvim 10-to?

OOOOOOOOOldtimer.... :mrgreen: rado ih se prisjećamo ....

Ideja plemenita, realizacija malo šepava (i ne baš sasvim razumljiva), ali ne treba za to čovjeka ''ubijati u pojam''.

Kaj se mene tiče, moj avatar se unaprijed uklapa u prijedlog za forumaše-seniore. :kul

Serija 05 je zakon!

A moj vrijedi za sva vremena, prilike, rezime... :mrgreen:

Barney

Najpametniji čovjek na svijetu je onaj koji je izmislio WC školjku. Nikom nije uzeo mjeru, a svima odgovara.

OOOOOOOOOldtimer.... :mrgreen: rado ih se prisjećamo ....

:mrgreen:

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš
4111601737.gif

...

Četvrta i zadnja skupina: EXOTIC. Vlakovi kao brzi vlakovi koji često krase Francuske pruge.(TGV vlakovi). Nagibni vlakovi npr. Jako brzi vlakovi odličnog skretanja i slabijeg ubrzanja koji se koriste i na našim prugama. Vlakovi nisu baš osobite udobnosti ali imaju manji kapacitet mase i brži su.

...

Ako je nagibni exotic, jao... (Možda da ima bež kožu u unutrašnjosti)

Doriane, opako si pogriješio forum. :kul

Down around the corner, half a mile from here

Ja ću se prikloniti ovom mišljenju :hm

35k4tq1.jpg

di je sad dorianb ? možda se čovjek krivo izrazio a neće niš reć.... a kao zna on s kritikama a sad negdje štrika iza ekrana... :mrgreen:

... a kao zna on s kritikama a sad negdje štrika iza ekrana ...

826882.gif

4111601737.gif

Ja bih samo provjerio - jel je avatar ova slika lijevo? Koliko sam vidio na forumu, nasi clanovi bas i ne mijenjaju tu sliku cesto, ali kuzio bih poantu prvog posta - stavis sliku neke lokomotive ili koje druge zeljeznicke teme i svi korisnici Foruma te odma kuze - recimo ja da imam 60 ili vise let, odma bi stavio oldtimer avatar, da se zna kud spadam - ozbiljan muskarac u godinama, nemojte ga za nos navlacit.

No onda se dalje malo gubim s ostale 3 skupine - kud spada netko kao ja? Muscle sigurno ne, nisam misicav, a glacanje djecje obleke slabo jaca misice. Mozda exotic? Egzoticno znaci da je suprotno od domace. Recimo eukaliptusi u San Franciscu su egzoticna vrsta, kao i riba napuhnjaca u Jadranu, tako da se recimo mogu tu pronaci - nisam domaci u SAD-u, nego egzoticni implantat. A u HR sam pak egzotican jer dodjem i za mjesec dana odem. Tuner nisam. Doduse nisam siguran da li je autor mislio Tuner kao stimac glazbala - piano tuner npr, ili je to bila tiskarska greska pa se mislilo na lokomotivu koju zovemo Turner, serija 2062. Vrlo lijepa lokomotiva, mozda je taj avatarski tip namijenjen zenskim forumasicama suprotnog spola?

Ne znam, ne znam... najbolje da ostanem ja pri svojem egzoticnom malom crvenom vlakicu iz Colorada!

... a kao zna on s kritikama a sad negdje štrika iza ekrana ...

826882.gif

Vrabec vas dal zloceste...

eng Tuner = tjuner... :kul dakle baci sve što valja i ubaci sve kaj nevalja i misli kak auto ide bolje....

ok,krivo sam se izjasnio,da prihvatim kritike,možda loše sročeno, ali ovo je bilo namjenjeno avatarima i isprva nije bila moja osobna zamisao.

pozdrav

Pozdrav iz Stubaka

Zapelo mi je oko da neki članovi kopiraju avatare ostalih. Ok, to su njihove slike, ali mislim da bi bilo dobro malo o tome porazmisliti . Moram priznati da se nerijetko zeznem kad vidim avatar i identificiram s nekom osobom i tek tada skužim da je to netko drugi. Dopuštam mogućnost i da starim :wink: , ali raznolikost bi ipak trebala pripomoći i nekakvoj preglednosti...

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Kako kopiraju !?

http://www.zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?t=6

4. Dva ili više korisnika NE SMIJU imati isti avatar. Ukoliko dođe do toga da imaju isti avatar, korisniku koji je naknadno stavio identični avatar, biti će isti uklonjen, a ukoliko se ponovi ista situacija dobiti će ban(zabranu pristupa) na 3 dana.

Tako piše u pravilima foruma...

E sad, koliko se to provodi još...

Ako misliš na slične avatare, to da. Raznolikost i maštovitost je itekako bolja.

Ali i konzistentnost isto; ide mi na žifce kad netko ima svaki čas drugi avatar. :mrgreen:

#1 truth hurts

#2 It's hard not to hate..

Kako kopiraju !?

http://www.zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?t=6

4. Dva ili više korisnika NE SMIJU imati isti avatar. Ukoliko dođe do toga da imaju isti avatar, korisniku koji je naknadno stavio identični avatar, biti će isti uklonjen, a ukoliko se ponovi ista situacija dobiti će ban(zabranu pristupa) na 3 dana.

Tako piše u pravilima foruma...

E sad, koliko se to provodi još...

Ako misliš na slične avatare, to da. Raznolikost i maštovitost je itekako bolja.

To pravilo je uvedeno zbog Ines, koja je kopirala moj avatar a ja onda njoj uzvratio na način koji se Adminima nije svidio :D

No tada smo se riješili i Ines, a ja sam doradio Avatar...

Tek da se prisjetim :palac: ružnih trenutaka na forumu...

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Nije prijedlog, ali je pitanje. Ima netko ideju kako da uploadam avatar a da mi ne bude ovako lose kvalitete? Slika je u originalu vise nego dovoljno velika, isprobavao sam svasta, smanjivanje u picture manageru pa direktan upload, smanjivanje, uploadanje na tinypic pa ovdje preko linka, uploadanje na tinypic bez smanjivanja pa ovdje preko linka... Uvijek isto.

Nije prijedlog, ali je pitanje. Ima netko ideju kako da uploadam avatar a da mi ne bude ovako lose kvalitete? Slika je u originalu vise nego dovoljno velika, isprobavao sam svasta, smanjivanje u picture manageru pa direktan upload, smanjivanje, uploadanje na tinypic pa ovdje preko linka, uploadanje na tinypic bez smanjivanja pa ovdje preko linka... Uvijek isto.

Smanjivanje slike podrazumijeva gubitak određenih pixela. Svakim gubitkom pixela gubi se kvaliteta slike... S obzirom da se radi o slici veličine 148×100px ovo je još i dobro... Jedino što se ne gubi na kvaliteti pri povećavanju/smanjivanju su vektorski formati. Nažalost fotografije tu ne spadaju.

Tramvaji koje sam montirao: 22104, 22116, 22117, 22118

SQL Query: SELECT onlyOne FROM everyOne WHERE loveMe = 'true'; 1 row(s) affected

Eh, sad tek vidim ovu prastaru "temu" pokrenutu pod mojim nickom, wow... Samo cu reci da autor originalnog posta nisam bio ja, vec se jedna izvjesna osoba (naravno, ne forumski clan vec moj privatni poznanik) ocito okoristila mojim nickom zbog nekih cudnih potreba :mrgreen:

Mislim, pred desetak godina otkako je ovo pisano, imao sam svega oko 30% zeljeznickog znanja naspram sadasnjeg ali originalnu poruku ove teme nebi napisao niti u 1. osnovne :)

Nadam se da moderatori nece zamjeriti sto idem u OT, makar ovo je sve i tako OT hehe...

Pozdrav iz Stubaka