Jump to content
zeljeznice.net
Sign in to follow this  
tomek

[Crna kronika] (2007)

Recommended Posts

malo prije(19.30-20.00) mađar 6 111 004 pogazio pješaka krečući sa stanice na kustošiji prema Glavnom kolodvoru.

Link (edit by seabral):

Crna kronika 2005-2006

Mostar: Sedam ozljeđenih u udaru vlaka na stijenu

U prometnoj nesreći sjeverno od Mostara u subotu navečer ozlijeđeno je sedam osoba jer je putnički vlak naletio na stijenu koja je pala na prugu. Jedna osoba je teže ozlijeđena.

Nesreća se dogodila u naselju Raštani, a veća nesreća je izbjegnuta jer vlak, koji je iz Mostara krenuo za Sarajevo, nije vozio velikom brzinom pri naletu na odron stijene i kamenja.

Na teren su izašle ekipe spasitelja i hitne pomoći koje su pomogle povrijeđenim putnicima.

Na prugu palo oko desetak metara stijene.

(izvor http://www.24sata.hr)

O istom dogadjaju iz Jutarnjeg:

U nesreći vlaka u Mostaru sedam ozlijeđenih

Foto: HRT

--------------------------------------------------------------------------------

ZAGREB - Sedam osoba je ozlijeđeno, od čega jedna teže, u prometnoj nesreći sjeverno od Mostara u subotu navečer kada je putnički vlak naletio na stijenu koja je pala na prugu, doznaje se u Policijskoj upravi Mostar.

Nesreća se dogodila u naselju Raštani, a, kako je izvijestila policija, veća nesreća je izbjegnuta jer vlak, koji je iz Mostara krenuo za Sarajevo, nije vozio velikom brzinom pri naletu na odron stijene i kamenja.

Nakon nesreće na teren su izašle ekipe spasitelja i hitne pomoći koje su pomogle povrijeđenim putnicima.

U policiji kažu da je na prugu palo oko desetak metara stijene. (Hina)

Nije mi samo jasno kako je rijecka 1061 dosla tamo:

vlak_v.jpg :shock:

Nije mi samo jasno kako je rijecka 1061 dosla tamo:

vlak_v.jpg :shock:

za to postoji posebna tema :mrgreen:

nego, koji vlak je u pitanju (koji sastav)?

nego, koji vlak je u pitanju (koji sastav)?

Vjerojatno klasika, elektra 1141 sa par pulmana.

Nego, jedan mali osvrt.

Oni koji su se vozili tom prugom, sigurno znaju kakav je teren, tako da u slučaju neke veće brzine, ne bi me čudilo da je ne daj Bože došlo do iskakanja i mogućeg pada u kanjon Neretve. :shock:

Tamo je pruga velikim dijelom usječena u brdo, i s jedne strane su stijene, a sa druge velike provalije, kroz koje teče Neretva...

Ovo je srećom manje crna vijest, više za "vjerovali ili ne":

http://www.javno.com/hr/crna/clanak.php?id=18468

VIŠE SREĆE NEGO PAMETI

Pijani muškarac preživio nalet vlaka

Pijanog muškarca okrznuo je vlak kod postaje Žitnjak, a nakon naleta on se samo ustao i odšetao.

(M.I.)

Muškarac, kojem nije utvrđen identitet, imao je noćas više sreće nego pameti. Njega je, naime, pola sata iza ponoći, okrznuo vlak koji prometuje na relaciji Tovarnik-Dobova, i to 400 metara prije ulaska u postaju Žitnjak. Strojovođa (29) je primijetio da je lokomotivom udario čovjeka pa je odmah zaustavio vlak, a uz prugu su zatekli muškarca, starosti oko 50-ak godina. Strojovođa i još jedan zaposlenik HŽ-a su mu prišli i pitali kako se osjeća, a muškarac se na to, u vidno alkoholiziranom stanju, ustao i udaljio u nepoznatom smjeru.

Objavljeno: 01.02.2007. u 18:07h

Pozdrav iz Zagreba

Hehe... I jedan moj kolega poštar imao je više sreće nego pameti.

Bilo je to prije dvadesetak godina. Lik je poslije posla išao kod ljubavnice u neko selo iza Sesveta i morao je prijeći prugu. Bio je u pripitom stanju i nije pazio na ŽCPR. Lokomotiva ga je tresnula u zadnji kotač mopeda i odbacila ga u stranu. Prilično se polomio, a najveća guba dogodila se u bolnici. Kada je došao k svijesti navodno je rekao: - Doktore, sve je to zbog pičke!

Lik inače i danas radi u pošti Sesvete, ali u unutarnjoj službi.

Serija 05 je zakon!

Opasne igre tinejdžera: Pao s mosta u igri s jurećim vlakom

Iskakanje s tračnica na željezničkom mostu u utor uz prugu pred jurećim vlakom pod okriljem noći, najnoviji je način zabave zagrebačkih tinejdžera. Ta opasna igra prekjučer oko 18 sati umalo je završila kobno za 13-godišnjeg Bernarda M. koji je bježeći pred vlakom propao kroz rupu čeličnog dna konstrukcije mosta i pao na travnjak ispod nasipa ...

Čitav članak na http://www.vecernji-list.hr/newsroom/regions/zagreb/731683/index.do

Ista tema i na http://www.jutarnji.hr/zagreb/clanak/art-2007,2,1,stradali_vlak,60817.jl

Klipan je još dobro prošao. Ako tako nastave, prije ili kasnije netko od njih biti će pretvoren u mesni narezak. I onda će prestati srati, kao što su se ''pulferaši'' na ZET-ovim tramvajima urazumili nakon što su dijelove jednoga od njih skupljali pol kilometra niz Ilicu.

Serija 05 je zakon!

Kak se svima lijepo zafrkavati po prugi i izvoditi nekakve

gluparije.. Od tolko stvari na ovom svijetu, izabrali su baš

ono di najviše ljudi strada ali stiže cijena i za te igre...

Jedino me zora, ko najvjernija žena, svako jutro čeka raširenih ruku...

Kao pedagog odgovorit ću nepedagoški: KRETENI!

Općenito su klinci prepušteni sami sebi, ali to ih ne opravdava. Nešto grama mozga bi ipak trebali imati.

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

ima li tu neki kondukter da mi objasni kak je moguce da kondukter nema veze sa strojovodom??

mislim ja bi tog konduktera osudila u zatvor! znam da cete me sad popljuvat, ali on mora biti svjestan na takve situacije i kaj da se radi??

mrzim: kad mi netko nesto zabranjuje (mos mislit)

ima li tu neki kondukter da mi objasni kak je moguce da kondukter nema veze sa strojovodom??

mislim ja bi tog konduktera osudila u zatvor! znam da cete me sad popljuvat, ali on mora biti svjestan na takve situacije i kaj da se radi??

I što? Zaustaviti vlak negdje u polju i čekati hitnu? Zaustaviti u Sesvetama i čekati hitnu pa onda u bolnicu u Zagreb? Koliko minuta vlaku treba od Sesveta do Glavnog? Ako nekom pozli i umre u roku 5 minuta to je jednostavno "bad luck"...

Obrisan sa foruma jer sam se usudio kritizirati Končar...!

I što? Zaustaviti vlak negdje u polju i čekati hitnu? Zaustaviti u Sesvetama i čekati hitnu pa onda u bolnicu u Zagreb? Koliko minuta vlaku treba od Sesveta do Glavnog? Ako nekom pozli i umre u roku 5 minuta to je jednostavno "bad luck"...

Definitivno se slažem s tim, ipak je traumatološka relativno blizu kolodvoru, a i hitna je imala vremena doć do kolodvora..

Definitivno se slažem s tim, ipak je traumatološka relativno blizu kolodvoru, a i hitna je imala vremena doć do kolodvora..

Iz istog razloga se u podzemnim željeznicama aktiviranje kočnice za opasnost "odgađa" do stanice. Nema nikakvog smisla zaustaviti se usred tunela i zarobiti putnike...

Pozdrav iz Zagreba

kakva traumatološka? ženi je pozlilo, a pokušaj reanimacije mogla joj je dati i ekipa hitne pomoći iz Sesveta! da su im na vrijeme javili, čak su mogli dočekati vlak na kolodvoru u Sesvetama! ovo stajanje u poljima bi bilo zaista glupo i povlačenje kočnice za opasnost bila bi bedastoća najveće vrste. ali stajanje u Sesvetama bi bilo sasvim opravdano. e sad, ovo moje pada u vodu ukoliko su i Sesvete pod zagrebačkom hitnom službom jer u to nisam siguran. ako je tako, onda nije bilo potrebe za zaustavljanjem do Glavnog. i nije mi jasna hitna koja je došla poslije vlaka do Glavnog :?

Jesu strojovođa i dispečeri imali pojma što se desilo na vlaku?

Izražavam saučešče kčeri i njezinom mužu. I jedino što mogu oko preminule je nači uzrok smrti.

Evo "dijela" jednog od njih na elektri 107. Mljeveno meso nisam htio slikati, a bilo ga je u količini za dvije pune šake. Na lok su potrgani: poklopac utičnice grijanja i gumena cijev zadnje pjeskare prednjeg okretnog postolja. Po prvom postolju je bilo dosta mesa kao i po zadnjem plugu sa nutarnje strane.

img5954fovh6.jpg

Samo osmi položaj!!!

Evo "dijela" jednog od njih na elektri 107. Mljeveno meso nisam htio slikati, a bilo ga je u količini za dvije pune šake. Na lok su potrgani: poklopac utičnice grijanja i gumena cijev zadnje pjeskare prednjeg okretnog postolja. Po prvom postolju je bilo dosta mesa kao i po zadnjem plugu sa nutarnje strane.

http://img151.imageshack.us/img151/2325/img5954fovh6.jpg

Uh, i ovo je dovoljno za moj želudac :( :rig

Trebal si poslikati i dić da ljudi vide kaj se događa kad se motaju po krivom mjestu u krivo vrijeme.

es64f409437sqzr5.gif

Da bi tako nesto izjavila moras znati sve prilike na HZ. Moguce je da kondukter nema vezu sa strojovodjom, moze samo povuci kocnicu za opasnost i nazvati sa SVOJEG mobitela hitnu pomoc, sto je i ucinio.

Kad te budu trazili da vise sredstava izdvojis iz svoje place, tj drzavnog proracuna, za modernizaciju zeljeznice onda ces se bunit jer ti novci trebaju za sminku i garderobu. A nista ne nastaje bez novca, jedino kod vraceva kojih je prepun svijet. Sve nude i obecavaju ali, eto, ovi zadnji su tu oko 2007 godina i nisu do sad dali neke rezultate. Samo obecanja. Kao i HDZ.

garlic

Kaj se tiče izdvajanja:saka čast ,izdvajamo odkat postoje (hep,ptt,jž(hž)ina i RAZNE firme)a onda se to se lepo rasproda,a zato smo se borili :puc

7.živi vječno

gdje se mogu kupit ili razmjenit,dli postoji kakva internet burza

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...