Jump to content

moj dan na poslu IIIdio... puno slika....


ErrAseR

Recommended Posts

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

putnički za ujutro smješten je do bika

 

U hebote, ovo se zove luksuz na HŽ-u.

 

Putnički za ujutro, sparkan već dan prije na kolosjeku i zajedno s njim elektra za ujutro...

 

A te noći je možda 10 turnerica vuklo terete po žicom... :?::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

putnički za ujutro smješten je do bika

 

U hebote, ovo se zove luksuz na HŽ-u.

 

Putnički za ujutro, sparkan već dan prije na kolosjeku i zajedno s njim elektra za ujutro...

 

A te noći je možda 10 turnerica vuklo terete po žicom... :?::mrgreen:

 

:mrgreen: vid frke zbog jedne lokse...

 

u moravicama stoji 1

u ogulinu 4 možda i 5

u zg stoji 7kom

u novskoj 4

u KC 3

u brodu 1-2

u vkcima 5-6...

itd... sve za putničke/brze vlakove...

al da ujutro slučajno zakasni neki putnički jer je čekao teretnjaka... to bi u novinama pisalo... ovako :roll:

Link to comment
Share on other sites

[ :mrgreen: vid frke zbog jedne lokse...

 

al da ujutro slučajno zakasni neki putnički jer je čekao teretnjaka... to bi u novinama pisalo... ovako :roll:

 

Vjerovatno si u pravu Erraser, ali ja ko laik pa zaključujem niz nelogičnosti kao npr;

 

Karavela na riječkom području sa 3 bL-a, dok s druge strane stave siroti turner na Jadran exp. sa 12 vagona.... 2044 uredno pod žicom prevlači teretnjake dok elektra ovako čami na sporednom kolosjeku u Karlovcu u iščekivanju next duty.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

[ :mrgreen: vid frke zbog jedne lokse...

 

al da ujutro slučajno zakasni neki putnički jer je čekao teretnjaka... to bi u novinama pisalo... ovako :roll:

 

Vjerovatno si u pravu Erraser, ali ja ko laik pa zaključujem niz nelogičnosti kao npr;

 

Karavela na riječkom području sa 3 bL-a, dok s druge strane stave siroti turner na Jadran exp. sa 12 vagona.... 2044 uredno pod žicom prevlači teretnjake dok elektra ovako čami na sporednom kolosjeku u Karlovcu u iščekivanju next duty.... :lol:

 

čuj u pravu si... ali pogledajmo sad to ovako...

 

ako karavelu daš za split, rijeka će imat golu štangu...znam reći češ nek ide turner u rijeku, al nije karavela cijeli dan vozila putnički vlakić, to je samo dio njenog posla, riječani se mogu sa turnerom objesit, a ne izvuč vlakove kao sa karavelom, sad kad je karavela u rijeci jedina ispravna sad tek vidite obrt lokomotiva, kad je bila žutka mislili ste da je to uvijek neka druga...

 

2044 uredno pod žicom vozi vlakiće... di? zaprešić-zagreb ili ?

a jesi se zapitao jel ti koji vozaju 2044 mogu vozat i elektro lokomotive...

koliko mi je poznato 2044 voza samo u vuči varaždin i osijek... a oni nemaju niti metra elektrifikacije... i sad imaš situaciju koju bi laik reko: nek 2044 stoji, osoblje nek negdje spava a zbog nestašice strojovođa nećemo baš niš vozati jer eto budu vidli dizela pod strujom pa bu pisalo u novinama...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

eto mene u "rudi belovari" kako reće moj kolega "đuro koji si ga sam turo..." :kul

za belovar, za belovar, cigo jaše plavu kobilu.... :mrgreen:

 

dok sam elitnog majstora nagibnih vlakova uspio uvjeriti da je njegov posao danas pregled mašine (a je psovao veli da nije on najmlađi na mašini) i da mora očistiti rukohvate da se ja ne uprljam ja sam snimio kilometražu lokse da vidimo koliko ćemo preći kilometara...

img1253wj8.jpg

 

nakon što smo sjeli na vlak probali smo podgrijati vagone... ovog puta 11 vagona je uspjelo držati maksimalnu struju a da ne izbaci grijanje... kako je bilo naveće sa 13 pulmana nebi znao reći...

img1257eu4.jpg

 

krenuli smo iz zg u 0.30h a u bjelovar sletjeli u 2.10h

stanje kilometara u bjelovaru

img1261wm2.jpg

 

cekali smo da se razdani, redoviti polazak iz Bjelovara u 8.10h

i vidim na prijelazu jednu zanimljivost... pazi!!!

fučkaš ti makoze i švede, pazi se ovih iz zg-a... neznaju oni di su :kul

img1262zj6.jpg

 

a evo i opasnosti...

img1263fj9.jpg

 

društvo se poćelo skupljati...

img1264bg3.jpg

 

oduvijek me fascinirao ovaj klaustrofobični pogled prema križevcima

kako je pruga stisnuta unutar raznih krugova tvornice... neznam jel još igdje imamo glavnu prugu koja ovako podsjeća na insustrijski kolosijek...

img1265zf7.jpg

 

još malo plave kobile...

img1266cw6.jpg

 

 

img1268ec8.jpg

 

huuuura, idemo i na rub ponora sa vlakom sam da se nejde u školu !

img1272iq9.jpg

 

do mašine prvašići iz beee razreda...

img1274gv4.jpg

 

viđeni duh i fotograf... :kul

 

img1275rl3.jpg

 

a ovo je jedna slika jelenkovića koji su mi pokazali beli tur... vidio sam ih još 6-7 puta do križevaca... bogat kraj ovim lijepim životinjama...

img1279xa7.jpg

 

i za kraj stanje kilometara u zagrebu

img1285ej6.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Hm, zgleda da je Erraser u priličnom badu zbog skenera pa nema niš novo u našoj omiljenoj temi :roll::wink:

 

nije to, nema nikaj novoga, u tri teme stavio sam sve kaj sam imao za voziti, sada samo mogu ponavljati.... sve se vrti u krug.... ali možda kakva inspiracija puhne ovih dana kada ima više sunca, evo pada mi na pamet prigradski...

Link to comment
Share on other sites

ali možda kakva inspiracija puhne ovih dana kada ima više sunca, evo pada mi na pamet prigradski...

 

tak, tak...evo malo šlagvorta:

1. Di se zapravo treba stati na Zapadnom kad se ide prema GK: pred signalom ili na pregibu perona?

2. U posljednje vrijeme se sve manje trubi pred ZK? To zbog one babe kaj preti tužbom ili činjenice da uglovnom se skreće na prvi kolosijek pa se malo sporije vozi?

3. Može li sv čuti zvonca žcpr.-a dok stane na stajalištu? Danas u Trnavi ni nijedno radilo, ali na povratku su "prozvonila" :jup Treba li to prijaviti kome iz Infrastrukture?

4. Zakaj više nema duplih mađara?

5. Zakaj se na GK često mađar mora zaustaviti na ranžiru i čekati prolaz ak je dobio priolaz na ulaznom signalu?

6. Mora li prometnik na Borongaju popratiti svaki vlak izlaskom iz zgrade?

7. Zađe li kad RVR-ovac u kabinu jerbo sam ih ovih dana vidio da su u paru s kondosima? Isto tak, zađe li kontrolor višeg ranga (ko onaj koji mi maznul lani pokaz)?

8. Koje ti je najmrskije / najopasnije mjesto na ruti?

 

Eto, valjda nisam baš pretjeral... :shock::shock:

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

ali možda kakva inspiracija puhne ovih dana kada ima više sunca, evo pada mi na pamet prigradski...

 

tak, tak...evo malo šlagvorta:

1. Di se zapravo treba stati na Zapadnom kad se ide prema GK: pred signalom ili na pregibu perona?

2. U posljednje vrijeme se sve manje trubi pred ZK? To zbog one babe kaj preti tužbom ili činjenice da uglovnom se skreće na prvi kolosijek pa se malo sporije vozi?

3. Može li sv čuti zvonca žcpr.-a dok stane na stajalištu? Danas u Trnavi ni nijedno radilo, ali na povratku su "prozvonila" :jup Treba li to prijaviti kome iz Infrastrukture?

4. Zakaj više nema duplih mađara?

5. Zakaj se na GK često mađar mora zaustaviti na ranžiru i čekati prolaz ak je dobio priolaz na ulaznom signalu?

6. Mora li prometnik na Borongaju popratiti svaki vlak izlaskom iz zgrade?

7. Zađe li kad RVR-ovac u kabinu jerbo sam ih ovih dana vidio da su u paru s kondosima? Isto tak, zađe li kontrolor višeg ranga (ko onaj koji mi maznul lani pokaz)?

8. Koje ti je najmrskije / najopasnije mjesto na ruti?

 

Eto, valjda nisam baš pretjeral... :shock::shock:

 

previše pitaš.... :kul

1. tam di stoji prometnik ili na znaku S kojeg u zapadnom nema...

kad se zaustavi kod signala vrata na vlaku nebi smjela biti u pregibu

 

2 trubi se po potrebi...

 

3 zvono zvoni određeno vrijeme a onda ne zvoni (tak je na cestovnim prijelazima)

 

4. ima ali ne u smjeru sesveta zbog trnave i lošeg perona

 

5. na ulaznom signalu zgb gk, nemre se dobiti prolaz jer je signal jednoznačan, samo dvoznačni signali mogu dati prolaz...

 

6. morao bi, međutim nejasan je položaj 1 i 2 kolosijeka, prometnici smartaju da je to u stvari otvorena pruga...

 

7. rvr tu i tam i to pojedini ali kad idu doma... kontrolori karata nikad...

8. na progradskoj ruti? svi putni prijelazi, najgori u sesvetskom kraljevcu, pa između trnave i čulinca a i retkovec nije baš naj naj...

Link to comment
Share on other sites

1. tam di stoji prometnik ili na znaku S kojeg u zapadnom nema...

kad se zaustavi kod signala vrata na vlaku nebi smjela biti u pregibu

 

Ne jednom me zeznul kad je stal ispred pregiba pa moraš trčkarat ...

BTW...S oznake vidim samo na stajalištima, ne i u kolodvorima.

 

3 zvono zvoni određeno vrijeme a onda ne zvoni (tak je na cestovnim prijelazima)

Da, u Retkovcu (i drugdje) di ima rampa. Skužio sam da zvoni pol minute i perestane kad se spusti rampa. Al tam di nema rampe treba stalno zvoniti.

 

4. ima ali ne u smjeru sesveta zbog trnave i lošeg perona

Fakat smo pehisti mi iz Trnave. Ja još nemrem oprostiti onaj signal kaj je bil na samom stajalištu :shock:

 

Svaka čast, brz si :shock:

 

BTW: upravo čujem kak brunda teški dizel po "čulinečkom" trianglu :jup

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

8. na progradskoj ruti? svi putni prijelazi, najgori u sesvetskom kraljevcu, pa između trnave i čulinca a i retkovec nije baš naj naj...

A onaj na Republike Austrije ? Pretrčavajućih pješaka ima uvijek, a pruga dolazi iza zavoja ...

Link to comment
Share on other sites

 

nije to, nema nikaj novoga, u tri teme stavio sam sve kaj sam imao za voziti, sada samo mogu ponavljati.... sve se vrti u krug.... ali možda kakva inspiracija puhne ovih dana kada ima više sunca, evo pada mi na pamet prigradski...

 

Ma znam da si ti to sve vidio već tisuću puta, ali nama ostalima je uvijek zanimljivo, pogotovo kada to možemo vidjeti iz tvoje perspektive. :D

Link to comment
Share on other sites

8. na progradskoj ruti? svi putni prijelazi, najgori u sesvetskom kraljevcu, pa između trnave i čulinca a i retkovec nije baš naj naj...

A onaj na Republike Austrije ? Pretrčavajućih pješaka ima uvijek, a pruga dolazi iza zavoja ...

 

taj me ne dira previše... tam nema šlepera... tam cuješ tup i uključiš malo brisače i ideš dalje... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

eto jedna prigradska turica... simte-tamte-simte...

 

ranom zorom u dugom selu pojaviše se uvijeti za slikanje na višim ISO vrijednostima...

 

jedna tetka trči na vlak... vječito se trči za muškarcima i vlakovima... kao da nema nekog drugog...

img1314nd3.jpg

 

do sesveta sve mirno, u sesvetama nemogu uči u kolodvor iz dva razloga...

prvo pošalju ovaj vlak ispred mojeg da pokupi gužvu i da normalno napravi novu gužvu i kašnjenje...

img1319tm9.jpg

 

 

a drugi razlog je taj što na signalu imam čak 2 crvena svjetla...

ova slika napokon može razjasniti položaj lanterni na 5polnom signalu...

doljnje crveno svjetlo u stvari sada ne svjetli, vidite ga zato jer je sunce pod odgovarajučim kutem...

img1322ox8.jpg

 

napokon ulaz u sesvete...

img1323lg0.jpg

 

opet se trči pod vlak

img1325lb8.jpg

 

a sada bi ja trebao uvjeriti se u retrovizoru da su svi putnici ušli u vlak i sigurno zatvoriti vrata...

img1326me7.jpg

 

Čulinec.... opet me onaj vlak štopa...

img1327gf8.jpg

 

u trnavi viktor se žali da zvoni pa ne zvoni ... evo vidi se da je uletilo ganc novo zvonce...

img1329te5.jpg

 

ulaz u borongaj... onaj puž ispred mene opet me štopa...

img1330kb2.jpg

 

evo nas na glavnom... narkoza je došla na 5 peron...

img1331tj8.jpg

Link to comment
Share on other sites

na glavnom živahno ko i obično... moj kolega žica za kavu dok niko ne gleda... :mrgreen:

img1332so2.jpg

 

i dok jedan cug piči nutra...

img1333ab3.jpg

 

drugi odma zatim piči van....

img1334cx5.jpg

 

od narkoze na 5 peronu i ovog janpi zagorskog zeta kapa ne sluša...

img1335ok0.jpg

 

ako ga neko uslika da ima kapu normalno na glavi plačam bombu pive...

inaće uz njega ide i jedna anegdota, dost je stara ali je se uvijek sjetim...

 

jednog lijepog dana u budinšćini, odakle je prometnik, u birtiji dva konduktera, vaš admin i pomoćnik strojovođe razbijali glavu kako ubiti vrijeme...

nato se jedan kondor sjeti i pita konobaricu jel vidla tog prometnika pošto su iz istog sela... rekla je da nije,

a moj asist. se sjeti dodati" pa normalno da nisi kad je u zatvoru, istukao je jednu putnicu loparićem jer ga je nekaj opsovala pa je dobio mjesec dana zatvora..."

svi se mi nasmijasmo i već zaboravili na to kad nakon pol vure dolazi drugi pajdaš za šank, i njega konobarica pita jel videl prometnika?, nije ga videl već mesec dana... i onda mu ona veli da je u zatvoru

(ne nije bio u zatvoru... masna šala je bila u pitanju)

uglavnom nakon mjesec dana sretnem ja njega i pitam kad se vratil iz remetinca a on sav bijesan skoro me loparičem istuće... :puc

pol sela je nasjelo na trač z birtije...

img1336da6.jpg

 

ajmo dalje... jedan komad čeka tramvaj... ovo je za stariju generaciju forumaša koji nekaj znaju ali nemreju 8)

img1338lt7.jpg

 

u blizini je još jedna koka za one mlađe koji mogu ali neznaju...

img1339pn4.jpg

 

james i bond napadaju zagreb...

img1340sy8.jpg

 

a u ovom bi trebal bit novi fosil s foruma... :wink:

img1341uz9.jpg

 

dolazimo pred zaprešićki most... žuto? vmax 20? kaj su pak zmrdali most...

img1342sq7.jpg

Link to comment
Share on other sites

putem prema mostu opet srećem podbijačicu (jednu sam već sreo ali nema slike)...

img1343vg3.jpg

img1344yw3.jpg

 

 

pred mostom warp 2... :roll:

eh, znam zakaj je 20, ali reći ću vam kronološki kasnije kad i ja kronološki saznam

img1346zr4.jpg

 

u zap. savskoj poziv svim zaljubljenima da dođu po poklon... kao poklon se dobije bambus... bambus ima dva kraja.. pazite na kojem ste kraju... :lol:

img1347ae6.jpg

 

sad malo o nogometu...

NK Laduč

img1348qo0.jpg

 

img1349wx7.jpg

 

NK Šenkovec (sutla šenkovec ? )

img1350jg1.jpg

img1351qd4.jpg

 

MNMKK (malonogometno-malo košarkaški klub) Harmica :prof

img1352kz8.jpg

 

i idem nazad ... u drugoj kabini kolege zbijaju šale na račun imena releja...

img1354cq9.jpg

Link to comment
Share on other sites

u povratku, niš preveč zanimljivoga... jutarnje sunce mi baca preveliki kontralajt... u podsused tvornici se kofol nekaj radi... kamenje se prehitava..

i klasična hrvatska scena, jedan radi a ostali menađeri...

img1355hj7.jpg

 

u vrapču dižu prašinu na novom parkiralištu...

img1356fw4.jpg

 

na glavnom mali predah...

u S3B stoji jedan james.... onaj koji je stanleya valjda dopeljal....

img1358do7.jpg

 

 

jedna bolja polovica

img1362ab5.jpg

 

u ruskom vagonu her KGB officir... :roll:

img1364my4.jpg

 

a puši mu se i smrdi na kilometre...

img1365sa0.jpg

 

jeste znali da ovaj vagon ide 160kmh, ima tri sistava grijanja (ugljen, struja i plin) i da je klimatiziran....

na prozoru lijepo piše da se vozi 8dana u tjednu i 437 dana u godini od moskve do zagreba....

img1367ld8.jpg

 

 

nakon što sam ponovo zasjeo u vlak pravac opet harmica...

MNMKK je sada solidno popunjen... bolje da se igraju neg da žvaču koku...img1368ml8.jpg

 

opet okrećem kabinu... malo pogled i test kontra svjetla... bolje je bolje je

img1369hd3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...