Jump to content
zeljeznice.net
Renato

Savski Marof - Kumrovec

Recommended Posts

Btw, u Zagrebu je znak zabrane fotkanja ispred lozione na Glavnom

Taj znak izgleda ko da je postavljen prije 50 god. Jedva se i vidi na njemu fotić.

Taj znak izgleda ko da je postavljen prije 50 god. Jedva se i vidi na njemu fotić.

Nisu niti ovi na RK u boljem stanju.... Ali kada RVR pocne zanovijetati, onda se pozovu na te znakove...

toma

Three Blind Mice

RVR

Jebivjetri. Ništa ne rade osim što seru za slikanje. Bolje bi bilo da se uhvate škara za živicu i malo srede okoliš oko kolodvora a ne samo da kenjaju naokolo.

Od kako je zima više ih nema vani,zavuku se u svoj ured i griju guzicu,pa se onda može na miru slikat :D

Od kako je zima više ih nema vani,zavuku se u svoj ured i griju guzicu,pa se onda može na miru slikat :D

Da li rade problema djelatnicima HZa u svim kolodvorima ili sam ja slucajno naletio na neraspolozeng RVRovca?

Bio sam ljetos u Rijeci i slikam lokomotive kod depoa i dodje mi doticni gospodin i kaze mi da to ne smijem raditi, na to pokazem mu ja nalog kao dokaz da sam zaposlen na HZu ali me svejedno zapisao i trazio da napustim taj dio ili da odem u Vucu i trazim njihovo dopustenje za slikanje!

Da li bih trebao trazit od sluzbe za odnose s javnoscu dozvolu za slikanje ili je ovo slucajnost?

A najbolje mi je bilo na kraju jos me policijac zapisao!

www.vlakovi.com

Njima izgleda nije bitno tko si i što si. Oni imaju zatupljeno u glavi da je slikanje zabranjeno i gotovo. Jedino kada im se pokaže dopuštenje onda popuste i daju slikat,ali samo što ne plaču od jada što nisu uspjeli nekoga maltretirat.

Ali u biti ne bi smio odma zapisati jer nije znakom istaknuto da se ne smije slikati. To bi smio eventualno nakon što ponoviš radnju poslije upozorenja.

Vele danas u Večernjem da će do kraja godine popraviti i uspostaviti promet na pruzi do Sutle a do 2008. i do Kumrovca... Spominje se neka Mirjana Komar... Jel ona barem koliko-toliko relevantni izvor?

#1 truth hurts

#2 It's hard not to hate..

Vele danas u Večernjem da će do kraja godine popraviti i uspostaviti promet na pruzi do Sutle a do 2008. i do Kumrovca... Spominje se neka Mirjana Komar... Jel ona barem koliko-toliko relevantni izvor?

Sutle? To je stanica ili kaj? Pruga je iscupana....

Uspostava kumrovečkog prometa do Sutle nema nikakvog smisla. Na toj stanici ionako već sada staju svi prigradski vlakovi koji od Savskog Marofa produžuju do Dobove.

Uspostava kumrovečkog prometa do Sutle nema nikakvog smisla. Na toj stanici ionako već sada staju svi prigradski vlakovi koji od Savskog Marofa produžuju do Dobove.

to se tak veli da se smiri javnost :lol:, između redova piše: "nema pruge nikad više" uostalom već godinu i pol je pruga predana na remont, ne vidim niti jednog čovca da nekaj radi, a vi?

to se tak veli da se smiri javnost :lol:, između redova piše: "nema pruge nikad više" uostalom već godinu i pol je pruga predana na remont, ne vidim niti jednog čovca da nekaj radi, a vi?

Zadnji čovci su valjda bili oni koji su čupali prugu :wink:

A kad samo pomisliš da je pisalo da su prugu htjeli i elektrificirati ... :lol:

Zar HŽ nema love da kupi veći kombi sa 20 mjesta. Mislim da bi takav kombi riješio ovaj problem.

Takav kombi ima npr Autoturist, Slavijatrans, ... .

[

A kad samo pomisliš da je pisalo da su prugu htjeli i elektrificirati ... :lol:

zapravo, za malo koju prugu u Hrvatskoj nisu postojali planovi za elektrifikacijom. ja isto svaki put nasjednem na te spike pa nakon nekog vremena vidim kak sam bedast...

Po planovima bi sve pruge u zagorju trebale biti elelktrificirane, osim one do stubice... :roll:

I kaj je najbolje u prvom krugu, tj. u onom prvom "ratnom" planu.. :wink:

Ljudi, kaj fali dieselu? Meni baš paše gomila diesela. Obožavam ih! :twisted:

Možda jesu za nijansu ekonomičnija elektro vozila ali ipak opaki zvuk 20xx, velikih diesela je nanadmašiv. Doduše, elektrifikacija zagorja će ipak pokazati da se vodi briga i o tim dionicama, mada bih ipak bio sretniji da voze veliki dieseli brzo nego elektre sporo... Ipak bi naglasak trebao biti na modernizaciji pruga a ne elektrifikaciji, iako je to mnogima sinonim... Nažalost.

Ah, opet ćete reći da trućkam gluposti... 8)

#1 truth hurts

Ljudi, kaj fali dieselu? Meni baš paše gomila diesela. Obožavam ih! :twisted:

Možda jesu za nijansu ekonomičnija elektro vozila ali ipak opaki zvuk 20xx, velikih diesela je nanadmašiv. Doduše, elektrifikacija zagorja će ipak pokazati da se vodi briga i o tim dionicama, mada bih ipak bio sretniji da voze veliki dieseli brzo nego elektre sporo... Ipak bi naglasak trebao biti na modernizaciji pruga a ne elektrifikaciji, iako je to mnogima sinonim... Nažalost.

Ah, opet ćete reći da trućkam gluposti... 8)

baš naprotiv, mislim da ekonomska računica o cijeni dizelske vuče i proizlazi u tome da dizelke voze sporo pa i onda troše puno. Da su brže pruge vjerojatno bi troškovi bili manji...

A dal netko zna kolika je cijena goriva po 1km za el i za diesel..

Pa na onim pravcima gdje je mali opseg prometa (teretnog), ali dosta veliki putničkog, mislim da nema smisla ulagat u elektrifikaciju...

Radje nek oni obnove prugu do brzine od 130 na sat i nek i dalje idu diselice..

baš naprotiv, mislim da ekonomska računica o cijeni dizelske vuče i proizlazi u tome da dizelke voze sporo pa i onda troše puno. Da su brže pruge vjerojatno bi troškovi bili manji...

ovo je definitivno istina... Nećemo autoceste da se voze turisti, dajte nam pruge da se mi vozimo!!!

Sorry na offtopic, ali baš sam išao neki dan (opet :twisted: ) brzim vlakom zagorje-Zg i u kupeu (naravno da je bio vlak prepopunjen) se među slučajnim putnicima i naravno mojom malenkošću povela rasprava o nezadovoljstvu stanjem pruga u zagorju a i šire... Ravnodušnih nema, osim što su neki već toliko navikli na ovu jad i bijedu da više niti ne razmišljaju da bi moglo doći do poboljšanja... :evil: :evil: :evil:

#1 truth hurts

A dal netko zna kolika je cijena goriva po 1km za el i za diesel..

Pa na onim pravcima gdje je mali opseg prometa (teretnog), ali dosta veliki putničkog, mislim da nema smisla ulagat u elektrifikaciju...

Radje nek oni obnove prugu do brzine od 130 na sat i nek i dalje idu diselice..

meni nisu neke stvari baš jasne... da je struja toliko jeftinija, što ne bi onda USA imala većinom struju a diesele (kojih 98%)? Pustimo na stranu teorije zavjere i američki "monopol" nad naftom i cijenama iste...

#1 truth hurts

Definitivno da su zagorci navikli na "impresivne" brzine po zagorju koje nisu mijenjane od.. :loko

Al ni ja si nemogu dočarat kak bi to bilo da se brzim stigne iz zaboka do glavnog za manje od pol sata i putničkim za kojih 40min.. :hm

Definitivno da su zagorci navikli na "impresivne" brzine po zagorju koje nisu mijenjane od.. :loko

Al ni ja si nemogu dočarat kak bi to bilo da se brzim stigne iz zaboka do glavnog za manje od pol sata i putničkim za kojih 40min.. :hm

a zamisli 20 (21,22) minuta: 120 km/h a ima 39 km :twisted:

#1 truth hurts

Znanstvena fantastika.. :kul

Stvarno žalosno...

Ljudi dođu do virja (110-120 km), a ja tek prevalim 56 do krapine...

A o onima koji idu x-koridorom neću ni pričat... :roll:

I hrpa ljudi kaj radi u zagrebu dnevno gubi više od 3 sata u oba smjera koje bi trebalo iznositi najviše 1h u jednom smjeru.. :cry:

I hrpa ljudi kaj radi u zagrebu dnevno gubi više od 3 sata u oba smjera koje bi trebalo iznositi najviše 1h u jednom smjeru.. :cry:

Je li putovanje autobusom bolja alternativa (vremenski, financijski, komfor ...) ?

Je li putovanje autobusom bolja alternativa (vremenski, financijski, komfor ...) ?

nazalost je... zlatar - zg busom (pod)jednaka cijena, dodjes za 1h, vlakom ako ona sugava macosa ne krepa za 1:30, brzi isto dodje za sat, ali idu samo dva dnevno + dva ubrzana kojima treba 1:10, doduse komfor u busu (kojem god) je meni osobno gori nego u texasu ili brzom vlaku koji je prepunjen pa moras stajati...

#1 truth hurts