Jump to content
zeljeznice.net
Renato

Savski Marof - Kumrovec

Recommended Posts

To je neka HŽ služba koja pravi ˝reda˝ po kolodvoru.

RVR = Redarstvo, Vatrogastvo, Rasadnik; jednom rijecju one sluzbe koje nisu u reorganizaciji imali gdje drugdje 'utrpati' :)

Koliko sam ja vidio u HZ pravilnicima, nema klauzule po kojoj je zabranjeno fotkanje; ako netko ipak zna gdje bi ta zabrana bila....

btw; na nekim mjestima postoji znak zabrane; npr. na RK ili kod samog depoa na Glavnom, ali ti znakovi su u takvom stanju (citaj: hrdjavi do potpune neprepoznatljivosti) da ih ne treba uzimati isuvise ozbiljno...

toma

Koliko puta u novinama bude kako se netko penjao po kontaktnim vodovima i struja ga opalila a RVR ga nije spriječio ili može se šarati i krasti dizel iz manevri. Ali slikanje se mora suzbiti. Kad uslikaš macosu postaješ Državni neprijatelj No.1.

A možda je hž strah da netko ne napravi neki motornjak po dizajnu sličan macosi (obnovljenoj), pa ih ne iskopira...

Pa kaj je zabranjeno slikanje slikanje željezničkih objekata? Kak je policija obrazložila povod za "informativni razgovor" ? Fakat, žalosno je ako treniraju strogoću na ljubiteljima vlakova :twisted:

Prema postojećim pravilnicima HŽ-a fotkanje uz prugu i u kolodvorima moguće uz dozvolu koju izdaje Služba za odnose s javnošću HŽ-a. Fotkanje u depoima je najstrože zabranjeno.

Problem je u tome da su pravilnici prepisani iz doba socijalizma kada su željeznice smatrane strateškim resursima i elementom nacionalne sigurnosti.

U sadašnjem (demokratskom?) društvu svi se pozivaju na zabranu, ali nitko ne zna reći zbog čega zabrane postoje.

Tipična HR zbunjola, nemaš pojma ko koga i u kaj!

41830019715_d1a15f23c9_o.jpg

42012054674_dc7b12daa5_o.png

a035.gif

Pa, kad već spominješ džunglu, evo još malo argumenata s iste pruge, snimljeno isti dan :x

Zaista, žalosno :cry:

Jako zanimljive fotke i stanje, nažalost, jako loše! :cry:

Bok!

Ante

a035.gif

Meni je kolodvor Cakovec jako poznat po tome.

1995. godine dok je dolazila madarska lokomotiva M62 u Cakovec prometnik je zvao policiju i bio sam na informativnom razgovoru. :oops:

Kasnije negdje oko 2000. ili 2001. godine su nas (Nikolu, dva frenda iz Italije i ja) takoder gnjavili (ne policija vec zeljeznicari), a mi smo se pravili da ih ne razumijemo. 8)

Mozda se Nikola sjeca bolje detalja.

Pozdrav

Borna

SRAMOTA DO BOLA!!! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

a035.gif

A možda je hž strah da netko ne napravi neki motornjak po dizajnu sličan macosi (obnovljenoj), pa ih ne iskopira...

Tako je! :lol:

Na primjer, da iduca generacija TGV-a ne izgleda kao macosa... :lol: :lol: :lol: :lol:

toma

Three Blind Mice

Meni je kolodvor Cakovec jako poznat po tome.

1995. godine dok je dolazila madarska lokomotiva M62 u Cakovec prometnik je zvao policiju i bio sam na informativnom razgovoru. :oops:

Kasnije negdje oko 2000. ili 2001. godine su nas (Nikolu, dva frenda iz Italije i ja) takoder gnjavili (ne policija vec zeljeznicari), a mi smo se pravili da ih ne razumijemo. 8)

Mozda se Nikola sjeca bolje detalja.

Pozdrav

Borna

SRAMOTA DO BOLA!!! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Da stvarno velika sramota.

Redovito citam njemacke forume o zeljeznici i stvarno se mnogi ljudi zale kako su nepristojni nasi policajci i poneki zeljeznicari dok ljudi slikaju vlakove na kolodvorima.Policija onda pravi velike probleme,filozofiraju da je zabranjeno slikanje radi sabotaze i drugih stvari.Na forumu pisu da je najvecih problema kod slikanja u Slavoniji.A za Zagreb kazu da nema nikakvih problema.Stvarno je to zalosno,jer mnogi Nijemci obozavaju nase vlakove,pogotovo nase dizelke.Ali ima i dobrih slucaja dok naprimjer zeljeznicari ljude pozove na kavu,i znaju ljudima pokazivat depoe,nisu svi "zli"kako se pise.

Ja sam par puta slikao vlakove u Varazdinu i nije bilo problema,makar su bili mnogi zeljeznicari i poneki policajci na kolodvoru.

Na forumu pisu da je najvecih problema kod slikanja u Slavoniji.

Nazalost, na mnogim engleskim forumima takodjer je Osijek spomenut kao najproblematicnije podrucje za fotkanje vlakova... Neki britanac je ljetos prespavao u policiji zbog toga............... KRETENIZAM!!!!!! :twisted:

toma

Three Blind Mice

Joj taj Osijek :evil: Da "uljepšam" ovu situaciju za Osijek,mogu reći da u zadnje vrijeme nemam nikakvih problema što se tiče slikanja u samom kolodvoru. Zna ponekad biti koji policajac u prolazu na kolodvoru i RVR koji su tamo 24 sata,ali samo promatraju sa strane i više ništa ne poduzimaju,čak ni ne pitaju ništa. Valjda su već naviknuti na moje slikanje po kolodvoru :lol:

Na forumu pisu da je najvecih problema kod slikanja u Slavoniji.

Nazalost, na mnogim engleskim forumima takodjer je Osijek spomenut kao najproblematicnije podrucje za fotkanje vlakova... Neki britanac je ljetos prespavao u policiji zbog toga............... KRETENIZAM!!!!!! :twisted:

toma

Ja u Osijeku nisam imo nijedan problem ali zato svaki put kad sam otišao u Vinkovce jesam (4 puta).

Šta najbolje prolazi u slučaju problema s RVR-om: ignorirati ih, glumiti neuku plavušu, obećati "nikad više", svađati se, ... :?:

Francuski!

Malo se šalim! Uvijek glumiš turista. Kažeš da imaš 1546 fotografija iz Švicarske i 8799 iz Njemačke. Čudiš se kako je slikanje u Hrvatskoj zabranjeno, kažeš da si slikao u Zagrebu, Rijeci i Splitu bez problema i ispričavaš se totalno. Onda dođeš drugi dan kad je u smjeni drugi lik i to je to.

Sam RVR ti ne može ništa! Problem je ako pozovu policiju jer je ova mutava do bola i misli da mora glumit strogoću. Zato se svineš pred RVR-om, ovaj zbunjen uzmakne, dođeš sutra ili kasnije kad ovaj nije u smjeni i fotkaš.

Ah, ta naša republika. Da hodaš po kolodvoru s upaljenim Molotovom, valjda te RVR ne bi ništ pital! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Bok!

Ante

a035.gif

Ah, ta naša republika. Da hodaš po kolodvoru s upaljenim Molotovom, valjda te RVR ne bi ništ pital! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Bok!

Ante

Pa da,ja dok sam bio na kolodvoru u Varazdinu,su par mladica skakali po teretnim vagonima i dirali one poluge koje sluze za istovar rasutog tereta.

Bilo je takoder nekoliko policajaca na kolodvoru i uopce ih nije zanimalo sto ti mladici rade.

A di su bili ti svi silni zaštitari kad je bio onaj napad na slovenski vagon kad su ga zapalili.. :evil:

Onda im se nisu prijetili..

A to su sve mamlazi koji glume strogoću, misle da su oni face..

Jaki su samo kad si sam s fotoaparatom..

Možeš ić palicom i razbijat prozore i ništa. A kad vide aparat ko strvinari se okupe oko slikača.

Ali svaki tjedan vidim neke druge RVR-ove. Jel se oni mjenjaju?

Ja da sam neki čelnik u HŽ-u dao bi im takvu pedalu da ni kao čistačice ne bi mogli radit.

Možeš ić palicom i razbijat prozore i ništa. A kad vide aparat ko strvinari se okupe oko slikača.

Pa naravno, slikači su miroljubivi ljubitelji željeznica i tu su sigurni da neće pobrati batina ako im pristupe. Što se ne bi moglo garantirati ako pristupe onima s palicama ili Molotovljevim koktelima :lol:

Pa je onda lako pogoditi u kojim će slučajevima radije opravdati svoje postojanje :wink:

Jaki su samo kad si sam s fotoaparatom..

Kad bi se drukčije ponašao, kao npr. psihopat ( kreten ) sa fotoaparatom mislim da te onda ne bi gnjavili... :mrgreen:

A šta recimo ako dođe grupa od 20-ak članova slikat, jel i njih ukore? Vidio sam na nekoj britanskoj stranici neka grupica od jedno 20-ak ljudi u mađarskoj slikaju sergeja (M62).

Kad bi se drukčije ponašao, kao npr. psihopat ( kreten ) sa fotoaparatom mislim da te onda ne bi gnjavili... :mrgreen:

Gledaj, kada RVR vidi covjeka koji fotografira vlakove, misle da je rijec o psihicki poremecenoj osobi (jer tko normalan bi fotkao nekakvo zeljezo). :lol:

toma

Three Blind Mice

Tako je to s RVR-om. Jednom prilikom sam išao pitati zaštitare za dozvolu prijelaza preko RK-a. Dođem zaštitaru A, ovaj kaže da to nije u njegovoj nadležnosti, da pitam u drugoj zgradi. Odem tamo, ovaj drugi zaštitar B pita tko me je poslao, kažem zaštitar A, zatim mi zaštitar B kaže da se vratim kod zaštitara A i da mu poručim da ga zaštitar B šalje u PM :? . S obzirom na mirise oko te dvojice, mislim da su obojica biliparty_3.gif

Koliko ja znam, a bilo je i u novinama, ako stojiš na mjestu gdje smiješ biti (dakle ne radiš prekršaj svojom nazočnošću) sve što vidiš svojim očima smiješ i fotografirati. Jest da se radilo o torturi policije na cestama gdje su novinari sugerirali da slobodno fotografiramo prekršaje policije i to prijavimo ako nikome onda njima, shodno tome je dozvoljeno i fotografiranje vlakova, ali pazite, običnim ljudima je zabranjeno na kolodvoru silaziti sa perona i uređenih površina kao i kretanje prugom.Prema tome slikanje nije dozvoljeno ukoliko se šećete i po depou jer je tamo ulaz zabranjen, tako je i sa TŽV i Končarom i sl.

Koliko ja znam, a bilo je i u novinama, ako stojiš na mjestu gdje smiješ biti (dakle ne radiš prekršaj svojom nazočnošću) sve što vidiš svojim očima smiješ i fotografirati.

Hm, zvuči interesantno i pozitivno. Pitam se da li i RVR zna za ovo :?

shodno tome je dozvoljeno i fotografiranje vlakova, ali pazite, običnim ljudima je zabranjeno na kolodvoru silaziti sa perona i uređenih površina kao i kretanje prugom.

Da ali RVR brani ikakvo slikanje po kolodvoru bez dozvole bio na peronu ili ispred kolodvorske zgrade. A nigdje nema znaka zabrane slikanja.

Sad u vrijeme ovih satelita koji mogu uslikati koje gaće nosimo oni brane bezopasno slikanje macosa ili bilo kojih drugih vozila.

Da ali RVR brani ikakvo slikanje po kolodvoru bez dozvole bio na peronu ili ispred kolodvorske zgrade. A nigdje nema znaka zabrane slikanja.

Da... Osim toga, ako je fotkanje dozvoljeno, zasto onda HZ izdaje dozvole za fotkanje? Btw, u Zagrebu je znak zabrane fotkanja ispred lozione na Glavnom, i na RK.

toma

Three Blind Mice