Jump to content
zeljeznice.net
Renato

Savski Marof - Kumrovec

Recommended Posts

Pozdrav

Zna li netko kakvi su planovi za tu dionicu? Pruga stoji na mjestu, vec polako zarasla a putnici se prevoze autobusima. Navodno postoji interes Slovenaca da se ta pruga ponovno otvori.

Odgovor je skinut sa http://www.hznet.hr

Slijedi odgovor:

Obnova pruge Savski Marof – Kumrovec

U direkciji Hrvatskih željeznica u utorak 12.travnja održan je sastanak na temu obnove pruge Savski Marof – Kumrovec na kojem su sudjelovali načelnici općina vezanih na tu prugu, predstavnici grada Zagreba i Zaprešića, predstavnici Županije krapinsko-zagorske, Županije zagrebačke, Ministarstva mora, turizma prometa i razvitka RH te Hrvatskih željeznica. Predstavnici službe Razvoja i investicija HŽ-a predočili su nazočnima dinamiku radova i osiguranja sredstava za obnovu pruge koja bi zajednički trebali osigurati HŽ, Ministarstvo mora, turizma, prometa i razvitka, dvije županije i općine uz prugu.

Da bi tzv. kumrovečka pruga zadovoljila potrebe potencijalnih korisnika, u obnovu treba uložiti ukupno 49 milijuna i 343 tisuće kuna. Tim novcem remontirala bi se pruga, obnovio gornji i donji ustroj, izgradio drugi kolosijek u Vukovom Selu te elektrificirala pruga od Savskog Marofa do Vukovog Sela. Hrvatske željeznice ne mogu same obnoviti prugu već su za taj projekt, čija je dokumentacija obnove spremna, osigurale 3 milijuna kuna za radove te 9,8 milijuna kuna u materijalu koji će se ugraditi u prugu.

Prema raspodjeli ostalih ulaganja Županija zagrebačka i Županija krapinsko-zagorska uložile bi po 4 milijuna kuna, grad Zagreb 5 milijuna kuna, od Ministarstva mora, turizma, prometa i razvitka očekuje se 8 milijuna kuna, a ostalo bi osigurale općine sukladno dužini pruge i broju stalnih putnika.

Dio općina i županija već je u svojim proračunima za ovu godinu osigurao dio sredstava, dio kane osigurati u sljedećoj godini, a oni koji to nisu do sada učinili, učinit će to rebalansima proračuna za ovu godinu ili osiguranjem u proračunu za sljedeću godinu.

Zaključeno je da, s obzirom na to da su osigurana početna sredstva, obnova dionice Savski Marof - Sutla može početi 1. svibnja 2005. Ukoliko obnova bude tekla predviđenom dinamikom dionica Sutla – Vukovo Selo mogla bi se početi obnavljati početkom sljedeće godine, kada se planira i početak radova na elektrifikaciji pruge od Savskoga Marofa do Vukovog Sela.

Svi sudionici sastanka izrazili su veliko zadovoljstvo što će obnova pruge konačno započeti i svi su iskazali ozbiljne namjere da sudjeluju u financiranju njene obnove. Do 1. svibnja 2005. trebalo bi i potpisati tripartitni ugovor o sufinanciranju obnove tzv. kumrovečke pruge između HŽ-a, Županije zagrebačke i Županije krapinsko-zagorske, čiji će supotpisnici biti i načelnici općina, u kojem će se transparentno prikazati dinamika priljeva i trošenja sredstava na poseban podračun za obnovu te pruge.

Hvala na odgovoru ali mislim da to sto tamo pise nema veze sa zdravim razumom. Elektrifikacija pruge koja je u biti nerentabilna je po meni idiotizam. Umjesto da su je malo doveli u red da mogu voziti DMU-e po njoj i povremeno neku parnjacu sa muzejskim vlakom do Kumrovca oni opet sanjaju o necem sto ne vjerujem da ce se ostvariti.

pozdrav!

neki dan sam bio u Dobovi, i na kumroveckoj se pruzi stvarno nesto radi - skinuli su kolosijek do Sutle. Nadam se da to znaci da ce staviti novi kolosijek, a ne da ce ukinuti prugu :lol:

toma

Three Blind Mice

Oho, mislim da bih sutra mogao ici pogledati sto se radi.

Odi pogledati ako ti je usput; ali ako nije, ne isplati ti se; radovi su prilicno "nevidljivi"; iako kolosijeka vise nema......

toma

Three Blind Mice

Odi pogledati ako ti je usput; ali ako nije, ne isplati ti se; radovi su prilicno "nevidljivi"; iako kolosijeka vise nema......

toma

Istina, kolosjeka vise nema od Marofa na dalje. Oko Vukovog sela nema promjena. Pruga je zarasla u travu.

Napravio sam par slika pa cu ih poslati.

Bude,bude.. Ta će pruga ući u zagrebačku prigradsku prugu, a i kao pomoćna pruga za sloveniju.. Čak su županije dogovorile obnovu, sad neznam dal su i kune na računu, ćemo vidjet...

Bude,bude.. Ta će pruga ući u zagrebačku prigradsku prugu, a i kao pomoćna pruga za sloveniju.. Čak su županije dogovorile obnovu, sad neznam dal su i kune na računu, ćemo vidjet...

Do sada se dosta pisalo o tom projektu, ali nisam više vidio ništa o tome otkako su promijenili predsjednika uprave u HŽ-u. Nadam se to ipak nema veze jedno s drugim :wink:

Lijepe HŽ ima planove!

Prije par godina su zatvorili prugu S.Marof - Kumrovec jer je bila nerentabilna, a i stvarno je bila - sjećam se kako su 20XX vukle samo 2 kaubojca, Macosi su bili sramotno prazni, a putovanje je trajalo u nedogled! Naravno, slovenci su i dalje vozili do Imenog, a imali su želju i do Kumrovca, ali im nisu dali!

A gle sad - odjednom vrlo važan željeznički koridor - elektrifikacija i ostala čuda suvremene željeznice!

Naravno, slovenci su i dalje vozili do Imenog, a imali su želju i do Kumrovca, ali im nisu dali!

Je li to znači da 90-tih godina, prije ukidanja pruge, nitko nije vozio do Zagorskih sela ?

Ja se još sjećam da su prek kumrovca one crvene slovenske motorke vozile do glavnog..

Neznam kad su to ukinuli..

Ta dionica im je potrebna kao pomoćna pruga za 10 koridor i za onu prema beču..

Dok se gospoda iz HŽ-a konačno ne odluče krenuti u akciju, kumrovečki kolodvor će i dalje ovako žalosno izgledati:

kumrovec024ki.jpg

kumrovec047vh.jpg

kumrovec052ba.jpg

Fotke sam snimio krajem rujna, ali siguran sam da i danas tamo ne izgleda puno ljepse :cry:

Fotke sam snimio krajem rujna, ali siguran sam da i danas tamo ne izgleda puno ljepse :cry:

Knjiga o džungli! Sramota! :x

p.s. Simpa fotke!

41830019715_d1a15f23c9_o.jpg

42012054674_dc7b12daa5_o.png

a035.gif

Hvala na fotkama!

btw, u Kumrovcu sam prije par godina (kada vise nije bilo prometa) fotkao stanicu, i neka budala je pozvala policiju...

Dolaze policajci; i tipovi su mi prekopali auto, i natjerali me da izokrenem djepove!!!!

Blesav sam sto ih nisam pitao da li to smiju raditi, ali sam jednostavno bio zatecen takvom razinom kretenizma...

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Hvala na fotkama!

btw, u Kumrovcu sam prije par godina (kada vise nije bilo prometa) fotkao stanicu, i neka budala je pozvala policiju...

Dolaze policajci; i tipovi su mi prekopali auto, i natjerali me da izokrenem djepove!!!!

Blesav sam sto ih nisam pitao da li to smiju raditi, ali sam jednostavno bio zatecen takvom razinom kretenizma...

pozdrav

toma

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Čekaj malo, šališ se!?

Ne mogu vjerovati, fotkaš štreku u raspadu i odma si terorista.

K vragu, da nas Rusi napadnu, mislim da bi prvo srušili stanicu u Kumrovcu kao jedan od najbitnijih strateških objekata u republici.

Btw, bil sam nedavno cijeli dan u Čakovcu i ovo je bilo prvi put da me tam nitko nije ništa pital, koji ja to k... slikam!?

Bok!

Ante

41830019715_d1a15f23c9_o.jpg

42012054674_dc7b12daa5_o.png

a035.gif

Btw, bil sam nedavno cijeli dan u Čakovcu i ovo je bilo prvi put da me tam nitko nije ništa pital, koji ja to k... slikam!?

Bok!

Ante

Meni je kolodvor Cakovec jako poznat po tome.

1995. godine dok je dolazila madarska lokomotiva M62 u Cakovec prometnik je zvao policiju i bio sam na informativnom razgovoru. :oops:

Kasnije negdje oko 2000. ili 2001. godine su nas (Nikolu, dva frenda iz Italije i ja) takoder gnjavili (ne policija vec zeljeznicari), a mi smo se pravili da ih ne razumijemo. 8)

Mozda se Nikola sjeca bolje detalja.

Pozdrav

Borna

Knjiga o džungli! Sramota! :x

Pa, kad već spominješ džunglu, evo još malo argumenata s iste pruge, snimljeno isti dan :x

Harmica:

harmica025ve.jpg

Kraj Donji:

krajdonji017gx.jpg

Klanjec:

klanjec047eb.jpg

Zelenjak:

zelenjak013pr.jpg

Zagorska Sela:

zagorskasela047cl.jpg

Zaista, žalosno :cry:

Meni je kolodvor Cakovec jako poznat po tome.

1995. godine dok je dolazila madarska lokomotiva M62 u Cakovec prometnik je zvao policiju i bio sam na informativnom razgovoru. :oops:

Kasnije negdje oko 2000. ili 2001. godine su nas (Nikolu, dva frenda iz Italije i ja) takoder gnjavili (ne policija vec zeljeznicari), a mi smo se pravili da ih ne razumijemo. 8)

Strašno !!! :twisted:

Pa kaj je zabranjeno slikanje slikanje željezničkih objekata? Kak je policija obrazložila povod za "informativni razgovor" ? Fakat, žalosno je ako treniraju strogoću na ljubiteljima vlakova :twisted:

Fakat, žalosno je ako treniraju strogoću na ljubiteljima vlakova

Malo detalja :) Moram reci da mi je sada sve to smijesno; ali onda sam bio IZVAN sebe od idiota...

Dakle, motam se po stanici; i fotkam. Nakon cca 5 min skuzim da je neki tip kod stanicne zgrade; i da ulazi u zgradu.

Poslikam sve sto sam htio, izlazim, sjedam u auto, i prema Zagrebu... Kod eko-sela stoji policija, i jos mislim, sigurno ce me zaustaviti, ali nista... Kad tamo, policija za mnom sa rotirkom :)

Ja stanem; pocne gnjavaza i tip me na kraju pita - jeste vi fotografirali kolodvor; zvali su nas da netko fotka!

Moram reci da je policija bila krajnje nekorektna, i tipovi vrlo bezobrazni... Ali dobro, sto je tu je....

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Pa kaj je zabranjeno slikanje slikanje željezničkih objekata?

Tako veli RVR. I zabranjeno je slikanje vlakova na kolodvoru a nigdje nije istaknut znak zabrane. I sad ti znaj.

Tako veli RVR. I zabranjeno je slikanje vlakova na kolodvoru a nigdje nije istaknut znak zabrane. I sad ti znaj.

Sorry, možeš malo pojasniti šta je RVR?

Sorry, možeš malo pojasniti šta je RVR?

To je neka HŽ služba koja pravi ˝reda˝ po kolodvoru.

To je neka HŽ služba koja pravi ˝reda˝ po kolodvoru.

RVR = Redarstvo, Vatrogastvo, Rasadnik; jednom rijecju one sluzbe koje nisu u reorganizaciji imali gdje drugdje 'utrpati' :)

Koliko sam ja vidio u HZ pravilnicima, nema klauzule po kojoj je zabranjeno fotkanje; ako netko ipak zna gdje bi ta zabrana bila....

btw; na nekim mjestima postoji znak zabrane; npr. na RK ili kod samog depoa na Glavnom, ali ti znakovi su u takvom stanju (citaj: hrdjavi do potpune neprepoznatljivosti) da ih ne treba uzimati isuvise ozbiljno...

toma

Three Blind Mice

Al jedna stvar mi nije jasna..

Željeznice su državno vlasništvo, s time su i porezni obveznici vlasnici države, tak znači da smo i svi mi vlasnici željeznice, pa odkad čovijeku je zabranjeno fotografirati njegovo vlasništvo..

A i svima nama od plaća i svih ostalih prihoda uzimaju kunice koje ulažu u hž, pa valjda smijemo vidjeti kud oni to ulažu naše nofce..

Možda ljudi ne žele da se vidi da im je pruga u očajnom stanju..

Na karti hrv. je lijepo ucrtana ta pruga i onaj malo manje upućen u željeznicu si možda misli da tu vozi 100 vlakova dnevno i brzinom od 160km/h..

Sve je to loše..

Možda misle da će al-qaida napast, jer čim te neš drugo zanima (u našem slučaju željeznica) si terorist..