Jump to content

Sa službenog izleta (mini putopis br. 2)


VICTOR

Recommended Posts

Poneka rečenica i slika sa "poslovnog" izleta, uglavnom sva nastavnička škvadra je nazočila.

 

Potrefilo se da je ta jednodnevna ekskurzja pala baš na petak 13. :mrgreen: Cijelim putem atmosfera je bila sjajna, posebno na povratku, pjevalo se sve u šesnaest :P

 

Za početak, pozdrav cugu zagorskome...

AUST.jpg

 

Krenusmo put Karlovca. Slikica pruge za Ozalj s vijadukta Drežnik.

OZALJSKA.jpg

 

Vrijeme se bilo tmurno i svježe, sa stalnom prijetnjom kiše. Nakon kavopiš pauze u Ravnoj Gori, naša prva destinacija bijaše špilja Vrelo nedaleko Vrata. Zanimljiv podzemni prostor, lako prohodan betoniranom stazom bez ijedne stepenice. Tempratura je konstantno 5 stupnja, a sa stropa je neprestano kapala voda zbog kraškog terena i nedavnih obilnih kiša. Po povratku na autocestu bus je morao svladati respektabilan uspon od 18% (zadnji put sam tako šta vidio pred dvadesetak godina na Potkorenu). Tu nastade i ova slika:

 

IMG_7239VRATA.jpg

 

Nakon tuinela Hrasten, počeli smo se spuštati prema Meji tj. Krku.

Svoje sam kolege upozorio na spektakularnost epskog zcpr-a:

 

meja.jpg

 

Nekim čudom sam uspio uhvatiti i stanicu u daljini:

 

dist.jpg

 

Dolaskom na krčki most sjetio sam se onih forumaških napisa o povozevivanju otoka željeznicom. Gledajući trenutno stanje, mislim da je to zasad pusta fikcija.

 

Bome, Krkom smo se truckali poprilično, pomalo i stajali jer se obnavlja cesta (i to tako temeljito da se vozi po makadamu). Sljedeće odredište bio nam je Jurandvor i crkvica sv. Lucije - kolijevka hrvatske povijesti i pismenosti. Naravno, pogledali smo i kopiju Baščanske ploče (original je u Zagrebu u HAZU). Zadnji cilj bila nam je Baška gdje smo

ručali u jednom hotelu. Kroz par sati, krenuli smo za Zg i ondje dospjeli oko 21 sat.

 

Prvi put sam bio sudionik jednog takvog izleta i bio sam izuzetno zadovoljan jer je drukčije vidjeti ljude koje svakodnevno susrećeš kad su opušteni i bezbrižni.

 

Putovanje uvijek znači susret s nepoznatim. Taj susret je zanimljiv, no zna i dezorijentirati, zbuniti. U tom trenutku sjetim se pruge kao nečega na što sam se trajno zakačio i koja je poput kakva vodiča u nepoznatim predjelima.

 

Lijepo je biti railfan.

8):loko

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Uvijek su najbolji izleti oni koje ti firma plati :)

 

Normalno, izlet košta npr. 150 kn, prof. ga dignu na 180 kn ( PDP - pola dajem profesoru ) :twisted:

Jedino me zora, ko najvjernija žena, svako jutro čeka raširenih ruku...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...