Jump to content
zeljeznice.net
Vedran Zeman

Crna kronika sa stranih pruga

Recommended Posts

Guest GANZ VMS
E, na RTL-ovom teletekstu, vele:

Da se jedan tip htel ubiti lijeganjem na prugu, ali bogec si je legao na krivu, pa je vlak prošišal s 120km/h> pored njega, videl ga je strojovođa i pozval policiju...

Uspeli su ga privest i otfurat u bolnicu di se liječi od depresije..

Vidis vise se nemres ni ubit kak spada taj sigurno nije rail fan :kul

E, na RTL-ovom teletekstu, vele:

Da se jedan tip htel ubiti lijeganjem na prugu, ali bogec si je legao na krivu, pa je vlak prošišal s 120km/h> pored njega, videl ga je strojovođa i pozval policiju...

Uspeli su ga privest i otfurat u bolnicu di se liječi od depresije..

Vidis vise se nemres ni ubit kak spada taj sigurno nije rail fan :kul

Sve me jako podsjeća na Alana Forda :kul

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Sve me jako podsjeća na Alana Forda :kul

A mene na tipa koji je sve poduzeo da se ubije. Popio je otrov, vezao je konopac oko vrata i drugi kraj za drvo na visokoj litici. Ponio je i pištolj, tako da ga ne boli ako mu kičma odmah ne pukne, pa da se ne bi dugo davio i mučio. Sve je to napravio na litici dovoljno visokoj da ako sve propadne, tresne u plićak i raspljacka se.

Skočio je. Dok je padao, pucao si je u glavu. Kako je bio neiskusan s pištoljem, trzaj je zakrenuo pištolj i metak je pogodio i prekinuo konopac. U taj čas naletio je visoki val i on je pljusnuo u duboko, taman da ga je isti taj val odvukao prema još dubljem. Nagutavši se slane vode, povratio je sav otrov koji je popio da bi na kraju naišao ribarski brod i spasio ga.

U bolnici je bio podvrgnut liječenju zadobivenih lakših ozljeda i kvalitetnoj i uspješnoj psihoterapiji, nakon koje je čvrsto odlučio da će krenuti s novim životom i da se više nikada neće pokušati ubiti.

Sretan i euforičan zbog novog početka, lakim i veselim hodom krenuo je iz bolnice kući i na prijelazu ceste ispred samog ulaza u bolnicu previdio crveno svjetlo na semaforu. Udario da je kamion i ubio na mjestu.

Ovo nije vic, ovo je istina. Davno se dogodilo, ali je istina :(

Kina: U urušavanju tunela podzemne troje poginulih

Najmanje je troje ljudi poginulo, dok se 17 vode kao nestali kada se u subotu urušio tunel metroa u izgradnji u kineskom gradu Hangzhou na istoku države. U urušavanju je nastao ogroman krater koji je progutao 11 vozila, objavili su u nedjelju mediji u Kini.

Tunel metroa počeo se urušavati oko podneva, a stvorila se rupa 15 metara duboka i 75 metara dugačka ispod glavne ulice u centru grada, objavila je službena novinska agencija Xinhua. Rupa je progutala vozila, uključujući i jedan autobus javnog prijevoza. Od troje mrtvih, jedan je radnik na tunelu, drugi putnik taksija, dok treća osoba još nije identificirana, navode mediji. Napore spasilaca otežava obližnja rijeka koja se počela ulijevati u tunel, napunivši ga vodom do pet metara visine.

http://www.24sata.hr/news/clanak/kina-u-urusavanju-tunela-podzemne-troje-poginulih/89072/

Obzirom na šlamperaj kod bezbrojnih građevinskih rupa i klizišta u Zagrebu, bolje da kod nas ne počnu ni razmišljati o metrou.

Kina: U urušavanju tunela podzemne troje poginulih

Najmanje je troje ljudi poginulo, dok se 17 vode kao nestali kada se u subotu urušio tunel metroa u izgradnji u kineskom gradu Hangzhou na istoku države. U urušavanju je nastao ogroman krater koji je progutao 11 vozila, objavili su u nedjelju mediji u Kini.

Tunel metroa počeo se urušavati oko podneva, a stvorila se rupa 15 metara duboka i 75 metara dugačka ispod glavne ulice u centru grada, objavila je službena novinska agencija Xinhua. Rupa je progutala vozila, uključujući i jedan autobus javnog prijevoza. Od troje mrtvih, jedan je radnik na tunelu, drugi putnik taksija, dok treća osoba još nije identificirana, navode mediji. Napore spasilaca otežava obližnja rijeka koja se počela ulijevati u tunel, napunivši ga vodom do pet metara visine.

http://www.24sata.hr/news/clanak/kina-u-urusavanju-tunela-podzemne-troje-poginulih/89072/

Obzirom na šlamperaj kod bezbrojnih građevinskih rupa i klizišta u Zagrebu, bolje da kod nas ne počnu ni razmišljati o metrou.

Na Kitajskem pa mislim, da jih za ljudi nič ne briga, glede nato da jih je preveč, tak da tudi za varnost verjetno ni skor nič poskrbljeno...

U ovom članku mi je čudna samo ova rečenica:"Očevidci ističu da je strojovođa vidio Arnolda kako leži na tračnicama dok je kondukter odlasio zvučno upozorenje i pokušao zaustaviti vlak."

Kondukter na teretnom vlaku? :shock: :shock: Baš me zanima kome naplaćuje karte! :kul

Kondukter na teretnom vlaku? :shock: :shock: Baš me zanima kome naplaćuje karte! :kul

Conduire = voziti

Conducteur iz francuskog jezika zapravo znači vozač. Na koji način se iz vozača pretvorio u onoga koji naplaćuje karte, možda će objasniti idući pasus, ali znam da stariji ljudi još uvijek za vozača znaju reći "kondukter", jer to zapravo to i znači.

Ako idemo dalje, con = sa, s; ducere = voditi, voziti (latinski). Con-ductor bi tada značio onaj koji vozi s (nekim), dakle pomoćnik vozača odnosno strojovođe. Na taj se način vjerojatno i našao u ulozi koju ima i danas, jer logično je da pomoćnik strojovođe naplaćuje karte. Ali pomoćnik strojovođe može se zvati i - suvozač, zar ne? Što znači da riječ "kondukter", osim značenja "kartodrapec" ima i šire mogućnosti. Ovdje se vjerojatno radilo o pomoćniku strojovođe ;)

Sad će egérke s detaljnijim, možda i ispravnijim objašnjenjem :lol:

Hvala ti,Praktičaru,na ovome po meni odličnom objašnjenju :D :wink: .Je..ga,ne znam ni francuski ni latinski. :? Sigurno nisam bio jedini koji nije ovo znao.

Kondukter može biti i conductor - dirigent :kul :wink: :bend

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Kondukter može biti i conductor - dirigent :kul :wink: :bend

Upravo tako. A znate li kako se dirigent zapravo naziva u hrvatskom jeziku? RAVNATELJ!

Naravno, onda me svi čudno gledaju kad ja ravnatelja svoje ustanove u šali znam nazvati dirigentom :lool

Šteta za njih...

No, zanimljivo, u ovom članku slika odgovara članku, i čak se navodi najveća brzina koju je TGV postigao. Sa stranim vlakovima mogu ispravne članke pisati, a s domaćim uvijek promaše sliku...

Valjda su ovi strani poznatiji...

Sa stranim vlakovima mogu ispravne članke pisati, a s domaćim uvijek promaše sliku...

Valjda su ovi strani poznatiji...

Prije bih rekao da od stranih agencija dobiju u kompletu i ispravnu fotku za članak, a za domaće izvještaje se moraju sami potruditi nabaviti fotke :wink:

Jutros je u Štajerskoj na pruzi Weiz - Gleisdorf slovenski kamion podletio pod DMU, koji je iskočio iz tračnica. Čini se da je vozač kamiona previdio crveno svjetlo koje osigurava ŽCPR. Od desetak putnika u vlaku, petoro je lakše ozlijeđeno, kao i strojovođa, te vozač i suvozač iz kamiona.

http://steiermark.orf.at/stories/329683/

Dobro da nema poginulih.Možda su mislili vlak je prošao pa će sad preć preko,neće bit njega još par minuta ili su si popili koju "bombicu",pa nisu vidjeli svjetlosne znakove.Izgleda da Slovenaci nisu čuli za onu našu:"Vlak je uvijek brži". :( Ovo vrijedi i za neke naše vozače! :evil:

Izgleda da je bila sreća u nesreći da je kamion (tegljač) bio prazan, inače bi se ponovilo Kosovo :(

U austrijskim vijestima inače kažu da je prijelaz bio osiguran samo trepčućim svijetlima (dakle bez rampe).

Pozdrav iz Zagreba

...U austrijskim vijestima inače kažu da je prijelaz bio osiguran samo trepčućim svijetlima (dakle bez rampe).

Pobogu zašto se stalno ponavlja ta fraza nema rampe. Pa ni na semaforu nema rampe nema zvona čak niti trepće crveno svjetlo pa čekaš (ili možda ne čekaš??) s druge strane imaš polubranike između kojih se provlači šleper sa prikolicom iako vidi da ide vlak ali računa proću :evil:

Pozdrav,

Anto!

Bebu ostavili ispred WC-a u vlaku zamotanu u dekicu

U vlaku na kolodvoru u Baselu plakala je žena. U ruci je imala telefon i s nekim razgovarala na slavenskom jeziku. Izašla je van prije nego je vlak krenuo za Njemačku. Nekoliko sati kasnije kondukter je u srijedu navečer u hodniku vagona, ispred WC-a, pronašao bebu. Obavijestio je graničnu policiju, koja je pozvala liječnike. Oni su pregledali djevojčicu i utvrdili su da je zdrava. Teška je tri kilograma i duga 51 centimetar, a liječnici pretpostavljaju da je stara 10-ak dana. Policija ju je nazvala Vasana. Ima crnu kosu, a po izgledu dijete možda potječe iz Rusije, Mongolije ili Kazahstana.

- Je li dijete povezano sa ženom koja je plakala i kasnije izašla iz vlaka, još ne znamo. Do sada još nismo našli svjedoke koji su ih vidjeli zajedno. Istražujemo sve mogućnosti. Moguće je da je majka djeteta bila žrtva kakvog napada. No ni za to nemamo konkretne dokaze - rekli su u policiji, no nisu htjeli otkriti gdje se djevojčica trenutačno nalazi.

- Beba je na sigurnome mjestu i dobro napreduje - zaključio je glasnogovornik policije

http://www.24sata.hr/news/clanak/bebu-ostavili-ispred-wc-a-u-vlaku-zamotanu-u-dekicu/94097/?&_no_browse=1

Jutros je u Štajerskoj na pruzi Weiz - Gleisdorf slovenski kamion podletio pod DMU, koji je iskočio iz tračnica. Čini se da je vozač kamiona previdio crveno svjetlo koje osigurava ŽCPR. Od desetak putnika u vlaku, petoro je lakše ozlijeđeno, kao i strojovođa, te vozač i suvozač iz kamiona.

E, tam je išlo izaslanstvo KLJŽ-a na izlet i moram priznat da je to super kaj se prek prijelaza prelazi s 80 km/h, dozvoljeno je, a sami prijelazi su jako dobro označeni, al kaj reći, ipak je to od tam (s juga Europe) di se baš i ne gleda dok ideš prek pruge..

Jučer popodne je jedan stariji bračni par stradao u Tirolu (Austrija). Prilikom prelaska pruge nisu primijetili nailazak vlaka, pa ih je zakačio DMU. Žena je poginula na mjestu, a muškarac je u životnoj opasnosti.

Više detalja u tekstu na njemačkom: http://tirol.orf.at/stories/331576/

Palisade canyon bridge u Nevadi se urusio i pao u rijeku - most, ZCP i dio tunela su unisteni. Nekoliko vagona s kukuruzom ce se morati vaditi iz rijeke.

Zanimljivo je da onuda ide California Zephyr. Danas sam bio na izletu na Donner Passu - a mislio sam ici u nedjelju, no bila je losa prognoza pa sam otisao dan ranije - hvala Bogu, jer sam uspio uslikati i CA Zephyr #5 i #6. Tko zna kako ce sutra Zephyr proci, jer to se desilo prije Rena, pa se ne moze niti prebaciti na Feather River Canyon.

A freight train has derailed in northern Nevada, triggering a bridge collapse and disruptions in rail service on one of the country's main east-west lines.

Union Pacific spokeswoman Zoe Richmond says the derailment occurred in a remote area along the Humboldt River about 10 miles west of Carlin and 260 miles east of Reno.

Thirteen cars containing grain are involved. The cause of the derailment isn't known.

No injuries have been reported.

Richmond says the 102-year-old bridge spanning the river collapsed a couple of hours after the derailment. Railroad officials are unsure how long it'll take to restore it.

The line connects Oakland, Calif., and Salt Lake City as well as other points east.

Amtrak uses the same line, but it's not clear what impact the bridge collapse would have on its California Zephyr service.

Evo nasao sam taj most u boljim danima: