Jump to content
zeljeznice.net
drempa- tzv-v7

Proba vagona

Recommended Posts

kad ide proba 1 ili 2 mjesecno

Koliko ja to u zadnje vrijeme pratim, u pravilu proba ide jednom mjesečno i to zadnji tjedan u mjesecu, najčešće od 27. do 30.

Zadnja dva mjeseca (travanj i svibanj) proba je bila i oko 18., dakle 2 puta mjesečno, što znači da u Gredelju užurbano rekonstruiraju i popravljaju.

Vagoni na probi najčešće voze kao vlak 1751/1750, i to vagoni za brzine do 120 km/h do Nove Gradiške, a vagoni za brzine veće od 120 km/h do Slavonskog Broda.

Serija 2 044 i dalje ostaje u Zagorju . :grin: :grin: :grin:

Evo jedne poslastice za vas u petak 20.06 na probu idi MAV miamre koje su bile na vp-u u gredelju a brojevi su sljedeči 000-4,001-2,002-0,008-0,004-0.

Kako kad je gužva sa njima treba raditi ipak ja radim u proizvodnji nisam izenjerčic da mogu hodat po firmi i slikat kad ja oču bez da nadređeni ne skaču dal je vagon gotov i spreman za probu .

Mav mimare poslje probe idu nazd u gredelj di ostaju do ponedeljka kad u 7 sati ujutri idu nazad za budimpeštu te za skorašnje vrjeme ide prva garnitura Talijanskih vagona koji su napravljeni za push -pull sistem .Ozaka na MAV vagonima je ABmz.Slkajte ih mozda ih budete cekali ovak zglancane 3do 4 godine da izađe 6 runda iz gredelja

U ponedeljak idu Talijanski vagoni na probu njih 10 a sutra se završavaju slikal ih bum sa iphonom i doc na izložbu kad završim sa poslom na finiširanju navedenih vagona .

Kaj niti jedan HŽ-ov vagon nebu ovaj mjesec išel na probu?

Kaj niti jedan HŽ-ov vagon nebu ovaj mjesec išel na probu?

Idu sljedeća 2 Bcee vagona

Sutra na probu idu 2 wegmana i možda 2 ili 1 Abee vagon .Prvi navedeni su vagoni na kojima je vršen srednji poravak i iduce godine idu u kasaciju .

Sutra na probu idu 2 wegmana i možda 2 ili 1 Abee vagon .Prvi navedeni su vagoni na kojima je vršen srednji poravak i iduce godine idu u kasaciju .

Ja ti to baš i ne vjerujem. Tih Wegmana sa starim žlajfama koji su u voznom stanju ima 27, i to 16 s deset kupea , a 11 s devet kupea.

Ukoliko bi HŽ dao tih 27 vagona u kasaciju, pitam se s čime bi prometovali. Vidiš da i s tih 27 Wegmana jako je tijesno, momentalno se smanjuju garniture na tri, pa čak i na dva vagona.

Ajde još da dođe nešto novoga, ali mislim da s toga nebu niš.:wink:

Bilo mi bi drago da kasiraju tu kramu, ali sve mi se čini da buju vozili još par godina. :cry:

Na wegmanima nije rađena preinaka to jest mjenjane sicvinge i police a oni idu u kasaciju jer nisu dali da se radi SP to jest mjenjanje poda na čitavom hodniku ,predulzi ,čela te mjenjanje sjedišta i polica te mjenjanje svih trulih uklada na njima a to je u vecini slucaje va sve u kupeu oko prozora , hodniku sve nove uklade ,presvlacenje svih karniša ,presvlacenje stjena na veceima , izrada svih novih vrata koja su trula ,sve 4 kutje iznad ulaznih vrata rade se nove po starima ,nove čelne stjene ,nove uklade u wc-ima one bjele.Sve navedene radnj nisu rađene na zadnja 2 wegmana koji su bili na SP-u a to su 001-9,015.

Danas idu na probu svi klimatizirani vagoni koje je Gredelj isporučio zadnjih mjeseci, i to 5 Bee, 3 ABee i 7 Bcee.

1751-1.jpg

Sutra ide proba najvjerojatnije prema Karlovcu jer zbog 2 abee vagona na probi če bit i prisutni iz ministarstva prometa i veza.

Sutra ide proba najvjerojatnije prema Karlovcu jer zbog 2 abee vagona na probi če bit i prisutni iz ministarstva prometa i veza.

Znači li to da će ABee 004 i 005 konačno u promet, ili ih budu finiširali još mjesec dana. :mrgreen:

Da jer su i mene iznenadili s tim kaj su još u gredelju a bili su gotovi kad sam išel na godišnji , valjda im treba odobrenje iz ministarstva da ih puste u promet.

Ja sam oko 21.50 videl iznad Držićeve manevarku kako piči s tri putnička u mraku u smjeru istoka. Pretpostavljam da nije proba vagona, ali doista ne znam kam da to pitanje postavim, pa onda - jel zna neko kam su mogli ići?

Krajem tjedna ide proba idu 1 mp , 2 vp-a 3 razine , 1 ili 2 vp -1 razine te novi spavači 008 bio na sp-u te još možda 077 i 078 bee oni su isto na mp-u .

Drempa mp-i neidu na probu.Jedino ak je nešto posebno rađeno ili nema dovoljno bruta.I proba bi po novom trebala ići do Vinkovaca i vagoni za brzine 160 km/h bi trebali biti testirani sa 180 km/h.

Tak sam čuo od ljudi koji idu na probu da će tak biti.I zato idu ranije, vagoni bi trebali biti u 07:45 na kolodvoru.A prije su išli u 09:00.

A s čim bi mi to trebali testirati vagone na 180 km/h??

ASEOM, Brenom, neznam na koju foru??